Franz Ferdinand oslaví na Colours of Ostrava dvacáté výročí

Franz Ferdinand oslaví na Colours of Ostrava dvacáté výročí

Vydáno: 14.02.2022 11:09 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Donald Milne
Program červencového festivalu Colours of Ostrava posiluje další velké jméno - skotští indie rockeři Franz Ferdinand. Držitelé Brit Awards, Mercury Prize a několika nominací na Grammy, kteří letos slaví dvacet let od založení, přivezou v létě do Ostravy výběr svých největších hitů z plánované nové desky "Hits To The Head". K hlavním potvrzeným hvězdám letošního ročníku Colours of Ostrava patří The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Kings Of Convenience nebo Youssou N'Dour. Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

"Franz Ferdinand uzavírají sestavu hlavních headlinerů letošního ročníku. Zahrají ve čtvrtek na hlavním festivalovém pódiu před kapelou The Killers, bude to radostný kytarový večer," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Po debutovém albu s globálním hitem "Take Me Out" se na čtveřici Franz Ferdinand ze skotského Glasgowa doslova sesypaly ceny Brit Awards nebo Mercury Prize. Stali se nejlepší britskou kapelou, postupně získali pět nominací na Grammy a dynamickým kytarovým rockem vyšperkovaným silnými melodiemi si dokázali podmanit skoro celý svět. Na zatím posledním úspěšném albu "Always Ascending" zanesla kapela do syrového rock'n'rollu elektroniku. V poslední době se Franz Ferdinand rozrostli na pětici a za bicími usedla daleko mladší Audrey Tait, na touze po koncertech se ale nic nezměnilo. "Pořád rád potkávám lidi na turné a poslouchám jejich příběhy, jak se hudba stala soundtrackem jejich životů. Pro tento pocit hudbu děláme. To je ta nejlepší věc, kterou jako umělec můžete slyšet," řekl ke kulatému výročí zpěvák Alex Kapranos.

19. ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. K již potvrzeným zahraničním jménům patří The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Kings Of Convenience, Meduza, Youssou N'Dour, Inhaler, Modest Mouse, Phoebe Bridgers, Princess Nokia, Sleaford Mods, Hiromi, Wardruna a řada dalších. Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne festival tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace. Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Colours of Ostrava přidávají další dvě jména - do Dolních Vítkovic míří Skunk Anansie a Malkit Singh (12.12.2025 11:01)
- Colours of Ostrava rozšiřují program o domácí Mirai či Lenku Dusilovou a spouští prodej dvoudenních vstupenek (02.12.2025 14:01)
- Colours hlásí čtvrtého headlinera - do Česka se po dlouhé době vrátí Moby (06.11.2025 08:30)
- Kurde! Na Coloursy do Ostravy přijede Lorde! A taky třeba Tatáči a Sofian (30.10.2025 09:21)
- Teddy Swims zazpívá poprvé v Česku. Jeho hlas vás na Colours of Ostrava pošle do kolen (23.10.2025 08:56)
- Twenty One Pilots uzavřou svou ságu na Colours of Ostrava 2026 (30.09.2025 08:30)
- Naživo: The Chainsmokers a DPR Ian uzavřeli program Colours Of Ostrava. Holušová i fanoušci čekali na důstojné rozloučení se zakladatelkou marně (21.07.2025 14:22)
- Fotogalerie: Vyvrcholení Colours Of Ostrava ve všech jeho barvách (20.07.2025 22:12)
- Naživo: Mimořádné koncerty Snow Patrol a Jung Jaeila s orchestrem zastínily na Colours Of Ostrava všechno ostatní (19.07.2025 15:30)
- Fotogalerie: Třetí den Colours ovládli Snow Patrol, Jung Jaeil s filharmonií a řada dalších barev (19.07.2025 13:17)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe