Další májový XPlaylist přinese i novinku Astronautalise či Kvelertak

Další májový XPlaylist přinese i novinku Astronautalise či Kvelertak

Vydáno: 10.05.2016 08:38 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Květen - čas z květin pleten. Dlouhých pět let uplynulo od vydání poslední Astronautalisovy desky "This Is Our Science" a novinka "Cut The Body Loose" produkovaná Johnem Congletonem (St. Vincent, Modest Mouse, Bill Callahan) spatří světlo světa 13. května. Ač by se mohla zdát agresivní a pesimistická, je o hledání štěstí v tomhle "posraném" světě, vysvětluje americký hiphoper, který v Čechách pravidelně a rád koncertuje.

Kanadští deathmetaloví veteráni Gorguts u nás taky nedávno hráli a ani po pětadvaceti letech na scéně neztrácí svůj technický styl, který od nich obšlehla celá další generace. Z původní sestavy ale v kapele zůstal pouze Luc Lemay, kterého zručně doplňují členové kapely Dysrhythmia (Colin Marston a Kevin Hufnagel) a Patrice Hamelin. Nové EP "Pleiades Dust" je inspirované historíí Středního východu a artwork vytvořil proslulý polský umělec Zbigniew M. Bielak.

Norové Kvelertak poprvé nahráli desku ve své rodné zemi a produkce se ujal Nick Terry (Turbonegro, The Libertines). Novinka "Nattesferd" vychází u labelu Roadrunner a nabízí to nejlepší z klasického rocku a heavy metalu, stačí se natáhnout pro to nejlepší z nabídky bufetu. Pozor na mozek, hrozí šok. Recenzi desky očekávejte ve Full Moonu #62 - 63.

Zasloužilí umělci z punk/metal/hardcorových kapel, kteří začali hrát shoegaze a jmenují se Nothing vydávají album "Tired Of Tomorrow", polská instrumentální postrocková čtveřice Tides From Nebula si tentokrát bez producentů natočila poctivou, temnou a energickou novinku "Safehaven" a kanadská indie kapela Islands vydává rovnou dvě desky: "Taste" a "Should I Remain Here At Sea?" Suchý březen, mokrý máj - bude humno jako ráj.

Alba na týden 9. - 15. 5. 2016:

Arbor Labor Union - I Hear You
Astronautalis - Cut The Body Loose
Avatar - Feathers & Flesh
Bright Curse - Before The Shore
Dalriada - Forrás
Destruction - Under Attack
DevilDriver - Trust No One
Ethereal Riffian - I AM. Deathless
Gorguts - Pleiades' Dust
Grand Magus - Sword Songs
Head Wound City - New Wave Of Violence
Islands - Taste
Islands - Should I Remain Here At Sea?
Jameszoo - Fool
Jessy Lanza - Oh No
Kvelertak - Nattesferd
Mark Pritchard - Under The Sun
Mindwarp - A Cold Black Day
Modern Baseball - Holy Ghost
Nothing - Tired Of Tomorrow
Oddisee - The Odd Tape
Rebaelliun - The Hell's Decrees
Red Krayola With Art & Language - Baby And Child Care
So So Glos - Kamikaze
Those Pretty Wrongs - Those Pretty Wrongs
Tides From Nebula - Safehaven
Torn Hawk - Union And Return
Twin Peaks - Down In Heaven
Warfect - Scavengers
Young Magic - Still Life


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pavla Boučková a Petr Novotný - Nedolomím 7/10
Recenze: "Nedolomím" funguje jako povedená sonda do hudební duše Pavly Boučkové a Petra Novotného Pouze vyvoleným hudebním albům se dostane pozornosti v mediálním prostoru a najdou si cestu k širšímu spektru posluchačů. Povedených desek, které ale z nejrůznějších důvodů zůstanou pod pomyslným pultem, však vzniká mnohem víc.... čtěte zde
Vydáno: 31.01.2026 17:30 v sekci Recenze
Rock for Kamill, Lucerna Music Bar, Praha, 28.1.2026
Naživo: Lucerna Music Bar vzpomínal na zesnulého produkčního Kamila Šíra. Rock for Kamill přinesl nabitý line-up Před rokem a čtvrt nás opustil produkční Kamil Šír, který měl na svých bedrech program v Lucerna Music Baru a pořádal také oblíbený Rock for Churchill ve Vroutku a další akce. Na jeho počest mu přátelé uspořádali v podstatě... čtěte zde
Vydáno: 31.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Hudba Praha - s/t (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Vinylová reedice debutu Hudby Praha vrací zásadnímu albu jeho zamýšlenou podobu Některé domácí desky to před rokem 1989 neměly snadné. Když už je režim rovnou nehodil do stoupy nebo nezavřel do trezoru, alespoň je autorům navzdory vybrakoval. Někdy je pak legenda o ústrcích kapely silnější než muzika sama.... čtěte zde
Vydáno: 31.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Hudební rok 2025 podle Hanky Bukáčkové: vítězila mužská energie, odvaha a kytary
Nejvíc nej: Hudební rok 2025 podle Hanky Bukáčkové: vítězila mužská energie, odvaha a kytary Jak vypadá hudební ohlédnutí z pohledu milovnice české scény? Rok působil pestrým, překvapivým dojmem - přinesl nové tváře, výzvy i milá setkání se zajímavými osobnostmi při rozhovorech. U zpěvaček tentokrát nikdo výrazněji... čtěte zde
Vydáno: 30.01.2026 20:30 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Michal Pavlíček 70, O2 universum, Praha, 29.1.2026
Naživo: Fúzista, rocker i symfonik. Michal Pavlíček slavil sedmdesátku i podruhé ve velkém stylu Michal Pavlíček slavil v O2 universu nadvakrát a pokaždé jinak. Naše redakce viděla oba večery: ten první zhodnotil Jiří Matýsek, druhý, s obměněným setlistem a novou energií, připadl mně. Jak vypadalo velké finále, co provedl s... čtěte zde
Vydáno: 30.01.2026 17:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Colours of Ostrava hlásí doplnění line-upu o LP, The Libertines či J-pop tsunami Atarashii Gakko! (28.01.2026 17:00)
- Video: Avatar v klipu "Captain Goat" vyplouvají na výtvarně působivé moře plné fantaskních úkazů (31.05.2025 08:17)
- St. Vincent přijede v rámci "All Born Screaming Tour" do Archy+ (12.03.2025 16:47)
- Nové desky 9/2025 - od Lady Gaga přes Jethro Tull po Jennie (12.03.2025 13:00)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Dana Hájka (26.01.2025 12:00)
- Naživo: Metalová smršť pod širým nebem aneb Ohlédnutí za Basinfirefestem očima a ušima našeho fotografa (06.07.2024 12:15)
- Fotogalerie: Basinfirefest 2024: Závěrečný den v ohni slunce i metalového pekla (04.07.2024 14:21)
- Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? (23.06.2024 08:00)
- Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
- Recenze: The Libertines se na "All Quiet On The Eastern Esplanade" vracejí do minulosti a demonstrují svou sounáležitost (15.04.2024 00:00)

ALBUM TÝDNE 04/2026

Martin Kyšperský, Aleš Pilgr, Marek Doubrava, Petr Nikl
Chunta

V roce 2023 se frontman Květů Martin Kyšperský spojil s výtvarníkem a snílkem Petrem Niklem a vydali společnou desku s hitem "Dogátka". Teď mezi sebe přibrali ještě dlouholetého Kyšperského parťáka Aleše Pilgra a Marka Doubravu z Hm… a nahráli o dost barevnější album "Chunta".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Ewa Farna Lady Gaga Madonna Beyoncé The Cure Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe