Pohled do českých hitparád - 14. týden 2022

Red Hot Chili Peppers mají nejžádanější albovou novinku, Miro Žbirka vládne rádiím

Vydáno: 14.04.2022 18:00 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: Warner Music

Z minulého třetího místa se Miro a David Žbirkové dokázali v rádiovém éteru posunout ještě výš - až na úplný vrchol. Jejich spolupráce "Nejsi sám" je aktuálně nejhranější písní u nás. Albové hitparádě dál kraluje Calin, do společnosti rapových hvězd se však vměstnali bronzoví rockeři Red Hot Chili Peppers.

Miro Žbirka - Nejsi sám
© Universal Music
RÁDIA - Už v uplynulých týdnech se singl "Nejsi sám" loni zesnulého Mira Žbirky a jeho syna Davida stal nejhranější domácí skladbou v éteru. Tentokrát se dostal dokonce na absolutní vrchol, porazil tedy i všechny zahraniční soupeře. Na první příčku stoupá z minulého bronzu. Vypadá to, že očekávaná posmrtná deska "Posledné veci" tohoto pátého člena Beatles bude velkou událostí roku 2022.

Znovu tedy máme změnu ve vedení, jak se už stalo v posledních týdnech zvykem, avšak z dlouhodobého hlediska je to stále výjimečný jev. Gabry Ponte, Lum!x a Prezioso si s "Thunder" pohoršili na stále pěkné stříbro, Elton John a Dua Lipa, kteří s "Cold Heart" rovněž nedávno triumfovali, se propadli na čtyřku. Mezi ně se vklínila bronzová Miley Cyrus, jejíž balada "Angels Like You" boduje v rádiích už rok, přičemž prvního místa dosáhla loni v létě.

Dvakrát se v top ten vyskytuje Ed Sheeran - se songem "Overpass Graffiti" si piedestalu užíval jeden týden v březnu a nyní mu patří šestka, ze sedmičky mu kryje záda osvědčený hit "Bad Habits", který pořadí opanoval dlouhé měsíce.

Nejhranější novinkou se může pyšnit George Ezra, jehož jméno znají fanoušci hlavně díky rádiové trvalce "Budapest". Nyní zkouší na dřívější úspěchy navázat se singlem "Anyone For You", startujícím na sedmatřicátém řádku. Jde o předzvěst Ezrova nového alba "Gold Rush Kid", kterého se dočkáme v červnu.

Jako osmačtyřicátý vstupuje do pořadí třicetiletý americký písničkář James Young. Jeho "Infinity" ale vůbec není nový song - vyšel už v roce 2017, loni se však stal virálním hitem TikToku a toho si naši dramaturgové zřejmě všimli.

Na padesátém druhém místě následují veteráni Red Hot Chili Peppers ("Black Summer"), o kterých bude ještě řeč v albové části žebříčků. Jednašedesátá je teprve osmnáctiletá Kanaďanka Tate McRae ("She's All I Wanna Be") a číslo devadesát sedm si coby poslední novinka nárokuje německý DJ Alle Farben zásluhou "Alright" se zpěvačkou KIDDO.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Miro Žbirka feat. David Žbirka - Nejsi sám
  2. Gabry Ponte, Lum!x & Prezioso - Thunder
  3. Miley Cyrus - Angels Like You
  4. Elton John feat. Dua Lipa - Cold Heart (PNAU remix)
  5. iann dior - let you
  6. Ed Sheeran - Overpass Graffiti
  7. Ed Sheeran - Bad Habits
  8. R3hab feat. Lukas Graham - Most People
  9. Adele - Oh My God
  10. Tom Gregory - Footprints


Calin - POPSTAR
© Mike Roft Records
ALBA - Nejen Viktor Sheen a Yzomandias dokážou obsadit čelo albového žebříčku na delší dobu. Brněnský hudebník Calin vévodí pořadí se svou druhou studiovkou "POPSTAR" už čtvrtý týden po sobě. Jestli přesto o jeho masové popularitě hlavně u mladé generace pochybujete, pak vězte, že na Instagramu ho sleduje už 127 tisíc uživatelů. Pokud byste Calinovo cédéčko chtěli mít doma, koupit ho můžete na shopu musicserveru.

Zmíněný Sheen zůstává na stupních vítězů - jeho zatím poslední nahrávka "Příběhy a sny" vyšla loni v listopadu a za devatenáct týdnů pobytu v hitparádě ještě top trojku neopustila. Z bronzové příčky si nyní rapper polepšil na stříbro, v top desítce pochopitelně nechybí ani jeho starší alba "Černobílej svět" (6.) a "Barvy" (7.)

K novince Red Hot Chili Peppers se upínaly uši snad všech rockových fanoušků. Dvanáctá řadovka amerických rockerů totiž přináší dva návraty - kapela se znovu spojila s producentem Rickem Rubinem a do sestavy se vrátil kytarista John Frusciante. Snad i díky těmto skutečnostem se nahrávka "Unlimited Love" dostala na první místo amerického žebříčku, což se Redhotům naposledy povedlo v roce 2006 se "Stadium Arcadium". U nás berou třetí místo a příště jim můžete pomoci ještě výše třeba tím, že si cédéčko nebo některý z barevných vinylů koupíte na shopu musicserveru.

Do první stovky se vešly ještě dvě další novinky. Pětačtyřicítku si přisvojila zatím ne tolik okoukaná jména tuzemského rapu - Forest Blunt a Fill s titulem "Ara". Čtyřicátou devátou pozici si zabrala Miley Cyrus zásluhou živáku "Attention: Miley Live".

Top 10 - alba:
  1. Calin - POPSTAR
  2. Viktor Sheen - Příběhy a sny
  3. N Red Hot Chili Peppers - Unlimited Love
  4. Yzomandias - J.EDEN E-GEN
  5. Machine Gun Kelly - mainstream sellout
  6. Viktor Sheen - Černobílej svět
  7. Viktor Sheen - Barvy
  8. Olivia Rodrigo - Sour
  9. Nik Tendo - Jsem v pohodě, sem v prdeli.
  10. Dua Lipa - Future Nostalgia

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 14. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější (05.02.2026 08:00)
- Vítězové českých hitparád zůstávají stejní, z nejhranějšího domácího songu se těší Mirai (29.01.2026 08:00)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (40-31) (20.01.2026 09:00)
- Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku (15.01.2026 08:00)
- První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku (08.01.2026 08:00)
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Madonna Ewa Farna The Cure Hraczki
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe