shop.musicserver.cz
Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara

Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara

Vydáno: 18.05.2022 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Parlophone

Kdo čekal, že se hudebníci budou bát vydávat alba v pátek třináctého, ten byl na velkém omylu. Do rizika se totiž pustily takové hvězdy jako Florence + The Machine, The Black Keys, Kendrick Lamar, Mandy Moore, Van Morrison, The Smile, The Chainsmokers, Becky G, Moderat, stále slavnější Pavel Haas Quartet či Lucie Redlová s lidovkami.

V pátek 13. května vyšly tyto nové tituly:

Florence + The Machine - Dance Fever
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock / barokní pop / progresivní pop

 Florence + The Machine - Dance Fever
Prakticky celé covidové období věnovala Florence Welch natáčení svého pátého alba "Dance Fever", které nahrávala společně s poměrně úzkým týmem. Jeho členy byly vedle její kapely The Machine producenti Jack Antonoff, Doveman, Kid Harpoon a Dave Bayley z Glass Animals. Velkou inspirací jim byl Iggy Pop se svým velkým žánrovým rozpětím, takže vedle standardního barokního popu uslyšíme ve čtrnácti písničkách, které deluxe edice rozšíří o dalších pět bonusů, i fragmenty indie popu, folku, disca, elektroniky, psychedelie, industrialu a mluveného slova. Výsledek by měl znít jako "Poppův taneční folk sedmdesátých let v duchu Lucindy Williams či Emmylou Harris a dalších, který si chcete vychutnat během při návratu klubů, živé hudby a tance na festivalech". Co si pod tím představit, zjistíte na YouTube. CD, 2LP i speciální edici s knihou koupíte na shopu musicserveru.


The Smile - A Light For Attracting Attention
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / art / elektronika

The Smile - A Light For Attracting Attention
Skupinu The Smile tvoří parťáci Thom Yorke a Jonny Greenwood z Radiohead, k nimž se přidal Tom Skinner ze Sons Of Kemet. Společně po singlech "You Will Never Work in Television Again" a "The Smoke a Skrting On The Surface", které sklidily ohlas jak u posluchačů, tak u kritiků, přicházejí se třináctipísňovým debutem "A Light For Attracting Attention". Produkoval a mixoval jej Nigel Godrich, masteroval Bob Ludwig. Trio si dalo záležet i na samotné instrumentaci. Nahrávka totiž obsahuje smyčce od London Contemporary Orchestra a dechovou sekci, v jejíž sestavě figurují současní britští jazzoví hráči Byron Wallen, Theon a Nathaniel Crossovi, Chelsea Carmichael, Robert Stillman a Jason Yarde. Nejen na hororově laděný klip v podobě "The Thing" se můžete podívat na YouTube profilu formace.


The Black Keys - Dropout Boogie
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: garage rock / blues rock

 The Black Keys - Dropout Boogie
Přesně rok po vydání nahrávky "Delta Kream" se s novou řadovkou hlásí garagerockové duo The Black Keys, které zároveň slaví dvě dekády od debutu "The Big Come Up". Na oslavu si Dan Auerbach a Patrick Carney přichystali desítku skladeb, které nahrávali ve vlastním nashvillském studiu Easy Eye Sound. Společnost jim tam dále dělal Greg Cartwright z Reigning Sound, Angelo Petraglia, člen ZZ Top a dlouholetý kamarád Billy Gibbons nebo písničkářka Sierra Ferrell (většina z nich současně pracovala na svých vlastních nahrávkách). Co společně stvořili, zjistíte na stránkách vydavatelství Nonesuch.


Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rap / jazz rap

 Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers
Výčet ocenění, které Kendrick Lamar získal za poslední album "Damn", by byl pořádně dlouhý, a tak zmiňme alespoň Pulitzerovu cenu a pět Grammy. S "Mr. Morale & The Big Steppers" má tedy na co navazovat, a jak už název trochu naznačil, jedná se o dvojalbum věnované lidem, kteří jej ovlivnili. "Big Steppers" je poctou jeho dlouholeté partnerce Whitney Alford, "Mr. Morale" autor věnoval svému duchovnímu učiteli Eckhartu Tollemu. Obě dvě nabídnou po devíti písničkách, jež v sobě míchají alternativní rap, politický rap a jazz rap s vlivy soulu, funku, blues, progresivního rocku, psychedelie a západopobřežního hiphopu. Mezi hosty pak najdete jména jako Blxst, Amanda Reifer, Sampha, Taylour Paige, Summer Walker, Ghostface Killah, Baby Keem, Kodak Black, Sam Dew, Tanna Leone a Beth Gibbons z Portishead. Výsledek je k dispozici na YouTube.


Pavel Haas Quartet, Boris Giltburg, Pavel Nikl - Brahms: Kvintety op. 34 & 111 (Supraphon)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: klasická hudba

 Pavel Haas Quartet, Boris Giltburg, Pavel Nikl - Brahms: Kvintety op. 34 & 111
Pavel Haas Quartet sbírá jedno ocenění za druhým - jedním z posledních je zařazení mezi "10 nejlepších světových smyčcových kvartetů všech dob" podle BBC Music Magazine, kde se ocitli po boku takových těles jako Kronos Quartet, Alban Berg Quartet nebo Borodin Quartet. Jak ale naznačuje název jejich nového alba "Brahms: Kvintety op. 34 & 111", i tentokrát si - stejně jako v případě čtyři roky starého alba "Dvořák: Kvintety op. 81 & 97" - přizvali klavíristu Borise Giltburga a Pavla Nikla s violou. Letošní nahrávka je de facto pokračováním té předchozí. Jak se totiž dozvíte na stránkách vydavatelství Supraphon, Brahms byl Dvořákovým mentorem a podporovatelem. Tamtéž najdete také ukázky a album v hi-res kvalitě.


The Chainsmokers - So Far So Good
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: EDM / electropop / future bass

 The Chainsmokers - So Far So Good
The Chainsmokers si mezi léty 2020 až 2021 vybrali menší pauzu, kdy se rozhodli soustředit pouze na skládání nové hudby a přípravu čtvrté řadovky. Plody této práce nám nyní servírují na stříbrném podnose pod názvem "So Far So Good". Při přípravě třinácti songů je doplnili především jejich kolegové Whethan a Ian Kirkpatrick a v jednotlivých písničkách Chris Martin, Dark Waves, Akon, DJ Paul, Emily Warren nebo The Futuristics. Co společnými silami vytvořili, zjistíte na YouTube dua.


EP a minialba

 • Tomorrow X Together - Minisode 2: Thursday’s Child
  Po sériích "The Dream Chapter" a "The Chaos Chapter" rozjíždí k-popový boyband také řadu "minisode". Pro druhý díl nachystal celkem pět songů. Podíleli se na nich Slow Rabbit, Sam Klempner, Brian Phillips a Melanie Joy Fontana a jsou k dispozici na YouTube.
 • Loraine James & Tsvi - 053
  Pro celkem pět instrumentálních skladeb spojila síly anglická elektronická hudebnice známá také jako Whatever The Weather a původem Ital Guglielmo Barzacchini. Jejich mix elektroniky, ambientu a minimalismu slyšte na bandcampu.
 • ReoNa - Naked
  Japonská popová zpěvačka, dříve známá coby Elza Kanzaki, si pro své druhé EP pod novým jménem připravila celkem čtyři písničky a každou z nich ve zpívané a instrumentální verzi. Sdílí je na svém YouTube.
 • Chymes - Karma
  O australské alt-popové zpěvačce už tweetuje i Jungkook z BTS, a není tedy divu, že jí streamy rostou do miliónových čísel. Zda zaujme i vás, zjišťujte na jejím YouTube.
 • Tops - Empty Seats
  Kanadská indiepop-rocková formace a jejích pět novinek. (bandcamp)
 • Primitive Man - Insurmountable
  Americká sludge metalová sebranka se čtveřicí zářezů. (YouTube)


Moderat - MORE D4TA
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: electronica / IDM / minimal techno

Moderat - MORE D4TA
Elektronická superskupina Moderat si po turné k šest let starému albu "III" dala pauzu. Sascha Ring (aka Apparat), Gernot Bronsert a Sebastian Szary (aka Modeselektor) vysvětlovali, že si od sebe zkrátka potřebovali odpočinout. Tento odpočinek naštěstí pro fanoušky nyní skončil - na světě je čtvrtá řadovka. Dílo s přesmyčkovým názvem "MORE D4TA" obsahuje deset kusů inspirovaných především Ringovými cestami do Berlína a tamního muzea Gemäldegalerie a k dispozici je v několika formátech včetně limitovaného vinylu. Kam se trio po pauze posunulo, zjišťujte na YouTube.


Lucie Redlová - Lidová Redlová
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: lidová hudba / folklor

Lucie Redlová - Lidová Redlová
Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na odkaz svého otce Vlasty Redla. Svou lásku k lidové a ohlasové hudbě a léta zkušeností z kapel Docuku a Garde naplno zúročila až nyní, na albu "Lidová Redlová", jež natočila ve spolupráci s hudebníkem a producentem Jiřím Hradilem (Tata Bojs, Lesní zvěř, Hrubá Hudba). K půl tuctu valašských a slovenských lidovek přihodila autorské skladby včetně "Hudci" věnované Davidu Stypkovi a "Kamarádko moje" o Jitce Šuranské. Na housle a ve zpěvu ji podpořil horňácký primáš Petr Mička a jeho muzika, s rytmikou vypomohl baskytarista Petr Vavřík, bubeník Marcel Gabriel a dále přispěli kytarista Rudy Horvat, klávesista Pavel Sotoniak nebo houslistka Eva Ludvík Kudrnová. Jednu písničku nazpíval Ivo Viktorin a ve sborech si zahalekaly Eva Štěrbová, Alžběta Jamborová, Jana Redlová a Romana Gajdošíková. Ukázky všech songů nabízejí stránky vydavatelství Indies, koupit si cédéčko můžete i v našem shopu.


Becky G - Esquemas
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: latin pop

 Becky G - Esquemas
Americká zpěvačka s mexickými kořeny Rebbeca Marie Gomez, kterou známe pod jménem Becky G, se vrací po třech letech se svojí druhou řadovkou "Esquemas". Pro nástupce debutu "Mala Santa" přichystala celkem čtrnáct kousků, jež produkoval tým v čele s hudebníky jako Kuinvi, Supa Dups, Skylar Mones nebo KBeazy. Vzhledem k relativně méně známým jménům nikoho nepřekvapí, že jsou hodně orientované směrem k latino popu. Jak zjistíte i na jejím YouTube, přímo za mikrofonem ji doplnili El Alfa, Karol G, Elena Rose, Guaynaa a Natti Natasha.


Van Morrison - What's It Gonna Take?
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / blues / folk

Van Morrison - What's It Gonna Take?
Album "What's It Gonna Take?" je pokračováním loňského dvojdiskového počinu "Latest Record Project, Vol. 1" irského písničkáře Vana Morrisona a je dalším důkazem bohaté tvůrčí etapy, kterou tento umělec v současnosti prochází. Novinková kolekce, která je již jeho čtyřicátá třetí v pořadí, obsahuje patnáct nových kusů, které odrážejí autorovu neúnavnou snahu nahrávat a hrát živě před publikem. Deska vznikala hned v šesti studiích a jako hlavní upoutávka byla vybrána neklidná soulová skladba "Pretending". I ta je kdispozici na YouTube.


Tip týdne

Sasha Alex Sloan - I Blame The World
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop

 Sasha Alex Sloan - I Blame The World
I přes to, že americká hudebnice, skladatelka a zpěvačka Sasha Alex Sloan od vydání debutu "Only Child" trochu utlumila tvorbu hudby pro jiné hudebníky, nadále její songy naleznete na posledních deskách Katy Perry, Kiiary, JoJo nebo Illenium. Nyní si můžeme poslechnout její sólovku "I Blame The World", pro kterou si zřejmě šetřila to nej. Jedenáct songů natočila v poměrně úzkém kruhu kolegů, kterými byli King Henry, Stuart Price, Chad Chopelin, Mike Elizondo a Taylor Wilzbach. Proč nás její pop lehce říznutý indie, elektronikou a rockem tolik zaujal, zjistíte na YouTube.


Bear's Den - Blue Hours
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk-rock

Bear’s Den - Blue Hours
Folk-rockové duo Bear's Den, složené ze skladatele Andrewa Davieho a multiinstrumentalisty Kevina Jonese, se na novince "Blue Hours" spojilo s producentem Ianem Grimblem. Vzniklo tak jejich dosud nejosobnější album. Témata zahrnují jak sebereflexi, tak otázky duševního zdraví, s nímž měli oba v posledních letech potíže. Davie o významu názvu nahrávky říká: "Jde o druh imaginárního prostoru, do kterého se dostanete v noci, místo, kde zpracováváte složité věci nebo kde se snažíte na všechno přijít." Titulní skladbu v podobě klipu a další ukázky si můžete pustit na YouTube profilu dvojice.


Mandy Moore - In Real Life
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / folk pop / soft rock / dream pop

 Mandy Moore - In Real Life
Mandy Moore v minulém roce dokončila natáčení seriálu "This Is Us", a tak jí zbyl čas na nové album. Díky tomu její fanoušci nemuseli čekat na "In Real Life" jedenáct let jako v případě předchůdce "Silver Linning", ale stačily pouze dva roky. Není tedy divu, že v případě jedenácti songů pokračuje v podstatě se stejným týmem, jehož základem byli pochopitelně její dlouholetý spolupracovník a producent Mike Viola a manžel Taylor Goldsmith z kapely Dawes. K nim ovšem nově přibyli Matthew Koma, Sam Farrar nebo Madison Love. Jak se to podepsalo na atmosféře a stylu její hudby, zjistíte na jejím YouTube profilu, cédéčko i vinyl pořídíte v našem shopu.


Lyle Lovett - 12th Of June
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: swing / tradiční pop / americana

 Lyle Lovett - 12th Of June
Dlouhých deset let od alba "Release Me" museli fanoušci amerického muzikanta a herce Lylea Lovetta čekat na jeho nový počin. Nyní je konečně tu, dostal jméno "12th Of June" a nabídne celkem jedenáct skladeb, které jsou opět zvláštní kombinací western swingu, tradičního popu, americany, country a folku. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že je poskládal z vlastních kusů a také z položek Great American Songbooku, jejichž autory jsou třeba Nat King Cole, Horace Silver nebo Dave Frishberg. Ve studiu ho navíc doplnili špičkoví muzikanti, jako třeba kontrabasista Viktor Krauss, houslista Stuart Duncan, mandolinista Sam Bush, saxofonista Mace Hibbard, trombonista Charles Rose a také producent Chuck Ainlay, známý ze spolupráce s Markem Knopflerem a jeho Dire Straits. První ukázky sdílí autor na svém YouTube profilu.


Tank And The Bangas - Red Balloon
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: funk / soul / hiphop / rock

 Tank And The Bangas - Red Balloon
Dva roky po své nominaci na Grammy v kategorii objev roku se vrací formace Tank And The Bangas s novou deskou a zároveň pokračováním své balkónové série. Po zelené je tu červená a s ní celkem patnáct písniček, v nichž kvartet doplnilo hned několik velmi známých hostů. Po jejich bok se zařadili například Wayne Brady, The Ton3s, BIAKO, Blvk, Jeff Gitty, Lalah Hathaway, Big Freedia, Trombone Shorty a spolupráci z "Djesse Vol. 3" jim oplatil Jacob Collier. Vydáním díla žije jejich YouTube.


Mallrat - Butterfly Blue
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / electronica / rap

 Mallrat - Butterfly Blue
Australská zpěvačka a rapperka Grace Kathleen Elizabeth Shaw aka Mallrat působí na hudební scéně od roku 2015 a za tu dobu stihla nahrát tři EP, několik platinových singlů a posbírat nominace na různé hudební ceny včetně dvou ARIA Awards. Nyní se tedy propracovala k debutu s jedenáctkou tracků, na nichž se podíleli mimo jiné Wrabel, Tommy English, Alice Ivy, Styalz Fuego a coby host Azealia Banks. Jak vás zaujme její mix elektroniky, indie popu a rapu, který je k poslechu na zpěvaččině YouTube kanálu, nám napište do komentářů.


V krátkosti

 • Ethel Cain - Preacher’s Daughter
  Americká písničkářka, oblíbená mimo jiné v redakci Pitchforku, po třech ípíčkách konečně vydává albovou prvotinu. (YouTube)

 • The Rolling Stones - Live At The El Mocambo
  Nezapomenutelná událost v neuvěřitelné šedesátileté historii legendární kapely je nyní k dispozici poprvé v plném rozsahu a představuje první oficiální vystoupení dvou slavných tajných koncertů skupiny v torontském klubu s kapacitou 300 míst z března 1977. (YouTube)

 • Max Creeps - Nein
  Tajemná protopunková banda se po nejkratším splitu na světě reformuje a vydává své vůbec první album. Malá nápověda: Duff McKagan. ( YouTube)

 • Post Animal - Love Gibberish
  S svým třetím albem se hlásí američtí psychedeličtí rockeři. (YouTube)

 • Blaze Bayley - Blood And Belief
  V reedici a poprvé na vinylu vychází třetí sólové album někdejšího hlasu Iron Maiden. (YouTube)

 • Luke Steele - Listen To The Water
  Australský hudebník, člen alternativně rockové formace The Sleepy Jackson a polovina electropopového dua Empire Of The Sun, se rozhodl zkusit také sólovou dráhu. Ve čtrnácti písni se ovšem pohybuje spíše na pomezí indie popu, folku a elektroniky. (YouTube)

 • Kevin Morby - This Is A Photograph
  Americký indierockový muzikant a někdejší člen Woods a The Babies se vrací po dvou letech od alba "Sundowner". Kolekci dvanácti songů s ním nahrával Sam Cohen z Apollo Sunshine a Yellowbirds a dále fůra dalších hudebníků. (bandcamp)

 • Mary Halvorson - Amaryllis & Belladonna
  Hned dvě alba v jeden den vydala americká avant-jazzová hudebnice z Massachusetts. Obě mají velmi blízko k vážné hudbě, takže nepřekvapí, že jedno nahrála společně s Mivos Quartet a to druhé v sextetu s Patricií Brennan, Nickem Dunstonem, Thomasem Fujiwarou, Jacobem Garchickem a Adamem O'Farrilem. (web).

 • Steve Forbert - Moving Through America
  Někdejší americký popový písničkář už nějaký čas inklinuje spíše k folku, americaně a pop-rocku. Dokazuje to i v jedenácti nových písničkách. (bandcamp)

 • Dony & Davee - Night Ride
  Celkem dvanáct tracků si pro své fanoušky připravilo české duo, které kombinuje rap s dalšími moderními žánry od popu přes taneční hudbu až po rock. (YouTube)

 • Ayokay - Digital Dreamscape
  Celkem třináct songů a hosty jako Stay Over, Nightly, slenderbodies a Quinn XCII přichystal pro svoji třetí desku americký producent a DJ Alex O'Neill. (YouTube)

 • Delbert McClinton - Outdated Emotion
  I ve svých jednaosmdesáti letech blues-rockový hudebník na důchod nemyslí - nahrál nové album včetně coververzí písní Hanka Williamse, Jimmy Reeda, Lloyda Price, Raye Charlese nebo třeba "Long Tall Sally". (web).

 • Oded Tzur - Isabela
  Americký jazzový tenor saxofonista a s ním klavírista Nitai Hershkovits, kontrabasista Petros Klampanis a bubeník Jonathan Blake. (ECM)

 • Misery Index - Complete Control
  Deathmetalová formace z Baltimoru má pro své fanoušky novou devítiskladbovou desku plnou nadupaných songů s pořádně vydatnými riffy. (YouTube)

 • Leikeli47 - Shape Up
  Rap, r'n'b a pop spojuje americká hudebnice a zpěvačka už na své třetí řadovce. V jedné ze čtrnácti písní se k ní připojila Miss J Alexander. (YouTube)

 • Findlay - The Last Of The 20th Century Girls
  Debut anglické kytaristky a zpěvačky, která kombinuje indie rock s lehkou alternativou. (bandcamp)

 • The Bros. Landreth - Come Morning
  Nová deska kanadské formace mixující alternativní country a indie folk. (bandcamp).

 • Pkew Pkew Pkew - Open Bar
  Kanadská punk-rocková formace opět po třech letech s novým materiálem. (bandcamp)

 • Jungle Rot - A Call To Arms
  Jedenáctá studiovka deathmetalové sebranky z Ameriky. (YouTube)

 • Chris Bathgate - The Significance Of Peaches
  Americký indiefolkový písničkář srovnávaný se Sufjanem Stevensem či Iron & Wine. (bandcamp)

 • May Erlewine - Tiny Beautiful Things
  Deset novinek americké blues-folkové písničkářky. (YouTube)

 • Pulley - The Golden Life
  Novinka z dílny rakouské melodické punkové bandy. (YouTube)

 • State Champs - Kings Of The New Age
  Oblíbená pop-punková formace a jejích jedenáct čerstvých kousků. Se čtyřmi hosty v čele s Benem Barlowem nebo Mitchellem Tenpennym mají našlápnuto na jedno z nejlepších alb své diskografie. (YouTube)


  Dále vychází:

  3Lh - Silver Dream Road
  Aara - Melmoth The Wanderer
  Album Club - Album Club
  Alia - Io So Come Sei Riuscito A Vivere Senza Gli Altri
  Amyl & The Sniffers - Comfort To Me (Expanded Edition)
  Ante-Inferno - Antediluvian Dreamscapes
  Atrophy - Socialized Hate / Violent By Nature
  Ayokay - Digital Dreamscape
  Big Deal - First Bite
  Blac Youngsta - 4Life
  Blaze Bayley - Blood And Belief
  Bridear - Aegis Of Athena
  Cage Fight - Cage Fight
  Cam Maclean - Secret Verses
  Cartilage - The Deader The Better
  Cavernlight - As I Cast Ruin Upon The Lens That Reveals My Every Flaw
  Cyphonism - Cosmic Voidance
  David Knudson (Of Minus The Bear) - The Only Thing You Have To Change Is Everything
  Demiricious - Iii: Chaotic Lethal
  Dorsal Fins - Star Of The Show
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Falling Into Infinity Demos, 1996
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Number Of The Beast
  Ecstatic Vision - Elusive Mojo
  Eucalyptus - Moves
  Famyne - The Ground Below
  Fredrik Saroea (Of Datarock) With Bit20 Ensemble - Rona Diaries: The Chamber Versions Live At Greig Hall, Bergen
  Frost* - Day And Age
  Gentle Heat - Sheer
  Gentle Sinners - These Actions Cannot Be Undone [Arab Strap’S Aidan Moffat & The Twilight Sad’S James Graham Project]
  Giant Walker - All In Good Time
  Graham Bonnet Band - Day Out In Nowhere
  Graveland / Commander Agares - Awakening Of The Storms
  Herbert Blomstedt - Brahms: Symphonies 3 & 4
  Heterochrome - From The Ashes
  Holland Belle - Bird Song
  Charlie Reed - Eddy
  Chris Bathgate - The Significance Of Peaches
  Christopher Lockett - At The Station
  Ilan Eshkeri - Space Station Earth
  Ivan Nahem - Crawling Through Grass
  Joel Jerome - Super Flower Blood Moon
  Johan Lenox - Wdywtbwygu?
  John Carpenter, Cody Carpenter, And Daniel Davies - Firestarter (soundtrack)
  Jungle Rot - A Call To Arms
  Junkyard Drive - Electric Love
  Kamara Thomas - Tularosa: An American Dreamtime
  King Youngblood - Big Thank
  Leo/need - Leo/need Sekai Album Vol.1
  Lil Eazzyy - Too Eazzyy
  Master Boot Record - Personal Computer
  Matt Dorrien - Blue Pastoral
  Max Creeps - Nein
  Misery Index - Complete Control
  Misery Index - Complete Control (Deluxe Edition)
  Mogli - Ravage
  Monophonics - Sage Motel
  Moon Tooth - Phototroph
  Nechochwen - Kanawha Black
  Obongjayar - Some Nights I Dream Of Doors
  Oded Tzur - Isabela
  Ot The Real And Statik Selektah - Maxed Out
  Perel - Jesus Was An Alien
  Post Animal - Love Gibberish
  Pulley - The Golden Life
  Quelle Chris - Deathfame
  Reona - Naked
  Rolling Stones - Live At The El Mocambo
  Různí - Euphoria Season 2 (soundtrack)
  Různí - PC Music Volume 3
  Rylr - Rylr
  Sam Gendel And Antonia Cytrynowicz - Live A Little
  Say Sue Me - The Last Thing Left
  Scitalis - Doomed Before Time
  Sister Ray - Communion
  Skills - Different Worlds
  Sloan Brothers - System Update
  Spencer Zahn - Pale Horizon
  St. Michael Front - Schuld & Sühne
  State Champs - Kings Of The New Age
  The Associates - Sulk (40Th Anniversary Edition)
  The Big Deal - First Bite
  The Muffs - Really Really Happy (Deluxe Edition)
  The Stereo - Thirteen
  They Hate Change - Finally, New
  Tray Wellington - Black Banjo
  Victor Mucho (Brian MacDonald Of Judah & The Lion) - Moonlight In Visby
  Visions Of Atlantis - Pirates
  Why Not - Why Not
  Woorms - Fatalismo
  Ye Vagabonds - Nine Waves
  Yves Jarvis - The Zug
  Zero Hour - Agenda 21

  Vychází na vinylu:
  Atrophy - Socialized Hate / Violent By Nature
  Bear’s Den - Blue Hours
  Blaze Bayley - Blood And Belief
  Cavernlight - As I Cast Ruin Upon The Lens That Reveals My Every Flaw
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Falling Into Infinity Demos, 1996
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: Number Of The Beast
  Ecstatic Vision - Elusive Mojo
  Engineers - Engineers (Coloured)
  Eucalyptus - Moves
  Exhorder - The Law
  Findlay - The Last Of The 20th Century Girls
  Florence + The Machine - Dance Fever
  Guano Apes - Planet Of The Apes
  Chris Bathgate - The Significance Of Peaches
  Joel Jerome - Super Flower Blood Moon
  Junkyard Drive - Electric Love
  Keb'mo' - Good To Be...
  Luke Steele - Listen To The Water
  Lyle Lovett - 12Th Of June
  Mallrat - Butterfly Blue
  Mandy Moore - In Real Life
  Mary Halvorson - Amaryllis & Belladonna
  Matt Dorrien - Blue Pastoral
  Max Creeps (Duff McKagan) - Nein
  Misery Index - Complete Control
  Moderat - More D4Ta
  Molly Tuttle & Golden Highway - Crooked Tree
  Monophonics - Sage Motel
  Peter Lipa - Lipa Spieva Lasicu
  Pulley - The Golden Life
  Rolling Stones - Live At The El Mocambo
  Rosalia - Motomami (Coloured)
  Roxy Music - Country Life (2022 Reissue)
  Roxy Music - Stranded (2022 Reissue)
  Sam Gendel And Antonia Cytrynowicz - Live A Little
  Seahorses - Do It Yourself
  Sister Ray - Communion
  Slipknot - Iowa
  Spencer Zahn - Pale Horizon
  St. Michael Front - Schuld & Sühne
  Šanov 1 - Acid Mous
  Šanov 1 - Stejný Krysy Jako Kdysi
  Tank And The Bangas - Red Balloon
  The Black Keys - Dropout Boogie
  The Who - A Quick One
  The Who - My Generation
  They Hate Change - Finally, New
  Van Morrison - What's It Gonna Take?
  Visions Of Atlantis - Pirates
  Yves Jarvis - The Zug

  EP:
  Dylan Sinclair - No Longer In The Suburbs
  Fredatlast (Fredrik Wallin Of Little Dragon) - Banner Of A Lost Belief
  Nate Traveller - Born Erased
  Panic Is Perfect - Becoming Yourself
  Primitive Man - Insurmountable
  Raavi - It Grows On Trees
  Ruinas - Resurrekzión
  Sofía Valdés - In Bloom
  Teen Jesus And The Jean Teasers - Pretty Good For A Girl Band
  The Dreaded Laramie - Everything A Girl Could Ask
  Varg?™ - Lonestar Pandemonium
  Vonica - If You’Re New Here Dance
  Where’s My Bible - Circle

  Reedice:
  Atrophy - Socialized Hate / Violent By Nature
  Maserati - 37:29:34
  Maserati - The Language Of Cities
  Opeth - In Cauda Venenum (Extended Edition)

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Rock for People - Den první, Park 360, Hradec Králové, 12.6.2024
  Naživo: Rock for People v prvním dni rozzářili hlavně P.O.D. a rohlíky Dlouho to vypadalo, že největší bolení v prvním dni způsobí už dříve zrušení Bad Omens, nakonec se ale ten den ráno probudil nemocný i Corey Taylor a svému týmu zahlásil: "Hoši, já to dneska nedám". Těžko mu něco takového... čtěte zde
  Vydáno: 13.06.2024 13:00 v sekci Naživo
  The Prodigy, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 12.6.2024
  Naživo: The Prodigy na Rock for People rozpoutali světelné peklo Hned první den hradeckého festivalu sice přišel o jednu z hlavních hvězd - Corey Taylor vynechal Rock for People kvůli nemoci -, legendární britští elektronici se ale svého středečního headlinerského slotu chopili se ctí. The Prodigy... čtěte zde
  Vydáno: 13.06.2024 08:57 v sekci Naživo
  Dogstar s debutovým albem "Our Little Visionary" před téměř třiceti lety předběhli dobu
  Zaprášenosti: Dogstar s debutovým albem "Our Little Visionary" před téměř třiceti lety předběhli dobu Američtí alternativní rockeři Dogstar se dali dohromady už v roce 1991, o jedenáct let později se rozpadli, ale relativně nedávno ohlásili návrat. A v pátek 14. června zahrají Keanu Reeves, Robert Mailhouse a Bret Domrose na festivalu... čtěte zde
  Vydáno: 12.06.2024 15:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
  Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru
  Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru Bon Jovi v obležení žen a dívek, tedy normální stav. Jedná se ovšem o hudební novinky, kde jsou jimi Aurora, Charli XCX, Meghan Trainor, Carly Pearce nebo třeba debutující Tems. Vyvažuje to ale trochu Seasick Steve, čeští Priessnitz,... čtěte zde
  Vydáno: 12.06.2024 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
  Machine Head, Forum Karlín, Praha, 10.6.2024
  Naživo: Machine Head se vrátili ve velkém stylu, se spoustou ohňů a emocí Robb Flynn opět dokázal, že Machine Head nikdo nezničí, ani oni sami. Po těžkých obdobích se vrátili s novou energií a v pražském Foru Karlín předvedli strhující koncert. Propracovaná světelná a ohňová show, skvělý zvuk a... čtěte zde
  Vydáno: 11.06.2024 14:30 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - The Black Keys zrušili celé severoamerické turné. Fanoušci si nekoupili vstupenky (27.05.2024 08:50)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Recenze: The Black Keys zvou na "Ohio Players" k tanci na radostně zkouřeném retro parketu. A nesmírně jim to svědčí (06.05.2024 00:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Recenze: Taylor Swift na desce "The Tortured Poets Department" otevírá dveře pouze pozvaným, ostatní nechává tápat ve foyer (27.04.2024 08:00)

  ALBUM TÝDNE 24/2024

  Twenty One Pilots
  Clancy

  Twenty One Pilots neboli Tyler Joseph a Josh Dun z města Columbus v Ohiu na své sedmé studiovce "Clancy" rozvíjejí mysteriózní příběh návratu jistého Clancyho do postapokalyptického města zvaného Dema ve světě Trench. Pokud vám tato slova nedávají smysl, vůbec to nevadí.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 14.06.
  Rock For People (Park 360, Hradec Králové)
  So 15.06.
  Rock For People (Park 360, Hradec Králové)
  Po 17.06.
  Alice Cooper (US) (enteria Arena, Pardubice)
  Po 17.06.
  Ty Segall (US) (Roxy, Praha)
  Čt 20.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Pá 21.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  So 22.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (SaSaZu, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Sia Rush Bono mp3.com Taylor Swift Mirai Lady Gaga Kabát Billie Eilish Lucie Vondráčková Queen Beyoncé Dua Lipa Adele AC/DC Liam Gallagher
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe