Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Malostranská beseda, Praha, 21.10.2021

Kateřina Marie Tichá a Bandjeez se postarali o emocemi nabitý večer

Vydáno: 23.10.2021 09:01 v sekci Naživo - David Böhm | foto: Lucas Kozel

Na své první album si Kateřina Marie Tichá počkala pár let. Stejně tak ani jeho křest neproběhl ihned, v Malostranské besedě k němu došlo až rok a měsíc po jeho vydání. Publikum však desku "Sami" znalo slovo od slova, a v naplněném prostoru se tak odehrál kouzelný koncert. Více o něm v naší reportáži.

Live: Kateřina Marie Tichá a Bandjeez

místo: Malostranská beseda, Praha
datum: 21. října 2021
setlist: Tančíme spolu, Metro, Sami, Zničená zem, Příteli, Vítr, Pravé poledne, V Paříži, Kolemjdoucí, Divoká, Čaruj, Vlci, Kdyby tak

Rozehřát návštěvníky měla za úkol Tereza Balonová. Tentokrát tak učinila pouze se svou kytarou bez looperu, i přesto šlo o příjemnou půlhodinku, která opět připomněla, jaký v této muzikantce dřímá talent. Od EP "Zhasni den" už uplynul nějaký pátek, a tak by bylo fajn, kdyby ono zmíněné nadání Tereza rozvinula v plnohodnotné album. To také plaše přislíbila - měli bychom se dočkat v únoru. Snad se zadaří, neboť novinka "Jsem", kterou věnovala hlavní hvězdě večera, navnadila víc než dobře.

Kateřina Marie Tichá a Bandjeez
© Lucas Kozel
V devět večer nastoupila za mohutného potlesku na pódium Kateřina s Bandjeez. Člověk by si pomyslel, že hrát "Tančíme spolu" je po těch dlouhých letech už celkem zbytečné, členové kapely se však hned takto zkraje setlistu ukázali jako velmi šikovní muzikanti a veselou hopsačku okořenili rockem, což ji povzneslo minimálně o úroveň výše. Tiché to celý večer ladilo s Bandjeez dokonale, a to nejen hudebně, ale i lidsky. Společnými tanečky, vtípky a průpovídkami se obecenstvu přiblížili ihned.

Jejich spolupráce už přinesla i první písničkový plod - zatím bezejmenná skladba, kterou včetně zvukovky hráli dohromady pošesté, značila také další světlý příslib do budoucna. Tato pobandjeezovsku zvukově hutná poloha zpěvaččině zhudebněné poezii také slušela. Z nenápadné, ostýchavé dívky vyrostla během posledních pár let silná osobnost, která si bez problému podmanila celou besedu. Ze společné dílny nás tak zřejmě ještě čekají velké věci.

Výjimečně to také dokázala například singlová "Sami", kterou Tichá po boku akordeonisty Michala Mihoka podala s až divadelní dramatičností. Na vesnickou tancovačku nás podobně divoce přenesla i s písničkou "Pravé poledne". Mezi velmi silné momenty debutu se řadí rovněž balady a naživo tomu nebylo jinak. Právě jemnější položky jako "Vítr" Kateřina šikovně prokládala těmi údernějšími. Právě před touto písní se podělila o svůj cestovatelský zážitek, díky němuž se nyní tak často nepoddává strachu. "Bát se můžeme později," shrnula. Jako vrchol večera označme "Vlky", skladbu, před kterou požádala publikum, aby na chvíli schovalo mobily. Přítomné tímto kouskem okouzlila a dojala. Krása.

Kateřina Marie Tichá a Bandjeez
© Lucas Kozel
K Bandjeez už neodmyslitelně patří David Stypka, který bohužel album "Sami" a básnickou knížku "Ostrov, co chutná jako pomeranče" nemohl pokřtít, jak si interpretka přála. Právě jemu věnovala jeho píseň "Čaruj" a všechno bylo tak, jak má být. Křtící role se tak zhostil mimo jiné Ondřej Turták alias ODD, který desku produkoval.

Hodina a půl utekla jako voda. "Já si ty začátky a konce písniček budu prodlužovat, protože je mi po tak dlouhé době na pódiu hrozně dobře," oznámila Kateřina Marie Tichá ze začátku vystoupení a radost z hraní na ní opravdu byla vidět neustále. Šlo o opravdu kouzelný a emocemi nabitý večer - silný zážitek, z něhož návštěvníci jistě budou čerpat energii ještě několik dní.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
XIII. století - Nosferatu (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Na "Nosferatu" přinesli XIII. století klenot českého gothic rocku. Vinylová reedice ale výročí alba bohužel čest nedělá "Amulet", "Gotika", "Nosferatu". Tři názvy, které u milovníka domácího gotického rocku vyvolají příjemné mrazení v zádech. XIII. století na trojici desek nejen definovali sami sebe, ale hlavně převedli zmíněný žánr do českého... čtěte zde
Vydáno: 14.02.2026 08:35 v sekci Recenze
Václav Noid Bárta - Tvá krev je má síla 7/10
Video: Název jako politický slogan, obsah jako vyznání: Noid se vyznává v novince "Tvá krev je má síla" Václav Noid Bárta jede na sto procent. Neuplynul ani měsíc a po "Vteřině" přichází s dalším singlem "Tvá krev je má síla". Název ve mně evokuje téměř agitku jako od SPD - zní vlastenecky a silácky. Ale naštěstí se novinka... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 13:30 v sekci Audio / Video | Video
Björk - Cornucopia: The Film 8/10
Hudba v TV: Filmová "Cornucopia" zachytila obrazový monument Björk Björk vždy cílevědomě pracovala s mnoha formami uměleckého vyjádření. Často k tomu oslovovala tvůrce napříč kreativním spektrem. Koncertní film "Cornucopia" v tomto směru působí jako výrazný milník, jenž vás naplno vtáhne.... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Ben Cristovao - Vlajka 5/10
Video: Ben Cristovao tlačí olympijskou "Vlajku" zbytečně na sílu Svézt se s olympijskou mánií, respektive podpořit naše sportovce, se už marně snažili Ťupíci s Bárou Polákovou v songu "Poď si 2.0". Na vlasteneckou strunu se nyní snaží zabrnkat i Ben Cristovao s písní "Vlajka". Ne že by dopadl o... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 18:06 v sekci Audio / Video | Video
Pohled do českých hitparád - 6. týden 2026
Zara Larsson se po jedenácti letech dočkala. Její hit "Lush Life" se stal nejstreamovanějším v Česku V českých rádiích a v albové hitparádě se ani tentokrát mnoho zásadního neudálo - další vítězství si připsali David Guetta a Buka. Zajímavější příběh přináší přehled digitálních singlů: do čela se dostala švédská... čtěte zde
Vydáno: 12.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Tereza Balonová v úderné novince tvrdí, že před problémy nelze utéct ani do "Londýna" (23.01.2026 09:00)
- Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem (14.01.2026 13:00)
- Video: Videoklip "Budu tu" připomíná výjimečný koncert Kateřiny Marie Tiché v O2 universu (21.12.2025 19:00)
- Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu (14.12.2025 17:00)
- Fotogalerie: Jelen si strhujícím koncertem podmanil O2 arenu (14.12.2025 08:46)
- Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru (06.12.2025 12:30)
- Naživo: Kouzelnice s emocemi Kateřina Marie Tichá s Bandjeez pražské O2 universum naprosto uhranula (30.11.2025 08:32)
- Fotogalerie: Kateřina Marie Tichá zažehla "Plamen" v O2 universu (30.11.2025 07:55)
- Rozhovory: Bandjeez a Martin Ledvina - David Stypka svou hudbou ovlivnil několik generací (20.11.2025 13:00)
- Video: Dělat, jako že je, je zase o něco snazší. "Už mě nesou" oživuje Davida Stypku a láká na celé album (31.10.2025 09:00)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 02.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure Madonna Adele
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe