Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025

Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman

Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Martin Pulpan

Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro nadcházející rok. Večer okořenily jejich spřízněné duše - Vojtaano, Cocoman či Dr. Kary.

Live: Fast Food Orchestra

místo: Lucerna Music Bar, Praha
datum: 4. prosince 2025
setlist: Bistro snů, Hvězdoplavci, Do pekla s láskou, Pilule, Tequila, Pancho, Mariachi, Král parketu, Táhneme to dál, Mravenci, Všechno smáznout, Montpellier, Matrix, Myslivec, Jeden rok (feat. Vojtaano), Holky (feat. Dr. Kary), Ragga Train (feat. Cocoman a Dr. Kary), Pray (feat. Vojtaano, Cocoman a Dr. Kary), Budulínek vs. Galantní jelen (feat. Vojtaano), Tak už to bal (feat. Cocoman, Dr. Kary a Vojtaano), Přidej plyn, Dlouhá cesta, Z pohádky do pohádky, Bezbranná, Mariana, Jízdní řád, Vezmu tě s sebou, Poslední joint, Harém, Pomeranč, Závěr, Pláže, Mám ji zlou

Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
© Martin Pulpan
Na rozlučku s "Panchem" se setlistem čítajícím na třicet písní dorazili i hosté spjatí s touto omlazenou ska a reggae legendou. Nechyběla speciální výzdoba či fotokoutek se světýlky a mexickou girlandou, kde jste se mohli před a po koncertě vyfotit s kapelou. A po hlavním setu následovala latinskoamerická diskotéka. "Vzali nás s sebou" na "Dlouhou cestu" dle "Jízdního řadu".

Hned zkraje nás Fast Food Orchestra přivítali "Bistrem snů". A jelikož bylo těsně před Mikulášem, zavedli nás také do "Pekla s láskou" a provedli "Z pohádky do pohádky". V druhém pásmu přišla mexická porce muziky v písních "Tequila", "Pancho" a "Mariachi".

Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
© Martin Pulpan
Už je to nějaký ten pátek, co se muzikanti v textech přeorientovali pouze na češtinu, aniž by jejich tvorba ztratila grády. Od té doby vydali tři desky v mateřském jazyce. Líbí se mi, že především posledními dvěma alby a singly z nich to vždy uchopili trochu jinak. Posledně vsadili na mexický vibe, předtím na ten asijský à la bistro a nebo na kotlíkářskou náladu.

Dostalo se i na starší hity jako "Montpellier" či "Matrix" pro všechny pamětníky. Frontman (jediný zakládající člen) Filip Fido Vondrášek vtipně utrousil, že už ani on není ranní rosa. Prostor v playlistu si našla i novinka "Přidej plyn", ke které vyjde klip tuto neděli 7. prosince. Na pódium muzikanti vběhli v nových slušivých růžových kostýmech, které je budou provázet v příštím roce. Vystřídali tak mexické černé oblečky se zlatým vyšíváním. Tím definitivně uzavřeli mexickou vlnu, na které se letos nechali unášet.

Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
© Martin Pulpan
Na dobu covidovou zavzpomínali s Vojtaanem písní "Jeden rok". Příští rok se opět propojí, ale nepojedou na společné turné jako dvě samostatná jména - Fast Foodi totiž budou kolegovi dělat doprovodnou kapelu, čímž jeho písničky získají na větší intenzitě. Zárodek nápadu mohl vzejít z jejich společné šňůry před třemi lety, včetně tehdejšího vystoupení na Českém slavíkovi. Zazněl i Vojtaanův megahit "Budulínek vs. Galantní jelen", kdy zůstal na pódium sám.

Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
© Martin Pulpan
Byla jsem ráda, že dorazil Dr. Kary, s jehož zdravím to vypadá všelijak, ale možná se začíná krapet odrážet od pomyslného dna. Když jsem byla v srpnu na jeho koncertní rozlučce před Crossem, šlo o velmi emotivní chvíli. Proto bylo skvělé slyšet z úst Dr. Karyho jeho tradiční oslovení "sestřičky a bratříčkové".

S FFO ho pojí dlouholetá spolupráce z minulosti. V "Ragga Train" ho doplnil i Cocoman, jenž se v závěru vžil do role pomyslného dirigenta. A když už tam byli komplet, přivolali zpět Vojtaana, aby v koncertní premiéře zazněla "Pray", kterou on složil. Trojlístek zapěl ganja hymnu "Tak už to bal", která se neoposlouchá ani po šestnácti letech.

Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
© Martin Pulpan
Při "Harému" nás tradiční choreografií - tři kroky stranou - nezapomněli roztančit a také jsme se otřásali jako "Pomeranč" , když ho vymačkáváte, protože jen tak by se měl užívat život - naplno do poslední kapky. U "Posledního jointa" jsme měli dřepovat, abychom měli hezký zadek.

Pánové se ukázali jako "Králové parketu", kteří to společně rádi "Táhnou dál". V prvně zmiňované se zpívá: "Nad hlavou roztočím igelitku ze supermarketu." Někteří fanoušci přišli připravení a začali skutečně těmito taškami mávat. Od skupiny zaznělo poděkování, že si váží podpory v podobě návštěvnosti koncertů, protože to v dnešní době nemusí být samozřejmost.

Fast Food Orchestra jsou zkrátka rádi, že to s nimi táhneme dál. V předvánočním bláznění bylo příjemné si připomenout letní náladu provoněnou ska rytmy. Vydržme pár měsíců a zase se dočkáme.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Richard Krajčo a Filharmonie Hradec Králové, Kongresové centrum, Praha, 14.12.2025
Naživo: Vánoce, kdy zvítězila hudba. Richard Krajčo odehrál s orchestrem v Praze životní koncert Jako čtenáři mnohdy nemyslíme na to, že za texty, které čteme, stojí lidé, kteří mají své vlastní životy. A jindy zase coby (hudební) novináři zapomínáme, že ti, o kterých píšeme, si to s největší pravděpodobností... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 09:00 v sekci Naživo
James Arthur, O2 universum, Praha, 14.12.2025
Naživo: James Arthur v Praze zápasil se zvukem i s pitnou vodou. Minerálku totiž nesnáší! Proslavil se jako vítěz deváté série britského X Factoru, kdy jedinečným způsobem zazpíval píseň "Impossible" od Shontelle. A zatímco na původní interpretku si dnes vzpomene už málokdo, zpěvák ve znamení Ryb, který po nich... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 17:24 v sekci Naživo
Grey256 - ale! 7/10
Recenze: Grey256 na "ale!" místo návratu do minulosti uhnul úplně jinam Grey256 dal před dvěma roky průchod svým rockovým pocitům a kariéru rappera na čas odsunul na vedlejší kolej. Podzimní EP "ale!" mělo být návratem ke kořenům, spíš však ukazuje, že Martin Albrecht už má éru dejte mi beat a já... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 12:00 v sekci Recenze
Honza Nedvěd mladší a Příbuzní - Chlapský slovo 9/10
Recenze: Honza Nedvěd mladší dal s kapelou Příbuzní "Chlapský slovo" na to, že se na nedvědovskou tvorbu hned tak nezapomene Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Fast Food Orchestra v novém singlu velí: "Přidej plyn" (12.12.2025 12:26)
- Video: Vojtaano se modlí. Ve stylovém klipu k "Pray" oslavuje důležitost přátelství a rodiny (25.11.2025 11:55)
- Video: Olga Lounová a Vojtaano překvapili popovým duetem "Tleskám" o nedokonalé lásce (08.09.2025 19:05)
- Audio: Fast Food Orchestra přichází s prázdninovou hymnou "Všechno smáznout" (27.05.2025 12:51)
- Video: Vojtaano láká na "Vyšehrad Dvje" klipem o prudivém sekuriťákovi k singlu "More Love" (15.05.2025 10:58)
- Video: Vojtaano láká na "Vyšehrad Dvje" novou verzí hitu "Country Lavina" (17.04.2025 18:55)
- Video: PREMIÉRA: Vojtaano s Zellerem z Cocotte Minute zpívají v "PKZ" o problémech normálních nas*aných a utahaných chlapů (06.03.2025 19:00)
- Audio: Fast Food Orchestra zvou pikantní skladbou "Pancho" do Mexika (18.02.2025 15:25)
- Video: Elektrïck Mann a Vojtaano společně provokují lechtivým komiksovým klipem "Chtěl bych hrát na tvůj aparát" (10.11.2024 16:07)
- Písničkář Vojtaano pomáhá - už v úterý zahraje na benefičním večeru v Malostranské besedě (29.10.2024 09:28)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe