Queenie si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna  připravili opět výpravnou show i nové písně

Queenie si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna připravili opět výpravnou show i nové písně

Vydáno: 08.04.2024 19:56 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: se svolením Queenie
Kapela Queenie, která se stará o repertoár Freddieho Mercuryho a Queen, je jednou z nejžádanějších kapel v České republice. Právě díky preciznímu provedení písní světové rockové legendy v původních aranžích a tóninách se skupina těší tak veliké oblibě. Formace oslaví milník své kariéry ve velkém stylu. Pro své fanoušky si připravila dva koncerty, které se uskuteční 18. a 19. dubna 2024 v pražském O2 universu. Kapela za sebou má už pět vlastních koncertů v O2 areně, a proto se rozhodla, že narozeniny oslaví spíše v rodinném duchu.

"Diváci se opět mohou těšit na bombastickou výpravu, ale tentokrát to bude více o atmosféře. S Queen jsme spjati už 18 let! Moc se tím nedojímám, ale symbolické číslo to je. Pojali jsme to proto tematicky. Na tomto koncertě se zaměříme na album 'The Miracle', ke kterému už Queen z důvodu Mercuryho nemoci nikdy nestihli udělat turné. Přitom je to škoda, protože jsou na něm skvělé písně. Zahrajeme z nich minimálně polovinu a této nahrávce bude zasvěcena i scéna. Konečně, on je to tak trochu zázrak, že jsme se těch osmnáctin dožili. Kdybyste nám to řekli před osmnácti lety, nevěřili bychom vám," vysvětluje frontman skupiny Michael Kluch, jenž svojí hlasovou akrobatikou, zjevem i pohybem dává vzpomenout na Freddie Mercuryho v nejlepších letech Queen. Na koncertech také vystoupí bývalí členové nebo lidé, kteří s kapelou nějak zásadně spolupracovali.

Formace si pro své fanoušky ještě připravila speciální akci. Ti, kteří si objednají s kapelou setkání meet & greet, budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si originální kostým Freddie Mercuryho. Tento kostým - legendární kamaše, které Freddie proslavil na turné v roce 1977 - vydražil Michael Kluch na zářijové aukci Mercuryho osobních věcí v aukční síni Sotheby's.

Po pražských koncertech bude následovat letní turné po českých a moravských městech, první koncert proběhne 10. července 2024 v Plzni. "Letos nás čekají již tradiční zastávky jako Brno, Plzeň, Loket, Ústí, Jihlava, Litomyšl. K těmto krásným venues se po pauze vrací zámek Sychrov, a vůbec poprvé v rámci vlastní tour se podíváme do Písku. Tyto koncerty jsou pod naší produkcí, tak si na nich dáváme obzvlášť záležet," doplňuje Michael Kluch.

Vstupenky na narozeninové koncerty, které se budou konat 18. a 19. dubna 2024 v O2 universu, můžete koupit na o2universum.cz, vstupenky na letní turné na ticketportal.cz.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Revival One Vision Of Queen? Guilty pleasure srovnatelné s "Love Islandem" - ve slušné společnosti o něm mluvit nebudete, ale baví (20.10.2025 10:45)
- Marc Martel představí v O2 universu svou show "One Vision of Queen" (06.10.2025 16:11)
- Video: Tobias Forge z Ghost vzdal poctu Queen. Na předávání Polar Music Prize zazpíval "Bohemian Rhapsody" (01.06.2025 07:30)
- Video: Benson Boone zazpíval na Coachelle "Bohemian Rhapsody" s Brianem Mayem. Kytaristu Queen musel publiku představit (16.04.2025 17:37)
- Nová hudba od Queen? Podle Briana Maye se může stát cokoli (20.03.2025 19:13)
- Queenie přidávají na rok 2025 druhý koncert v O2 areně (20.12.2024 17:27)
- Premiéra dokumentu "Cesta na stage" oslavila úspěch kapely Queenie (06.12.2024 09:21)
- Queen prodali autorská práva na své nahrávky za doposud rekordní sumu (22.06.2024 14:37)
- Živák "Queen Rock Montreal" přijde v půlce května na Disney+ (24.04.2024 07:51)
- Nejvíc nej: "ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!" 10 nejčtenějších článků roku 2023 (01.01.2024 19:45)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe