I když jí osud nepřál, stojí nohama pevně na zemi a dál bojuje. Česká televize odvysílá dokument o Anně K.

I když jí osud nepřál, stojí nohama pevně na zemi a dál bojuje. Česká televize odvysílá dokument o Anně K.

Vydáno: 03.05.2025 13:00 v sekci Novinky - Hana Bukáčková | foto: Česká televize
Dokumentů o hudebních hvězdách vzniká poslední dobou víc než dost. Ten o Anně K., který 3. května ve 21:20 odvysílá ČT1, je ale jiný - stručný, výstižný, v jednotlivých tématech se příliš nebabrá, zkrátka jde k jádru věci. Protagonistku snímek ukazuje nejen jako úspěšnou umělkyni, která má za sebou více než tři dekády na naší scéně, ale také jako ženu, kterou osud v mnoha životních fázích vůbec nešetřil.

Byli jsme na premiéře v Kině Lucerna, kterého se zúčastnili tvůrci snímku, kapela a samozřejmě i charismatická zpěvačka. Jak sama prohlásila, ti, co ji znají, se nedozví mnoho nového, ale některé fanoušky možná dílo překvapí.

Ve filmu vznikajícím během dvou let vzpomíná na své dětství, včetně maminky, která zemřela v brzkém věku. Přiznává, že jí teď moc chybí, že by potřebovala poradit ve věcech, které v poslední době řešila, viz loňský nečekaný rozchod s dlouholetým životním partnerem Tomášem Varteckým. Ten své vstupy do dokumentu natočil ještě v době, kdy byl po jejím boku - hovoří o tom, jak se dostal ke skládání jejích písní.

Zpěvačka vzpomíná i na studijní léta, kdy se ocitla v silném ročníku na konzervatoři a stala se první velkou láskou Sagvana Tofiho. Mezi partou kamarádů-spolužáků nechyběli Václav Kopta a Michal Suchánek. Ti vysvětlují, co vše byli ochotni udělat pro její přízeň. Dále se ke slovu dostanou i Robert Kodym či Jan P. Muchow.

Luciana Krecarová, jak zní její civilní jméno, také prozrazuje, jak vznikl její pseudonym. Vezme nás na divadelní prkna Semaforu, kde začínala. A také k sobě domů, ale i na svah, do Krkonoš - na lyže, kde je taky vlastně doma. Pohovoří o vzniku hitů "Nebe" či "Píseň o slzách".

Ukáže nám i citlivá místa a nevyhne se tématům jako opakovaný boj s rakovinou, kterému zasvětila informační kampaň, či bolest z nenaplněného snu o mateřství. Adopce dítěte byla na dosah, jen na ni vyšla řada v nejméně vhodnou dobu, kdy se léčila.

"Bylo to pro mě velké rozhodnutí, otevřít se před kamerou a ukázat nejen profesní cestu, ale i soukromí. Vždycky jsem si zakládala na tom, že si svou intimitu chráním. Proto bylo náročné nechat svět nahlédnout do těch nejosobnějších částí mého života. Ale zároveň jsem cítila, že je to přirozený krok, pokud chci ukázat nejen příběh zpěvačky, ale i to, co se může skrývat za tím, co lidé vidí na koncertech.

Můj život není jen o hudbě a vystupování, je o hledání rovnováhy. Vždy jsem chtěla zůstat autentická, protože je to pro mne nepřirozenější a vždycky mne to udrželo při životě. A hlavně mi to dává svobodu být tím, kým jsem,"
shrnuje interpretka, která ve filmu odhaluje velké celoživotní odhodlání a pokoru, lásku k hudbě, lidem, horám a životu jako takovému.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy
Nejvíc nej: Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy Belgický hudebník a producent proslul mixováním klasické a elektronické hudby. Léta s ním spolupracuje třeba videoherní společnost Ubisoft, která jeho díla použila do trailerů her jako "Assassin's Creed" nebo "Far Cry". Už 6. února... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Gufrau, Viktor Kal. - Boyband 8/10
Recenze: Gufrau a Viktor na Kal. na desce "Boyband" dokazují, že nejsou pouze one-hit wonder Po vydání songu "Navždycky blázen" všichni bedlivě vyčkávali, jestli šlo jen o štěstí jednoho hitu, nebo si Gufrau a Viktor Kal. udrží nově nabyté fanoušky. Album "Boyband" naštěstí ukazuje, že úspěch nebyla náhoda a... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 17:30 v sekci Recenze
V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak
Na okraj: V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak V posledních letech se stalo tradicí, že před konečnými nominacemi přicházejí Ceny Anděl s takzvanými shortlisty, tedy sedmičkou postupujících v každé z patnácti kategorií. Jde o první indicie možných favoritů. Z předešlých... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 10:00 v sekci Publicistika | Na okraj
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vždycky se budeme znát. Anna K. nás o tom ujistí na turné (29.01.2026 11:21)
- Písně Anny K., jak jste je ještě nikdy neslyšeli. Zpěvačka chystá v O2 universu koncert s orchestrem (15.12.2025 13:38)
- Fotogalerie: Co předcházelo koncertu Bryana Adamse (02.08.2025 14:56)
- Anna K. láká na podzimní turné živákem z Fora Karlín. Vydá ho v limitované edici na vinylu (22.10.2024 12:27)
- Naživo: Anna K. provedla Forum Karlín uhrančivým "Údolím včel" (26.04.2024 08:48)
- Na okraj: Ceny Anděl se chtějí přiblížit mladým, u akademiků ale vítězí hlavně stálice (31.03.2024 20:46)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (5-1) (01.02.2024 19:00)
- Nejvíce šancí na Anděly mají Viktor Sheen, Calin, Anna K., J.A.R. nebo Jelen (01.02.2024 10:21)
- Anna K. pokřtí "Údolí včel" v Praze i v Brně. Chystá také "Večírky pro nedočkavé" (30.01.2024 10:47)
- Nové desky 43/2023 - od Duran Duran přes Annu K. po Taylor Swift (01.11.2023 20:30)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe