shop.musicserver.cz
Nové desky 9/2023 - od Macklemora přes Haken po Sigalu

Nové desky 9/2023 - od Macklemora přes Haken po Sigalu

Vydáno: 08.03.2023 18:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Jake Magraw

Poměrně pestrou sestavu nám nadělil v hudebních novinkách první březnový pátek. Těšit se můžete na tanečního Sigalu, rapového Macklemora, progresivní metalisty Haken, countryového Willieho Nelsona, neosoulovou Kali Uchis, popovou Mimi Web, blackmetalové Enslaved, české Zapomělsem nebo odpadlíka z Echosmith.

V pátek 3. března vyšly tyto nové tituly:

Macklemore - Ben
žánr: pop / rap / synth pop

 Macklemore - Ben
Americký rapper, zpěvák a skladatel Benjamin Hammond Haggerty aka Macklemore se odmlčel na delší dobu, než od něj fanoušci čekali. Zatímco v minulosti jim čekání zkracoval společným alby s Ryanem Lewisem, tentokrát o něm nebylo slyšet prakticky šest let. Nyní je zpět a vše vynahrazuje patnáctkou tracků a fůrou hostů. Po jeho bok se na desce "Ben" postavili Charlieonnafriday, Collett, DJ Premier, Jackson Lee Morgan, Livingston, Windser, Morray, Sarah Barthel z Phantogram, NLE Choppa, Tones And I a Vic Daggs II. Podstatnou část producentské práce odvedl Budo. Že se nejedná čistě o hiphopovou nahrávku, ale jsou na ní zřejmé vlivy různých odnoží popu, si ověříte na Benově YouTube.


Kali Uchis - Red Moon In Venus
žánr: neo soul / r'n'b

 Kali Uchis - Red Moon In Venus
Kolumbijsko-americká zpěvačka Kali Uchis se vrací zhruba po dvou letech se třetí řadovkou "Red Moon In Venus". Na patnácti písničkách, které na ni zařadila, spolupracovala s poměrně širokým týmem producentů a skladatelů. Nejznámějšími personami jsou Al Shux, Benny Blanco, Cashmere Cat, Clairmont The Second, Darkchild, DJ Khalil, Grades, Jahaan Sweet, Leon Michels, P2J, Sounwave, Toneworld nebo WondaGurl. Přímo za mikrofonem ji pak doplnili Don Toliver, Summer Walker a Omar Apollo. Jak si ověříte na jejím YouTube profilu, letošní kolekce hodně osciluje mezi neo soulem, r'n'b a jazzem.


Haken - Fauna
žánr: progresivní metal / progresivní rock

Haken - Fauna
Se svojí sedmou řadovkou se hlásí britští progmetalisté Haken. Její název "Fauna" nevznikl jen tak. Prvotním záměrem při skládaní jednotlivých kompozic bylo, že ke každé písni bude přiřazeno zvíře. Záměr se podařil a všech devět položek má v sobě něco, co souvisí se zvířecí říší a zároveň se světem lidí. Kytarista Richard Hen k novince dodává: "Připomíná mi to naši desku 'The Mountain'. Tam jsme měli představu, že nejde o album založené na vyprávění, ale spíše o koncept vylézt na horu a překonat překážky na cestě. Pak jsme to vzali a přemýšleli o tom, jak by to mohlo souviset s naším každodenním životem. No, a podobně je to i na nové nahrávce. Všechna zvířata fauny se k nám osobně vztahují." Vydání kolekce předcházelo EP "Taurus", ze kterého vzešlo i video "The Alphabet of Me". Klipy a další ukázky jsou na YouTube.


Sigala - Every Cloud - Silver Linings
žánr: house / taneční pop / tropical house

 Sigala - Every Cloud-Silver Linings
Britský DJ Bruce Fielder aka Sigala připravuje své druhé album už bezmála pět let - fanoušci by se měli nástupce "Every Cloud" dočkat v září. Jelikož se však chystá na turné po Británii, rozhodl se vydat jako ochutnávku z plánovaných dvaceti písniček jedenáct z nich na nahrávce s přídomkem "Silver Linings". Většina z nich vznikala v Thajsku na skladatelském kempu po boku jeho spolupracovníků Jarly, The Invisible Men a Idy Martinsen Botten. Jak už víte z řady singlů, o vokály se mu postarala spousta velkých hvězd současného popu z různých zemí. Svými hlasy přispěli Talia Mar, David Guetta, Sam Ryder, Becky Hill, Gabry Ponte, Alex Gaudino, James Arthur, Rita Ora, Alok, Ellie Goulding, MNEK, Mae Muller a Stefflon Don. Tančit s nimi můžete na Sigalově YouTube.


Xiu Xiu - Ignore Grief
žánr: experimentální rock

Xiu Xiu - Ignore Grief
"Ignore Grief" je třináctá řadovka od americké experimentální kapely Xiu Xiu. Společně ji zkomponovali frontman Jamie Stewart a nový člen David Kendrick. Do produkce zapojili kolegyni Angelu Seo. Nahrávalo se v domovském studiu v Los Angeles spolu se širokou řadou hostujících hudebníků včetně Charlieho Lookera, Bena Chisholma, Ezry Buchly, Patricka Shiroishiho a Iana Wellmana. Nová kolekce znamená odklon od hudebního stylu předchozího alba. Vyznačuje se především zvukem, který ztělesňuje experimentální, industriální a moderní klasickou hudbu. Do skladeb zahrnuje orchestrální instrumentaci včetně houslí, viol, violoncell, kontrabasu, fléten a klavíru. Kromě elektronických perkusí a syntezátorů, pro Xiu Xiu typických, je hojně využívaná řada dalších nástrojů, včetně gongů, dvojité jazýčkové flétny a nejrůznějších neznámých předmětů. Lyrický obsah zkoumá životní hrůzy a lidské tragédie, zabývá se prostitucí, sexuálním obchodováním, vraždami, kulty a zneužíváním návykových látek. Znepokojivé dílo plné experimentů je k poslechu na YouTube profilu formace.


Genesis - BBC Broadcasts
žánr: art rock / progresivní rock

Genesis - BBC Broadcasts
"BBC Broadcasts" je výpravný box od britské hudební legendy Genesis. Rozsáhlá kompilace přináší na pěti CD mnohdy raritní živé záležitosti či rádiově vysílané přenosy z celé kariéry této art/progrockové veličiny. Verze na třech LP obsahuje to nejlepší z celého kompletu. Kurátorem této obsáhlé sbírky byl klávesista Tony Banks a dlouholetý zvukový inženýr a producent Nick Davis, který také remasteroval dosavadní výroční boxsety. Tento poslední mapuje éru od prvotní sestavy Banks/Gabriel/Mayhew/Phillips/Rutherford přes tu se Stevem Hackettem a Philem Collinsem. Další pogabrielovské období představuje trio Collins/Banks/Rutherford s prvním vydání koncertů z Lyceum Theatre z roku 1980, které zahrnuje celou "Duke Suite" a též z vystoupení na stadionu Wembley z roku 1987. Navíc se zde objevuje i první oficiálně vydané živáky z doby působení Raye Wilsona v kapele. Na to, jak celý box vypadá, se můžete podívat v komentovaném videu na YouTube.


Tip týdne

meija - Do Ya?
žánr: psychedelický pop / indie pop

 meija - Do Ya?
Je to už šest let, co Jamie Sierota opustil své sourozence a udělal z Echosmith trio. Nyní se vrací zpět k hudbě jednak jako producent nových nahrávek své původní skupiny, jednak jako sólový muzikant pod jménem meija, což se bude po hříchu plést s progresivními metalisty z Moskvy. Po několika singlech a ípíčku aktuálně přichází s debutem "Do Ya?". Jak zjistíte i na jeho bandcampu, pokračuje v indie popu domovské formace, do nějž ovšem vmíchává více indie rocku a psychedelie.


Willie Nelson - I Don't Know A Thing About Love
žánr: country

 Willie Nelson - I Don't Know A Thing About Love
Willie Nelson oslaví v dubnu devadesátku, ale kytaru rozhodně pověsit na hřebík nehodlá. Dokazuje to i letos - jednak si před pár týdny za loňské album "A Beautiful Time" odnesl hned dvě ceny Grammy, jednak nyní vydal jeho následovníka "I Don't Know A Thing About Love". Na něm tento legendární zpěvák skládá hold jinému countryovému hudebníkovi, a sice Harlanu Howardovi. Jeho songy zpívali například Patsy Cline, Ray Charles, Johnny Cash či Buck Owens a v Česku Eva Pilarová, Eva Olmerová, Fešáci nebo Jiří Grossman. Nelson společně s producentem Buddym Cannonem vybral celkem deset kousků. Jak je pojali, zjistíte na YouTube.


Zapomělsem - Jesnou
žánr: alternative

Zapomělsem - Jesnou
Za pseudonymem Zapomělsem, který velmi nemají rádi všichni češtináři, se skrývá jesenický písničkář Aleš Macenauer, který, jak uvádí jeho profil na portálu Bandzone, "ve své tvorbě kombinuje folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy". Své nové album natáčel loni v létě a na podzim "u Tolina a všude možně", přičemž sám si obstaral hudbu, texty, zpěv, kytary, baskytary, syntezátory, drum machine a piano. S druhým hlasem mu pak vypomohla Anna Vaverková, s houslemi, trubkou, noisem a saxofonem se pak připojili Jan Fischer, Lukáš Morávek, Miloš Dolinský a Štěpán Alexander. Ochutnávku z desetipoložkové kolekce v podobě písně "Smál jsem se a hvězdy padaly" sdílí autor na svém bandcampu.


Enslaved - Heimdal
žánr: black metal

Enslaved - Heimdal
Norská avantgardní metalová formace Enslaved vydává své šestnácté studiové album "Heimdal". Jak název napovídá, tématem je enigmatická a bezesporu nejmysterióznější postava norské mytologie. Heimdal se poprvé v diskografii skupiny objevil v roce 1992 na demo nahrávce "Yggdrasill". Posluchači se nyní mohou těšit na celkem osm kousků. K jednomu z nich, "Congelia", natočili muzikanti i videoklip, který najdete na YouTube profilu skupiny. Jak se vám líbí?


Morgan Wallen - One Thing At A Time
žánr: country

 Morgan Wallen - One Thing At A Time
Willie Nelson tentokrát nebude jediným vyslancem country v tomto vydání. Tím dalším je brzký třicátník Morgan Wallen, který svoji kariéru započal v roce 2014 nepříliš úspěšnou účastí v The Voice. Ovšem aktuálně má za sebou dvě alba, která mu přinesla řadu cen včetně CMA Award, ACM Award, Billboardu nebo American Music Award, a také velkou kontroverzi, když předloni použil mezi přáteli v hovoru slovo negr. V této atmosféře tvořil také svou třetí kolekci "One Thing At A Time" a zjevně měl řadu nápadů, protože na ni zařadil šestatřicet songů. V nich si zahostoval například i Eric Church, Ernest a Hardy. Část z nich sdílí na svém YouTube.


Mimi Webb - Amelia
žánr: pop

 Mimi Webb - Amelia
Anglická zpěvačka Mimi Webb, je poměrně čerstvou krví na hudební scéně, kam vtrhla teprve před třemi roky. Má za sebou hity jako "Good Without", "Dumb Love" a zatím nejúspěšnější "House On Fire" a také předloňské EP "Seven Shades Of Heartbreak". Nyní se hlásí i s regulérním debutem, který nazvala svým občanským křestním jménem "Amelia". Podstatnou část dvanácti písniček napsala společně s americkou bratrskou popovou formací Before You Exit, tu pak doplnili i producenti Andrew Wells, David Stewart, Camille Purcell, Lostboy, Cirkut, Fraser T. Smith, Stuart Price nebo Digital Farm Animals. První reakce zasazují výsledek na pomezí skandinávského popu typu Dagny a Sigrid a aktuálního popu à la Tate McRae. Co si pod tím představit, zjistíte na YouTube.


Michael Cleveland - Lovin’ Of The Game
žánr: bluegrass

Michael Cleveland - Lovin’ Of The Game
Jestli vám jméno Michael Cleveland nic neříká, pak vězte, že se jedná už řadu let o jednoho z nejlepších bluegrassových houslistů na světě, ne-li toho vůbec nejlepšího. Úctyhodné je to s ohledem na to, že je od narození zcela slepý a také z půlky hluchý. Ceny International Bluegrass Music Awards by mohl přehazovat vidlemi a za svá dvě poslední alba si odnesl nominaci a cenu Grammy. Je tedy nasnadě, že jeho nová nahrávka "Lovin’ Of The Game" je událostí nejen žánrovou a dokládá to i seznam hostů, kteří se na ní podíleli. Vedle jeho kapely Flamekeeper jsou jimi například Béla Fleck, Vince Gill, Billy Strings, The Travellin' McCourys, Jeff White, Bryan Sutton, Dan Tyminki, Jerry Douglas nebo Charlie Starr. Výsledek uslyšíte na jeho bandcampu.


V krátkosti

 • Ruel - 4th Wall
  Australsko-britský zpěvák sice vydal teprve několik EP, ale i ta mu vynesla šest nominací na ARIA Awards, včetně jedné proměněné, a k tomu roli předskokana interpretů jako Khalid, Mabel nebo Shawn Mendes. Nyní vydává dlouho očekávaný debut. Produkovali ho M-Phazes, Julien Bunetta, Sammy White a TMS. (YouTube)

 • Slowthai - Ugly
  Máte-li rádi alternativní hiphop, pak byste neměli minout novinku britského rappera. Na svém třetím albu do tohoto žánru zavlekl post punk, grime, indie rock a punk rock. (YouTube)

 • Marc Broussard - S.O.S. 4: Blues For Your Soul
  Americký soul-bluesový kytarista a zpěvák vydává čtvrtý díl série "S.O.S". Coby hosté mu zavítali do studia i Joe Bonamassa, Eric Krasno, Rodie Romero, Bobby Junior, Josh Smith a J.J. Grey. (YouTube)

 • Jen Cloher - I Am The River, The River Is Me
  Australská písničkářka zívající jak v angličtině, tak v maorštině se po dlouhých šesti letech vrací k čistě sólové tvorbě. Pro svoji pátou studiovku přichystala celkem deset skladeb, na něž se snáší pozitivní reakce kritiků. (bandcamp)

 • Kate NV - Wow
  Ruská zpěvačka, skladatelka, producentka a designérka Ekaterina Yuryevna Shilonosova se vrací s pátou řadovkou. Opět na ní mísí alternativní elektroniku se synth popem. V jedné ze skladeb si zahostoval Quinn Oulton. (bandcamp)

 • Conrad Sewell - Precious
  Dalším Australanem v pořadí je zpěvák, kterého jsme mohli zaregistrovat v Kygově singlu "Firestone". Nyní se hlásí s druhým albem, postaveným na pop rocku a soulu. (YouTube).

 • The National Parks - 8th Wonder
  Americká indiepopová formace se vracejí po třech letech od desky "Wildflower" s jedenáctkou skladeb. (YouTube)

 • Kendrick Scott - Corridors
  Novinka od amerického jazzového bubeníka a člena Charles Lloyd Quartet, na níž si zahráli také kontrabasista Reuben Rogers a saxofonista Walter Smith III. (YouTube)

 • Can’t Swim - Thanks But No Thanks
  Americká rocková parta natočila pro svou čtvrtou desku desítku písniček. (bandcamp)

 • Chiiild - Better Luck In The Next Life
  Druhá řadovka kanadských soulových experimentátorů přináší tucet skladeb a hosty jako Lucky Daye, Alina Baraz, Caitlyn Scarlett nebo Charlotte Cardin. (YouTube)

 • Drayton Farley - Twenty On High
  Nová studiovka country-folkového písničkáře, kterou produkoval kytarista The 400 Unit Jason Isbella a Sadler Vaden (Morgan Wade). (bandcamp)

 • AnnenMayKantereit - Es Ist Abend Und Wir Sitzen Bei Mir
  Magický pocit, jako když sedíte s kapelou ve studiu? Taková je čtvrtá řadovka německých pop-rockerů, kteří si dokonce přáli, aby za nimi přátelé přišli do zkušebny a pokecali s nimi. (YouTube)

 • The Lathums - From Nothing To A Little Bit More
  Wiganští indierockeři vydávají pokračování svého úspěšného debutu "How Beautiful Life Can Be". Podaří se na něj navázat? (YouTube)

 • SortilÈge - Apocalypso
  Novinka francouzské heavymetalové bandy. (YouTube)

 • Jawny - It’s Never Fair, Always True
  Po necelých třech letech se vrací americký zpěvák a skladatel z Pensylvánie s kolekcí třinácti písniček, včetně jedné, v níž si zazpíval Beck. (bandcamp)

 • Beach Weather - Pineapple Sunrise
  Americká pop-rocková formace v čele s Nickem Santinem a jejich prvotina. (YouTube)

 • Ron Gallo - Foreground Music
  Ron Gallo na své nové kolekci dokazuje, že může bez námahy přejít z garáže a fuzzu k pohodovému jazzu, udělat odbočku od bláznivého popu k postpunku a pak to vše vrátit zpátky ke špinavé, chytlavé rockové hudbě. (YouTube)

 • Steve Mason - Brothers & Sisters
  Pátá sólovka od bývalého frontmana Beta Band, kterou natočil s řadou hostů. (YouTube)

 • Full Of Hell & Primitive Man - Suffocating Hallucination
  Novinka plná hard 'n' heavy riffů z dílny protřelé hudební dvojice. (YouTube)

 • Entheos - Time Will Take Us All
  Třetí řadovka americké progresivně metalové skupiny. (YouTube)

 • Ella Vos - Superglue
  Americká zpěvačka vydává své třetí album, které tentokrát produkoval Tommy English. (YouTube)


  Dále vychází

  Adi Oasis - Lotus Glow
  Alain Lefevre - Paris Memories
  Beatrice Rana, Yannick Nézet-Séguin - Clara Schumann, Robert Schumann : Clara Schumann: Piano Concerto No. 1 In A Minor, Op. 7; Robert Schumann: Piano Concerto In A Minor, Op. 54
  Constant Smiles - Kenneth Anger
  Daisy Jones & The Six - Aurora
  Deem Spencer - Adultswim
  Dreamville - Creed III (soundtrack)
  Elvis Costello, Burt Bacharach - The Songs Of Bacharach & Costello
  Elvis Costello, Burt Bacharach - The Songs Of Bacharach & Costello / Super Deluxe
  Eva Cassidy - I Can Only Be Me
  Eva Cassidy - I Can Only Be Me / Deluxe
  Fake Names (Feat. Brian Baker, Jennis Lyxzén, Brendan Canty, Johnny Temple, And Michael Hampton) - Expendables
  Felt - Gold Mine Trash
  Frank Zappa - Zappa 80: Mudd Club/Munich
  Hans Zimmer - Hans Zimmer Live
  Hello Mary - Hello Mary
  I’m Kingfisher - Glue
  Jackie Mendoza - Galaxia De Emociones
  Jean Rondeau - Gradus Ad Parnussum
  Lannds - Music For The Future
  Masego - Masego
  Nyokabi Kariũki - Feeling Body
  Object Of Affection - Field Of Appearances
  Porcupine Tree - Deadwing (Deluxe Edition)
  RichyRanger - The World Is Dying
  Rogê - Curyman
  Roofman - Still The Mess I Was
  Spektral Quartet, Julia Holter, And Alex Temple - Behind The Wallpaper
  Stoned Jesus - Father Light
  Tanukichan - Gizmo
  The Minks - Creatures Of Culture
  The Stranglers - Feline / Deluxe
  Tom Schneider - Vollmond
  Truth Cult - Walk The Wheel
  Weval - Remember
  Witchthroat Serpent - Trove Of Oddities At The Devil’s Driveway

  Vychází na vinylu:
  Adi Oasis - Lotus Glow
  Ali Farka Touré - Voyageur
  Anderson / Bruford / Wakeman / Howe - Anderson / Bruford / Wakeman / Howe
  Artillery - Fear Of Tomorrow
  Bad Brains - Rise
  Collegium Musicum - Continuo
  Collegium Musicum - Konvergencie
  Collegium Musicum - On A Ona
  De La Soul - 3 Feet High And Rising
  Dežo Ursíny & Ivan Štrpka - Na Ceste Domov
  Elvis Costello, Burt Bacharach - The Songs Of Bacharach & Costello
  Enslaved - Heimdal
  Eva Cassidy - I Can Only Be Me / Deluxe
  Eva Cassidy - I Can Only Be Me
  Fake Names - Expendables
  Felt - Gold Mine Trash
  Frank Zappa - Mudd Club / Munich '80
  Genesis - BBC Broadcasts
  Grateful Dead - American Beauty
  Haken - Fauna
  Halestorm - Strange Case Of Halestorm
  Hayley Kiyoko - Panorama
  Hello Mary - Hello Mary
  Hockey Dad - Blend Inn
  Hockey Dad - Boronia
  Hockey Dad - Dreamin'
  Chiiild - Better Luck In The Next Life
  Ismael Rivera Con Sus Cachimbos - Esto Fue Lo Que Trajo El Barco
  Jackie Mendoza - Galaxia De Emociones
  Jawny - It’s Never Fair, Always True
  Kali Uchis - Red Moon In Venus
  Kate NV - Wow
  Kendrick Scott - Corridors
  Macklemore - Ben
  Overkill - Taking Over
  Overkill - Under The Influence
  Roberta Flack - First Take
  Ron Gallo - Foreground Music
  Roofman - Still The Mess I Was
  Různí - The Devil Wears Prada (soundtrack)
  Ry X - Dawn
  Siena Root - Revelation
  Slade - Amazing Kamikaze Syndrome
  Slade - Nobody's Fools
  Slowthai - Ugly
  Spite - Dedication To Flesh
  Steve Mason - Brothers & Sisters
  Tanukichan - Gizmo
  The Lathums - From Nothing To A Little Bit More
  The Stranglers - Feline / Deluxe
  Thievery Corporation - Mirror Conspiracy
  Tianna Esperanza - Terror
  UFO - Werewolves Of London
  Van Morrison - Moving On Skiffle
  Willy Deville & Mink Deville - Collected
  Witchthroat Serpent - Trove Of Oddities At The Devil’s Driveway

  EP:
  Cowboyy - Epic The Movie
  Dry Cleaning - Swampy
  Rome And Duddy - Cactus Cool
  Storefront Church - The Covers
  Tyler Braden - Neon Grave
  United Freedom Collective - Space Intention

  Reedice:
  De La Soul - 3 Feet High And Rising
  Dežo Ursíny & Ivan Štrpka - Na Ceste Domov
  Felt - Bubblegum Perfume
  Frank Zappa - Mudd Club / Munich '80
  Ivy - Apartment Life
  Ron Wood - I've Got My Own Album To Do
  Slade - Amazing Kamikaze Syndrome
  Tublatanka - Uprostred chaosu
  UFO - Werewolves Of London

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Damien Rice, Sílvia Pérez Cruz, Divadlo Hybernia, Praha, 26.3.2023
  Naživo: Damien Rice v Divadle Hybernia zpíval o lásce bez příkras Písničkáře z Irska nebo punk-rock z Británie? Fanoušci dobré muziky měli ve studený nedělní večer nelehkou volbu. Zatímco v Lucerna Music Baru skákali z pódia The Subways, v nedalekém Divadle Hybernia jste se naopak báli nahlas... čtěte zde
  Vydáno: 28.03.2023 07:33 v sekci Naživo
  0
  Depeche Mode - Memento Mori 9/10
  Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
  Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
  0
  Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
  Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
  Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
  0
  Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
  Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
  Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
  0
  Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
  Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
  Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
  0
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 11/2023 - od U2 přes All Time Low po Kamelot (22.03.2023 20:00)
  - Video: Macklemore nechal videoklip k "No Bad Days" režírovat svou sedmiletou dceru (21.03.2023 09:29)
  - Nové desky 10/2023 - od Miley Cyrus přes Gaia Mesiah po Fever Ray (16.03.2023 17:00)
  - Sziget oznamuje druhou vlnu účinkujících: Mumford & Sons, Lorde, Macklemore a další (14.03.2023 15:39)
  - Nové desky 8/2023 - od Gorillaz přes Adama Lamberta po Jamese Harriese (28.02.2023 20:15)
  - Naživo: Svár ducha a techniky. Prog-metalové veličiny Haken a Between The Buried And Me si podmanily Akropolis (27.02.2023 13:27)
  - Fotogalerie: Haken si podmanili Palác Akropolis. V závěru zpívali všichni v sále (26.02.2023 14:59)
  - Nové desky 7/2023 - od P!nk přes Caroline Polachek po dEUS (22.02.2023 17:30)
  - Haken a Between Buried And Me přivezou do Prahy všechny barvy moderního prog-metalu (21.02.2023 11:15)
  - Nové desky 6/2023 - od Paramore přes Rolling Stones po You Me At Six (14.02.2023 17:30)

  ALBUM TÝDNE 13/2023

  Depeche Mode
  Memento Mori

  Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  St 29.03.
  Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
  Pá 31.03.
  Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
  So 01.04.
  Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
  Út 04.04.
  Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
  Pá 07.04.
  We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
  Pá 07.04.
  Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
  Ne 09.04.
  Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
  Pá 14.04.
  Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
  So 15.04.
  Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
  Ne 16.04.
  Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Madonna Beyoncé Lady Gaga Adele Kryštof Coldplay Lucie Vondráčková Rihanna Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu