TOPlist
shop.musicserver.cz

Slavná jména DVD nezachrání

Vydáno: 23.01.2004 05:00 v sekci Recenze - Luboš Kreč | foto: facebook interpreta

Společně s dévédéčky "CZ Rock History" vyslali lidé z EMI do světa také "CZ Pop History". Jedná se o stejně přitroublý, nekvalitní, špatně udělaný výběr, až z toho je člověku smutno. Přitom i s takovouto od základu zbytečnou kompilací by se dalo si trochu pohrát a neutrhnout si kopec ostudy.

2/10

Různí - CZ Pop History

Celkový čas: cca 66 minut

Skladby: Lucie Bílá - Láska je láska, Žlutý pes - Sametová, Lou Fanánek Hagen - Průša, Kabát - Na sever, Petr Muk - Zrcadlo, Bára Basiková - Bossa Nova, Helena Vondráčková - Vodopád, Daniel Hůlka - Ráj, BSP - Země vzdálená, Daniel Landa - Motýlek, Kryštof - Lolita, Lucie - Pohyby, Lenka Filipová - Dobrý bůh to ví, Karel Gott - Kakaová, Yo Yo Band - Karviná, Richard Müller - Nahý II., Petr Hapka a Lucie Bílá - Dívám se, dívám

Vydavatel: EMI

DVD "CZ Pop History" vyšlo společně s dvojicí disků "CZ Rock History vol. 1 a 2", proto se, vážený čtenáři, nediv, když najdeš na dolních řádcích shodné formulace a možná dokonce shodné odstavce. Všechna tři DVD jsou si totiž nachlup podobná, trpí stejnými neduhy, ve stejné míře postrádají kvalitu a shodně jsou odfláklá a zbytečná. Jednoduše ztráta peněz jak pro vydavatelství, tak především pro případného zájemce. Toho tímto varuji - RADĚJI NEKUPOVAT!

Různí - CZ Pop History
© facebook interpreta
Je to každý rok, ani letošek není výjimkou. Vydavatelství se snaží, seč jim síly stačí, vymámit z rodičů a jejich dětiček penízky všemi možnými způsoby. Jedním z neosvědčenějších je zaplavování trhu rozličnými výběry a kompilacemi. Problém nastane, když takovouto desku nebo DVD připravíte za dva dny, neděláte si starosti s její úrovní a chcete nalákat pouze na zvučná jména. Pak vám vznikne opovrženíhodná, tak odpudivě komerční věc, že rozumný člověk se disku raději vyhne. Něco takového se povedlo společnosti EMI s předvánočním dévédéčkem "CZ Pop History".

Seznam klipů, které disk nese, je zajímavý a sám o sobě by mohl nalákat. Počítejte se mnou: Lucie Bílá, Žlutý pes, Kabát, Petr Muk, BSP, Daniel Landa, Lucie nebo Richard Müller jsou všichni zárukou kvalitní zábavy. Jenže! Krom toho, že vedle solidních jmen trůní také Vondráčková či Gott, DVD budí nedůvěru už jenom svým nepředstavitelně nudným a pořádně okoukaným obalem, který dobře známe z desítek kompilací "CZ Hity". Určitě nepřekvapí, když uvnitř krabičky nenajdete žádnou informační brožurku. Pak tedy vložíte kotouček do přehrávače, zapnete jej a na obrazovce vyhřezne nabídka. Ta je pouze dvoupoložková: "Přehrát" a "Výběr kapitol". Toť vše, ani o chlup víc. Když navíc spustíte zvolený klip, nejde jej už klasicky přeskočit během přehrávání na další stopu, ale musíte se vrátit do menu a mechanicky vybrat ťukáním na dálkovém ovladači další "snímek".

Nechte si rovnou zdát o nějakých kreditech, bonusech nebo přidaném materiálu. Ani se nedozvíte, kdo je režisérem toho kterého klipu, z jaké desky písnička pochází, nic o zúčastněných interpretech. Navíc řazení stop není chronologické ani tématické ani žánrové. Čirou stupiditou by bylo pátrání po jakékoli jiné technicko-audio-video vymoženosti, než jakou je stereofonní zvuk a poměr obrazu 4:3, takže pokud máte doma pořádnou DVD sestavu, tzv. "domácí kino", můžete si ho v tomto případě strčit za klobouk. O skutečný hudební prožitek totiž producentům tohoto DVD v žádném případě nejde. Svědčí o tom i sestavení disků. Proč je na DVD "CZ Pop History" Kabát nebo "Průša" Lou Fanánka Hagena? A proč na DVD "CZ Rock History", které vyšlo současně, Ecstasy Of St. Theresa nebo Načeva?

Asi největší peckou, která má něco společného s DVD "CZ Pop History", je jeho cena. Prodává se za "pěkných" 480 korun, což je sakramentsky hodně peněz. Pokud vezmeme v potaz, že DVD má jen málo přes šedesát minut, je to přímo zatraceně drahé. Jinými slovy - tohle dévédéčko raději nemělo vůbec vzniknout a nemělo se dostat do distribuce. Je to ostuda. Pokud už jej nechali na EMI vylisovat, měli jej nechat buď jako cenu do soutěží, anebo jako přílohu nějakého časopisu. Ale prodávat za pětistovku? Dovedu si představit tisíc příjemnějších způsobů, jak třicetinu průměrného platu utratit. Třeba je prožrat v McDonalds!

  • "solidní" jména (Martin, 05.06.2005 00:30) Reagovat

    Zaujala mne ta věta
    Krom toho, že vedle "solidních"
    jmen trůní také Vondráčková či Gott..

    Vondráčková či Gott nejen, by nejen neměli chybět, ale zasloužili by si více DVD věnovaných jen jim. Právem sedí na trůnu už desítky let.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Teddy Swims - I've Tried Everything But Therapy (Part 2) 8/10
Recenze: Teddy Swims nabízí na "I've Tried Everything But Therapy (Part 2)" vznešený pop A také vroucí soulový feeling, hromadu silných emocí a snad ještě více bezpodmínečné lásky. Kdo si na cukrování moc nepotrpí, pro toho může jít jen o hezky zazpívaný kýč, ale kdo má rád lásku ve všech jejích podobách,... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2025 15:00 v sekci Recenze
Nové desky 11/2025 - od Seleny Gomez s Bennym Blankem přes Lordi po Grey256
Nové desky 11/2025 - od Seleny Gomez s Bennym Blankem přes Lordi po Grey256 Novinkám minulého týdne vévodí partnerská dvojice Selena Gomez a Benny Blanco, jimž sekundují příšerky Lordi, metaloví Cradle Of Filth, indiepopoví Japanese Breakfast, české naděje Nika a Grey256, pop-rockoví Deacon Blue, rapper... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2025 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
​Lisa - Alter Ego 6/10
Recenze: Lisa to s "Alter Ego" myslí dobře, ale bez Blackpink zapadá do průměru Když máte jako interpretka jen dva songy, ale dohromady s nimi nasbíráte několik miliard přehrání, staví vás to do těžké pozice - udržet hlavu nad hladinou očekávání se zdá jako skutečná výzva. A Lisa z k-popového fenoménu... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2025 14:00 v sekci Recenze
Tak co? - Ministr nitra 8/10
Recenze: Neokázalí Tak co? se na albu "Ministr nitra" odmítají podbízet, nové posluchače ale jistě najdou Příběh olomouckých samorostů skrytých pod tajnosnubným názvem Tak co? v sobě neskrývá žádnou velkou zákrutu, šokující překvapení, natož bulvární vějičku. Za muzikanty stojí poctivá práce. Parta, jež se nikdy netlačila... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2025 08:00 v sekci Recenze
Jennie - Ruby 8/10
Recenze: Jennie na "Ruby" neobrací odkaz Blackpink naruby. A vyplácí se jí to V krátkém rozmezí několika týdnů vydaly své sólové projekty všechny členky k-popového fenoménu Blackpink. A Jennie to vzala za správný konec: na "Ruby" se nesnaží utéci ze žánru, který ji se skupinou proslavil. Místo toho... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2025 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Do českých žebříčků promlouvají Vánoce. Lucie Bílá boduje se "Vzkazem pro Ježíška", Ewa Farna s "Vánocemi na míru" (12.12.2024 08:00)
- Nové desky 48/2024 - od Lucie Bílé přes Ladě po Arcane (04.12.2024 13:00)
- Recenze: Lucii Bílou sráží na desce "Vzkaz pro Ježíška" nevyrovnanost moderních autorů (03.12.2024 09:30)
- Na okraj: Kdo a proč sbírá hlasy v Českém slavíku aneb Velká výsledková analýza (30.11.2024 13:00)
- Na okraj: Český slavík jako okno do duše domácí populární hudby (30.11.2024 09:30)
- Farna, Ztracený, Kabát a Calin. Český slavík má znovu stejné vítěze (29.11.2024 23:36)
- Lucie Bílá chce vánočním albem "Vzkaz pro Ježíška" bourat všechny stereotypy (29.11.2024 10:41)
- Richard Müller vydává album "Duety". Starší písně doplnil dvěma novinkami (14.11.2024 16:12)
- Naživo: Richard Müller se s nimi trápil, ale Davidovi Kollerovi seděly písničky Karla Kryla znamenitě (13.11.2024 12:30)
- Naživo: Kabát vzal fanoušky vyprodanými O2 arenami až k Satanovi. Na pódium lítaly i podprsenky (10.11.2024 18:53)

ALBUM TÝDNE 12/2025

Steven Wilson
The Overview

Sledovat hudební cestu Stevena Wilsona může být pěkné drama. Doslova nevíte, co vás čeká za každým rohem. Od No Man po Porcupine Tree, od Blackfield až k nevyzpytatelné sólové kariéře. Všechno je to nesmírné dobrodružství. A to zřejmě nekončí s aktuálním počinem "The Overview", jenž na to jde zase odjinud.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Viktor Sheen Queen Madonna Pink Floyd Lucie Vondráčková The Weeknd Beyoncé Taylor Swift Hugo Toxxx Mirai Coldplay Kabát Ed Sheeran Vypsaná fiXa Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím