Na Brutal Assault míří na Grammy nominovaní Baroness i hvězdy osmdesátkového thrashe

Na Brutal Assault míří na Grammy nominovaní Baroness i hvězdy osmdesátkového thrashe

Vydáno: 09.02.2024 09:32 v sekci Novinky - Jiří V. Matýsek | foto: Vojta Florian / Musicserver.cz
Už z téměř osmdesáti procent je zaplněný line-up letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Akce se na tradičním místě, v bývalé vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, uskuteční v termínu od 7. do 10. srpna tohoto roku. Pořadatelé zveřejňují jména po menších dávkách, o to ale častěji.

V posledních týdnech tak přibyla osmička kapel, která rozšířila již ohlášenou hvězdnou sestavu v čele s Behemoth, Architects, Abbath, Emperor, Carcass nebo Testament. Tato várka je výběrem thrashových a stonerrockových formací.

Fanoušci thrash metalu se letos mají na co těšit. K již oznámeným žánrovým pilířům Exodus a Testament či energické omladině Evil Invaders přibyla čtyři neméně výrazná jména.

Těm vévodí dva zástupci klasické americké školy z Bay Area, tedy Forbidden a Heathen. Obě bandy brázdí pódia už od poloviny osmdesátých let. Nejinak jsou na tom energičtí Hirax - ti nicméně pocházejí z jiného koutu Kalifornie, z Buena Parku. Drtivý teutonský styl pak přivezou Exumer, jejich old-school přístup se mezi zdmi pevnosti rozhodně neztratí.

Druhou čtveřici uvádí jedna velká festivalová premiéra - poprvé přijedou Baroness, kteří se mohou pyšnit nominací na cenu Grammy za svou ambiciózním nahrávku "Gold & Grey". Spolu s nimi míří do Josefova multižánrovost a stylová otevřenost ztělesněná jejich aktuálním počinem "STONE".

Stonerový line-up rozšíří také polští Dopelord se svými doom-satanistickými písněmi, stoner-rocková Gaupa s doom-folkovým nádechem a v neposlední řadě také The Obsessed, v jejichž sestavě působí Scott Wino Weinrich, tedy jeden z těch, kteří se podíleli na budování stylu samotného - například se skupinou Saint Vitus.

Vstupenky, parkování, ubytování i místa pro stan jsou k dispozici na e-shopu festivalu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SHQ - Cestou necestou (Rozhlasové nahrávky (1967-70) 8/10
Recenze: Obsáhlý komplet rozhlasových nahrávek SHQ "Cestou necestou" nabízí jazzovou hostinu Jazz měl, alespoň v rámci (omezených) možností, za minulého režimu zelenou. Však také v určitých dobách umožnil rockerům hrát na platformě fúzujícího jazz-rocku a přikryl i jiné aktivity ze šedé zóny. Karel Velebný a jeho... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vánoční tsunami přivleklo do line-upu Brutal Assaultu Cradle of Filth, Katatonii, Petrurbator i Sólstafir (19.12.2025 11:27)
- Kreator přivezou do Prahy nové album, zahrají ve společnosti Carcass a Exodus (18.12.2025 11:03)
- Festival Brutal Assault rozšiřuje soupisku o Primus, Body Count či Wardrunu (28.11.2025 10:31)
- Brutal Assault ohlašuje zástup kapel pro nadcházející ročník. V jeho čele stojí Sisters Of Mercy nebo Marduk (30.09.2025 13:45)
- Naživo: Brutal Assault 2025 počtvrté aneb Rozloučení s metalovým maratonem s Opeth a Karnivool (16.08.2025 13:45)
- Naživo: Třetí den na Brutal Assaultu aneb blackové trio Gaerea, Mayhem a Dimmu Borgir (15.08.2025 10:30)
- Fotogalerie: Brutal Assault 2025 počtvrté: Od japonských lolitek až po legendy v čele s Opeth (15.08.2025 09:11)
- Naživo: Druhý den na Brutal Assaultu 2025: Klasický death metal, moderna, vzpomínky a... Gojira (13.08.2025 19:00)
- Fotogalerie: Brutal Assault 2025: Pátek v Pevnosti Josefov patřil temnému peklu (13.08.2025 17:52)
- Naživo: První den na Brutal Assault 2025: Thrashová nostalgie Kerryho Kinga, Mastodon za sklem i stále aktuální Ministry a Static X (12.08.2025 20:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe