Nejsme blbí, jsme ženatí

Vydáno: 27.07.2004 10:20 v sekci Recenze - Tomáš Parkan | foto: facebook interpreta

Český film "Pánská jízda" už nějaký čas brázdí českými kiny a stále se i přes negativní recenze drží na předních pozicích návštěvnosti. Filmu s podtitulem "správný chlapi si poraděj sami" samozřejmě neschází soundtrack, který je více než příjemnou vzpomínkou na tento film.

7/10

Různí - Pánská jízda (soundtrack)

Celkový čas: 53:29

Skladby: Michal Malátný - Nic není napořád, Motiv "Sylvie", Základ dobré kondice, Bohouš Josef - Belmondo a já, Malé nedopatření, Motiv "Alice", Hluboce se omlouvám, Matěj Homola - K začátku se vrátit zpět, Život je pes, Motiv "Párky", Náš úspěch už je blízko, Motiv "Artur", Nejsem blbej, jsem ženatej, Takhle vypadá peklo, MIG 21 - Snadné je žít, Samba v kapkách deště, Asi bych měl něco říct, Buty - Nad stádem koní, Vlasta a Věra, Dan Bárta – Živý, Michaela Poláková – Vládce něžnejch mraků, Vnucuje se myšlenka, Oskar Petr – Napiš, Lístky do kina, Lou Fanánek Hagen - Nic není napořád

Vydavatel: Sony Music / Bonton

Na film "Pánská jízda" jsem nečetl snad jedinou dobrou recenzi, a možná i proto jsem se rozhodl se na něj vypravit. Musím se přiznat, že mně osobně se tato situační komedie s lehkou dávkou anglického humoru docela líbila, což může být částečně způsobeno i tím, že mám osobní zkušenost s podobnými situacemi. Dle mého názoru je "Pánská jízda" příjemným odpočinkovým filmem, který pobaví, ale faktem je, že by se více hodil do televize. Naštěstí tu nejsem proto, abych hodnotil film. Už i u českých filmů se stává pomalu nezbytnou součástí celé promotion soundtrack k danému dílku a nejinak tomu není ani u "Pánské jízdy".

Původní hudbu a tedy i část písniček k filmu složil Tomáš Polák, kterou doplňují ještě další české písničky staršího data, lehce humorný nádech celému albu dávají filmové dialogy. Desku otevírá a i uzavírá jedna z těch původních písniček - "Nic není napořád", pouze jednou ji zpívá Michal Malátný ze skupiny Chinaski a podruhé Lou Fanánek Hagen z Tří sester. Těžko říct, která verze je lepší, oni jsou totiž obě výborné, stejně jako písnička samotná, ve které sice převládá pop, ale decentně jsou v ní slyšet i prvky jazzu a dokonce i santanovské latiny. Musím napsat, že po dlouhé době se mi líbí zase nějaká česká věc. Následující "Belmondo a já", kde jsou jazzové motivy znát už zřetelněji, již sice tak dobrá není, ale nezklame. Poslední písnička složená speciálně pro tento soundtrack je "K začátku se vrátit zpět", kterou zpívá Matěj Homola, frontman skupiny Wohnout, a která není o moc málo horší než "Nic není napořád".

Dostáváme se k převzatým písničkám, které snad není nutno představovat. "Snadné je žít" od MIG 21, "Samba v kapkách deště" od Burmy Jones, "Nad stádem koní" od But a "Živý" od Dana Bárty jsou už natolik mediálně profláknuté pecky, že se asi nenajde nikdo, kdo by nevěděl, o co jde. Jedinými méně známými písničkami mohou být "Vládce něžných mraků" Michaely Polákové, která mi poměrně dost připomíná Annu K, a "Napiš" od Oskara Petra, která také patří mezi ty hodně povedené. Zkrátka a dobře, co se týče písniček, je toto album doslova našlapáno kvalitou. Instrumentální skladby s jednotlivými motivy jsou, jak už bývá zvykem, tu lepší tu horší. Za ty lepší vzpomenu snad jen na "Motiv Artura", kde s úsměvem na tváři vzpomínám na scénu, kdy katastrofa Artur přijíždí na "pomoc", a za kterým poprvé zazní výborná věta: "Nejsem blbej, jsem ženatej."

Soundtrack k "Pánské jízdě" se velice povedl a dalo by se napsat, že dokonce předstihl i film. Pokud se rozhodnete si koupit tuto desku, myslím, že zklamáni určitě nebudete. Získáte tak celkem humorně laděný výběr výborných českých písniček, které jsou doplněny o většinou poměrně příjemné instrumentálky. Zkrátka - co víc si přát.

  • Pánská jízda = spojení, ze kterého mám kopřivku! (thomasen, 27.07.2004 22:31) Reagovat

    Kdyby se to jmenovalo jinak, tak do toho možná i jdu... už kvůli tomu, že mě zajímá, co Matěj Homola a Lou Fanánek Hagen ztropili! PS: Ten Lou Fanánek Hagen se nacpe všude;) recweb.wz.cz

  • reklama (ricpic, 28.07.2004 08:46) Reagovat

    Jdi se svym recwebem nekam, tohle neni reklamni sloupek.

  • ricpici piš k věci! (bublajs, 28.07.2004 10:00) Reagovat

    Reklamní sloupek to sice neni, ale píšou se sem názory ke článku, tak to RICPICi nezaplácávej blbostma a piš k věci!!!

  • Je to super (Miroslav Jahoda, 24.09.2004 16:35) Reagovat

    Potřeboval bych sehnat text a akordy na píseň- Nic není napořád. Poraďte prosím kde. Dík Mirek Kyjov

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Dan Bárta & Illustratosphere oslaví 25 let debutového alba na turné "Stříbrná svatba" (05.12.2025 12:22)
- Naživo: Mig 21 se proletěl Holešovicemi. Vzduchem lítaly hity i kalhotky (29.08.2025 08:45)
- Fotogalerie: Festival Slunovrat opět po roce rozzářil Opavu (26.06.2025 12:00)
- Mig 21 navážou na nabitou letní sezonu dalšími koncerty. Během turné "Podzim 25" zavítají v říjnu a listopadu do deseti měst (16.06.2025 10:11)
- Rozhovory: Lucie - Někdy je v životě výhodné nemít prachy na čtyři flašky Becherovky (22.05.2025 16:00)
- Fotogalerie: Koncert ostravské kapely Buty zaplnil olomoucký Jazz Tibet Club (23.02.2025 14:35)
- Mig 21 navazují na podzimní šňůru dalšími koncerty (11.02.2025 09:13)
- Naživo: "Jesus Christ Superstar" je tak výjimečný, že ho nezabije ani nabubřelé popové pozlátko (29.12.2024 17:00)
- Recenze: Květy žádají posluchače o "41 minut". Ty naplní silnými zážitky nejen v hudbě, ale i za ní (02.12.2024 00:00)
- Dan Bárta & Illustratosphere vyráží na podzimní tour, nově s kompletní diskografií na vinylech (13.11.2024 18:58)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe