Roland F107 a RP107 - elegantní piana s možnostmi velkých nástrojů

Roland F107 a RP107 - elegantní piana s možnostmi velkých nástrojů

Vydáno: 04.01.2023 12:11 v sekci Komerční články - Tisková zpráva | foto: Kytary.cz
Japonská společnost Roland vznikla v roce 1972 a platí za špičku v oblasti elektronických nástrojů, a to zejména kláves, bicích, digitálních pian, syntezátorů a kytarového příslušenství. Se svým modelem digitálního piana F701 posbíral Roland několik prestižních ocenění a není tak překvapením, že i aktuální novinky čerpají inspiraci právě z tohoto pianového premianta.

Modely F107 a RP107 jsou stylovými a zvukově bohatými nástroji, které v sobě skrývají možnosti dražších pian od Rolandu a přesto zůstávají v příznivé cenové kategorii. Stávají se tak dobrou volbou i pro pianisty, kteří zatím nechtějí investovat do nástrojů se závratnějšími cenovkami.

Roland F107
© Kytary.cz
Piana fungují na bázi technologie SuperNATURAL Piano Engine, který se používá i u vyšších tříd klavírů Roland a profesionální hudebníci i pedagogové si jej nemohou vynachválit. Diky tomuto enginu dosahuje zvuk nástroje takřka stejných kvalit, jako akustické piano. Klaviatura PHA-4 s 88 klávesami je charakteristická spolehlivou odezvou a vysoký hrací komfort zajišťuje materiál Ivory Feel na bílých klávesách. Pedály sustain, soft a sostenuto pomáhají k maximálnímu hernímu zážitku, ať už je váš hráčský projev expresivní, nebo naopak jemný.

Žádnému modernímu pianu nesmí chybět široké možnosti konektivity, a v tom F107 a RP107 nikterak nezaostávají. Kromě vestavěného Bluetooth můžete do obou instrumentů připojit s pomocí MIDI/USB další elektroniku pro ještě pestřejší kreativní výlety a nahrávání. S doprovodnou aplikací Roland Piano App lze funkce piana rozšířit a regulovat metronom, cvičit rytmus, pracovat s učebními programy a notovými zápisy.

Pokud tedy vy nebo vaši blízcí děláte v říši klávesových nástrojů první krůčky, tyto dva čerstvé přírůstky od Rolandu se mohou stát věrnými a spolehlivými průvodci.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ben Cristovao - Vlajka 5/10
Video: Ben Cristovao tlačí olympijskou "Vlajku" zbytečně na sílu Svézt se s olympijskou mánií, respektive podpořit naše sportovce, se už marně snažili Ťupíci s Bárou Polákovou v songu "Poď si 2.0". Na vlasteneckou strunu se nyní snaží zabrnkat i Ben Cristovao s písní "Vlajka". Ne že by dopadl o... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 18:06 v sekci Audio / Video | Video
Pohled do českých hitparád - 6. týden 2026
Zara Larsson se po jedenácti letech dočkala. Její hit "Lush Life" se stal nejstreamovanějším v Česku V českých rádiích a v albové hitparádě se ani tentokrát mnoho zásadního neudálo - další vítězství si připsali David Guetta a Buka. Zajímavější příběh přináší přehled digitálních singlů: do čela se dostala švédská... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 5/2026 - od Nicka Jonase přes Puscifer po Illenium
Nové desky 5/2026 - od Nicka Jonase přes Puscifer po Illenium Hudební novinky tentokrát přinesly poměrně pestrou žánrovou směsici. Vedle pop-rockového Nicka Jonase, experimentátorů Puscifer nebo houseových Illenium se zařadili rapper J. Cole, bluesová vzpomínka na B. B. Kinga plná hvězd, trip... čtěte zde
Vydáno: 11.02.2026 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
Beata Hlavenková - Věřím, že hudba je léčivá a že nás může přenášet v čase a myšlenkách i do lepších míst
Rozhovory: Beata Hlavenková - Věřím, že hudba je léčivá a že nás může přenášet v čase a myšlenkách i do lepších míst Multitalentovaná hudebnice Beata Hlavenková žije naplno a během minulého roku jí vyšla rovnou tři alba. Ke každému se váže jiný příběh. Všechny nám postupně poodhalila v rozhovoru. Člověk jen žasne, kolik toho tato žena stihne... čtěte zde
Vydáno: 11.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Suicide Silence, Dying Fetus, Slaughter to Prevail, Forum Karlin, Praha, 8.2.2026
Naživo: Karlín pod palbou: Slaughter to Prevail rozpoutali rituál zkázy, Dying Fetus a Suicide Silence přiložili pod kotel Praha hostila večer, který představil tři zásadní proudy současného extrémního metalu. Technická brutalita Dying Fetus, groove orientovaný deathcore Suicide Silence a moderně produkovaná, monumentální masa Slaughter to Prevail... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2026 18:00 v sekci Naživo

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga The Cure Adele Madonna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe