TOPlist
shop.musicserver.cz
Ostrovy kromě hudby všemožných žánrů nabídnou i oslavu dvaceti let Česka v Evropské unii

Ostrovy kromě hudby všemožných žánrů nabídnou i oslavu dvaceti let Česka v Evropské unii

Vydáno: 02.03.2024 16:38 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Jakub Zeman
Festivalová sezóna začne letos v Praze hned úderem prvních květnových dní. Středa 1. května bude na pražských ostrovech v centru Prahy patřit oslavě Evropy. Česká republika si v rámci akce “Zažijte Evropu” připomene dvacet let od vstupu do Evropské unie. Z původního Dne Evropy, který se na starém kontinentu slaví řadu let, tak v letošním roce bude Týden Evropy. Jeho součástí bude i 21. ročník tradičního festivalu United Islands Of Prague, na pražských ostrovech letos organizátoři nabídnou nejen to nejlepší od českých začínající umělců, ale také to nejzajímavější objevy z evropské hudební scény.

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy patřit vedle připomínky míru, bezpečí a spolupráce na evropském kontinentu také žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky. Na návštěvníky festivalu United Islands of Prague čeká také představení evropských států a zajímavý doprovodný program, jehož dramaturgie se letos ujal spolek Díky, že můžem, který stojí například za tradiční listopadovou akcí Korzo Národní. Festival United Islands of Prague, oslava dvaceti let Česka v Evropské unii a všechny další programové aktivity budou pro návštěvníky tradičně zdarma.

"Před dvaceti lety vstoupila Česká republika do Evropské unie. Od té doby se významně zvedla kvalita života většiny lidí v České republice. Ze členství v Evropské unii máme výhody všichni, nejen proto, že žijeme v bezpečí a protože máme přístup na největší trh na světě. Dvacet let je příležitostí zamyslet se, jakou Evropskou unii bychom rádi měli za dalších dvacet let, a také co pro to, aby taková byla, může každý z nás udělat," říká Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

"Festival United Islands je od počátku s myšlenkou jednotné Evropy spojen a jsme rádi, že k tak významnému výročí můžeme i v letošním roce nám všem, hudebním fanouškům, představit další porci nových talentů. Na nádherných místech, některých i nečekaných, se představí více než sto účinkujících z celé Evropy. Věřím, že po festivalu si i letos přidáme do svých playlistů nové hudební objevy," říká producent festivalu United Islands of Prague Martin Voňka.

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Letos se během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu nových hudebních interpretů jak domácí, tak zahraniční scény. Jedním z headlinerů bude irská partička 49th & Main, jejíž součástí je indie-popové duo původem z irského města Kilkenny, které tvoří producent Ben O'Sullivan a zpěvák/multiinstrumentalista Paddy King. Francouzskou scénu bude zastupovat kapela Télépagaille, která si za poslední roky rychle udělala jméno na pařížské alternativní scéně. Českou scénu bude reprezentovat pražský česky zpívající boyband Good Times Only (na snímku) nebo třeba plzeňská kapela Severals, která si za poslední roky získala uznání na české i zahraniční scéně.Prostor dostanou na festivaly i nejmenší kapely, čtvrteční večer bude patřit klubové noci v deseti klubech po celé Praze a to od Ďáblic přes centrum až na Jižní Město.

Během všech festivalových dní nebude chybět ani oblíbený nehudební program Ostrovy inspirace. Dramaturgie celého nehudebního programu se letos ujal tým spolku Díky, že můžem, který stojí například za tradiční akcí konanou každý rok 17. listopadu na Národní třídě. Návštěvníci si mohou vybrat z pestré nabídky programu, který přinese kombinaci debat ve spolupráci s úspěšnými podcasty a známými moderátory, instalací, výstav, scénických čtení a prostoru pro společný dialog o evropských tématech. Mezi tématy bude například svoboda cestování, výhody a úskalí členství v EU či udržitelnost. Svůj prostor dostanou také zajímavé organizace, lidskoprávní iniciativy, spolky z Prahy 1, dílny, muzea či kulturní instituce. Kromě hudebního a nehudebního programu bude součástí festivalu také bohatá gastronomická nabídka, food trucky a bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů.

"Jsme rádi, že nás festival United Islands of Prague přizval k tvorbě nehudebního programu. Při jeho realizaci zužitkujeme naše dlouholeté dramaturgické zkušenosti a poskládáme ho tak, aby byl pro návštěvníky všech věkových kategorií co nejpřínosnější. Výročí dvaceti let v Evropské unii je ideální příležitost k debatě o přínosech i limitech evropského společenství. Jako spolek se letos zaměřujeme na osvětu těchto témat a aktivizaci mladých voličů k červnovým volbám do Evropského parlamentu, což chceme v programu také promítnout," doplňuje k tvorbě nehudebního programu Ester Valtrová, programová manažerka spolku Díky, že můžem.

Festival United Islands of Prague by se posledních dvacet let neobešel bez trvalé podpory Magistrátu hlavního města Prahy. "Praha je městem kultury a naším dlouhodobým cílem je i podpora hudebních akcí různých žánrů. Festival United Islands se za léta svého konání etabloval jako součást kulturního života v hlavním městě. Letos je to navíc podtrženo výročím vstupu do Evropské unie, s nímž je spjat," říká primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Mezi důležité partnery festivalu kromě hlavního města Prahy patří Ministerstvo kultury ČR, městské části Praha 1 a Praha 5, skupina ČEZ, Dopravní podnik hlavního města Prahy a další. Záštitu nad festivalem přijal předseda Vlády České republiky Petr Fiala, ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, ministryně obrany Jana Černochová, primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, náměstek primátora hl. města Prahy Jiří Pospíšil a starostka městské části Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Více informací je k mání na oficiálním webu a facebooku akce.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Před dvaceti lety Paramore debutovali albem "All We Know Is Falling" 7/10
Zaprášenosti: Před dvaceti lety Paramore debutovali albem "All We Know Is Falling" Americká skupina Paramore září již přes dvacet let. Také se vám zdá neuvěřitelné, že od vydání její debutové desky "All We Know Is Falling" uplynuly už dvě dekády? Ne každý ví, že formace se tehdy o vše kolem ní musela... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2025 13:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Epydemye - Dosebe 8/10
Recenze: Epydemye na nové desce "Dosebe" znovu přináší radost z hudby. Ve všech směrech Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2025 00:00 v sekci Recenze
Twenty One Pilots, O2 arena, Praha, 12.4.2025
Naživo: Twenty One Pilots jako mistři iluzí. Plná O2 arena žasla nad jejich triky Žádné hořící auto nebo lezení na zvukařskou věž jako na posledním turné a festivalové šňůře se tentokrát nekonalo, i tak ale americké duo oprášilo povědomé kousky a přidalo pár nových wow momentů. Praha tak zase jednou... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2025 11:00 v sekci Naživo
Vladimír Mišík & Etc... - 4 (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Vladimír Mišík & Etc… se na desce "4" ocitli v novovlnném opojení a ztratili část své osobitosti Čtvrté bezejmenné album Vladimíra Mišíka z roku 1987 nepatří k typickým oblíbencům fanoušků. Je ale toto odmítnutí jen reakcí na razantní proměnu zvuku Etc..., nebo je za tím něco více? Možnost odpovědět si s odstupem... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2025 08:00 v sekci Recenze
Martina Pártlová, Forum Karlín, Praha, 11.4.2025
Naživo: Podruhé a stejně skvěle. Martina Pártlová znovu ohromila Forum Karlín Od jejího prvního koncertu ve Foru Karlín uplynuly čtyři měsíce. Premiéra sklidila takový zájem a množství superlativů, že následně přidala na stejném místě dvě dubnová vystoupení. Obě nakonec zase vyprodala. Martina... čtěte zde
Vydáno: 12.04.2025 14:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Festival United Islands se stěhuje na ostrov Štvanice. Začátkem května tady zahraje stovka hudebních objevů z celé Evropy (04.02.2025 08:13)
- United Islands Of Prague zaplnil pražské ostrovy a odstartoval festivalovou sezónu (06.05.2024 10:57)
- Festival United Islands Of Prague začne už ve středu, na Mostě Legií bude speciální tramvajová zastávka Evropa (30.04.2024 11:08)
- United Islands Of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu. Dorazí víc než sto umělců z celé Evropy (23.04.2024 09:19)
- the.switch vyrazí na klubové turné, doprovodí je Severals (03.02.2024 08:38)
- United Islands of Prague míří do pražských klubů, společně s Klubovnou připravují divokou žánrovou plavbu (07.12.2023 11:45)
- Video: Severals mají "dejavu" a prezentují jej v opulentním futuristickém klipu (26.11.2023 17:39)
- Česky zpívající boyband Good Times Only vydal druhou desku "Teď na to myslim" (04.11.2023 11:12)
- Česko-německý fond budoucnosti oslaví 25. narozeniny spolu s festivalem United Islands - v kulturním vlaku z Prahy do Berlína (29.08.2023 10:26)
- Park Portheimka v Praze 5 ožije každý čtvrtek hudbou. Vystoupí Matěj Ruppert, Lazer Viking či Michal Prokop (15.08.2023 17:47)

ALBUM TÝDNE 15/2025

Epydemye
Dosebe

Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu potvrdila, že popová melodie se automaticky nerovná blbá.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)
So 19.04.
Composers Summit Prague - Jung Jaeil - Squid Game (Nová Spirála, Praha)
Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Ed Sheeran Pink Floyd The Weeknd Madonna Viktor Sheen Kabát Queen Linkin Park Beyoncé Hugo Toxxx Taylor Swift Dua Lipa Coldplay Disturbed
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím