"Nothing Left To Lose" nabízí tanečnější tvář Everything But The Girl

11.01.2023 07:58 - Dan Hájek | foto: Edward Bishop

Jejich zatím poslední počin "Temperamental" se v obchodech s hudbou objevil před dlouhými třiadvaceti lety. Everything But The Girl toto dlouhé mlčení letos konečně ukončí - na jaře vydají novou desku "Fuse", kterou si v několika verzích můžete předobjednat v našem shopu. Nyní ji předznamenává pilotní singl, úvodní skladba alba nazvaná "Nothing Left To Lose".

Tracey Thorn a Ben Watt byli po celou dobu aktivní sólově (Tracey stihla napsat i několik knížek), v těchto aktivitách se navíc často vzájemně podporovali. Oba shodně tvrdí, že zmíněná, dvě dekády stará kolekce nebyla konečnou, jen prostě potřebovali čas k tomu, aby našli cestu, kam dál. Nikdy prý neměli potřebu se ohlížet zpět a natočit dvakrát po sobě něco ve stejném módu. Ani nechystali žádné rozlučkové "best of" turné. "Fuse" tak zkrátka bude pokračováním "Temperamental", jež zase navazovala na dokonalého předchůdce "Walking Wounded".

Připravovaná novinka nemá být chápána ani jako další z alb stvořených v covidovém období. Cílem bylo dát dohromady materiál, který by zněl moderně, všímal si aktuálního dění a dotýkal se i jejich vlastního tvůrčího přístupu. Taneční track "Nothing Left To Lose" prý vznikl mezi posledními a reflektuje vztahové nástrahy, tedy téma, jež Thorn vždy uměla popsat výstižně a bez zbytečné přetvářky a vaty.

Doprovodné video režíroval Charlie Di Placido (dříve spolupracoval s Kojey Radical nebo Jungle). Natáčel ve vylidněném bistru na jeden dlouhý záběr, v němž se pětice tanečníků pohybem a choreografií (její autorkou je Miranda Chambers) snaží demonstrovat slova textu. Divák sleduje dvě různé zápletky, roli jakéhosi pozorovatele a rozhodčího onoho dění zastupuje barman. Minimalistické pojetí celou píseň krásně dotváří.

"Fuse" vyjde v pátek 21. dubna a přinese těchto deset kompozic: Nothing Left To Lose, Run A Red Light, Caution To The Wind, When You Mess Up, Time and Time Again, No One Knows We’re Dancing, Lost, Forever, Interior Space, Karaoke. Kromě digitálních platforem bude nahrávka k dispozici na cédéčkách a vinylech. Pro fajnšmekry tu pak bude ještě limitovaná edice, která navíc nabídne Blu-ray kotouček s Dolby Atmos mixem alba.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY