Nick Cave & Warren Ellis představují "Pearly", první skladbu ze soundtracku k filmu o Marilyn Monroe "Blonde"

21.09.2022 12:18 - Jiří V. Matýsek | foto: Melbourne International Film Festival

Nick Cave a Warren Ellis spolu spolupracují jak v domovské skupině prvního jmenovaného The Bad Seeds, tak na poli filmových soundtracků, vloni spolu dokonce vydali písničkové album "The Carnage".

Nyní vyslali do světa první hudební ochutnávku ze snímku "Blonde". Film režiséra Andrewa Dominika - natočil mimo jiné dva dokumenty právě o Caveovi, "One More Time With Feeling" a "This Much I Know To Be True" - je životopisem Marilyn Monroe a na streamovací službě Netflix se objeví 28. září. Ve stejný den vyjde i samotný hudební doprovod.

Úvodní kus ze soundtracku se jmenuje "Pearly" a jedná se o téměř sedmiminutovou kompozici složenou z minimalistických smyček a dronových ploch, které v sobě ale nesou silný emotivní náboj. V drobných krůčcích gradující skladba spojuje vzletné, povznášející akordy s temnými, prakticky neustále přítomnými spodními vrstvami. Jako by se v ní odrážel život samotné popkulturní ikony: na první pohled plný třpytivého pozlátka, ale neustále protkaný temnotou.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY