Giudi - Tribe

Giudi spojila různorodé jedince v silný "Tribe". Umělecký život mu vdechla skrz baroko

Vydáno: 19.03.2019 12:27 v sekci Video - Josef Martínek | foto: facebook interpreta
Mohlo by se zdát, že otázka přijetí odlišností v naší společnosti je již mnohokrát zpracovaným tématem. Přesto se některým umělcům stále daří nacházet originální a nápadité formy, jak tuto problematiku znovu připomenout. Jitka Moulisová vystupující jako Giudi to ve spolupráci s režisérem Tomášem Bláhou zvládla brilantně.

Zpěvačka navazuje na své dva předešlé singly "Seaside" a "Into The Woods" - také v nich se důvtipně protínaly především vlivy alternativního popu a elektroniky a jejich videoklipy by klidně snesly mezinárodní měřítka. "Tribe" jde však ještě o něco dál. Děj videa se odehrává v prostředí barokního zámku Nebílovy a podporuje myšlenku vnitřního rozvoje. Jednotlivé postavy totiž ukazují jedinečnost každého člověka. Navzdory své rozdílnosti vytvářejí dohromady soudržný kmen.

"Velmi mě mrzí, že zejména mimo Prahu naše společnost stále nemá pochopení pro lidi, kteří vybočují z 'normálu', a vlivem populistické politiky se dokonce, troufnu si říct, v některých ohledech stává xenofobní až rasistická. Pro mě osobně jsou vzájemný respekt, krása všech etnik a různorodost sebevyjádření obrovskou inspirací," sděluje Giudi. "Chtěla jsem podpořit i queer prostředí, proto jsem se spojila s New Aliens Agency, kteří zastupují netradiční a všestranné umělce, nebojí se jít s kůží na trh a posouvat hranice. Tribe je tvůj kmen, rodina, a to nejen pokrevní," dodává Moulisová.

Že by aspirant na videoklip roku?

9/10

  • Mnoho práce na klipu nelze upřít, nicméně ste... (alex, 20.03.2019 09:31) Reagovat

    Mnoho práce na klipu nelze upřít, nicméně stejně tak nelze popřít zcela okatě obšlehnutá Aurora a její Queendom. Některé scény a záběry jsou prakticky totožné. Tudíž s tou aspirací na klip roku bych to tak nepřehánel. Ale je to škoda, na ČR je to velmi zajímavá tvorba.

    • Re: Mnoho práce na klipu nelze upřít, nicméně ste... (pepik, 22.03.2019 08:40) Reagovat

      Jj, souhlas. Kopírování (možná bych se nebál použít slova vykrádání) Queendom je velmi zřetelné. Čím se však oba klipy liší, je ztělesnění hlavní aktérky. Zatímco Aurora hraje na přirozenost a připomíná divoženku, tak Moulisová vypadá hodně uměle (městsky) a tak nějak její slova o kráse všech etnik a kmenech jí vůbec nevěřím. Škoda.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Helena Vondráčková - Best of The Best 2 (2LP) 8/10
Recenze: I na druhém vinylovém výběru "Best of The Best" vsadila Helena Vondráčková na pestrost a vizuální propracovanost Karel Gott v sukních. Tak by se dala charakterizovat stopa Heleny Vondráčkové v domácím popu. Přes šedesát let trvající a stále nekončící kariéra vygenerovala desítky velkých hitů, ke kterým se stále vyplatí vracet, i solidní... čtěte zde
Vydáno: 21.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Lucie, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň, 19.12.2025
Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni Lucie odehrála poslední koncert své výroční šňůry. Ten potvrdil její sílu v aktuální sestavě, stále rostoucí jistotu Viktora Dyka i fakt, že skupina není skanzenem, ale živou a fungující kapelou, která se sice také chce a umí... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 16:30 v sekci Naživo
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Giudi představuje debutové album "Chemical Wedding" - magickou cestu k transformaci (20.11.2024 10:39)
- Giudi a Noyada vytvářejí v "Peace of Mind" obrazy křehkosti a emocionální zmatek (18.10.2024 14:09)
- Giudi v novém italském singlu "Labirinto" odhaluje tajemství dotykem prstu (25.10.2022 09:41)
- Video: Giudi nám dává ochutnat "Taste!". Text je složen z komentářů jejích příznivců (20.07.2022 15:34)
- Video: Podívejte se na vystoupení finalistů české části Eurovision Song Contest 2022 (13.12.2021 08:27)
- Publicistika: Kdo má šanci v Eurovizi? V sedmičce českých finalistů jsou Emma Smetana s Jordanem Hajem, Skywalker či Annabelle (07.12.2021 08:00)
- Giudi se dala dohromady s italskými Inude. Společně odjedou české miniturné (17.04.2018 12:28)
- Rozhovory: Giudi - Stát tváří v tvář posluchačům je pro mě závislost (26.09.2017 13:30)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe