Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 startuje za necelé tři týdny

Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 startuje za necelé tři týdny

Vydáno: 04.06.2024 14:08 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Universal Music
Tep hudebních nadšenců napříč žánry se zrychluje v radostném očekávání, největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 je za dveřmi. Tři dny, čtyři pódia a více než sedmdesát umělců. Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair. Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet se svou originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra - od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši. S čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti: Britská ikona elektronické hudby, kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans, přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry. Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimir 518 a mnoho dalších. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian Medjmedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

Nabitý line-up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Daði Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party (na snímku) i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.

Vloni během šestého ročníku Metronome Prague prošlo turnikety okolo 24 tisíc návštěvníků. Značný zájem se vzhledem k výtečnému programu a rostoucí oblibě festivalu doma i v zahraničí očekává také letos, ale žádné obavy z tlačenic či nekonečných front nejsou na místě. Festivalový areál se rozkládá na 100 000 m2, takže pro všechny bude místa dost.

Za hranice hudby

Leitmotiv letošního ročníku Metronome Prague Za hranice hudby/beyond music vystihuje přání pořadatelů, aby návštěvníci dostali něco, co nikde jinde nedostanou. Aby to byl zážitek na celý život. Maximální pozornost proto věnují vedle hlavního hudebního programu také přípravě kvalitních nehudebních událostí.

Své místo ve festivalovém areálu bude poprvé mít speciální podcast stage plná zajímavých osobností a témat. Návštěvníci si naživo poslechnou třeba podcast K.O., ve kterém je osloví Oto Klempíř, podcast My děti ze stanice 2020 Jana Bicana, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvilová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do nichž si každý den pozve hosty z hudební oblasti. Navazuje tak na témata ODVAHA a BUDOUCNOST, která se letos promítnou do každé složky bohatého festivalového programu.

Za hranice chutí

Vegetariáni, vegani, frutariáni, milovníci pořádné flákoty... Na Metronome Prague se dobře nají opravdu každý a navíc bez únavného čekání ve frontách. Připraveno je 500 m2 barů a gastro stánků s domácími i exotickými specialitami, k plynulému provozu přispěje i bezhotovostní platební systém. K dobrému jídlu patří kvalitní nápoje, a to od těch nealkoholických přes pivo (od malých lokálních pivovarů i zavedených značek), víno (jak domácí z Moravy, tak z Itálie, Francie, Španělska či Jihoafrické republiky) až po míchané drinky. Provoz gastro zóny je v eco friendly režimu - vratné kelímky jsou samozřejmostí a všichni prodejci musí používat bio rozložitelné nebo recyklovatelné nádobí.

O Metronome Prague

Metronome Prague je hudební a kulturní událost, která nabízí unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Návštěvníci si zde užijí nejen mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních, ale také širokou škálu doprovodných programů, včetně výtvarných instalací, food marketů a dalších zážitků. Pomyslnou korunu této metropolitní události dodává místo konání - Výstaviště Praha a kouzlo prvních letních dnů. Další, v pořadí již sedmý ročník, se bude konat od 20. do 22. června 2024. Vše o Metronome Prague 2024 naleznete zde.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu
Rozhovory: Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu Domácí Blitz Union jsou známí spíše v zahraničí, ale postupně si budují základnu i u nás. V půlce ledna vydali desku "Evolution", na které najdeme jedenáct songů. Nově hrají v pěti členech, přičemž dva jsme mohli vidět v... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 08:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Ne náhodou jede RAYE halové turné. Stále ještě relativně začínající zpěvačka ukázala v Praze vkus i obrovské ambice (26.01.2026 14:00)
- Fotogalerie: Pražský večer s Raye: Hudba, emoce a kontakt s publikem v obrazech (26.01.2026 12:20)
- RAYE chce na nové desce přinést naději (24.01.2026 10:27)
- Metronome Prague přidává další jména - kromě Jade zahrají i Whatmore nebo I Love You Honey Bunny (12.12.2025 10:05)
- Metronome Prague rozšiřuje line-up o Of Monsters And Men, Orvilla Pecka či Razorlight (28.11.2025 15:48)
- Metronome Prague doveze Manic Street Preachers, The Flaming Lips, ale i spoustu mladé krve (29.10.2025 11:00)
- Stinga není nikdy dost! Legendární hudebník uzavře Metronome Prague 2026 (13.10.2025 10:00)
- Nick Cave znovu přijede do Prahy: Metronome 2026 míří na Letiště Letňany a spojuje síly s Live Nation (06.10.2025 11:15)
- RAYE se vrací do Prahy, poprvé zamíří do O2 areny. Možná představí i novou hudbu (18.09.2025 20:04)
- Naživo: Závěr Metronome Prague patřil The Streets. Alanis Morissette jen tiše připomněla devadesátky (23.06.2025 09:05)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Hraczki Beyoncé Madonna Ewa Farna The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
Nastavení personalizace
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe