Chinaski vydávají novou desku a na halové koncertní turné lákají klipem "Láska a data"

Chinaski vydávají novou desku a na halové koncertní turné lákají klipem "Láska a data"

Vydáno: 25.09.2019 11:18 v sekci Novinky - Milan Menčík | foto: facebook interpreta
Podzim je tradičně bohatý na čerstvé tituly nejznámějších interpretů. Letos svojí troškou do mlýna přispějí i Chinaski. Na 4. října připravili vydání alba "11", první studiové desky v nové sestavě. V předstihu ji dostanou návštěvníci křtů 1. a 2. října v pražském Lucerna Music Baru a 4. října v brněnském klubu Sono. Příští podzim pak bude následovat šňůra halových koncertů po republice. V ceně vstupenek také bude "Jedenáctka" v digitální podobě, takže fanoušci přijdou na vystoupení náležitě připraveni.

Chinaski sice příští rok oslaví čtvrtstoletí společného fungování, kolekce "11" však pro ně představuje nový začátek. Z velké části jej totiž nahrála obměněná sestava. Do tvorby se muzikanti vrhli velmi spontánně. "Většina písniček vznikala po koncertě v šatně. Jen tak na španělky, z čisté radosti, že jsme spolu. Takže má kapelovej a mejdanovej duch. Myslím, že je to naše nejsilnější album a mám z něj velkou radost," potvrzuje zpěvák Michal Malátný. Chinaski tentokrát natáčeli většinou v Praze, Mikulově, Mnichově a Londýně. Přestože občas využili producentských zkušeností Němce Reinholda Macka (Queen, David Bowie) nebo Brita Sachy Skarbeka (James Blunt, Adele nebo Miley Cyrus), většinou se snažili co nejvíce spolehnout sami na sebe.

"Na minulých albech jsme produkci a aranžmá řešili detailně. Tentokrát jsme do našich písniček žádné producentské 'čáry máry' nepustili, vše jsme zjednodušili, šli po smyslech textů, takže deska zní tak, jak kapela opravdu hraje," přibližuje Malátný. Navíc se mu velmi zamlouvá i fakt, že celá sestava se na počinu podílela i autorsky a aranžérsky. "A ještě tentokrát všechny texty nebyly jen na mně. Začal jsem spolupracovat se slovenským básníkem Vlado Krauszem, který nám přinesl dva krásné texty. Především úvodní 'Schody' daly naší desce téma," uzavírá frontman. Pilotním singlem (s doprovodným klipem) se stala píseň "Láska a data".

Svůj debut Chinaski křtili v Jičíně. Na den přesně po pětadvaceti letech tam zahrají znovu. Vstupenky na tento večer i na ostatní koncerty turné lze zakoupit zde.

Chinaski Tour 2020

12. 11. Ostrava, Ostravar Arena
14. 11. Olomouc, Zimní stadion
17. 11. Jihlava, Horácký zimní stadion
19. 11. České Budějovice, Budvar aréna
21. 11. Brno, DRFG Arena
24. 11. Pardubice, Enteria arena
26. 11. Jičín, Zimní stadion
28. 11. Liberec, Home Credit Arena
2. 12. Praha, Forum Karlín


  • taborakove pisne (Michalu, 25.09.2019 13:48) Reagovat

    Vystupovat s taborákovími písněmi v hale, není to trochu moc?
    Ti noví spoluhráči Malátného se v tom klipu můžou uskákat, přitom je to celkem nudná píseň. Malátný si je asi vybrat proto, že už se mu nechce skákat na nudné písně :-D

    • Re: taborakove pisne (Good Robert, 25.09.2019 14:06) Reagovat

      ))))))))

  • Nuda od začátku až po Malátného (kritik , 25.09.2019 14:46) Reagovat

    Chinaski na začátku své kariéry házeli jeden hit za druhým a teď, je to opravdu nuda. Skupinu měl dávno rozpustit, protože chybí dobré písně. Určitě si nekoupím tohle album, neříká mně to nic.

  • Tohle je velmi příjemná skladba!! V dnešní do... (Anonym, 25.09.2019 15:21) Reagovat

    Tohle je velmi příjemná skladba!! V dnešní době pološeptajících či recitujících polozpěváků je Chinaski pořád skvělá kapela. Normálně zpívají a hrají, žádné blbiny, ale poctivá melodika a rytmus. Jen tak dál. Je pořád mnoho lidí toužící si zapískat nějakou melodii. A Malátný je umí složit.

  • nic zvláštního (R, 25.09.2019 17:39) Reagovat

    není to hit na první poslech, spíš taková příjemná skladba do rádií, která neurazí, ale nenadchne. Zkrátka lepší průměr.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
James Arthur, O2 universum, Praha, 14.12.2025
Naživo: James Arthur v Praze zápasil se zvukem i s pitnou vodou. Minerálku totiž nesnáší! Proslavil se jako vítěz deváté série britského X Factoru, kdy jedinečným způsobem zazpíval píseň "Impossible" od Shontelle. A zatímco na původní interpretku si dnes vzpomene už málokdo, zpěvák ve znamení Ryb, který po nich... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 17:24 v sekci Naživo
Grey256 - ale! 7/10
Recenze: Grey256 na "ale!" místo návratu do minulosti uhnul úplně jinam Grey256 dal před dvěma roky průchod svým rockovým pocitům a kariéru rappera na čas odsunul na vedlejší kolej. Podzimní EP "ale!" mělo být návratem ke kořenům, spíš však ukazuje, že Martin Albrecht už má éru dejte mi beat a já... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 12:00 v sekci Recenze
Honza Nedvěd mladší a Příbuzní - Chlapský slovo 9/10
Recenze: Honza Nedvěd mladší dal s kapelou Příbuzní "Chlapský slovo" na to, že se na nedvědovskou tvorbu hned tak nezapomene Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Václav Neckář - Největší hity (1965 - 2023) 7/10
Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší Václav Neckář patří k domácím legendám populární hudby. Z přízně posluchačů se těší od šedesátých let až do současnosti. Čas od času stále vydává nové - a zdařilé - písně. Z jeho přebohatého katalogu navíc... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Chinaski vydávají koncertní album "1. symfonická" a příští rok vyrazí na letní turné (02.12.2025 17:43)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music bude Jaromír Nohavica. Zahrají i Chinaski či Ben Cristovao (03.11.2025 10:00)
- Naživo: Revival One Vision Of Queen? Guilty pleasure srovnatelné s "Love Islandem" - ve slušné společnosti o něm mluvit nebudete, ale baví (20.10.2025 10:45)
- Chinaski po třech letech vyrazí na turné. V létě vystoupí pod širým nebem na nejkrásnějších místech Česka (10.10.2025 11:19)
- Marc Martel představí v O2 universu svou show "One Vision of Queen" (06.10.2025 16:11)
- Video: Romantická balada Chinaski "Bylo nebylo" dostala táborákový nádech a krásný videoklip (23.09.2025 14:30)
- Chinaski oslavili třicet let největšími open-air koncerty kariéry. Fanoušky brzy potěší novým videoklipem (18.06.2025 10:46)
- Fotogalerie: Chinaski na brněnském Velodromu v obrazech (15.06.2025 09:43)
- Video: Tobias Forge z Ghost vzdal poctu Queen. Na předávání Polar Music Prize zazpíval "Bohemian Rhapsody" (01.06.2025 07:30)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Justin Bieber Prince Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe