David Koller zpívá v "Není o čem" o momentech rozhodnutí, které jsou nevyhnutelné

28.06.2022 14:35 - Hana Bukáčková | foto: Jakub Cabálek

David Koller vydává další singl/klip. Skladbu "Není o čem" pro něj napsala autorská a producentská dvojice Jan Vávra a Matěj Belko.

"Asi kdokoli by potvrdil, že lidský život je doprovázený nekonečnou řadou dilemat a rozhodnutí. Vědomí, podvědomí, city, rozum, náhoda… O tom, jak je to celé občas na hlavu, jsme prostě udělali písničku," popisuje Belko a Vávra dodává: "Jde o moment rozhodnutí, popis chvíle, kdy je něco nevyhnutelné."

Video vytvořil režisér Ondřej Kudyn, jeho pravou rukou byl Ondřej Brejška z Poetiky. Je natočené na jeden záběr v prostorách pražského MeetFactory a propojuje dějovou linku s kapelou. Hlavní role ztvárnili herci Karolína Růžičková a Kristian Černík. Prvně jmenovaná si před lety zahrála v klipu "V tobě" od Adama Mišíka.

"Námět videoklipu jsem měl v hlavě už docela dlouho, ale nikdy mi nepřipadalo, že by se k nějakému interpretovi a písni hodil. To se stalo až teď - s Davidem. Tam jsem to viděl hned, když jsem tu písničku slyšel poprvé. Je to první projekt, který jsme s Ondrou dělali jako one-take (bez jediného střihu), takže byl vlastně natočenej za nějaký čtyři minuty celej klip. No, a takhle jsme ten klip natočili třeba padesátkrát," přiblížil vznik snímku Brejška.

Dodal, že štáb se během toho docela zapotil: "Při natáčení jsem kromě námětu a scénáře dělal tak trochu funkci letového dispečera. Měl jsem totiž (stejně jako Ondra) headset s mikrofonem a skrze něj jsem mu říkal nadcházející obrazy a připravenost scén, aby byly přechody kamery plynulé, a zároveň jsem měl megafon, přes který jsem křičel na Luboše, co měl na starosti světla, kdy se má jaká scéna rozsvítit. No, a ještě jsem skrz něj křičel na kompars, kdy má vyjít do scény. A to všechno má třeba vteřinovou latenci, takže to musíte hlásit dřív, než to ve skutečnosti chcete. Potřebovali jsme se totiž vyhnout přechodům přes tmu, aby to nevypadalo jako prostor pro střih, když už jsme měli v záměru to natáčet komplet poctivě na jeden záběr."

Výsledek je velmi povedený, a to jak po písničkové, tak vizuální stránce. Působí velmi emotivně, nemalý podíl na tom má i Kollerův nezaměnitelný hlas. Vizuál je dynamický, baví mě přechody mezi dějovými linkami. Finálový záběr poodhaluje zákulisí natáčení. Člověk by ani neřekl, kolik lidí za tím stojí. Hvězda Ondry Kudyna zatím stoupá vzhůru a začíná ho být plná obloha.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY