shop.musicserver.cz
Nové desky 21/2023 - od Simply Red přes Daniela Landu po Arlo Parks

Nové desky 21/2023 - od Simply Red přes Daniela Landu po Arlo Parks

Vydáno: 31.05.2023 21:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Simply Red

Poslední květnový týden naplnili novinkové stojany s hudbou Simply Red, Daniel Landa, cenami ověnčená Arlo Parks, čím dál úspěšnější Lil Durk, dvojice nových superskupin Jaaw a The Barnestormers, Joe Perry z Aerosmith, rockoví Sparks, experimentální Matthew Herbert nebo metalisti Metal Church a Elegant Weapons.

V pátek 26. května vyšly tyto nové tituly:

Simply Red - Time
žánr: pop / blue-eyed soul / funk / blues

 Simply Red - Time
Mick Hucknall zanedlouho oslaví své třiašedesáté narozeniny a jako takový dárek všem předkládá třinácté album svých Simply Red s názvem "Time". Dvanáct písniček začal skládat již při covidu, kdy místo turné k desce "Blue Eyed Soul" zůstal doma. Texty jsou jeho zpovědí a sám zpěvák k tomu dodává na vysvětlenou: "Když jsme byli v lockdownu, řekl jsem si, 'Bože, kdo vlastně jsem? Co mě motivuje?' A pak jsem si uvědomil: 'Jsi skladatel. Tak proč nenapíšeš nějaké písničky o tom, kdo jsi?' " Samotnou desku pak se zbytkem formace a dlouholetým producentem Andym Wrightem natočil v Londýně a výsledný zvuk popisuje jako mix soulu, funku, r'n'b a blues. Jak ovšem uslyšíte na YouTube Simply Red, je zde slyšet také hodně popu.


Miya Folick - Roach
žánr: indie pop / folk rock

Miya Folick - Roach
Není to tak dlouho, co se americká hudebnice Miya Folick představila také českému publiku, když předskakovala v Praze Dermotu Kennedymu. Před tím jí tímto způsobem využili také Pale Waves nebo Sunflower Bean. Novinka "Roach" je její druhou deskou a přináší celkem třináct songů. K jejich produkci si autorka vybrala tým, ve kterém jsou jména jako Andrew Wells (Adam Lambert, Jason Mraz, X Ambassadors), Gabe Wax (Beirut, The War On Drugs), Andrew Sarlo (Nick Hakim, Big Thief) nebo Max Hershenow (Carly Rae Jepsen, MS MR). Co s nimi upekla, ochutnávejte na jejím YouTube.


Daniel Landa - Minový pole
žánr: rock

Daniel Landa - Minový pole
Novinka populárního tuzemského skladatele, textaře, rockového zpěváka a mimo jiné i mentálního kouče Daniela Landy "Minový pole" vychází osm let po předchozím studiovém počinu "Žito". Autorem hudby, textů a aranží všech písní je tradičně sám Dan. Skladby spolu tvoří nerozlučitelný celek, byť autor na album zařadil i singly vydané v poslední době - "Anička Malinová", "Blanický manifest", "Ukolébavka" a "Hoří horizont". Posledně jmenovanou skladbu však Landa se svým týmem natočil ve zcela nové podobě. Kolekce nese všechny rozpoznávací znaky jeho tvorby: silné protestsongy, rockové balady a jeho nezaměnitelný valčík. Vymyká se jakémukoli paušalizujícímu hodnocení. On sám k ní dodává: "Moje jediné přání je, aby si 'Minový pole' lidi poslechli vcelku. Od začátku až do konce." Ukázku v podobě titulního songu najdete na jeho YouTube.


Arlo Parks - My Soft Machine
žánr: indie pop / r'n'b / indie rock

 Arlo Parks - My Soft Machine
Anglická zpěvačka Arlo Parks si za svůj debut "Collapsed In Sunbeams" vysloužila nejen Mercury Prize, ale také nominace na Grammy a Brit Award, kde získala nakonec cenu jako Objev roku. Není tedy překvapením, že následovník tohoto alba, který dostal název "My Soft Machine", byl náležitě očekávaný. Hudebnice s kořeny v Nigérii a Čadu pro něj nachystala celkem dvanáct skladeb, z nichž většinu napsala ona sama. Drobně jí vypomohl pouze producent Paul Epworth, jehož práci známe z nahrávek Adele, Florence And The Machine, Rihanny nebo Maxïmo Park, k němu se připojil ještě Romil Hemnani z Brockhampton. Sama zpěvačka přiznala, že inspirací jí byla tvorba My Bloody Valentine a Fontaines D.C.. Jak se dozvíte na jejím YouTube, v songu "Pegasus" jí doprovodila Phoebe Bridgers


Sparks - The Girl Is Crying In Her Latte
žánr: synth pop rock/ independent rock

Sparks - The Girl Is Crying In Her Latte
Nové album Sparks nese název "The Girl Is Crying In Her Latte" a jde o moderní dílo zahrnující škálu stylů od syth popu po rock s vůní nezávislé produkce. Pro nezasvěcené: Sparks jsou umělecké popové duo, které tvoří bratři Ron a Russell Maelovi. Jejich vliv na pop music nelze přeceňovat - inspirovali každého od Queen po Björk. I odtud plyne ono rčení, že "veškerá popová hudba jsou jen přearanžovaní Sparks". Aktuální počin je jejich dvacátou šestou řadovkou a zároveň potvrzením, že i po více než půlstoletí tvorby zůstává toto duo nenapodobitelné, důmyslné a jako vždy naprosto jedinečné. Už nyní na jejich YouTube profilu můžete zhlédnout video k titulnímu singlu, ve kterém tančí herečka Kate Blanchett. Slovy klasika: "Kousla ji snad tarantule, nebo co?"


Tip týdne

Lil Durk - Almost Healed
žánr: hip hop / r'n'b / pop

 Lil Durk - Almost Healed
Minulý rok začal Lil Durk připravovat své nové album, které až do května tohoto roku prezentoval jako "The Voice 2.0", tedy jako pokračování úspěšné desky "The Voice" z roku 2020. Nakonec ale jednadvacet tracků dostalo název "Almost Healed", a pokud se zaměříte na výčet hostů a producentů, je zřejmé, že rapper z Chicaga tímto počinem míří do podobných výšin jako v případě loňského "7220", které bodovalo jak ve Státech, tak i v Evropě a za které autor posbíral dokonce platinové ocenění (prodalo se ho víc než milion kusů). Produkce se ujali například Chopsquad DJ, Dr. Luke, ATL Jacob, Southside, Smatt Sertified, Metro Boomin, Zaytoven, Wheezy, LilJuMadeDaBeat, Cubeatz, B3 Productions nebo Charlie Handsome a mezi hosty najdete jména jako Alicia Keys, J Cole, Future, 21 Savage, Kodak Black, Juice Wrld či Morgan Wallen. Že se americký rapper mírně odchýlil od drillu k mixu hiphopu, r'n'b, trapu a popu, si ověříte na jeho YouTube.


Matthew Herbert And London Contemporary Orchestra - The Horse
žánr: experimental

Matthew Herbert - The Horse
Matthew Herbert letos pokračuje v cestě hledání nových zvuků a neotřelých nástrojů prostřednictvím desky "The Horse". K jejímu natočení mu posloužila mimo jiné kompletní kostra koně. Pro patnáct experimentálních kompozic využil prakticky každou kost z mrtvého zvířete. Některé byly vhodné jako bicí nástroje, z jiných vyrobil flétny, další se společně se žíněmi staly základním materiálem pro smyčce. K nim pak přidal na sedm tisíc terénních nahrávek koní z internetu a nakonec do studia pozval i nekoňské hudební kolegy - tiskové materiály uvádějí jména jako Shabaka Hutchings a Theon Cross z kapely Sons Of Kemet, Evan Parker, Danilo Pérez, Seb Rochford a Edward Wakili-Hick. Finální sound v některých kusech dozdobil London Contemporary Orchestra. Album je k poslechu na bandcampu tohoto britského muzikanta.


Joe Perry - Switzerland Manifesto Mk ii
žánr: rock / blues rock

Joe Perry - Switzerland Manifesto Mk ii
Spoluzakládající člen, hlavní skladatel a koproducent Aerosmith a Hollywood Vampires a k tomu jeden z nejvyhledávanějších kytaristů všech dob Joe Perry vydává své sólové album "Switzerland Manifesto Mk ii". Jak pořadové číslo v titulu napovídá, jedná se o pokračování, respektive doplnění předchozí kolekce. Obsahuje šest nových skladeb, ty zbývající jsou nově natočené či přemíchané. Dvojka navíc vychází i na vinylu. Joe napsal a natočil většinu materiálu pro oba díly v roce 2017 v losangeleském domě svého kolegy upíra Johnnyho Deppa. U mikrofonu se střídají Chris Robinson, Gary Cherone, Robin Zander či David Johanson. Jako pilotní singl vybral Perry kousek, který nahrál se svými syny Tonym a Romanem a který svým hlasem doprovodil Robinson z The Black Crowes. Ukázky naleznete na Joeově YouTube profilu.


Marko Ivanović - Kniha džunglí (Animal Music)
žánr: scénická hudba

 Marko Ivanović - Kniha džunglí
Album "Kniha džunglí" je studiovou nahrávkou hudby skladatele a dirigenta Marka Ivanoviće k úspěšnému divadelnímu hudebně-tanečnímu představení na motivy stejnojmenné knihy Rudyarda Kiplinga. Představení vzniklo ve spolupráci Divadla bratří Formanů, Dekkadancers, České filharmonie a divadla Jatka78. Marko Ivanović je nejen autorem soundtracku, ale také spoluautorem scénáře a zároveň dirigentem patnáctičlenného orchestru, který hraje živě během představení i na albu. Sám říká, že jde o jeho první pokus o čistě hudebně-taneční tvar, ve kterém není hlavním nositelem příběhu slovo, ale jen muzika a pohyb. Deska vznikla na popud Petra Ostrouchova: "Představení 'Kniha džunglí' jsem navštívil vloni s rodinou. Po chvíli jsem zjistil, že jsem daleko více zaměstnán poslechem hudby než sledováním děje na scéně, jakkoliv to byla samozřejmě úchvatná podívaná. Markova hudba mě okamžitě nadchla, slyšel jsem v ní v dobrém slova smyslu vlivy Zdeňka Lišky, Nino Roty, Benjamina Brittena". Více informací a ukázky z kolekce najdete na stránkách vydavatelství Animal Music.


Mike Oldfield - Tubular Bells / 50th Anniversary
žánr: instrumentální art rock

Mike Oldfield - Tubular Bells / 50th Anniversary
V roce 1973 vydal zcela neznámý dvacetiletý Mike Oldfield své debutové album s názvem "Tubular Bells". Vyšlo na zbrusu novém labelu Virgin Recordsa stalo se fenoménem. ​Ovládlo britské žebříčky, vyhrálo Grammy a ústřední motiv se též objevil ve filmu Williama Friedkina "Exorcista", který se sám stal v témže roce celosvětovou senzací. K padesátému výročí této nahrávky nyní vychází speciální kolekce, na kterou dohlížel samotný Mike. K dispozici je na exkluzivním SDE Blu-ray, 2LP na poloviční rychlosti masterovaného vinylu a na CD. Zmíněné Blu-ray audio SDE obsahuje zcela nový pohlcující Dolby Atmos Mix spolu s dalšími vzácnými prostorovými audio verzemi, novým stereo mixem a nevydané osmiminutové demo plánovaného, ale zrušeného "Tubular Bells 4" , které vzniklo před pěti lety. Uvedený nosič je však třeba objednat, vyrábí se totiž na zakázku. Výrobce garantuje dodání (včetně ČR) do deseti dnů. Detaily a možnost objednání této výroční nahrávky naleznete na speciálních webových stránkách.


The Barnestormers - The Barnstormers
žánr: rock and roll

 The Barnestormers - The Barnstormers
Že vám jméno formace The Barnestormers nic neříká? Z toho si nic nedělejte. Jsou na hudební scéně naprostí nováčci. Ačkoli... Jedná se o debut od uskupení, které budou znalci nazývat superskupinou, a to dokonce mezinárodní. Jejími členy jsou totiž australský matador, zpěvák Jimmy Barnes, anglický klavírista Jools Holland, kytarista australských The Living End Chris Cheney, bubeník americké formace Stray Cats Slim Jim Phantom a jihoafrický basák Kevin Shirley. Společně se rozhodli hrát rockabilly a rock and roll jako za starých časů a k tomu využili hity takových legend jako Roy Orbison, Brenda Lee, Don Walker, Dickie Thompson, Chuck Berry nebo Johnny O'Keefe. Na retro vlnu se naladíte na YouTube projektu.


EP a minialba

 • d4vd - Petals To Thorns
  Americký zpěvák pohybující se na rozhraní alternativy, r'n'b, indie a rocku dokázal do necelých devětadvaceti minut vměstnat celkem devět songů, včetně jednoho, ve kterém ho doprovodila Laufey. Produkce se ujali například Stint, Spencer Stewart nebo Grayskies. (YouTube)

 • Enhypen - Dark Blood
  K-popová formace, která soupeří o pozici jedničky s BTS, přidává do "boje" další zbraň v podobě šestice písniček. Vedle korejských producentů včetně Hitmana se na nich podíleli i Cirkut, David Stewart a Jason Evigan. (YouTube)

 • SOM - Faith
  Americká post-metalová skvadra se rozhodla vzdát poctu o něco slavnějším kolegům z Depeche Mode. Z jejich repertoáru si vybrala celkem čtyři hity - "Enjoy The Silence", "Personal Jesus", "Policy Of Truth" a "Never Let Me Down Again". (YouTube)

 • KayCyy - Tw2052
  Keňsko-americký rapper navazuje na loňské ípíčko "TW2050" druhým dílem, který opět produkoval francouzský DJ Gesaffelstein (Daft Punk, The Weeknd). (YouTube)

 • Shy, Low - Babylonica<
  Celkem tři skladby a dvacet minut hudby nachystali svým fanouškům post-rockeři z Richmondu. (bandcamp)

 • The Orielles - The Goyt Method
  Anglická kapela a jejích pět novinek na pomezí indie rocku a space rocku. (bandcamp)


Elegant Weapons - Horns For A Halo
žánr: power metal

Elegant Weapons - Horns For A Halo
Za Elegant Weapons se skrývají samá zvučná jména, která nebudu fanouškům metalové scény nikterak cizí. Skupinu založili kytarista Judas Priest Richie Faulkner a zpěvák Ronnie Romero (Rainbow, MSG). S debutem jim pak vypomohli baskytarista Rex Brown (Pantera, Down) a bubeník Scott Travis (Judas Priest). Produkci deseti kousků alba "Horns For A Halo" dostal na starost Andy Sneap, známý ze spolupráce právě s Judas Priest, Accept nebo Megadeth. Klip k titulní skladbě alba najdete na YouTube vydavatelství Nuclear Blast.


Jaaw - Supercluster
žánr: postindustrial rock

Jaaw - Supercluster
Další superskupia je na světě. Jmenuje se Jaaw a vznikla na popoud Andyho Cairnse (Therapy?). Dalšími členy jsou Jason Stoll (Mugstar, KLAMP, Sex Swing), Wayne Adams (Death Pedals, Big Lad, Petbrick) a Adam Betts (Three Trapped Tigers, Goldie, Squarepusher). Do svého osmiskladbového debutu "Supercluster" vložili pánové notnou dávku industrial metalu s příchutí psychedelie. Inspirací jim byly takové veličiny jako Godflesh a Ministry. Za zvukovou barevnost pak vděčí kolegům hudebníkům jako Lightning Bolt, Burial či Deafkids. Texty jsou inspirovány halucinačními horory. Mezi původní songy se dostala také velmi nezvykle pojatá předělávka "Army Of Me" od Björk. Ukázky najdete na YouTube kanále formace.


Kodak Black - Pistolz & Pearlz
žánr: rap / trap

 Kodak Black - Pistolz & Pearlz
Americký rapper Kodak Black si s loňským albem "Back For Everything" významně vylepšil reputaci po třetí řadovce "Bill Israel", která zůstala trčet v páté desítce amerického žebříčku, a opět vyšplhal do Top 3. Uvidíme, jak se mu bude dařit s novinkou "Pistolz & Pearlz", kterou napěchoval jednadvaceti tracky. V nich pochopitelně nechybí ani fůra hostů jako Vvsnce, EST Gee, Lil Crix, Syko Bob nebo Loe Shimmy. Produkce se ujali Mike Will Made-It, Dr Zeuz, Ayo B, Atl Jacob, Pooh Beatz, DJ Cam nebo třeba L Beatz. Vydáním žije jeho YouTube profil.


Poletíme? - Best of do gramofonu (Supraphon)
žánr: alternativní folk rock

 Poletíme? - Best of do gramofonu
Za dobu své patnáctileté existence natočili Poletíme? pět studiovek, na kterých se nachází řada jejich velkých hitů. Ty dostávají ale ten správný rozměr, živelnost a energii právě na koncertech. Letos v únoru kapela vyjela na jarní turné, během nějž odehrála v brněnském klubu Fléda také dvoják s názvem "Best of do gramofonu". A právě zde, za očekávané notné pomoci fanoušků a symbolicky v roce oslav patnáctých narozenin, natočili svou vůbec první živou desku. Vydat koncertní záznam bylo v plánu roky, ale nakonec k tomu dochází až nyní. Něco málo z atmosféry večerů získáte na stránkách vydavatelství Supraphon. Samotný koncert zachytily zároveň kamery České televize, a tak se můžeme v průběhu letošního roku těšit i na jeho videozáznam.


Metal Church - Congregation Of Annihilation
žánr: heavy metal / thrash metal

Metal Church - Congregation Of Annihilation
Milovníky tvrdších žánrů potěší novinka heavy-/thrashmetalové bandy Metal Church. Její třináctá řadovka obsahuje jedenáct nových kousků včetně jednoho bonusu. Současně jde o první nahrávku kapely, na které se podílí nový zpěvák Marc Lopes. Ten se k sestavě připojil loni. Nahradil tak předchozího frontmana Mikea Howa, jenž rok před tím spáchal sebevraždu. Podle slov ostatních muzikantů jde o začátek nové éry formace, která na hudební scéně působí přes čtyřicet let. Ukázky z alba najdete na YouTube.


V krátkosti

 • Boy & Bear - Boy & Bear
  Indiepopová formace u nás stále není příliš známá, avšak u protinožců patří k velkým hvězdám. Nyní vydává své páté studiové album s jedenácti písničkami, které by mohly trochu evokovat styl The National. (YouTube)

 • Kassa Overall - Animals
  Americký jazzový bubeník, producent a rapper vydává své třetí album, kam nalákal takové interprety a kolegy jako Theo Crocker, Laura Mvula, Lil B, Francis And The Lights, Danny Brown, Wiki nebo Nick Hakim. (YouTube)

 • Bennewitz Quartet - Haydn, J. Smyčcové Kvartety Op. 17/5, 33/2, 54/2 / (Supraphon)
  Český smyčcový kvartet, který hostily slavné evropské, americké a asijské koncertní síně, se rozhodl nově ztvárnit tři kompozice Josepha Haydna. (Supraphon)

 • Clark - Sus Dog
  Anglický elektronický muzikant Christopher Stephen Clark po roce navazuje na předchozí nahrávku "05-10". Ve dvou z dvanácti skladeb mu zahostovali Anika a Thom Yorke. (bandcamp)

 • Kari Faux - Real B*tches Don’t Die!
  Zpěvačka z Arkansasu pohybující se na rozhraní hiphopu, popu a r'n'b, se po dvou letech hlásí s novou studiovkou a hosty jako Big K.R.I.T., Phoelix, Devin The Dude, Jazz Cartier nebo Gangsta Boo. (YouTube)

 • Tyler Posey - Unravel
  Americký herec, kterého známe například ze série "Doc" nebo "Vlčí mládě", po několika ípíčkách vydává svůj debut. Na šestnácti písních spolupracoval s Mattem Malpassem (Blink-182, 311, Machine Gun Kelly). (YouTube)

 • Eliades Ochoa - Guajiro
  Kubánský kytarista a člen Buena Vista Social Club na svém novém albu přivítal trojici hostů. Jsou jimi Joan As Police Woman, Rubén Blades a Charlie Musselwhite. (YouTube)

 • Ajj - Disposable Everything
  Folk-punková legenda nahrála své osmé album, na kterém přináší příběhy a znepokojivé vize z apokalyptického světa. Rozumějte toho našeho, současného. Kapela zkrátka tvrdí, že jako lidstvo jsme na našem světě úplně v pr-, tedy tam, kde končí záda. (YouTube)

 • morphine - B-Sides & Otherwise
  Raritní kompilace alternativní rockové skupiny obsahující B-strany a další vzácné skladby, které nejsou na studiovkách dostupné. (YouTube)

 • Versus The World - The Bastards Live Forever
  Punk-rocková partička poskládaná ze členů Lagwagon a Good Riddance vydává po osmi letech další desku. (YouTube)

 • Gia Margaret - Romantic Piano
  Americká písničkářka připravila pro svou třetí řadovku dvanáct songů, postavených převážně na klavíru. (bandcamp)

 • Bayonne - Temporary Time
  Americký hudebník Roger Sellers představuje již potřetí pod svým pseudonymem mix elektroniky, ambientu, dream popu a americany. (bandcamp)

 • Vomitory - All Heads Are Gonna Roll
  Novinka švédských deathmetalových titánů přichází po dvanáctileté odmlce. (YouTube)

 • Shirley Collins - Archangel Hill
  Anglická folková zpěvačka nahrává i ve svých osmaosmdesáti letech. (YouTube)

 • The Dirty Nil - Free Rein To Passions
  Ontarijské trio předvádí na své čtvrté řadovce opět svůj vyladěný aparát. Nadále si libuje v thrashových riffech, úderných bicích a maximální hlasitosti. (YouTube)

 • Sirenia - 1977
  Jedenáctá řadovka gotické metalové skvadry z Norska. (YouTube)

 • Radiator Hospital - Can’t Make Any Promises
  Americká indierocková kapela se připomíná po čtyřech letech. (bandcamp)

 • Immortal - War Against All
  Desátá studiovka od norské blackmetalové sebranky. (YouTube)


  Dále vychází

  Álex Anwandter - El Diablo En El Cuerpo
  Alex Pester - Better Days
  Arrival Of Autumn - Kingdom Undone
  Ars Trio, Martin Ballý - Dvořák, Novák, Mozart, Martinů, Šostakovič, Janáček, Páleníček, Kabeláč (Supraphon)
  Asher White - New Excellent Woman
  Big Words - Nightmares Of A Stardom Dream
  Black Country, New Road - Live At Bush Hall (Physical Release)
  Calexico - Feast Of Wire (20th Anniversary Deluxe Edition)
  Carry The Torch - Delusion
  cero - E O
  Cloak - Black Flame Eternal
  Cusax & Embis - Partners In Crime
  Daniel Blumberg - Gut
  Dom Corleo - On My Own
  Don Toliver - Love Sick
  Eydís Evensen - The Light
  FMB DZ - P Rock Baby
  Hitech - Détwat
  Charley Crockett - The Man From Waco Redux
  Che - Cc
  Chewie - Inarticulate
  Incendiary - Change The Way You Think About Pain
  Jam City - Jam City Presents Efm
  Joni Void - Parallax Error
  Kassi Valazza - Kassi Valazza
  Kevin Morby - More Photographs (A Continuum)
  Khamari - A Brief Nirvana
  Kieli - From Summer To Spring
  Kings Never Die - All The Rats
  Larkhall - And You Were: Say You’Re With Me Reworked
  Les Lullies - Mauvaise Foi
  Lola Young - My Mind Wanders And Sometimes Leaves Completely
  Miranda And The Beat - Miranda And The Beat
  Monaleo - Where The Flowers Don’t Die
  Nonso Amadi - When It Blooms
  Oceanlord - Kingdom Cold
  Phlebotomized - Clouds Of Confusion
  Různí - Nuclear War: A Tribute To Sun Ra: Volume 1
  Silent Rage - Nuances Of Life
  Soundwalk Collective - All The Beauty And The Bloodshed
  Stimmerman - Undertaking
  Struck - Freak Frequency
  Suicide - A Way Of Life (35th Anniversary Edition)
  Tame Impala - Lonerism / 10 Year Anniversary Box Set
  The Fucking Champs - III
  The Mon (Urlo Of Ufomammut) - Eye
  Twin Princess - Blood Moon
  Victor McKnight - Until The End
  Vonavibe - Bleed To Life
  Water From Your Eyes - Everyone’s Crushed
  Wolf Eyes - Dreams In Splattered Lines

  Vychází na vinylu:
  Acacia Strain - Step Into The Light
  Aerosmith - Get Your Wings
  Aerosmith - Night In The Ruts
  Aerosmith - Rocks
  Aerosmith - Toys In The Attic
  Al Green - Call Me
  Arakain - Apage Satanas (Supraphon)
  Arlo Parks - My Soft Machine
  Arrival Of Autumn - Kingdom Undone
  Asher White - New Excellent Woman
  Bayonne - Temporary Time
  Beth Hart - Live At The Royal Albert Hall
  Carole King - Home Again
  Clark - Sus Dog
  Cloak - Black Flame Eternal
  Daniel Blumberg - Gut
  Death Cab For Cutie - Asphalt Meadows (Acoustic)
  Elegant Weapons - Horns For A Halo
  Eliades Ochoa - Guajiro
  Eydís Evensen - The Light
  Fridge - Happiness
  Gia Margaret - Romantic Piano
  Harold Land - Damisi
  Herbie Hancock - The New Standard
  Charli XCX - True Romance
  Charlie Puth - Nine Track Mind
  Chicane - Giants
  Immortal - War Against All
  Kabát - Má jí motorovou
  Kabát - Země plná trpaslíků
  Kevin Morby - More Photographs (A Continuum)
  Kings Never Die - All The Rats
  Les Lullies - Mauvaise Foi
  Lola Young - My Mind Wanders And Sometimes Leaves Completely
  Lucy Dacus - Historian
  Matchbox Twenty - Where The Light Goes
  Matthew Herbert And London Contemporary Orchestra - The Horse
  Metal Church - Congregation Of Annihilation
  Mike Oldfield - Tubular Bells / 50th Anniversary
  Miya Folick - Roach
  Nas - The Lost Tapes
  Oceanlord - Kingdom Cold
  Phlebotomized - Clouds Of Confusion
  Radiator Hospital - Can’t Make Any Promises
  Ray Barretto - Que Viva La Música
  Rico Nasty - Las Ruinas
  Salamandra - Opus Bohemica
  Shirley Collins - Archangel Hill
  Silent Rage - Nuances Of Life
  Simple Plan - No Pads, No Helmets...just Balls
  Simply Red - Time
  Soundwalk Collective - All The Beauty And The Bloodshed
  Sparks - The Girl Is Crying In Her Latte
  Stan Getz, Charlie Byrd - Jazz Samba
  Steely Dan - Countdown To Ecstasy
  Stone Temple Pilots - Purple
  Suicide - Way Of Life / 35th Anniversary
  Tame Impala - Lonerism / 10th Anniversary / Deluxe
  The Barnestormers - The Barnestormers
  The Fucking Champs - III
  The Mon (Urlo Of Ufomammut) - Eye
  Thelonious Monk, John Coltrane - Thelonious Monk With John Coltrane
  Tito Puente - Mambo Diablo
  Uriah Heep - High And Mighty
  Uriah Heep - Wonderworld
  Versus The World - The Bastards Live Forever
  Vomitory - All Heads Are Gonna Roll
  Water From Your Eyes - Everyone’s Crushed
  Wayne Shorter - Footprints Live!

  EP:
  BB Sway - How Will I Get There?
  Fishbone - Fishbone
  Ghösh - Prismassive
  Chenayder - Blue Oblivion
  Izzy Camina - Ang3L Numb3Rs
  Nascar Aloe - Hey Asshole!
  Quickly, Quickly - Easy Listening
  Sabrina Kennedy - Wheel Of The Year
  Sophie Meiers - Shine__Space
  Swervedriver - Petroleum Spirit Daze (Reissue)
  The Ramona Flowers - Hey You
  Yonaka - Welcome To My House

  Reedice:
  Arakain - Apage Satanas (Supraphon)
  Matchbox Twenty - Where The Light Goes Re
  Megadeth - Countdown To Extinction
  Megadeth - Peace Sells...but Who's Buying?
  Megadeth - Rust In Peace
  Megadeth - So Far, So Good...so What!
  The Exploding Hearts - Guitar Romantic (Expanded & Remastered)
  The Champs - III
  The Sisterhood - Gift

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví
  Zaprášenosti: První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví "Voodoo Lounge", dvacátá britská studiová deska The Rolling Stones, drží několik primátů. Byla jejich první nahrávkou vydanou pod labelem Virgin a hlavně také první kolekcí Stounů jako kvarteta, už bez baskytaristy Billa Wymana.... čtěte zde
  Vydáno: 21.07.2024 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
  Lenny Kravitz, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 19.7 2024
  Naživo: Lenny Kravitz na Colours Of Ostrava? Fajn, ale žádný triumf Pořadatelům festivalu musel spadnou obrovský kámen ze srdce, když do vítkovického areálu Lenny Kravitz skutečně dorazil. I přesto, že v pátek ochromil výpadek počítačových systémů leteckou dopravu (takže například Sevdaliza v... čtěte zde
  Vydáno: 20.07.2024 13:58 v sekci Naživo
  RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě
  Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě Pavel Ridoško alias RIDO začal jako první Čech spolupracovat s holandským vydavatelstvím Blackout. Nyní má vlastní label Plat:form. Posledních deset let se podílí na přípravě Opening Ceremony festivalu Let It Roll, který se letos... čtěte zde
  Vydáno: 20.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
  Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Rozhovory: Rudolf Brančovský (Poletíme?) - Prošli jsme pubertou a teď se nacházíme v začínající dospělosti (01.07.2024 15:00)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  Pá 06.09.
  Mehro (US) (Rock Café, Praha)
  Čt 12.09.
  Monika Bagárová (CZ) (O2 Arena, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Kesha Doja Cat Dua Lipa Taylor Swift Sam Smith mp3.com Mirai Queen Kabát Katy Perry Miley Cyrus Madonna Tom Morello The Beatles
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe