Festival United Islands of Prague oslavil dvacetiny, zaplnil pražské ostrovy

Festival United Islands of Prague oslavil dvacetiny, zaplnil pražské ostrovy

Vydáno: 08.05.2023 11:14 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: United Islands Of Prague
Více než třicet tisíc návštěvníků zaplnilo v pátek a v sobotu pražskou Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží. Zhruba sedmdesát umělců z celé Evropy zahrálo na devíti scénách, a to jak na ostrovech, tak i v klubech Jazz Dock, Klub Famu, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge. Specialitou letošního ročníku bylo propojení se Dnem Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu.

"Jsem rád, že jsme i letos mohli do Prahy dovézt hudební objevy, české publikum tak mělo skvělou možnost přijít na premiérové koncerty zahraničních hvězd. Většina z nich v Česku navíc zahrála zcela poprvé," říká producent festivalu Martin Voňka.

Na letošním festivalu vystoupilo zhruba sedmdesát umělců. Mezi nimi třeba nizozemsko-britská kapela Someone, švédská skupina The Magnettes, němečtí Sparkling či Albertine Sarges, irská Enola Gay, maďarský Platon Karataev a z českých umělců pak i The Valentines, Pam Rabbit, Aiko, Marjari, Baby G, Wodehn, Meizzy či Past. Svůj prostor dostaly na velkých pódiích také začínající kapely z Prahy 1 a v rámci programu Ostrovy Inspirace se představily i desítky neziskovek. V živých podcastech a debatách vystoupili britský velvyslanec Matt Field, ekonom Tomáš Sedláček, herečka Eva Holubová, redaktoři ČT Jakub Szántó a David Miřejovský, herec Jiří Lábus, historik Michal Stehlík či novináři J. X. Doležal a Filip Titlbach.

"Děkujeme všem, kteří pomohli připravit letošní dvacáté narozeniny. Stálo to dost úsilí, ale jsme rádi, že jsme udělali radost spoustě diváků, hudebníků a dalším aktérům. Příští rok nás čeká velká výzva, neboť to bude dvacet let od vstupu ČR a dalších devíti zemí do Evropské unie a 25 let od vstupu ČR do NATO. Těšíme se na příští unikátní ročník," doplňuje druhý producent festivalu David Gaydečka.

Jednadvacátý ročník festivalu United Islands Of Prague se uskuteční 3. a 4. května 2024 a to ku příležitosti dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Právě vstup naší země do EU byl impulsem pro vznik festivalu United Islands Of Prague.

United Islands je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí bohatý nehudební program, který krom zábavy reflektuje aktuální společenská témata. V roce 2023 se uskutečnil už podvacáté a oslavil to ve velkém stylu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími
Rozhovory: Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími Projekt Story se před čtyřmi lety vynořil z čistého nebe. Že se tu děje něco, co si pozornost zaslouží, stvrdila účast výkvětu slovenské scény. Nyní přišlo druhé album "Tazkvaná duša" a na seznam přibyl třeba Michal Prokop.... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Festival United Islands se stěhuje na ostrov Štvanice. Začátkem května tady zahraje stovka hudebních objevů z celé Evropy (04.02.2025 08:13)
- United Islands Of Prague zaplnil pražské ostrovy a odstartoval festivalovou sezónu (06.05.2024 10:57)
- Festival United Islands Of Prague začne už ve středu, na Mostě Legií bude speciální tramvajová zastávka Evropa (30.04.2024 11:08)
- Video: Aiko ve "White Flag" vzdává snahu udržet vztah (24.04.2024 12:33)
- United Islands Of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu. Dorazí víc než sto umělců z celé Evropy (23.04.2024 09:19)
- Ostrovy kromě hudby všemožných žánrů nabídnou i oslavu dvaceti let Česka v Evropské unii (02.03.2024 16:38)
- Rozhovory: Aiko - Jsem dítě štěstěny. Žiju ve své bublině, kde často obviňuji sama sebe (03.01.2024 18:30)
- České barvy bude na Eurovizi hájit zpěvačka Aiko, nechala za sebou MYDY i Lenny (13.12.2023 17:06)
- United Islands of Prague míří do pražských klubů, společně s Klubovnou připravují divokou žánrovou plavbu (07.12.2023 11:45)
- Česko-německý fond budoucnosti oslaví 25. narozeniny spolu s festivalem United Islands - v kulturním vlaku z Prahy do Berlína (29.08.2023 10:26)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Prince Vladimír Mišík Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe