shop.musicserver.cz
Nové desky 7/2023 - od P!nk přes Caroline Polachek po dEUS

Nové desky 7/2023 - od P!nk přes Caroline Polachek po dEUS

Vydáno: 22.02.2023 17:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Ebru Yildiz / Sony Music

Hudební novinky tento týden vedou dvě zpěvačky - hvězdná P!nk a její kolegyně na vzestupu Caroline Polachek. Jim pak sekundují Američan Skrillex, Argentinka Tini, anglické duo Orbital, čeští jazzmani Jazz Q, kanadský folkař Ron Sexsmith, belgičtí rockeři dEUS, metaloví Screaming Females a představíme vám sestru Lorde.

V pátek 17. února vyšly tyto nové tituly:

P!nk - Trustfall
žánr: pop

Pink - Trustfall
Po čtyřech letech od alba "Hurts 2B Human" se vrací P!nk s novým materiálem (fanouškům krátila čekání živákem "All I Know So Far: Setlist"). Svoji devátou desku pojmenovala "Trustfall" a jejích třináct songů připravovala s poměrně početným a pestrým týmem spoluautorů. Nechybí v něm taková esa jako Amy Wadge, Max Martin, Shellback, Wrabel, Romans, Jason Evigan, Teddy Geiger, Greg Kurstin, Matthew Koma, Madison Love, A Strut nebo Jesse Shatkin. Vše dokresluje ještě trojice hostů, kterými jsou The Lumineers, First Aid Kit a znovu i Chris Stapleton. Jak si ověříte na zpěvaččině YouTube profilu, výsledkem je v podstatě ryze popová nahrávka.


Skrillex - Quest for Fire / Don't Get Too Close
žánr: dance pop / house / emo rap / urban pop / electronic

Skrillex - Quest for Fire
Kalifornský DJ a producent Skrillex patřil před deseti lety mezi nejdůležitější představitele stylu dubstep. Když pak tomuto žánru zazvonila hrana, stáhl se víceméně do ústraní. Až teď, devět let po debutovém albu "Recess", vydal druhou řadovku. Dostala název "Quest for Fire", a jak asi tušíte, dubstepu na ní mnoho nenajdete. Stylově se Sonny John Moore pohybuje tentokrát ve vodách dance popu, housu a podobných podstylů elektronické muziky. Mezi hosty a spolupracovníky patnáctky tracků najdete pestrou škálu jmen - namátkou Pete Wentz, Noisia, Dylan Brady, Four Tet, Missy Elliott nebo Mr. Oizo.

Skrillex - Don't Get Too Close
A aby to dlouhé čekání fanouškům vynahradil, vydal hned den poté (tedy v sobotu 18. února) další studiovku. Ta se jmenuje "Don't Get Too Close", obsahuje dvanáct songů a Skrillexovi do studia přišli třeba Justin Bieber, Kid Cudi nebo PinkPantheress. Žánrově se nahrávka drží tentokrát třeba emo rapu nebo urban popu. Které z obou alb bude vašim srdcím bližší, můžete zkoumat na autorově YouTube, kde jsou obě k poslechu.


Caroline Polachek - Desire, I Want to Turn Into You
žánr: art pop / alternative pop / electronic

Caroline Polachek - Desire, I Want to Turn Into You
Když Caroline Polachek v roce 2019 vydala svou třetí sólovku "Pang" (a první vydanou pod svým jménem), chtěla ji jako každá správná muzikantka představit i živě. Jenže přišel koronáč, a ona (jako miliardy lidí na planetě) zůstala doma, respektive v Londýně, kde zrovna pobývala. A tak začala psát nové písně. Později se k ní připojil osvědčený kamarád a producent Danny L Harle a pak ještě třeba Sega Bodega a výsledkem je album "Desire, I Want to Turn Into You". Posluchači už z něj můžou znát singly "Bunny Is a Rider", "Billions", "Sunset", "Welcome to My Island" a "Blood and Butter". My zvlášť upozorníme na ten předposlední, neb surrealistické video, které ho doprovází, rozhodně patří k nejlepším klipům loňského roku.


dEUS - How To Replace It
žánr: alernativní rock / experimentalní rock

dEUS - How To Replace It
Je to už dlouhých deset let, co dEUS vydali desku. Rockové uskupení z Belgie se ve svých začátcích inspirovalo takovýcmi vylikány, jako jsou či byli Frank Zappa, Tom Waits či Captain Beefheart a skvěle své hudební myšlenky snoubilo se styly folk a punk přes jazz a progresivní rock. Nyní se znovu hlásí o slovo s albem "How To Replace It". Po personálních turbulencích zaviněných zdravotním stavem jednotlivých členů hlásí kapelník, zpěvák a kytarista Tom Barman, že jsou zpět v plné síle. Hudebně byla kolekce vytvořena z krátkých, intenzivních jam sessions. Jde o opak obvyklého přístupu Belgičanů, kdy byly nápady vytrhávány a rozvíjeny do plně realizovaných melodických, ale experimentálních písní. Jako pilotní singl byla vybrána "Must Have Been New". Další ukázky jsou k dispozici na YouTube.


Tip týdne

Indy Yelich - Threads (EP)
žánr: indie pop

 Indy Yelich - Threads (EP)
Máte rádi Lorde? Jestli ano, pak byste měli zpozornět, kdykoliv narazíte na jméno Indy Yelich nebo také pouze Indy. Jedná se totiž o mladší sestru novozélandské hvězdy s chorvatskými kořeny a, jak dokazuje na svém debutovém EP "Threads", ani jí talent nechybí. A vlastně ani stylově nepadla daleko od sestry. Na všech pěti písničkách se podílela autorsky, ovšem jejich produkci svěřila různým hudebníkům. Ráz jim udávali Josh Grant, Phil Scully, Miro Mackie a Daniel Cha, Trackside a Pom Pom. Seznámit se s nimi můžete na YouTube.


Orbital - Optical Delusion
žánr: electronica / ambient / rave / techno

 Orbital - Optical Delusion
Anglické duo Orbital je po svém návratu v roce 2017 velmi aktivní. V roce 2018 se pánové přihlásili s devátou deskou "Monsters Exist", nabitý pak byl loňský rok - to se připomněli kompilací "30 Something" a soundtrackem k seriálu "The Pentaverate". Vše to korunují letos svým desátým albem "Optical Delusion". Na něm navíc v deseti skladbách nezůstali Paul a Phil Hartnollovi osamocení, ale doplnili je vokalisté a další hudebníci. Postupně se k nim připojili Mediæval Bæbes, Dina Ipavic, Penelope Isles, Little Pest, Anna B Savage, Sleaford Mods a Coppe. Jak zní jejich aktuální mix elektroniky, ambientu, raveu a techna, zjistíte na bandcampu těchto bratrů.


Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs - Land Of Sleeper
žánr: stoner rock / doom rock

Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs - Land Of Sleeper
Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, známí též pod názvem Pigs x7, jsou britská stoner / hardrocková kapela založená v Newcastlu v roce 2012. Časopis The Guardian ji po vydání prvotiny "Feed the Rats" zařadil do top 40 nováčků za rok 2018. Nyní se muzikanti hlásí se čtvrtou řadovkou "Land Of Sleeper". Tu natočili a smíchali v domovských Blank Studios, masterována byla nahrávka v Abbey Road v Londýně. Do původní sestavy se vrátil bubeník Ewan Mckenzie. Společně nyní lehce opouštějí stoner ozvěny a jdou vstříc k heavy psychedelickému progu. To nakonec můžete posoudit z ukázek na jejich YouTube.


Tini - Cupido
žánr: latin pop

Tini - Cupido
Argentinskou herečku a zpěvačku Martinu Stoessel známou jako Tini jsme vám poprvé představili na sklonku roku 2020, kdy vydala desku "Tini Tini Tini". Na tu nyní navazuje novinkou "Cupido". Na svou čtvrtou řadovku nahrála celkem čtrnáct písní. Jejich produkci si vzali na starost Andrés Torres a Mauricio Rengifo, tedy pánové, do jejichž stáje vedle latinpopové hvězdy patří i Luis Fonsi, Sebastián Yatra nebo Anahí. Mezi hosty se pak zařadili Steve Aoki, Becky G, Beéle, Anitta, Maria Becerra, Manuel Turizo nebo L-Gante. Letní náladu do předjarních večerů vpusťte prostřednictvím YouTube profilu autorky.


Screaming Females - Desire Pathway
žánr: rock

Screaming Females - Desire Pathway
Americká rocková formace z New Jersey funguje na hudební scéně sedmnáct let. Nyní uvádí své osmé studiové dílo s titulem "Our Best Place". Jde o jejich první desku po téměř pěti letech. Vznikala ve studiích Pachyderm Studios v Minnesotě, kde mimo jiné Nirvana natočila své legendární album "In Utero". Screaming Females na svůj čerstvý počin upozornili pilotním singlem "Brass Bell". Pokud jste na něj ještě nenarazili, mrkněte na YouTube, kde je i klip. O svůj názor se s námi podělte v komentářích!


Jazz Q - Rituál
žánr: jazz / jazz rock / art rock

Jazz Q - Rituál
Po dvouleté pauze vydává Jazz Q další, v pořadí již čtyřiadvacátou řadovku "Rituál". Ta navazuje na sérii "Znovu", "Talisman" a "Amulet". Uskupení na této nahrávce nabízí celkem devět skladeb, jejichž autorem je lídr, klavírista Martin Kratochvíl. Nahrávalo se pochopitelně v Kratochvílově Studiu Budíkov, pod jehož hlavičkou album také vychází. Ukázky z desky nabízí Supraphonline.


V krátkosti

 • Inhaler - Cuts & Bruises
  Irskou formaci, která míchá rock, indie a pop, jsme mohli vidět vloni na ostravských Colours. Nyní se připomíná třetím albem a jedenáctkou písniček, jejichž produkci dostal na starost člen Joe Strummer And The Mescaleros Antony Genn. (YouTube)

 • Avey Tare - 7s
  Americký zpěvák, kytarista a člen experimentálně popových Animal Collective představuje svoji další sólovku. Tentokrát na ni zařadil celkem sedm skladeb, které mu pomáhal připravit Adam McDaniel (Angel Olsen, Hurray For The Riff Raff, Wednesday). (bandcamp)

 • Spinall - Top Boy
  Nigerijský DJ a producent si na své šesté album opět přizval fůru dalších hudebníků. Jsou mezi nimi například Stefflon Don, Asake, Minz, 6LACK, Summer Walker, DJ Snake nebo Olamide. (YouTube)

 • Billy Lockett - Abington Grove
  Třetí řadovku představuje americký zpěvák a skladatel, kterého jsme mohli zaregistrovat po boku Niny Nesbitt, Two Friends nebo Dimension. Dvanáctku novinek otevírá singl, v němž se k němu připojil GoldLink. (YouTube)

 • Philippe Jaroussky, Christina Pluhar - Passacalle De La Folie
  Francouzský kontratenor se spojil se světoznámou rakouskou harfenistkou a dirigentkou a natočil s ní a jejím souborem L'Arpeggiata šestnáct kompozic především francouzských autorů. (Presto Classical)

 • Tianna Esperanza - Terror
  Vnučku punkové legendy Palomy McLardy přirovnávají k hudebníkům jako Nina Simone, Leonard Cohen či Gil Scott-Heron. Od koho si vzala více, zjistíte na jejím desetipísňovém debutu. Ve studiu se k ní připojili Mick Flannery, Rachael Yamagata a Valerie June. (YouTube)

 • Anna B Savage - In|Flux
  Anglická písničkářka vydává po dvou letech následníka prvotiny "A Common Turn". (bandcamp)

 • Posh Swat - Posh Swat
  Zaposlouchejte se spolu s Johnem Dwyerem, Ryanem Sawyerem a Andresem Renteriou do jejich nového avantgardního projektu plného podomácku vyrobených perkusí. (YouTube)

 • Grade 2 - Grade 2
  Čtvrté album britských divočáku snoubící styly punk s oi. (YouTube)

 • Ablaze My Sorrow - The Loss Of All Hope
  Čtyřskladbové EP melodických deathmetalistů. (YouTube)

 • Jordan Davis - Bluebird Days
  Po dlouhých pěti letech vyplněných několika ípíčky vydává nástupce debutu "Home Sate" také countrypopový zpěvák z Louisiany. (YouTube)

 • Joe Louis Walker - Weight Of The World
  Nová deska amerického electrobluesového matadora. (YouTube).

 • Avatar - Dance Devil Dance
  Devátá studiovka švédské melodické deathmetalové sebranky. (YouTube)

 • Shonen Knife - Our Best Place
  Novinka japonské pop-punkové bandy. (YouTube)


  Dále vychází

  @ - Mind Palace Music
  All My Shadows - Eerie Monsters
  Andrew Star - Enough
  Benjamin Dakota Rogers - Paint Horse
  Bridear - Aegis Of London… Live!
  Creye - III : Weightless
  Deerhoof - Apple O’ (20th Anniversary Edition)
  First Signal - Face Your Fears
  Flock Of Seagulls - Flock Of Seagulls (40th Anniversary)
  Free Range - Practice
  Gabriel Da Rosa - É O Que A Casa Oferece
  Hamza - Sincèrement
  Jeff Beck - You Had It Coming
  Jennifer Touch - Midnight Proposals
  Jesse Malin - The Fine Art Of Self Destruction (20th Anniversary Reissue)
  Jouska (Of Sassy 009) - Suddenly My Mind Is Blank
  Kerala Dust - Violet Drive
  Khotin - Release Spirit
  Koleżanka - Alone With The Sound The Mind Makes
  Lisel - Patterns For Auto-Tuned Voices And Delay
  Lowly - Keep Up The Good Work
  Marshall Crenshaw - Marshall Crenshaw (40th Anniversary Expanded Edition)
  Mf Tomlinson - We Are Still Wild Horses
  Mioclono (Oriol Riverola Aka John Talabot + Arnau Obiols Aka Velmondo) - Cluster 1
  Motley Crue - Crücial Crüe: Studio Albums 1981-1989 / Limited
  O.M.D. - Warlocks Grim & Withered Hags
  Oceanhorse - Heads Will Roll
  Pile - All Fiction
  Robin McAuley - Alive
  Ron Sexsmith - The Vivian Line
  Runner - Like Dying Stars, We’re Reaching Out
  Různí - Transmissions From Total Refreshment Centre
  Skillet - Dominion: Day Of Destiny (Deluxe Edition)
  Tungz - A Good Dream
  Wesley Joseph - Glow

  Vychází na vinylu:
  Anna B Savage - In|Flux
  Avatar - Dance Devil Dance
  Billy Howerdel- What Normal Was
  dEUS - How To Replace It
  Flock Of Seagulls - Flock Of Seagulls
  Harem Scarem - Harem Scarem (Vinyl Reissue)
  Inhaler - Cuts & Bruises
  Jackie Mclean - Bluesnik (Vinyl Reissue)
  Jennifer Touch - Midnight Proposals
  Joe Ely - Down On The Drag (Vinyl Reissue)
  Joe Ely - Honky Tonk Masquerade (Vinyl Reissue)
  Joe Ely - Joe Ely (Vinyl Reissue)
  Joe Louis Walker - Weight Of The World
  Khotin - Release Spirit
  Koleżanka - Alone With The Sound The Mind Makes
  Lil Baby - It's Only Me
  Lowly - Keep Up The Good Work
  Mac Demarco - Five Easy Hot Dogs
  Marillion - Holidays In Eden / 2022 Remix
  Mioclono (Oriol Riverola Aka John Talabot + Arnau Obiols Aka Velmondo) - Cluster 1
  Motley Crue - Crücial Crüe: Studio Albums 1981-1989 / Limited
  Motörhead - Inferno
  Nate Smith - Nate Smith
  O.M.D. - Warlocks Grim & Withered Hags
  Orbital - Optical Delusion
  Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs - Land Of Sleeper
  Pile - All Fiction
  Pink - Trustfall
  Quavo & Takeoff - Only Built For Infinity Links
  Ron Sexsmith - The Vivian Line
  Runner - Like Dying Stars, We’re Reaching Out
  Tianna Esperanza - Terror

  EP:
  Ber - Halfway
  Bktherula - Lvl 5, Pt 1
  Girl Scout - Real Life Human Garbage
  Slow Fiction - Slow Fiction

  Reedice:
  Marillion - Holidays In Eden / 2022 Remix
  Motörhead - Hammered
  Motörhead - Inferno
  Phew - Our Likeness

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Mirai - TOMODACHI 5/10
  Recenze: Album "TOMODACHI" zachycuje Mirai v období tvůrčí krize Také na své čtvrté studiovce pokračují Mirai v tradici japonských názvů, na hitový standard předešlých počinů ale novinka "TOMODACHI" nenavazuje. Muzikanti říkají, že si na této desce hrají, spíše se ale zdá, že zkrátka... čtěte zde
  Vydáno: 14.04.2024 16:30 v sekci Recenze
  Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (2/2)
  Rozhovory: Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (2/2) Když fiedlerskému zemřel otec, vydal se s Marcellem do Alp a tam společně pracovali na desce, která je jiná. Těžká. Bolavá. Obtížně šlo přistoupit i k rozhovoru - jak se chcete s cizím člověkem bavit o něčem tak osobním? Jak se... čtěte zde
  Vydáno: 14.04.2024 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Zemřel Daniel Vali z Maxim Turbulenc. Bylo mu pouhých 53 let
  Zemřel Daniel Vali z Maxim Turbulenc. Bylo mu pouhých 53 let Velmi smutnou zprávu dnes musela na sociálních sítích sdělit kapela Maxim Turbulenc. V pouhých třiapadesáti letech totiž v noci zemřel Daniel Vali, zpěvák a asi nejznámější tvář tohoto seskupení. Podle informací CNN Prima News... čtěte zde
  Vydáno: 13.04.2024 17:00 v sekci Novinky
  Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (1/2)
  Rozhovory: Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (1/2) Když fiedlerskému zemřel otec, vydal se s Marcellem do Alp a tam společně pracovali na desce, která je jiná. Těžká. Bolavá. Obtížně šlo přistoupit i k rozhovoru - jak se chcete s cizím člověkem bavit o něčem tak osobním? Jak se... čtěte zde
  Vydáno: 13.04.2024 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Die Antwoord, Forum Karlín, Praha, 11.4.2024
  Naživo: Die Antwoord přivezli do Fora Karlín nenápaditou a krátkou show Jihoafričtí Die Antwoord měli po desce "House Of Zef" skončit a přenechat vládu nad rave hudbou mladším. Inu, nestalo se tak, trio ve složení Ninja, Yolandi Visser a DJ God zahájilo další turné "Reanimated", s nímž zavítalo do... čtěte zde
  Vydáno: 12.04.2024 20:00 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)
  - Nové desky 9/2024 - od Jacoba Colliera přes Kaiser Chiefs po Liama Gallaghera s Johnem Squirem (06.03.2024 20:41)
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
  - Nové desky 6/2024 - od Thoma Artwaye přes Zaru Larsson po Ushera (14.02.2024 21:31)
  - Nové desky 5/2024 - od Kateřiny Marie Tiché přes L Devine po Kirina J Callinana (07.02.2024 16:00)

  ALBUM TÝDNE 15/2024

  Conan Gray
  Found Heaven

  Americká popová hvězdička Conan Gray přichází se svou už třetí řadovkou "Found Heaven". Pětadvacetiletý zpěvák se drží svých obvyklých témat, jako jsou vztahy a láska, přesto se novinka jeho předchozí tvorbě vymyká. Baví svým osmdesátkovým nádechem a také energičností a dravostí.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 16.04.
  Dave Matthews Band (US) (O2 Universum, Praha)
  Út 16.04.
  Lil Tracy (US) / Brennan Savage (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  St 17.04.
  Foreign Beggars (UK) (Bike_Jesus, Praha)
  Čt 18.04.
  Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators (US) (Winning Group arena, Brno)
  Čt 18.04.
  Queenie (O2 universum, Praha)
  Pá 19.04.
  Queenie (O2 universum, Praha)
  Ne 21.04.
  Fletcher (SaSaZu, Praha)
  Út 23.04.
  Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
  St 08.05.
  Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 11.05.
  Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Themroc Prince The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Queen Adele Kabát AC/DC U2 Sia Beyoncé Bono Rush Taylor Swift Liam Gallagher Imagine Dragons Lady Gaga Linkin Park Skyline
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu