Digitální písničkář Mat213 vydává album "Nesu oheň". Hosty jsou Arleta, Annabelle i Václav Noid Bárta

Digitální písničkář Mat213 vydává album "Nesu oheň". Hosty jsou Arleta, Annabelle i Václav Noid Bárta

Vydáno: 04.10.2024 19:43 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Championship Music
Nová studiovka "Nesu oheň" obsahuje celkem jedenáct velmi pestrých skladeb. Mat213 pokřtí desku 7. listopadu v pražském klubu Fuchs2 a 13. listopadu v brněnském Kabinetu Múz.

"Je to zábavný, energický a chytlavý, ale celý nějaký nechutný. Líbezný a sladký popový písničky zhořkly nebo zkvasily v refrény podobné fotbalovým pokřikům. Upřímně myšlené texty plné milostné lyriky zmutovaly v ironické říkanky. Testosteron, sršící ze řvaných refrénů, se mísí s naturalistickou animálností a spratkovskou lyrikou. Když se zdá, že je na desce nějaká známka sentimentu, tak je obalená hustou vrstvou ironie a humoru. Sebevědomí, které z trolla čiší, se rozpadá v momentu, když si uvědomí, že jeho trollení nikoho vlastně nezajímá. Hudební tvorba v roce 2024 je 'joke' sám o sobě." Tak album popisuje přímo Mat213.

Tohle album je podle slov interpreta pro lidi, kteří sedí na lavičce a pijou alkohol jen proto, aby se opili. Jsou chytřejší než jejich kámoši, kteří vydělávají hodně peněz, ale pohodlnost hází hleny na jejich ambici. Deska je pro lidi, kteří se zkusili brát vážně, ale buď to neumí, nebo se při té představě cítí prostě trapně. Je taky pro všechny Matem milované trolly.

"Nechci dělat nový, hranice bourající věci, který nikdo neviděl nebo neslyšel. Chci dělat věci, co už všichni viděli a slyšeli, ale já je chci dělat po svým." Tohle arogantně sebevědomé prohlášení se drží za ruku se snahou dělat populární hudbu víc pro lidi. "Jde o odpornej povýšeneckej přístup, kterej se snažím mírnit falešnou skromností. Ta je převlečená za sebeuvědomění," říká Mat213.

Aktuálním singlem je skladba "Kotě in the Panelák" se zpěvačkou Annabelle. Už brzy vyjde k tomuto songu i videoklip.

Poprvé na sebe Mat213 upozornil skladbou "7teen", která získala ceny Apollo i Vinyla. Deska "Nesu oheň" je v rámci jeho projektů už šestou v pořadí. Při mixu alba se spojil s Martinem Hofferem (Skyline, EMA Prague) a Lukášem Turzou (SNAP Mastering). Nahrávka vychází u Championship Music.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Karol Komenda a Michal Prokop - Spomínam 9/10
Video: Nejkrásnější československý duet loňského roku už má i klip. "Spomínam" Karola Komendy a Michala Prokopa ani s časovým odstupem neztrácí na síle O překrásném duetu Karola Komendy a Michala Prokopa jsme vás už před pár týdny informovali. Tehdy šlo jen o singl samotný, přičemž právě audio stránka je na této skladbě s decentním kytarovým sólem tím nejnádhernějším. Není... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Alice Merton - Visions 8/10
Recenze: Sebevědomá, hitová i zábavná - Alice Merton na "Visions" konečně ví, co chce Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 10:04 v sekci Recenze
Die Alten Maschinen - Hello Goodbye! (The Very Best Of) 8/10
Recenze: Křepčí Die Alten Maschinen s "Hello Goodbye!" v křemíkovém nebi? Možná to kdysi byla idea spojená s jednorázovým projektem. Jedna z dalších tváří Moimira Papalescu. O sedmnáct let později můžete v rukách držet povedený komplet "Hello Goodbye!" téměř napěchovaný na maximální kapacitu... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 14:30 v sekci Recenze
Psí vojáci - Hořící holubi (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Jako v horečnatém snu. Psí vojáci na albu "Hořící holubi" zkoumali hranice vlastní hudby Pro jednoho kultovní dílo, pro jiného obtížně poslouchatelná experimentální věc. Pro desku kapely Psí vojáci "Hořící holubi" platí obojí. Navzdory kultovnímu statusu je tenhle počin v diskografii formace poněkud marginalizovaný.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Privilegovaná děcka u mikrofonu: Mat213, Čtvrtníčková a Prachař frajeří songem "NEPO" (03.02.2026 12:29)
- Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky (13.12.2025 13:00)
- Video: Gufrau v "Shy Lie Lie" skvěle spojili táborák s diskotékou. Pomohl jim i Victor Kal. a Mat213 (04.12.2025 18:28)
- Publicistika: Dvaadvacet poznatků z hudební branže aneb Co přinesl letošní Prague Music Week (10.11.2025 19:00)
- Video: Skyline v klipu "Rollercoaster" ukazují, že mejdan se vejde i do dodávky (03.11.2025 20:17)
- Mat213 zve do melancholického světa generace Z. V klipu "Poslední hezký léto" mísí sentiment s ironií (21.10.2025 19:55)
- Mat213 a Rohony hledají druhou šanci v písni "Ještě ke mně přijdeš" (15.10.2025 13:33)
- Skyline chystají podzimní nálož beatů. V Praze zahrají po dvanácti letech v Paláci Akropolis (01.10.2025 17:28)
- Gufrau213 = Make bydlení u rodičů great again (08.06.2025 19:48)
- "Až mi bude padesát..." Mat213 s Lajfrem v posledním singlu z alba "Nesu oheň". Teď míří na festivaly (10.05.2025 08:06)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga The Cure Madonna Hraczki
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe