Lucie Bílá vytáhla ze šuplíku skladbu "Hvězdy jsou jako bonbónky", kterou vzpomíná na Petra Hapku

14.05.2024 17:22 - Milan Menčík | foto: Lenka Hatašová

Legendární skladatel Petr Hapka by se 13. května dožil osmdesáti let. Spolu s textařem Michalem Horáčkem psali písničky i pro Lucii Bílou a sám šedovlasý bard s ní nazpíval duet "Dívám se, dívám".

Nyní naše mnohonásobná zlatá slavice právě na něj vzpomíná skladbou "Hvězdy jsou jako bonbónky". Nečekejte ale nějaký náhodný výstřel do tmy. Naopak - jedná se o dosud nezveřejněnou skladbu legendární autorské dvojice Hapka - Horáček.

"Když Petr sedl ke svému vždycky mizerně naladěnému pianinu a s velkou intonační svobodou zazpíval novou píseň, byly to chvíle, které se tak hluboce zapisují do emocionální paměti, že mění a nově vytyčují celý život. Nikdy potom, ani když klavírní základ byl ve studiu zahrán dokonale a když tu píseň zpívali školení zpěváci, už to na mě tak nezapůsobilo," vzpomíná na svého kolegu textař.

"Petr Hapka byl autor, který mi nesmírně chybí, oslavil by už osmdesáté narozeniny a já přemýšlela nad tím, co by mu udělalo radost. Tuto píseň, kterou mi kdysi dávno donesl, jsem měla uloženou asi právě pro tuto chvíli," vzpomíná Lucie Bílá, která skladbu nahrála se svým dvorním klavíristou Petrem Maláskem a kytaristou Josefem Štěpánkem.

Píseň nijak nevybočuje z umělecké cesty naší pěvecké osobnosti, kterou razí v posledních letech. Je příjemná, milá, dobře se poslouchá, ničím nepřekvapí a klip z dílny režiséra Zbyňka Raušera jen dokresluje její atmosféru. A nemůže končit jinak než recitovaným sloganem vzpomínaného hitu: "Dívám se, dívám, a ty spíš."DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY