The Warning - Keep Me Fed

Mexické divoženky The Warning na své čtvrté desce "Keep Me Fed" dokazují, že kvalitní rock ještě nevymřel

Vydáno: 22.07.2024 00:00 v sekci Recenze - Kateřina Špaček | foto: Jamary Bobe

Sesterské trio The Warning je v našich končinách stále ještě poměrně neznámé. Přesto u nás kapela stihla nedávno odehrát své první vystoupení, což ocenili především milovníci kvalitní rockové hudby. A nedlouho po dubnové zastávce v pražském MeetFactory představila své čtvrté album "Keep Me Fed".

8/10

The Warning - Keep Me Fed

Vydáno: 28. 6. 2024
Celkový čas: 38:33

Skladby: Six Feet Deep, S!CK, Apologize, Qué Más Quieres, More, Escapism, Satisfied, Burnout, Sharks, Hell You Call a Dream, Consume, Automatic Sun.

Vydavatel: Lava Records a Republic Records

Sestry Daniela, Paulina a Alejandra Villarreal Vélez nejsou na rockové scéně žádnými novickami. Pódia brázdí už od roku 2013 a za tu dobu si stihly vybudovat početnou fanouškovskou základnu. A není divu! Když trojici v roce 2017 vyšel debut "XXI Century Blood", videoklip k titulní skladbě získal několik ocenění na filmových festivalech. V tomto období si skupina zahrála na akci Mother of All Rock ve svém rodném Monterrey a zároveň v tomto městě předskakovala The Killers. Kariéra rockerek s ohnivou mexickou krví se díky tomu rozjela naplno.

Do výčtu těch, komu The Warning předskakovaly, patří i legendy jako Muse, Foo Fighters, Guns N' Roses nebo Three Days Grace. Nyní nám talentovaná sesterská trojice představila svou už čtvrtou studiovku "Keep Me Fed" ztělesňující její nezávislou povahu.

Novinka obsahuje dvanáct skladeb a žádná z nich posluchače nezklame. Už otvírák "Six Feet Deep" zaujme: zdá se, že se Mexičanky nechaly inspirovat americkou formací Halestorm. Vokál frontwoman se svou silou dost podobá hlasu Lzzy Hale. Obě hudebnice v sobě ale zároveň mají něco, co je dělá jedinečné.

Následovník "S!CK" naopak působí už o něco složitěji. Každá ze sester zde dostává svůj prostor předvést, co v ní skutečně vězí. Fanoušci si tak mohou naplno vychutnat skvělé vokály, zábavný rytmus, bouřlivé a chytlavé bicí a pochopitelně kvalitní kytarové melodie.

The Warning neopomínají ani své kořeny. A tak se zde objevuje i písnička ve španělštině: název "Qué Más Quieres" v překladu znamená "Co ještě chceš?". Villarreal Vélezovic děvčata jsou náležitě hrdá na to, odkud pocházejí, což také dávají hlasitě na odiv.

Nahrávku "Keep Me Fed" představila kapela po dvou letech od vydání předešlé studiovky "Error". Nicméně i tentokrát album charakterizuje pořádný příval rockové energie, která prostě musí nadchnout i posluchače jiných žánrů. Jak ale můžeme slyšet v songu "More" nebo "Escapism", sestry se nebojí experimentovat ani se zvukem, což finální podobě přidává další zábavný prvek. Díky němu dílo nepůsobí jednolitě a nudně.

Snad i z toho důvodu se The Warning derou mezi nejpopulárnější ženské rockové skupiny. V porovnání s již zmiňovaným debutem "XXI Century Blood" a dalšími tituly "Queen of the Murder Scene" nebo "Error" rozhodně nepolevily a drží si vysokou úroveň své tvorby. Těžko se dá říct, která ze jmenovaných řadovek je tou zatím nejlepší. Každá má něco do sebe. Tento rodinný soubor se totiž neustále vyvíjí a roste. Už teď se nemůžeme dočkat toho, s čím přijde příště.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Guns N' Roses nás už za pár dnů překvapí novou hudbou. A příští rok opět vyrazí na turné (25.11.2025 10:36)
- Foo Fighters vezmou Evropu v roce 2026 útokem. Češi na ně mohou vyrazit třeba do Varšavy (15.11.2025 19:58)
- Naživo: Halestorm i Bloodywood jeli v Praze stále na plný plyn (04.11.2025 12:30)
- Fotogalerie: Halestorm a Bloodywood rozparádili Lucernu (04.11.2025 08:40)
- Video: Foo Fighters se s novým singlem "Asking For A Friend" vracejí v plné síle (25.10.2025 09:47)
- Video: Nine Inch Nails zvou novinkou "As Alive As You Need Me To Be" do kina (12.09.2025 17:16)
- Nové desky 33/2025 - od Avy Max přes Jona Batisteho po Deftones (27.08.2025 15:00)
- Nové desky 31/2025 - od mgk přes Jonas Brothers po The Black Keys (13.08.2025 12:00)
- Video: Foo Fighters slaví třicet let singlem "Today’s Song". Zpět se ohlížejí s klidem a otevřeným srdcem (10.07.2025 10:24)
- Fotogalerie: Finále Rock for People obstarali Rival Sons či The Warning (16.06.2025 17:13)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Madonna Ewa Farna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe