shop.musicserver.cz
Giudi - Stát tváří v tvář posluchačům je pro mě závislost

Giudi - Stát tváří v tvář posluchačům je pro mě závislost

Vydáno: 26.09.2017 13:30 v sekci Rozhovory - Hana Bukáčková | foto: Daniel Salač

Jitka Moulisová vydala své první sólové EP "Reborn To Be" se Sin.teXem v rámci svého projektu Giudi. Krom toho pokračuje v hraní se svojí domovskou kapelou Isua a podporuje kreativní návrháře a umělce, aby předala nejenom hudební zážitek, ale i vizuální.

Proč si říkáš Giudi?

Už nějakou dobu jezdím pravidelně do jižní Itálie. Italové si nikdy nepamatovali moje jméno Jitka, neuměli ho ani vyslovit a používali všemožné zkomoleniny. Když přišli na to, že Jitka je italsky Giuditta, začali mi tak říkat a už mi to zůstalo. (úsměv)

Jak dlouho jezdíš do Itálie?

Deset let, mám tam totiž partnera. (úsměv) Ale žít tam natrvalo si neumím moc představit. V létě je tam krásně, ale přes rok je mi lépe v Praze. V Itálii totiž přes zimu moc nechtějí zapínat radiátory. (smích)

Giudi - rozhovor
© Daniel Salač
Jsi zpěvačka kapely Isua. Kdy jsi v sobě objevila potřebu prezentovat se svým vlastním projektem?

Souběžně s kapelní tvorbou jsem si skládala další nápady. Ve skupině jsme zvyklí tvořit společnými silami, tenhle model se nám osvědčil a takhle nás to baví. Jednou jsem na Instagramu narazila na mladého talentovaného umělce Sin.teXe, začali jsme si psát o muzice a já se mu svěřila, že skládám vlastní věci. Poslala jsem mu pár demo nahrávek, popsala mu svoje pocity a on mi je začal aranžovat, dá se říct, přímo na tělo. Už jeho první verze mi učarovaly, protože byly přesně v podobě, v jaké jsem si je představovala. Začali jsme se vídat a pracovat na různých verzích. Aniž bych měla v úmyslu se vydat na sólovou dráhu, samo to tak vyplynulo. Udělali jsme celkem pět skladeb a řekli jsme si, že by bylo fajn je vydat. V červnu vyšlo EP "Reborn To Be", které jsme pokřtili na lodi Cargo Gallery.

Giudi

Zpěvačka Jitka Moulisová byla donedávna známá jako rudovlasá zpěvačka rockové kapely Isua, nyní se představuje se svým sólovým projektem Giudi, který je zaměřen na elektroniku a její niterní zpověď. Vydala EP "Reborn To Be" a klip "Seaside", který natáčela v milované Itálii, kde částečně žije. S Isuou stále vystupuje a rozhodně s ní neplánuje skončit.

Jaký byl křest?

Byl velmi atmosférický. Paluba lodi kotvící na Vltavě to vše umocnila. Šla ruku v ruce v duchu alba a pilotního singlu a klipu. Nad moje očekávání bylo Cargo plné. Kmotry EP se stali Milan Kukulsky alias Mejla a Mariana Prachařová. Zprvu jsem měla obavy, že jsem si na sebe upletla bič, vše bylo dost na poslední chvíli a vzhledem k tomu, že jsem to chtěla mít dotažené do puntíku, byl ten časový press trochu stresující. Ale jsem ráda, že to proběhlo, a moc ráda na tenhle večer vzpomínám.

Giudi - rozhovor
© Daniel Salač
To jsi tam hrála jenom věci z EP?

Ano. Můj set měl jen dvacet minut a myslím si, že to bylo akorát. Vlastně se spíš jednalo o takový showcase. (smích) Na začátku večera nám zahrál DJ Vegy, který navodil hezkou atmosféru, a o afterparty se postarali DJs Wavehookers, kamarádi z Plzně.

Co na tvůj sólový projekt říkali kolegové z kapely?

Klukům se můj nová hudba líbí, dokonce mě přišli na křest podpořit.

Takže od teď budeš mít dva projekty? Nehodláš opustit kapelu?

Nemám k tomu důvod, mám Isuu ráda, je za ní hodně práce a společně jsme ušli velký kus cesty, takže by mi bylo líto, kdybychom to zabalili.

Giudi
© Andrea Sovová
Jak dlouho jsi sbírala materiál na EP?

Počítala jsem to a byl to přesně rok, z čehož půl roku jsme na skladbách se Sin.teXem pracovali velmi intenzivně.

Kde bereš inspiraci ke skládání?

Asi z cestování. Trávím poměrně dost času v letadle, většinou cestuji sama. Nahoře v oblacích se vždy lépe rozjímá o životě. Kupříkladu pilotní singl "Seaside" jsem napsala v Itálii a inspirací pro mě byla místní krajina a moře. Když jsem ji psala, v hlavě se mi tvořil příběh a určité vize. V písni se vyzpovídávám a od počátku jsem věděla, že jeho vizuální zobrazení chci udělat právě tam.

Když žiješ paralelně ve dvou zemích, kde máš větší touhu uspět?

To se nedá tak úplně říci. Samozřejmě se mi teď otevírají dveře k více posluchačům, než když jsem skládala jen česky. Určitě bych ráda se svou hudbou vycestovala i za hranice Čech. A to je hlavní motor, který mě žene dál.

Jaké máš ambice?

Živé hraní, to je nejvíc, co mohu ze sebe lidem dát. Stát tváří v tvář posluchačům je pro mě závislost a každé vystoupení je velká dávka endorfinů.

Giudi - rozhovor
© Daniel Salač
Koho si ráda poslechneš?

Momentálně ráda poslouchám nejnovější alba Aurory a Lany Del Rey. Mám ráda melancholické věci, které se mi dostanou pod kůži. Nejsem člověk, který by se utápěl v depresích, miluji společnost, zábavu, ale zároveň mám ráda, když se můžu ponořit do sebe a prožívat si určité věci znova a znova.

V klipu "Seaside" je vidět, že si potrpíš na image a kostýmy. Myslíš si, že je důležité se takto prezentovat/odlišovat?

Myslím si, že to jde ruku v ruce, a vnímám to jako celek. Když se osobně jdu podívat a poslechnout si nějakého interpreta, hudební performance nevnímám jenom ušima. Sleduji, jak se lidi oblékají, jaké mají pohyby, a miluji, když na mě zanechají všechny tyto prvky dojem. Stejně tak i já bych chtěla posluchačům předat zážitek nejen hudební.

Giudi
© Andrea Sovová
Kdo ti s tím pomáhá?

K módě mám velmi pozitivní vztah a jsem ráda, že jsem mohla začít spolupracovat s výraznými návrhářkami jako Markétou Martiškovou, která je velmi úspěšná v zahraničí a mimo jiné před pár měsíci získala ocenění jako objev mezi mladými návrháři v Miláně. Díky ní jsem poznala Floru Mirandu, což je rakouská návrhářka působící v Antverpách - velmi jsme si sedly. A nejčerstvějším provázáním v oblasti módy, za které jsem nesmírně šťastná, je spolupráce s Natálií Dufkovou, která mi zapůjčila úžasný futuristický kabát na můj křest, a tím vše zapadlo do mojí vize.

Jaké vize?

Koncept tkví v tom, že otevírám kus svého já, které jsem předtím nikdy neotevřela. EP je celé lehce zahalené tajemností, ostatně ta symbolika je i na obalu alba...

Co tě vedlo k tomu se otevřít?

Chtěla jsem se vyzpovídat ze svých pocitů. Nastala celkově změna, od mých začátků v kapele, až po současnost. Vnímám to tak, že jsem určitým způsobem názorově vyzrála a zjemnila. Našla jsem svůj jin-jang a zónu, kde se cítím komfortně. Kapela mi dala možnost si vše vyzkoušet, otrkat se a svým způsobem se najít.

S kapelou chystáte nové věci?

Zrovna jsme dotočili nový singl, který nám produkoval Tomáš Fröde z kapely Imodium. Tomáš je profík a hlavně skvělý muzikant, se kterým jsme si hudebně velmi sedli. Natáčeli jsme v broumovském klášteře, kam s námi jel i můj kamarád Milan Kukulský, který nám pomáhal ve studiu. Za takové spolupráce jsme moc rádi.

Teď koncertujete?

Paradoxně si v srpnu, kdy jsou zrovna největší muzikantské žně, dáváme koncertní pauzu a dovolenou. (smích)

Na jakém nejzajímavějším místě jsi hrála?

Bylo to jednoznačně na polsko-německých hranicích, kde organizace Green Peace pořádala mezinárodní protest proti otevření uhelných dolů. Za ČR byla pozvaná jen naše kapela a na obrovském pódiu na letišti jsme se potkali s mezinárodními umělci jako například Asian Dub Foundation, z čehož jsme měli jako začínající skupina (v tu dobu jsme hráli teprve rok) obrovský zážitek.

Co tě čeká v nejbližší době?

Chystám v pořadí druhý klip, který bych ráda vydala na podzim. Zatím nebudu nic prozrazovat, snad jen to, že to bude ve spolupráci s umělci a filmaři, kterých si velmi cením. Moc se na to těším!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rock for People - Den druhý, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
Naživo: Rock for People nabídl ve druhém dni skvělé The Amazons, Against The Current nebo Neck Deep Poměrně studené počasí provází ročník 2024 i nadále. Avizovaná bouřka sice nakonec naštěstí nepřišla, i tak si ale návštěvníci děkovali, že si ze stanů vzali mikiny a dlouhé kalhoty. Ve druhém dni Rock for People se kromě... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 13:35 v sekci Naživo
Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
Naživo: Králové moderního metalu smetli vše živé. Parkway Drive na Rock for People zašlapali konkurenci do země. A pak ji zapálili Odbýt pro mnohé největší hvězdu letošního ročníku dvěma odstavci v souhrnném reportu, protože jen čtyři hlavní headlineři by měli mít sólo článek? To fakt nešlo. Parkway Drive si podobně jako třeba předloni Weezer... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 11:15 v sekci Naživo
The Offspring, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
Naživo: The Offspring zahráli na Rock for People více než milionu diváků Tedy alespoň dle počtů kytaristy Noodlese, který to při pohledu na zaplněný areál označil za světový rekord. Kdyby to nechal na svém kolegovi Dexteru Hollandovi, doktorovi molekulární biologie, zřejmě bychom se dočkali... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 09:17 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 23. týden 2024
Calin s novinkou "Bieber Fever" sesadil Billie Eilish z čela českého albového žebříčku Po dvou týdnech kralování třetí studiovky Billie Eilish "Hit Me Hard And Soft" se na vedoucí pozici v domácím albovém žebříčku probojoval Calin s novinkou "Bieber Fever". Rádiovému éteru nově vládne James Arthur zásluhou písně... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2024 20:00 v sekci Novinky | České hitparády
Rock for People - Den první, Park 360, Hradec Králové, 12.6.2024
Naživo: Rock for People v prvním dni rozzářili hlavně P.O.D. a rohlíky Dlouho to vypadalo, že největší bolení v prvním dni způsobí už dříve zrušení Bad Omens, nakonec se ale ten den ráno probudil nemocný i Corey Taylor a svému týmu zahlásil: "Hoši, já to dneska nedám". Těžko mu něco takového... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2024 13:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
- Nezajímavá Taylor Swift, vysloužilá Lana... Courtney Love si vzala na paškál kolegyně (16.04.2024 18:22)
- Naživo: Imodium ve Foru Karlín potvrdili, že jsou zpět a v plné síle (06.04.2024 15:00)
- Fotogalerie: Imodium oslavili dvacetiny ve velkém stylu (05.04.2024 20:02)
- Video: Aurora v "Some Type Of Skin" tančí mezi manekýnami (01.04.2024 17:06)
- Audio: Do nové tvorby Imodia skladbou "Někdo se dívá" prvně promluvil bubeník Adam Jánošík (31.03.2024 15:26)
- Aurora přiveze své nejosobnější album, které se ale týká nás všech (28.03.2024 18:39)
- Rozhovory: Thom Fröde (Imodium) - Viselo to ve vzduchu. Jsme bojovníci (26.03.2024 09:00)
- Lana Del Rey na letošek plánuje vydání alba "Lasso". A bude to country! (04.02.2024 10:27)
- Video: Aurora v bolestném videoklipu "The Conflict Of The Mind" zasedla k rodinné večeři (24.01.2024 08:04)

ALBUM TÝDNE 24/2024

Twenty One Pilots
Clancy

Twenty One Pilots neboli Tyler Joseph a Josh Dun z města Columbus v Ohiu na své sedmé studiovce "Clancy" rozvíjejí mysteriózní příběh návratu jistého Clancyho do postapokalyptického města zvaného Dema ve světě Trench. Pokud vám tato slova nedávají smysl, vůbec to nevadí.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 15.06.
Rock For People (Park 360, Hradec Králové)
Po 17.06.
Alice Cooper (US) (enteria Arena, Pardubice)
Po 17.06.
Ty Segall (US) (Roxy, Praha)
Čt 20.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
Pá 21.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
So 22.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
Út 25.06.
The Gaslight Anthem (US) (SaSaZu, Praha)
St 03.07.
Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
St 03.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 04.07.
The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík mp3.com Sia Rush Bono Taylor Swift Kabát Mirai Billie Eilish Lady Gaga Queen Lucie Vondráčková Beyoncé Adele Dua Lipa AC/DC Liam Gallagher
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe