Post-hudba vydá 1. března album "Svět na konci roku nula"

Post-hudba vydá 1. března album "Svět na konci roku nula"

Vydáno: 14.02.2021 11:14 v sekci Novinky - Ondřej Kocáb | foto: Bad Names & Full Moon Forum
Pražské duo Post-hudba se po necelých dvou letech přihlásí s novým elpíčkem. Po chváleném debutu "Není se na co těsit" přichází nahrávka, která bude podle autorů o dost experimentálnější. "Svět na konci roku nula" vyjde digitálně v pondělí 1. března ve spolupráci labelu Bad Names a platformy Full Moon Forum. Během roku by měla deska vyjít i na vinylu.

Zatímco debut tematicky navazoval na předchozí ípíčka, jejichž stěžejními motivy byly samota, intimita a mezilidské vztahy, novinka se posouvá trochu dál a již podle názvu reflektuje pocity z pandemického roku nula.

Během prosince představila kapela pilotní singl "Bezpečí a klid", jenž hudebně spadal spíše do popu. Druhou ukázkou je skladba "Slepé mouchy". Zde se opět ukazuje schopnost tandemu Zezula-Havlen napsat líbivý melodický refrén. Co ovšem překvapí, jsou vykřičené pasáže, které potvrzují zmiňovanou inspiraci v experimentálních vodách industrialu či noise music.

"Skladba 'Slepé mouchy' je o vyčerpání, o apatii, o přijetí faktu, že svět teď prostě vypadá takto a nikdo s tím nedokážeme nic udělat," vysvětluje frontman Dominik Zezula. "'Slepé mouchy', stejně jako celá deska, zní mnohem víc elektronicky. Pořád platí, že chceme, aby Post-hudba proplouvala mezi hranicemi žánrů a existovala tak trochu ve svém vlastním světě," doplňuje producent Tomáš Havlen.

Tracklist alba "Svět na konci roku nula" je následující: Do práce přes Nuselák, z práce přes Nuselák, Bezpečí a klid, Hráli jsme v Berlíně, Slepé mouchy, Modřínový háj, Až srdce by se ustrnulo nad tím co v nás zanechala zima, Myšlenka na pomalejší svět, První sníh v Podolí, Čtvrtfinále Ligy mistrů, Nemůžu dál, Digitální popel, Zlomový ráno nula.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Post-hudba se politiky nebála ani v Olomouci, na koncertě vyjádřila podporu Palestině (15.05.2025 18:15)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (5-1) (01.02.2024 19:00)
- Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména (24.03.2023 12:21)
- Video: Post-hudba v "90's kids" nahlíží na život dnešních třicátníků (20.03.2023 11:43)
- Naživo: post-hudba na první zastávce turné zazářila (05.03.2023 17:39)
- post-hudba vyslala do světa svou třetí desku "My všichni tady a teď" (14.02.2023 12:26)
- Video: Dominik Zezula (post-hudba) ON AIR: Na české scéně se objevuje hodně holek s Abletonem. Super! (16.06.2022 17:48)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (10-6) (27.01.2022 19:05)
- Recenze: "Svět na konci roku nula" je pro post-hudbu nesmazatelným svědectvím doby (27.04.2021 15:30)
- Rozhovory: post-hudba - Baví nás brát trendy z Billboard charts a trochu podvratně s nima pracovat (23.04.2021 08:30)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Madonna Ewa Farna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe