shop.musicserver.cz
Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023

Marpo zase koncertuje. V sobotu upražil O2 universum

Vydáno: 12.12.2023 09:22 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Bestsport, a.s./Milan Říský

Marpo se po pěti letech vrátil na velká pódia. Pln pokory a díků, především směrem ke stabilní fanouškovské základně, kterou mu ostatní kapely mohou závidět. V zaplněném O2 universu předvedl s TroubleGangem skvělou show. Hostovali Lenny, Refew či Sebastian a došlo i na táborák či cover od Wanastowek.

Live: Marpo

místo: O2 universum, Praha
datum: 9. prosince 2023
setlist: Nic nekončí, Zavři hubu 2, Bitches, Hollywood, Motel 6, Nejlepší, Vietnam, Outlaws, Cizí fotky, RZA, 1999, Vrána (feat Refew) 6 Selfmade, Wolfpacck, Nezapomínám (feat Sebastian), Víkend, Welcome to Louisiana, Hillbilly, Řeka, Connor McGregor, Už držej hubu, Venom, Sbírka zvadlejch růží, Zase další pondělí, Kruh (feat Lenny), My dva (feat Lenny), Tak kdo, Medley: Už nikdy, Dead Man Walking, Nemám tě rád; Generace velkejch snů, Bad Man, Všude kde jsem byl

Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023
© Bestsport, a.s./Milan Říský
Marpo o sobě v posledních letech často pochyboval, cítil se vyhořelý a showbusinessu měl po krk. Do toho všeho mu navíc (jako všem muzikantům) hodil vidle covid, takže musel začínat téměř od píky, hlavně po psychické stránce, kdy se cítil vyždímaný. V našem nedávném rozhovoru prozradil, že chtěl skončit, ale naštěstí chytil druhý dech.

A na sobotní show v pražské hale O2 universum to bylo znát. Neustále děkoval příznivcům, že se mu od nich dostává neuvěřitelné podpory, která ho nakopává dál. Jako dík pro ně nachystal speciální nový merch včetně prken ke skateboardům. Fanoušci šli před koncertem tradiční pochod k areně a patřičně svůj příchod ohlašovali pokřiky.

Rapper nikomu nemusí dokazovat, že na to má. Vedle stojící O2 arenu vyprodal už před pěti lety, tedy ještě předtím, než se to stalo běžnou záležitostí. Tenkrát vsadil na scénu v postapokalyptickém duchu. Nyní to bylo komornější. Hodně zakouřené, syrové. Žádné rekvizity, na pozadí běžela vizualizace (a to jen chvílemi, aby to nenarušovalo pozornost) a mikrofon byl omotaný růžemi.

Ale ohně a konfety nechyběly. Stage molo sahalo téměř do poloviny plochy, díky čemuž byl protagonista v úzkém kontaktu s návštěvníky a dobíjel si jejich energií baterky. Padla narážka na O2 arenu, kde zrovna probíhaly "FMX Gladiators Games". Já stihla oboje a asi jsem nebyla jediná. Adrenalin stříkal proudem v obou prostorech.

Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023
© Bestsport, a.s./Milan Říský
Ota Petřina má za sebou úspěšný rok. Před pár týdny bral Českého slavíka za třetí místo v kategorii rap. Letos vydal dvě EP - v půlce května "Don't Quit Now", které ho nakoplo k práci a znovu zapálilo pro věc, na konci října pak překvapivé pětipoložkové "Klenoty" natočené výhradně s Lenny. Původně měl vydat další sólovku, ta se odložila na příští rok.

Playlist byl rozdělen na několik částí, tematických konceptů: "Opening Head Bang", "Back to the Roots" (v tomto duchu odjeli před rokem turné, tedy v základní sestavě a po menších klubech, zkrátka jak začínali), "Louisiana acoustic", "Wall of Dead" a pak dvě sady přídavků.

Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023
© Bestsport, a.s./Milan Říský
"Všechno to dokázat sám, zdravím ty zmrdy, co znám. (Zdravím vás!) Je čas votočit nejvíc, jim nechat co nejmíň a vypustit to zvíře, co skrejvám." Tak zní text písně "Nic nekončí". Co jiného dát na začátek setu, že? Ani příběh Marpa nekončí, naskakuje do druhé třetiny. A že zvíře bylo vypuštěno… z klece ven.

Celá banda z TroubleGangu byla pořádně nahajpovaná a rozjela to do plných už od prvního beatu. To fanoušci se k tomu dostávali postupně. Následovaly "Zavři hubu 2", "Bitches" - ideální songy na ostrý start, kterým publikum hned rozpumpují.

Při "Motelu 6" muzikanti poznamenali, že jsou zvědaví, jak dlouho lidi, kteří měli lístky na sezení, ještě vydrží sedět na místech. Dodali, že pokud to bude ještě další tři skladby, bude to pro ně ostuda.

Nebyla. Dle Marpových slov v sále nakonec zavládla elektrizující atmosféra. Napomínal Partyboye, ať nespěchá v pouštění dalších tracků. Naopak na rychlosti nabíral "Outlaws", ve kterém je slušná kanonáda slov na udýchání. První část uzavíraly sólovky parťáka Ironkapa - "Cizí fotky" a "RZA". V ten moment se rozsvítila světýlka mobilů a i něžné duše si přišly na své.

Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023
© Bestsport, a.s./Milan Říský
Dle mého byla nejlepší druhá část. V té přispěchali na pomoc Refew a Sebastian. Zazněl i "1999" s dovětkem, že se to jejich fanoušků netýká, že ti zůstali ještě chlapy.

Akustická série u táboráku odkazovala na lousianskou bažinu, těžké kytary a country. Dovršila ji "Řeka", v níž měl Petřina problém vyzpívat výšky, ale publikum ho podrželo a vypomohlo. On si ty hlasivky vlastně během koncertu trochu vyřval, ale to bylo asi i tím, že místy ho hudba přehlučela. Zkrátka brajgl, jak má být.

Další pásmo začínal hit "Connor McGregor", ke kterému se váže nesmrtelná hláška "TroubleGang, nebo nic". Trochu to přearanžovali, přitvrdili ve stylu Rammstein a Marpo k tomu dal tematický prolog - hlášku "Du hast!" Jako proč ne.

Při "Už držej hubu" skočil salto do lidí a nechal se jimi unášet. Pak přišel na řadu další kupán Whnt, který dal svoji věci "Venom". Z nějakého důvodu pak následoval cover "Sbírka zvadlejch růží" od Wanastowých Vjecý, za mě zbytečný. Naštěstí frontmanovi se zpěvem pomohl basák Marcus Tran, producent všech songů. "Zase další pondělí" bylo věnováno všem jejich příznivcům, kteří vzdali boj s démony a vzali si život.

Marpo, O2 universum, Praha, 9.12.2023
© Bestsport, a.s./Milan Říský
Na první přídavky přispěchala Otova partnerka Lenny. Doprovodila ho na "Kruh", díky kterému vznikl jejich stále fungující vztah. Nechyběl aktuální zaláskovaný kousek "My dva". V závěru Marpo zalobboval za postup svojí partnerky z lokálního kola Eurovize do finále a dodal, že si tyhle přímluvy nepřála a že ho za to doma zpraží.

Druhé pásmo přídavků odstartovalo medley hitů a pak trojlístek, který trochu přibrzdil "Bad Man". Při závěrečné "Všude kde jsem byl" nastoupil na stage i zbytek týmu, který protagonistovi dělá pevnou půdu pod nohama.

Osmatřicetiletý rapper dokázal všem pochybovačům a hlavně sobě, že má na to vévodit halám, kde mu fanoušci budou oddaně zobat z ruky, jak si pískne. Budiž toto jako možný odrazový můstek pro nové nadechnutí.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Slash, Myles Kennedy & The Conspirators, Winning Group Arena, Brno, 18.4.2024
Naživo: Slash v Brně: Bez Guns N' Roses, zato s vlastní tvorbou Legendární kytarista Slash se po pěti letech vrátil do Česka a v Brně předvedl strhující show plnou hardrockové energie. I když se fanoušci nedočkali hitů Guns N' Roses, Slash je potěšil syrovostí a vlastním materiálem. Přestože... čtěte zde
Vydáno: 19.04.2024 17:47 v sekci Naživo
Aneta Langerová - Není na škodu se jednou za čas ohlédnout zpět
Rozhovory: Aneta Langerová - Není na škodu se jednou za čas ohlédnout zpět "Dvacet let za mnou. Mám pocit, že nemusím nikomu nic dokazovat, ani sama sobě. Důležité je vnímat hudební cestu takovou, jaká je, a nepřetvářet ji do něčeho, co není," říká bilancující Aneta Langerová. Výběrové dvojalbum... čtěte zde
Vydáno: 19.04.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Fletcher - In Search of the Antidote 8/10
Recenze: Fletcher na "In Search of the Antidote" hledala, až našla Americká zpěvačka Fletcher svou kariéru sice odstartovala hned v první řadě amerického X Factoru, stalo se to ale už dávno. Tak dávno, že si tuto informaci můžeme odbýt hned v perexu a celý článek věnovat jejímu skvělému... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2024 16:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 15. týden 2024
Kometa roku 2024 Benson Boone debutuje v top trojce české albové hitparády Letošní rok sice ještě nedošel ani do své třetiny, vypadá to však, že o jeho největším hudebním objevu je rozhodnuto. Americký zpěvák Benson Boone boduje po úspěchu singlu "Beautiful Things" také s albovou prvotinou. Nahrávka... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2024 10:00 v sekci Novinky | České hitparády
Dave Matthews Band, O2 universum, Praha, 16.4.2024
Naživo: V hlavní roli hudba. Dave Matthews Band přivezl do pražského O2 universa neokázale strhující koncert Dave Matthews Band v Česku zahrál poprvé až před pěti lety. Na kapelu s více než třiceti lety na hrbu je to docela pozdě. Návrat poté zhatila pandemie. Nakonec se dobrá věc podařila a Prahu letos americká parta nevynechala.... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2024 20:21 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Lenny a Marpo na společném EP "Klenoty" potenciál nenaplnili (07.11.2023 08:00)
- Video: Z nového hitu "My dva" Lenny a Marpa stříkají hektolitry zamilovanosti a spokojenosti (04.11.2023 12:22)
- Video: Lenny a Marpovi vznikly pod rukama "Klenoty", zpěvačka v něm anglicky rapuje (11.10.2023 07:52)
- Rozhovory: Marpo - Chtěl jsem se vším skončit, ale chytil jsem druhej dech (18.09.2023 17:00)
- Fotogalerie: Hollywoodští vampýři v Brně pohledem fotoaparátu (16.07.2023 23:37)
- Video: Marpo hoří jako "Pompeje" (30.06.2023 13:42)
- Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program ve velkém stylu, na dvou pódiích zahrají Kabát, Kryštof, Mirai, Wanastowi Vjecy, No Name či Tomáš Klus (24.05.2023 14:46)
- Video: Marpo oslavuje pět let s Lenny romantickou písní "Napořád" (06.03.2023 08:13)
- Video: Marpo se ukazuje v popovém světle. "Jsem prostě takovej," tvrdí (05.02.2023 13:55)
- Video: Sebastian spojil síly s Marpem a je z toho nezapomenutelné "Nezapomínám" (17.01.2023 11:42)

ALBUM TÝDNE 16/2024

The Libertines
All Quiet On The Eastern Esplanade

Je tomu už dlouhých devět let, co The Libertines fanouškům naservírovali povedenou desku "Anthems For Doomed Youth". Nyní se anglická formace vrací, aby se vytáhla se svým dlouho očekávaným čtvrtým albem "All Quiet On The Eastern Esplanade". Obstála také tentokrát?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 21.04.
Fletcher (SaSaZu, Praha)
Út 23.04.
Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
St 08.05.
Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
So 11.05.
Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
Ne 12.05.
Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
St 15.05.
30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 15.05.
Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
Čt 16.05.
The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Čt 16.05.
Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
Čt 16.05.
Akon (US) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Kabát Adele AC/DC Queen Sia U2 Themroc Taylor Swift Rush Bono Mirai Beyoncé Lady Gaga Linkin Park Liam Gallagher Imagine Dragons
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu