Odkaz Joy Division a New Order opět ožije díky Peteru Hookovi

05.05.2023 12:45 - Tisková zpráva | foto: D Smack U

Peter Hook vyráží se svou kapelou The Light na turné, aby připomněl nesmrtelný odkaz zásadních skupin hudební historie - Joy Division a New Order. Šňůra se vztahuje k 35. výročí vydání alba Joy Division "Substance" a během koncertu skupina přehraje všechny skladby nejen z této desky, ale také ze stejnojmenného počinu New Order. Čeští fanoušci se dočkají 20. listopadu 2023 v pražském klubu Roxy. Vstupenky za 839 Kč pořídíte na GoOut.cz.

Joy Division se za čtyři roky svého fungování stihli stát symbolem post-punku a získali si fanoušky po celém světě. Tragický odchod zpěváka Iana Curtise znamenal sice konec Joy Division jako takových, ale zbývající členové se pustili do nového projektu a založili kapelu New Order. Odkaz fenomenální formace tak žil dál. A bývalý basák Peter Hook pracuje na tom, aby i nadále žil a taky, že žije. Posledních třináct let díky jeho vystoupením s kapelou The Light, během kterých si mohou fanoušci naplno užít nejlepší a nejzajímavější skladby Joy Division a New Order.

Na letošní turné si Peter Hook & The Light připravili pro fanoušky něco speciálního. Právě letos totiž slaví album "Substance" od Joy Division 35 let a setlist sestává z tohoto alba. Kompilace vyšla v červenci 1988 a jsou na ní čtyři singly, které Joy Division nikdy nestihli vydat na deskách, včetně "Love Will Tear Us Apart", skladby z méně známých EP nebo celá řada tracků z b-stran "Unknown Pleasures" a "Closer".

A aby toho nebylo málo, Peter Hook & The Light přehrají také celé album se stejným názvem, které o rok dřív než kompilaci Joy Division vydala kapela New Order. "Substance" od New Order je taky kompilace, a koncert tak nabídne návštěvníkům průřez tvorbou obou skupin. Post-punkoví fanoušci se mají na co těšit.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY