Landa naživo i v klipech

Vydáno: 28.04.2004 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Loňské čtyřkoncertní turné Daniela Landy nebylo zvěčněno jen na cédéčku, ale také na DVD "Vltava Tour & Best Of Video". Koncert na něm doplňuje čtrnáctka videoklipů, takže obsah dokáže zastínit ne až tak povedené technické provedení.

6/10

Daniel Landa - Vltava Tour & Best Of Video

Celkový čas: cca 157 minut

Skladby: Koncert - Vltava part I., Chcíply dobrý víly, 1938, Muži s padáky, Pozdrav z fronty, Kdyby, Krvavá parta, Ona, Andílek, Třista z místa, Smrtihlav, Obsidián, Tajemství, Krysař z Valčíku, Jó ulice, Včera mě někdo..., Quantum Tarantulí, Morituri Te Salutant, Šance, Přízraky, Valčík, Motýlek, Vltava part II. / Videoklipy - Jó ulice, Přízraky, Motýlek, Ztracení hoši, Včera mě někdo..., Pozdrav z fronty, 1938, Smrtihlav, Na obzoru ani mrak ani loď, Třista z místa, Quantum Tarantulí, Vltava, Tajemství, Morituri Te Salutant

Vydavatel: EMI

Co se týká koncertování, není Daniel Landa zrovna nejpilnější. Proto když minulý rok vyrazil na několikakoncertní šňůru, vzniklo z ní nejen CD "Vltava Tour", ale i DVD "Vltava Tour & Best Of Video". Jak už název dává jednoznačně najevo, kromě zaznamenaného koncertu na dévédéčku najdete i výběr z jeho nejlepších klipů (resp. téměř všechny). Co se týká videoklipů, ty už fandové mohli najít na jednom z prvních českých DVD "Best Of", koncertní záznam je ale v Landově diskografii novum.

Předně je nutno zklamat všechny příznivce formátu DVD, kteří jej vyhledávají kvůli obrazové a zvukové dokonalosti. Vzhledem k tomu, že se tvůrcům povedlo celý koncert, čtrnáctku videoklipů a ještě další bonusy vměstnat na jednovrstvé DVD, je vám asi jasné, že tady DTSko nenajdete. Svým obsahem se nosič velmi podobá jinému živáku z produkce EMI, a sice "Suma Sumárum" Kabátu. I když tedy využijete jen dvě své bedny (=je zde jen stereo), množství obsahu nižší formální kvalitu poněkud vyvažuje.

Pokud upřednostňujete autenticitu a bezprostřednost záznamu, pak vás musí koncert z T-Mobile Arény vyloženě nadchnout. Landa několikrát zcela zapomene text, okomentuje to značně nevybíravými slovy ("píčus" je hodně vychytané slovíčko :), jednou mu dokonce musí Petr Kolář, jinak doprovodný zpěvák ve funkci druhého frontmana, do ucha předzpívávat melodii jedné skladby, protože si Landa vyndal odposlech z ucha. Všechny tyto věci však samozřejmě netvoří celý koncert, jen se občas stanou a spíše pobaví. Jinak Landa ve více než dvacítce skladeb projel celý svůj repertoár, veselé hitovky střídají mrazivé skladby typu "Ona" nebo "Smrtihlav". Samotný záznam a jeho střih jsou standardní, ničeho překvapivého se nedočkáte, ale na druhé straně to plně postačuje.

Mezi bonusy najdete hned čtrnáct Landových videoklipů, fanoušci je určitě znají a tady je mají pěkně pohromadě. Dále už zde najdete jen dvanáctimininutové EPKáčko, kde si můžete vyslechnout několik Landových názorů.

Dévédéčko "Vltava Tour & Best Of Video" je v podstatě běžným standardem současné české tvorby, nijak zvláštní využití formátu zde nenajdete, ale materiálu k pouštění zase ano. Celkově je to fajn, ale mohlo to být i mnohem lepší.

  • DVD Vltava Tour (Radek Zimčík , Valašské Meziříčí, 28.04.2004 06:42) Reagovat

    Hodnocení 6/lO se mně zdá jako vtip.Mám doma spoustu DVD zahraničních rockových kapel v té nejvyšší kvalitě a i když Danovo DVD není zvukově nejlepší, jeho hudba a hlavně texty jsou to, co mně v tomhle posránkovém státě chybělo spoustu let a jako fanoušek Karla Kryla tvrdím, že Dan je jeho nástupcem v tvrdším vydání. Je to chlap, kterého obdivuju i když jsem starší a při poslechu DVD třeba podvacáté mně mrazí v zádech. Je to prostě nejlepší DVD v mé sbírce a možná i navždy zůstane. Díky Dane !!!!!!!!!!!!!!!

  • Veliká škoda (Hugo (Boss), 29.04.2004 14:32) Reagovat

    Myslím, že by si DVD zasloužilo spíš známku 7. Landa je divný patron. Nic moc zpěvák,muzika-ač instrumentálně bohatá -nikterak objevná, někdy trošku moc prorocké texty, přitom to ale funguje jako celek skvěle a naživo dvojnásob!! Koncertu skutečně není moc co vytknout, má atmosféru a je autentický, zvuk je čitelný a proto je absence prostorového zvuku trestuhodná, protože jinak by to bylo téměř dokonalé DVD! To, že to lze, když se chce, dokazuje např. DVD Čechomoru. Proč to tedy není není dvojdisk, nebo proč se nezredukoval počet klipů.. ? Škoda, protože jinak by to byla fakt pecka. Mám Landu rád, ale přiznám se, že jsem se jeho live výkonu dost obával. Ale ustál to velmi dobře.

  • Jednovrstvé DVD??? (SARUMAN, 01.05.2004 12:11) Reagovat

    Jak jste na tohle proboha přišli? Asi jen díky tomu, že na obalu píší DVD5, ale DVD je v reálu dvouvrstvé, tedy DVD9!
    Asi by nebylo špatné se přesvědčit než se jen podívat na obal ;-)

    SARUMAN

  • legrace? (Donovan, 03.05.2004 08:36) Reagovat

    To si snad delate srandu!?! Jak muzete v clanku uplne pominout to, ze pocetnou skupinu fanousku Daniela Landy (byvaleho aktivniho skinheada a dodnes zjevne zakomplexovaneho nasilnika) tvori z vetsiny aktivni nebo byvaly skinheadi, hooligans a vubec jinak omezeni lide, dale ze jeho texty jsou agresivni, militaristicke a nektere metafory nabizeji antisemitsky vyklad (viz Krysar)??? Take me pri poslechu jeho pisnicek mrazi - ale hruzou, ze neco takoveho vede ceske hitparady! Je to ostuda.


  • Donovan (Pavel, 06.10.2004 21:13) Reagovat

    zakomplexovanej ses tu jen ty jestli muzes takhle kecat. Chlapce ty si asi na koncertu nebyl co?! Lidi stredni vrstvy do kterejch by to nikdy nido nerekl si tam prisli normalne poslechnout neco co ma hlavu a patu. Texty sou vetsinou takovy, jak to ve skutecnosti je. Asi ses nejakej levicovej anarchac kterej se boji pravdy. Otevri oci! ach jo...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Okamurova SPD vyráží do předvolebního boje s reggae "Naplno". Slyšet ho nechcete (29.07.2025 18:04)
- Na vánočním koncertě Petry Janů zazpívají i Petr Janda a Petr Kolář (23.11.2024 15:19)
- Naživo: Anna K. provedla Forum Karlín uhrančivým "Údolím včel" (26.04.2024 08:48)
- Rozhovory: Daniel Landa - Nejsem pánem múzy. Neumím vytlačit píseň na sílu (31.08.2023 18:00)
- Audio: Anna K. rekapituluje léta vzletů a pádů silným singlem "Údolí včel" s Tomášem Varteckým (29.06.2023 14:32)
- Miley Cyrus díky "Flowers" vyrovnala letitý rekord Nelly Furtado, Daniel Landa startuje v albech na druhém místě (08.06.2023 08:00)
- Video: Daniel Landa má svou vlastní "Reality Show" (05.06.2023 11:16)
- Nové desky 21/2023 - od Simply Red přes Daniela Landu po Arlo Parks (31.05.2023 21:00)
- Daniel Landa našel tvůrčí múzu a vydává album "Minový pole" (31.05.2023 07:56)
- Apríl: O2 arena končí. Koncerty se přesouvají do Brna nebo Ostravy (01.04.2023 01:04)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe