shop.musicserver.cz
Nové desky 24/2023 - od Queens Of The Stone Age přes J.A.R. po Toma Grennana

Nové desky 24/2023 - od Queens Of The Stone Age přes J.A.R. po Toma Grennana

Vydáno: 21.06.2023 19:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: facebook interpreta

První červnový týden jsme si opět mohli vychutnat pestrobarevnou nabídku hudebních novinek v čele s rockovými Queens Of The Stone Age, domácími J.A.R a Vojtou Nedvědem, powerpopovým Tomem Grennanem, folkovým Catem Stevensem a jazzovým Patem Methenym. K nim se pak přidali třeba Steve Lukather, Django Django nebo Gov't Mule.

V pátek 16. června vyšly tyto nové tituly:

Queens Of The Stone Age - In Times New Roman...
žánr: alternativní rock

Queens Of The Stone Age - In Times New Roman...
Americká rocková formace Queens Of The Stone Age vydává po šesti letech další album. Osmá řadovka přináší deset skladeb a pilotním singlem se stal kousek "Emotion Sickness". Novinka uzavírá trilogii, kterou kapela zahájila v roce 2013 nahrávkou "...Like Clockwork". Muzikanti natáčeli mimo jiné i ve studiích Ricka Rubina, produkci si obstarali sami, mix poté svěřili do rukou Marka Rankina. Frontman Josh Homme k desce prozradil, že bylo třeba nechat ji uzrát s ohledem na obtížné období, ve kterém vznikala: "Materiál jsme měli v šuplíku asi dva a půl roku. Na vokálech jsem ale začal pracovat až před vydáním. Dřív jsem se na to prostě necítil." Ukázku v podobě kousku "Time And Place" najdete na YouTube profilu kapely.


Meshell Ndegeocello - The Omnichord Real Bookmeshell Ndegeocello
žánr: jazz / rhythm and blues / neo soul

Meshell Ndegeocello - The Omnichord Real Bookmeshell Ndegeocello
Americká basistka, zpěvačka, rapperka, průkopnice neo soulu a držitelka Grammy Meshell Ndegeocello se vrací po poměrně dlouhých pěti letech s novou deskou "The Omnichord Real Bookmeshell Ndegeocello". Delší čekání příznivcům vynahrazuje hned osmnáctkou skladeb a také několika hosty. Ve studiu se k ní přidali například Ambrose Akinmusire, Sanford Biggers, Cory Henry, Joan As Police Woman, Thandiswa Mazwai, Jason Moran, Deantoni Parks, Jeff Parker, Julius Rodriguez, Brandee Younger nebo Mark Guiliana. Na YouTube profilu hudebnice si můžete ověřit, jak moc je čerstvý počin ovlivněný jazzem a rhythm and blues.


J.A.R. - Jezus Kristus Neexistus?
žánr: funk rock / rap funk

J.A.R. - Jezus Kristus Neexistus?
Pokud jste si mysleli, že jste už slyšeli všechno, pak vám J.A.R. se svým novým albem "Jezus Kristus Neexistus?" opět dokážou, že vaše domněnka neplatí. Jejich devátá řadovka slouží jako výlet do světa nové hudební imaginace a překvapivých textů. Je ovšem dobré připomenout, že tato deska není nic pro pasivní posluchače a že si ji musíte pořádně naposlouchat. Jaři rozvíjejí svou vizi originální hudby s funkově-rapovými kořeny již třicet čtyři let a čerstvé dílo je dokonalým důkazem faktu, že kapela kolem Romana Holého a ústředního tria v podání Dan Bárta, Oto Klempíř a Michael Viktořík neztratila nic ze své životnosti a kreativity, právě naopak. Každá skladba je jako malý příběh, který vás zavede do světa neočekávaných textařských rozmanitostí a hudebního bohatství. Do novinky se můžete zaposlouchat na stránkách vydavatelství Supraphon.


Tom Grennan - What Ifs & Maybes
žánr: pop rock / power pop

Tom Grennan - What Ifs & Maybes
Anglický zpěvák a skladatel Tom Grennan se s předloňským hitem "Little Bit Of Love" zabydlel v hitparádách po celém světě včetně té české a společně s druhým albem "Evering Road" si vysloužil tři nominace na Brit Awards. Následovaly další hity jako "Remind Me" nebo fotbalová pecka "Lionheart (Fearless)" s Joelem Corrym, které už předznamenávaly třetí řadovku "What Ifs & Maybes". Ta nabídne čtrnáct, respektive sedmnáct písniček, na nichž Tom spolupracoval s poměrně širokým týmem čítající jména jako LostBoy, Lewis Thompson, Carl Falk, Ritual, Ryan Linvill, Digital Farm Animals, Jordan Riley, The Six, Andrew Wells, Jamie Scott, Billen Ted, TMS nebo Just Kiddin. Zda to do jeho hudby přineslo větší pestrost, zjišťujte na jeho YouTube profilu. Pokud se vám Grennanovy songy zalíbí, můžete ho naživo slyšet na ostravských Colours.


King Gizzard & The Lizard Wizard - Petrodragonic Apocalypse; Or, Dawn Of Eternal Night: An Annihilation Of Planet Earth And The Beginning Of Merciless Damnation
žánr: psycheedelický rock

King Gizzard & The Lizard Wizard - Petrodragonic Apocalypse; Or, Dawn Of Eternal Night: An Annihilation Of Planet Earth And The Beginning Of Merciless Damnation
Australští psychedelici King Gizzard & The Lizard Wizard nepolevují v kadenci vydávaní svých alb. To nejnovější, jež svým názvem obsáhne polovinu tohoto článku, je jejich čtyřiadvacáté. Deska se jmenuje "Petrodragonic Apocalypse; Or, Dawn Of Eternal Night: An Annihilation Of Planet Earth And The Beginning Of Merciless Damnation" a baskytarista Lucas Hardwood uvedl, že jde o první část ze dvou s konceptem jin-jang, přičemž oba díly, ač budou mít velmi odlišný zvuk, se budou navzájem doplňovat. Hlavním tématem nahrávek má být lidstvo samotné, planeta Země, součástí ale bude též vyprávění "o čarodějnicích, dracích a sračkách". Jak výmluvné pro psychrockery, kteří svůj styl rádi kombinují s thrash metalem. Hlavní singl a první skladba zahraná živě "Gila Monster" přináší hromadu riffů a sborových vokálů. Pilotní video je k dispozici na YouTube profilu těchto Australanů.


Steve Lukather - Bridges
žánr: rock

Steve Lukather - Bridges
Steve Lukather je americký kytarista, zpěvák, skladatel a producent, kapelník a člen Toto či Ringo StarrToto#Toto##. De fecto se dá říci, že se jedná o nový materiál tohoto bandu, jenže kvůli soudním majetkovým sporům s manželkou Susan Porcaro-Goings, vdovou po Jeffu ​​Porcarovi, samotný Steve prohlásil, že Toto již nevydají žádnou novou desku. Funguje tedy sólově, přičemž mu vydatně pomáhají jeho spoluhráči Joseph Williams a David Paich i další, kteří s jeho domovskou formací živé hrávali - Leland Sklar , Simon Phillips či Shannon Forrest .Jak by tedy mohli znít noví Toto, si můžete poslechnout na Lukatherově YouTube profilu.


Tip týdne

Django Django - Off Planet
žánr: pop art / progresivní pop

Django Django - Off Planet
Britská kapela Django Django se dlouhodobě hlásí k odkazu ostrovního art rocku, byť k němu přistupuje velmi moderním a popově vstřícným přístupem. Nyní se připomíná pátou řadovkou. "Off Planet" je jejich dosud nejambicióznějším a nejexperimentálnějším dílem. Jde o čtyřdílné koncepční album s jednadvaceti skladbami, přičemž každá část představuje svou vlastní planetu s rozmanitým obsazením hlasů a vlivů. Kvarteto David Maclean (bicí a produkce), Vincent Neff (zpěv, kytary), Jimmy Dixon (basa) a Tommy Grace (syntezátory) se pro vyjádření hudební galaxie obklopilo hosty z řad mainstreamových a undergroundových umělců včetně Self Esteem, Jacka Peñateho či Stealing Sheep. "Off Planet" původně vycházelo jako tři samostatná EP, postupně od února do dubna. Nyní je vše k dispozici vcelku. Netradiční muzikantskou galaxii můžete poslouchat na YouTube.


Gov't Mule - Peace...like A River
žánr: jižanský rock / blues rock

Gov't Mule - Peace...like A River
Gov't Mule je southernrocková parta, založená v roce 1994 dřívějšími členy formace The Allman Brothers Band Warren Haynesem a Allen Woodym. Teď vydávají své již dvanácté album "Peace...like A River". V tuctu songů posluchači naleznou výživnou dávku muzikálnosti. Všechny má na svědomí Haynes sám, krom dvou, na kterých se podílela celá skupina. Celek přináší mix heavy rocku, elektrického blues, soulu, funku, mluveného slova, anglického komorního folku a psychedelie. Na nahrávku svým umem přispěli i další umělci včetně Billyho Gibbonse, Ivana Nevilla, Ruthie Foster, Billyho Boba Thorntona a Celisse. Komplet deluxe 2 CD obsahuje ještě pětipísňové bonusové EP "Time Of The Signs". Ochutnávku naleznete na YouTube profilu kapely.


Yusuf / Cat Stevens - King Of A Land
žánr: folk / dětská hudba / duchovní hudba

Yusuf / Cat Stevens - King Of A Land
Anglický písničkář Cat Stevens letos oslaví své pětasedmdesáté narozeniny a jako dárek vydává své sedmnácté album "King Of A Land". To mimochodem začal připravovat před více než deseti lety. Dvanáct písniček je především o míru, a ačkoli jsou založené na folku, tematicky jsou zaměřené na děti i duchovno. Autor na něm dělal s protřelými hudebníky, těmi byli kytarista Eric Appapoulay, bubeník Russ Kunkel, baskytarista Bruce Lynch, klavírista Peter Vettese a Kwame Yeboah na klávesy a bicí. Šéfoval jim producent a někdejší člen Yardbirds Paul Samwell-Smith, jenž má ve svém portfoliu mimo Stevense i Jethro Tull, Carly Simon, Beverly Craven nebo Chrise De Burgha. Co společnými silami vytvořili, zjistíte na zpěvákově YouTube.


Pat Metheny - Dream Box
žánr: jazz

Pat Metheny - Dream Box
Jazzový kytarista Pat Metheny vydává kolekci "Dream Box", o které sám tvrdí, že je pro něj velmi neobvyklá. Devět kousků vyskládal z náhle objevené zapomenuté složky ve svém počítači, kam si zaznamenával svoje nápady nebo třeba jen testy kytar, ať už nových nebo starých. Když si je v dlouhých chvílích na loňském turné poslechl, zjistil, že se mezi nimi nacházejí i velmi povedené věci. Ty se rozhodl natočit pouze sólo a signifikantním způsobem na elektrickou kytaru tak, aby zněla jako akustická. Od toho je odvozený i název alba - box se také jinak říká duté elektrické kytaře. Pro tento účel ve spolupráci s výrobcem kytar Ibanez vyvinul speciální nástroj se snímačem, jehož charakteristika se blíží předválečným snímačům ve stylu Charlie Christiana. Co z toho vzniklo, zjistíte prostřednictvím Methenyho YouTube profilu.


Vojta Nedvěd - Maluju na nebe (Supraphon)
žánr: folk

Vojta Nedvěd - Maluju na nebe
Nositel slavného hudebního příjmení Vojta Nedvěd slaví letos třicet let na hudební scéně a vydává album "Maluju na nebe". To přichází na svět po dlouhých osmi letech od předchozím "Zrnka" a je teprve třetí v pořadí. Velkou motivací pro vznik novinky byl jeho táta František a seznámení s Petrem Hrdličkou, který pro album napsal většinu textů. Frontman a zpěvák rockového Škworu přispěl jedenácti texty z celkových třinácti a jeho snahou bylo navázat na nedvědovskou poetiku. Hudba je naopak téměř výhradně zpěvákova a coby pocta je tu navíc "Zlatá rybka" z repertoáru jeho táty, původně od amerického country-popového zpěváka Dana Sealse, s českým textem Dušana Vančury. Najdeme zde také tři duety: "Muzika je jedinečná" s Petrem Hrdličkou, "Hlídej ten ráj" s Karolínou Otevřelovou a jako speciální příspěvek pak "Můj osud" s tátou Františkem, jenž se podařil nahrát ještě před jeho smrtí. Na desce se muzikantsky podíleli i Jiří Škorpík, Petr Kocman, Milan Plechatý a Jan Linhart. Ukázky jsou ke slyšení na stránkách vydavatelství Supraphon.


Ben Howard - Is It?
žánr: indie folk / folktronika / experimentální folk

Ben Howard - Is It?
Anglický písničkář Ben Howard dál zkracuje dobu přípravy svých alb. Zatímco v případě předchůdců mu to zabralo tři, respektive čtyři roky, na pátý počin "Is It?" fanoušci čekali pouze dvě léta. Deset písniček skládal s kolegou ze své kapely Mickeym Smithem, produkce se poté ujal Nathan Jenkins aka Bullion, který v minulosti spolupracoval s interprety jako Carly Rae Jepsen, David Byrne, Florence + The Machine nebo Westerman. Do kterých zákoutí folku se společně vydali, zjistíte na Howardově bandcampu.


EP a minialba

 • Youth Sector - Quarrels
  Kapela z britského Brightonu byla jedním z letošních objevů Rock For People a na svém koncertu hrála i několik písniček z aktuálního ípíčka. Na něm poprvé spolupracovala s producentem Mattem Peelem, jehož služeb v minulosti využili například Carcass, The Crookes nebo Eagulls. (bandcamp)

 • Spoon - Memory Dust
  Trojicí skladeb navazuje americká indierocková formace na své loňské album "Lucifer On The Sofa". Dvě z nich opět produkoval dvojnásobný držitel Grammy Mark Rankin a třetí pak sám frontman Britt Daniel. (bandcamp)

 • PJ Harding - To Fall Asleep
  Australský písničkář a blízký spolupracovník Noah Cyrus i její sestry Miley se po dvou letech připomíná hned šesticí kousků, které si sám produkoval. (YouTube)

 • Hand Habits - Sugar The Bruise
  Skupina jednoho jediného muzikanta - Matta Duffyho, jenž nahrával společně s The War On Drugs, Weyes Blood nebo Perfume Genius - přichází s dalšími šesti songy. (bandcamp)


Pet Shop Boys - Smash: The Singles 1985-2020
žánr: synth pop

Pet Shop Boys - Smash: The Singles 1985-2020
Britská synthpopová dvojka Pet Shop Boys letos rekapituluje. Pro své příznivce připravila box nazvaný "Smash: The Singles 1985-2020". Jak titul napovídá, jde o výběr všech singlů dua Neil Tennant a Chris Lowe. Soubor třech cédéček nebo šesti vinylů (v černé nebo bílé variantě, ta je dostupná jen v oficiálním shopu skupiny) nabídne rovných padesát pět položek. O jejich obsahu i jednotlivých fyzických edicích se detailněji rozepsal kolega Hájek v tomto článku, my jen připomínáme, že drobným negativem kompletu může být fakt, že neobsahuje žádný nový song.


Deer Tick - Emotional Contracts
žánr: alternativní folk rock

Deer Tick - Emotional Contracts
Alternativní folk-rocková formace z Rhode Islandu Deer Tick se odmlčela na poměrně dlouhou dobu - pokud nebudeme počítat kompilaci "Mayonnaise" z roku 2019, čekali jejich fanoušci na nový materiál celých šest let. Nyní se konečně osmé desky dočkali, parta kolem Johna Josepha McCauleyho a bratrů Ryanových jim připravila deset písniček. Jejich produkci svěřila Davidu Fridmannu, jehož umu v minulosti využívali Mogwai, MGMT, OK Go či The Flaming Lips. Co společně upekli, zjistíte na YouTube kapely.


Arkona - Kob
žánr: pagan metal

Arkona - Kob
Zástupci pohanského metalu Arkona připravili pro své fanoušky po pěti dlouhých letech novou studiovou desku. Deváté řadovce dali do vínku název "Kob" a ve své diskografii tím otevírají zcela novou epochu. Osm skladeb ale nezapře pohanské kořeny, i když posluchačům nabízí moderní produkci a pestrost. Přesvědčte se sami a poslechněte si titulní skladbu alba, ke které vznikl i videoklip. Najdete ho na YouTube profilu vydavatelství Napalm Records.


Joel Hoekstra's 13 - Crash Of Life
žánr: rock

Joel Hoekstra's 13 - Crash Of Life
Kytaristu Joela Hoekstru můžete znát z kapel jako Whitesnake nebo Trans-Siberian Orchestra a nyní uvádí svou třetí sólovou nahrávku "Crash Of Life". Jak jsme si už na jeho dvou předchozích deskách zvykli, sestava hudebníků se jen hemží velkými jmény. Můžete se tak těšit třeba i na bubeníka Vinnyho Appice (Dio, Black Sabbath), zpěváka Jeffa Scotta Sota nebo Dereka Sheriniana (Sons Of Apollo, Black Country Communion). Ukázku jedné ze dvanácti skladeb, "Torn Into Lies", najdete na YouTube profilu vydavatelství Frontiers Music.


Killer Mike - Michael
žánr: rap

Killer Mike - Michael
Americký rapper Killer Mike si před nějakým časem odskočil od své sólové kariéry a věnoval se svému dalšímu projektu Run The Jewels. Nyní, jedenáct let po poslední studiovce "R.A.P. Music", se vrací zpět prostřednictvím svého šestého alba "Michael". Nikoho asi nepřekvapí, že ve čtrnácti skladbách přivítal spousty hostů a producentů. Do první množiny se zařadili CeeLo Green, Mozzy, Young Thug, 6lack, Eryn Allen Kane, Jagged Edge, André 3000, Future, Currensy, 2 Chainz, Kaash Paige, Blxst, Fabo, El-P a Ty Dolla Sign, do té druhé například No I.D., Cool & Dre, Don Cannon, Honorable C.N.O.T.E. nebo Little Shalimar. Vydáním žije rapperovo YouTube.


V krátkosti

 • Betty Lavette - LaVette!
  Americká soul-bluesová zpěvačka ani ve svých sedmasedmdesáti letech nezahálí a nahrává nové věci. O tom, jaká je to hvězda, vypovídají i hostující Steve Winwood, Ray Parker Jr., Anthony Hamilton, John Mayer, Jon Batiste nebo Pedrito Martinez. (YouTube)

 • Far From Saints - Far From Saints
  Skupina, kterou utvořili frontman Stereophonics Kelly Jones a Patty Drew a Dwight Baker z americké formace The Wind And The Wave, vydává debut s deseti písničkami, které první reakce označují jako mix folku, americany, country, rocku a soulu. (YouTube)

 • Jack River - Endless Summer
  Australská zpěvačka Holly Rankin po pěti letech navazuje na svou prvotinu "Sugar Mountain", kterou vydala pod mužským pseudonymem. Pro albovou dvojku nahrála celkem deset skladeb, které produkoval Matt Corby (YouTube)

 • Donna Missal - Revel
  Psala songy pro Tinashe, spolupracoval s ní Macklemore. Teď vydává svou třetí řadovku, na které dokazuje obsáhlost žánrového pole nazvaného singer-songwriter. (YouTube)

 • Man On Man - Provincetown
  Klávesák Faith No More Roddy Bottum natočil album se svým milým. Videoklip k prvnímu singlu "Daddy" YouTube zakázalo pro porušení podmínek týkajících se nahoty. Zpátky jej na své stránky vrátilo až po řadě námitek kapely a redakce magazínu Rolling Stone. (YouTube)

 • The Teskey Brothers - The Winding Way
  Se třetím řadovkou se od protinožců konečně hlásí také blues-rocková formace, kterou také letos uvidíme a uslyšíme na Colours Of Ostrava. Deset songů tentokrát produkoval držitel Grammy a ARIA Awards Eric J (Flume, Ruel, Weezer, Chet Faker). (YouTube)

 • Kiana Ledé - Grudges
  Americká r'n'b zpěvačka, kterou jsme mohli slyšet po boku Jacoba Colliera, Matomy nebo G-Eazyho, vydává své druhé album se sedmnácti písničkami. Na jejich produkci pracovali například Cardiak, D Mile, Boston & Pat nebo Nija Charles. (YouTube)

 • Balmorhea - Pendant World
  Post-rocková formace z Texasu, v jejímž stylu se odrážejí také vlivy minimalismu, předkládá nový materiál. Připojili se k ní Sam Gendel, Clarice Jensen, Jonathan Low, Aisha Burns či Lisa Moregenstern. (YouTube)

 • SunYears - Fetch My Soul!
  Projekt na pomezí rocku, indie folku a americany, pod nímž se ukrývá Peter Morén z Peter Bjorn & John, se dočkal svého debutu. Švédského hudebníka na něm doplnili také Jess Williamson, Ron Sexsmith, Fruit Bats, Ren Harvieu a Kathryn Williams. (bandcamp)

 • Damian Lewis - Mission Creep
  Anglický herec, kterého jsme mohli zaznamenat například v seriálu "Bratrstvo neohrožených", "Miliardy" nebo "Sága rodu Forsythů", se pustil také na muzikantskou dráhu ve stylu folk rocku. (YouTube)

 • Chris Janson - The Outlaw Side Of Me
  Americký countryový zpěvák po roce opět sází novou desku a na svých fanoušcích rozhodně nešetří: servíruje jim čtrnáct songů a hosty jako Darius Rucker, Dolly Parton, Slash nebo Brantley Gilbert. (YouTube)

 • Pride Of Lions - Dream Higher
  Uctívaná melodická rocková kapela v čele s legendárním skladatelem a členem The Ides Of March Jimem Peterikem a se zpěvákem Tobym Hitchcockem je zpět se sedmou studiovkou. (YouTube)

 • Royal Thunder - Rebuilding The Mountain
  Jak zní hard rock z Atlanty, vám ukáže tohle americké trio. Dává o sobě vědět po odmlce, která trvala šest let - poslední album "Wick" vydala v roce 2017. (YouTube)

 • Son Volt - Day Of The Doug
  Americká rocková parta se rozhodla vzdát poctu svému krajanovi, písničkáři Dougu Sahmovi, kterého frontman Jay Farrar poslouchal během covidu. (YouTube)

 • Nat & Alex Wolff - Table For Two
  Po dlouhých sedmi letech se vrací americká pop-rocková formace s druhou deskou. (YouTube)

 • Pelicanman - Planet Chernobyl
  Máte-li rádi alternativní folk nakombinovaný se současnou vážnou hudbou a bluegrassem, nepřehlédněte konceptuální desku dua, které tvoří Petra Haden a Mike Watt. (bandcamp)

 • Chocolate Hills - Yarns From The Chocolate Triangle
  Pod čokoládovými kopci se ukrývá člen The Orb Alex Paterson a britský hudebník Paul Conboy. Devět společných kompozic je pochopitelně ryze elektronických. (YouTube)

 • Yawning Man - Long Walk Of The Navajo
  Album pouštních rockových legend představuje Garyho Arceho (kytara), Billa Stinsona (bicí) a navrátilce Billyho Cordella (baskytara). Společně se nechali inspirovat pouštní bouří, která zasáhla krajinu Joshua Tree a vytvořila jim temné a ponuré pozadí pro kreativitu a improvizaci. (YouTube)

 • Ben Chasny & Rick Tomlinson - Waves
  Ben Chasny spojil síly s anglickým multiinstrumentalistou Rickem Tomlinsonem pro sadu instrumentálek. (Bandcamp)

 • Gentle Giant - In’Terview (Steven Wilson Remix)
  Osmá řadovka progresivních experimentátorů vyšla 23. dubna 1976 a nyní ji zremixoval oceňovaný producent a hudebník Steven Wilson. Výsledkem je nahrávka v Dolby Atmos a 5.1 prostorovém zvuku při zachování citlivých detailů původního záznamu. (YouTube)

 • Origami Angel - The Brightest Days
  Mixtape emo dua z D.C. (YouTube)

 • Kool Keith - Black Elvis 2
  Americký rapper navazuje na své album z roku 1999 šestnáctkou nových tracků s hosty jako Marc Live, Dynamite, Ice-T, Agallah nebo Raaddrr-Van. (YouTube)

 • Peter Lewis - Imagination
  Frontman Moby Grape pokračuje dále také ve své sólové kariéře s desítkou novinek. (YouTube)

 • Thy Catafalque - Alfold
  Jedenáctá řadovka avantgardní metalové formace z Maďarska. (YouTube)


  Dále vychází

  Amnesia Scanner & Freeka Tet - Strobe.rip
  Arts Fishing Club - Rothko Sky
  Avkrvst - Approbation
  Bonny Doon - Let There Be Music
  Boris And Uniform - Bright New Disease
  Burt Hussell - High Desert
  Caroline Spence - True North (Deluxe)
  Creep Show (John Grant + Wrangler) - Yawning Abyss
  Creeping Death - Boundless Domain
  Expensive Music Band - Things To Say At A Barbeque
  Ezra Williams - Supernumeraries
  Fifth Angel - When Angels Kill
  Finger Eleven - Greatest Hits
  Five Finger Death Punch - Greatest Hits
  Frozen Land - Out Of The Dark
  Girls Aloud - Sound Of The Underground / 20th Anniversary
  Gracie Addams - Good Riddance (Deluxe)
  Home Is Where - The Whaler
  J. Cole - Born Sinner / Deluxe
  J.E. Sunde - Alice, Gloria And Jon
  Kanii - Exiit
  La Sécurité - Stay Safe!
  Lorelle Meets The Obsolete - Datura
  Luboš Andršt - Timeline 1971-2017 (Supraphon)
  M. Byrd - The Seed
  M.E.D- Crazy
  May Rio - French Bath
  Modern Tales - Stars Align
  Monograms - A Fine Commitment
  Motörhead - Live At Montreux Jazz Festival '07
  Motorpyscho - Yay!
  Pan Afrikan Peoples Arkestra - 60 Years
  Pet Shop Boys - Smash (Deluxe Edition)
  Pickle Darling - Laundromat
  Rodeo Boys - Home Movies
  Různí - Fast X (soundtrack)
  Saturnus - Storm Within
  Stardust - Kingdom Of Illusion
  Texas - The Very Best Of 1989
  The Drive-By Truckers - The Complete Dirty South
  The Offspring - Rise And Fall, Rage And Grace (15th Anniversary Reissue)
  The Poison Arrows - Crime And Soda
  Visací Zámek - Made In Strahov (Live)
  Vypera - Race Of Time
  Wild Up - Julius Eastman Vol. 3: If You’re So Smart, Why Aren’t You Rich?

  Vychází na vinylu:
  Arkona - Kob
  Avkrvst - Approbation
  Balmorhea - Pendant World
  Ben Howard - Is It?
  Bonny Doon - Let There Be Music
  Creep Show - Yawning Abyss
  Creeping Death - Boundless Domain
  Damian Lewis - Mission Creep
  Django Django - Off Planet
  Fifth Angel - When Angels Kill
  Finger Eleven - Greatest Hits
  Frozen Land - Out Of The Dark
  Gentle Giant - In’Terview (Steven Wilson Remix)
  Girls Aloud - Sound Of The Underground / 20th Anniversary
  Gov't Mule - Peace...like A River
  Chocolate Hills - Yarns From The Chocolate Triangle
  Chris Janson - The Outlaw Side Of Me
  J.A.R. - Jezus Kristus Neexistus?
  Joel Hoekstra's 13 - Crash Of Life
  Killer Mike - Michael
  Klaus Nomi - Encore
  Klaus Nomi - In Concert
  Klaus Nomi - Nomi
  M. Byrd - The Seed
  Madlib - Shades Of Blue
  Maisie Peters - The Good Witch
  Man On Man - Provincetown
  Meshell Ndegeocello - The Omnichord Real Bookmeshell Ndegeocello
  Motörhead - Live At Montreux Jazz Festival '07
  Origami Angel - The Brightest Days
  Pat Metheny - Dream Box
  Pet Shop Boys - Smash
  Pickle Darling - Laundromat
  Queens Of The Stone Age - In Times New Roman...
  Robert Glasper - In My Element
  Royal Thunder - Rebuilding The Mountain
  Saturnus - Storm Within
  Steve Lukather - Bridges
  Sunyears - Fetch My Soul!
  The Poison Arrows - Crime And Soda
  The Teskey Brothers - The Winding Way
  Thy Catafalque - Alfold
  Tom Grennan - What Ifs & Maybes
  Tublatanka - Tublatanka
  Yawning Man - Long Walk Of The Navajo
  Yusuf / Cat Stevens - King Of A Land

  EP:
  Bright Eyes - Cassadaga: A Companion
  Bright Eyes - Noise Floor (Rarities 1998-2005): A Companion
  Bright Eyes - The People’s Key: A Companion
  Cole Blue - Crushed!
  Ellie Dixon - In Case Of Emergency
  Forest Claudette - Everything Was Green
  Jo Hill - Cinematic Baby
  Max Drazen - Someday
  Waterbaby - Foam

  Reedice:
  Dokken Don - Up From The Ashes
  Klaus Nomi - Encore
  Klaus Nomi - In Concert
  Klaus Nomi - Klaus Nomi
  Klaus Nomi - Simple Man
  Ramuntcho Matta - Ramuntcho Matta

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Marcell & fiedlerski, Roxy, Praha, 28.2.2024
  Naživo: Marcella & fiedlerskiho na křtu v Roxy podpořili i jejich rodiče Marcell & fiedlerski vydali koncem loňského roku společnou desku "Duše, která opustila tento svět, váží 21 gramů", na níž se vyrovnávali s úmrtím tatínka Ondry Fiedlera. Své únorové turné na podporu tohoto alba zakončili v klubu... čtěte zde
  Vydáno: 29.02.2024 11:34 v sekci Naživo
  Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe
  Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe Aktuálním hudebním novinkám vládnou rock a metal. Svorně je zajistili MGMT, kytarista Mötley Crüe Mick Mars, The Snuts, Amaranthe, Borknagar, Darkest Hour a Ace Frehley. Swingem konkurují pouze Rod Stewart a Jools Holland, folkem Hurray For... čtěte zde
  Vydáno: 28.02.2024 22:30 v sekci Novinky | Nové desky
  WYFE - Do You Ever Wonder? 9/10
  Recenze: "Do You Ever Wonder?" od WYFE je velká deska malé kapely Trojice (+ bubeník, jakého zrovna seženou) WYFE se na podzim roku 2021 blýskla povedeným debutem "Good Times". Na ten nyní navazuje po všech stránkách dotaženější, jen trochu kratší druhou studiovkou. Ta nese název "Do You Ever... čtěte zde
  Vydáno: 28.02.2024 08:00 v sekci Recenze
  Kings Of Leon - Mustang 7/10
  Video: Kings Of Leon ohlašují novou řadovku klipem k singlu "Mustang". Koukají v něm ze střechy Návrat skupiny Kings Of Leon začíná konečně získávat nějakou podobu. Rocková partička před pár dny ohlásila vydání deváté studiovky "Can We Please Have Fun". Nástupce alba "When You See Yourself" z roku 2021 vyjde 10. května u... čtěte zde
  Vydáno: 27.02.2024 08:08 v sekci Audio / Video | Video
  Declan McKenna - What Happened to the Beach 8/10
  Recenze: Declan McKenna na desce "What Happened to the Beach" laškuje s psychedelií a pořádnou dávkou empatie Od vítězství v soutěži Glastonbury Emerging Talent v pouhých 15 letech prošel anglický písničkář Declan McKenna dlouhou cestou. Zaujal už jeho debut "What Do You Think About the Car?", ze kterého pochází hit "Brazil". Po druhé... čtěte zde
  Vydáno: 26.02.2024 08:00 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
  - Nové desky 6/2024 - od Thoma Artwaye přes Zaru Larsson po Ushera (14.02.2024 21:31)
  - Rozhovory: Robert Balzar (Robert Balzar Trio, Illustratosphere, J.A.R) - Muzika se začne dít ve chvíli, kdy pominou sportovní kritéria (09.02.2024 18:00)
  - Nové desky 5/2024 - od Kateřiny Marie Tiché přes L Devine po Kirina J Callinana (07.02.2024 16:00)
  - Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2023 podle musicserveru (10-1) (02.02.2024 19:00)
  - Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (5-1) (01.02.2024 19:00)
  - Video: Pet Shop Boys se v klipu "Loneliness" ohlížejí za mladistvou nerozvážností (01.02.2024 15:30)
  - Nejvíce šancí na Anděly mají Viktor Sheen, Calin, Anna K., J.A.R. nebo Jelen (01.02.2024 10:21)
  - Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry (31.01.2024 21:27)

  ALBUM TÝDNE 09/2024

  Declan McKenna
  What Happened to the Beach

  Od vítězství v soutěži Glastonbury Emerging Talent v pouhých 15 letech prošel anglický písničkář Declan McKenna dlouhou cestou. Zaujal už jeho debut "What Do You Think About the Car?", ze kterého pochází hit "Brazil". Po druhé řadovce "Zeros" letos začátkem února vyšla další, "What Happened to the Beach".

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  St 06.03.
  Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
  Čt 07.03.
  DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
  Ne 10.03.
  Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
  Po 11.03.
  Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
  St 13.03.
  Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
  Pá 15.03.
  Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Út 19.03.
  Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
  Pá 22.03.
  Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Mother Mother (CAN) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Karel Gott Depeche Mode Humanist Dua Lipa Taylor Swift Kanye West Madonna Viktor Sheen Lucie Vondráčková Blackosh Lady Gaga Queen AC/DC Billie Eilish Ed Sheeran BTS
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu