Pohled do hitparád IFPI - 38. týden

Žádná změna - v rádiích Bič, v prodejnách Nohavica

Vydáno: 26.09.2012 08:20 v sekci České hitparády - Jakub Malar | foto: facebook interpreta

Už sedmým týdnem nám v domácích hitparádách vede ta samá dvojce. Zatímco v rádiích se úspěšně usadil Peter Bič Project, v obchodech se nejlépe daří písničkářům v čele s Jaromírem Nohavicou. Jakkoliv je podzim bohatý na novinky, není to v našich končinách zas tak moc poznat.

Peter Bič Project - Hey Now
© facebook interpreta
RÁDIA - Největším překvapením tohoto týdne rozhodně není první místo, které opět patří souboru Peter Bič Project, ale jeden z největších postupů v žebříčku, jaký jsme tady už hodně dlouho neměli. Řeč je o singlu "Gangnam Style" jihokorejského rappera Psy. Tahle, s prominutím úchylárna, se v našich rádiích začala pořádně hrát předminulý týden, kdy dosáhla třicátého prvního místa, a nyní už je rovnou šestá! Vůbec bych se nedivil, kdyby již příští týden byla nejhranější. Jinak ale také poskočili a nově se umístili v top desítce islandští Of Monsters And Men a domácí Kryštof.

A jaké novinky vám dramaturgové nachystali pro uplynulý týden? Především na třicáté šesté příčce je to nový singl Robbieho Williamse "Candy", předznamenávající deváté studiové album "Take The Crow", které jej snad opět vrátí na vrchol. Padesátí sedmí jsou, kdoví proč, Walda Gang a "Svařák"...? (pohled na žebříček nejhranějších domácích skladeb je fakt děsivý). Na sedmdesátém místě najdeme současnou britskou jedničku "Hall Of Fame" v podání The Script & will.i.ama a o tři místa níže společnou hitovku Calvina Harrise a Exampla "We'll Be Coming Back". Oběma pánům vyjdou na podzim nové desky a myslím, že je na co se těšit.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Peter Bič Project - Hey Now
  2. Of Monsters And Men - Little Talks
  3. Celeste Buckingham - Run Run Run
  4. P!nk - Blow Me (One Last Kiss)
  5. Kryštof - Inzerát
  6. Psy - Gangnam Style
  7. Aura Dione - Friends
  8. David Deyl - Počítám
  9. ▲ PH Electro - Stereo Mexico
  10. Ego feat. Robert Burian - Žijeme len raz

Top 100 RÁDIO 38/2012 - novinky:
36. Robbie Williams - Candy
57. Walda Gang - Svařák
70. The Script & will.i.am - Hall Of Fame
73. Calvin Harris feat. Example - We'll Be Coming Back
82. Ne-Yo - Let Me Love You (Until You Learn To Love Yourself)
85. Justin Bieber & Big Sean - As Long As You Love Me
92. Kateřina Marie Tichá - Vzpomínej
97. Ivanna Bagová - I'm Not Dancing On My Own

Jaromír Nohavica - Tak mě tu máš
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Prodejnám opravdu vládnou především písničkáři. Tím nejúspěšnějším je i nadále Jaromíru Nohavicovi (a na šestnáctém místě má jako novinku "Archivy se otevírají... koncerty 1982 a 1984") a v závěsu najdeme čtyři další. Na druhé příčce zastupuje zahraničí Bob Dylan, následuje Radůza, Karel Plíhal s novinkovou deskou "Vzduchoprázdniny" a nakonec Tomáš Klus, jehož "Racek" oslavuje tento týden svůj první rok.

Pokud jde o novinky, ty zahraniční nijak velký úspěch nesklidily. Po Plíhalovi se nejlépe dařilo nové desce "Dotek lásky" slavíka Karla Gotta, kterou najdeme na osmém místě. Následuje již zmíněný Nohavica a až poté na sedmnáctce je první zahraniční novinka - The Killers s "Battle Born". Nijak slavně nedopadli ani Kosheen s Pink. Ale hlavně, že najdeme v padesátce hned pět alb od Il Divo...

Top 10 - prodejnost:
  1. Jaromír Nohavica - Tak mě tu máš
  2. Bob Dylan - Tempest
  3. Radůza - Ocelový město
  4. new Karel Plíhal - Vzduchoprázdniny
  5. Tomáš Klus - Racek
  6. Coldplay - Mylo Xyloto
  7. Sto zvířat - Hraju na klavír v bordelu
  8. new Karel Gott - Dotek lásky
  9. Tomáš Klus - Cesta do záhu(d)by
  10. Zaz - Zaz

TOP 50 Prodejní 38/2012 - novinky:
4. Karel Plíhal - Vzduchoprázdniny
8. Karel Gott - Dotek lásky
16. Jaromír Nohavica - Archivy se otevírají ... koncerty 1982 a 1984
17. The Killers - Battle Born
25. Il Divo - Ancora
26. Kosheen - Independence
29. Pink - Truth About Love

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 38. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • PSY (Pepa, 26.09.2012 09:42) Reagovat

    Opravu nebuu komentovat co se teď převádí s PSY. Čím větší hovadina, tím větší to má úspěch.

    • Re: PSY (Jakub Malar, 26.09.2012 22:10) Reagovat

      Ale jen se klidně vyjádřete.. alespoň budu mít ten pocit, že nejsem sám co to nechápe :-)

      • Re: PSY (Lenka, 04.10.2012 15:31) Reagovat

        A kdyby to česká rádia nehrála, tak je zase budete v komentáři pomlouvat, že nereagují na zahraniční trh a dění venku a když to dělají, tak to nechápete :-)))

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Janais - Vianočná Janais (rozšírené vydanie 2025) 8/10
Recenze: "Vianočná Janais" se může stát šperkem v kolekci omšelých svátečních alb A už je to tady. Co? No přece Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si žádají i speciální písničky. Ano, máme tu koledy, tradicionály, ale i nové skladby, které navozují výjimečnou atmosféru. S deskou "Vianočná Janais" dokázala... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 15:40 v sekci Recenze
Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů
Rozhovory: Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů Mutanti hledaj východisko, alternativně rapový úkaz na domácí scéně, vydali po dvou letech nové album "Rada starších". Ve srovnání s předchozí nahrávkou "Puma" je stručnější, přímější a plné hostů. Proč? A jak se cítí na... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
The Subways, Lucerna Music Bar, Praha, 2.12.2025
Naživo: The Subways a Lucerna Music Bar: Klasika, která nikdy nezklame Britské trio The Subways už zase slaví. Po nedávném turné k patnácti letům od začátku kariéry nyní přidává pětiletku navíc - a při té příležitosti opět nechtělo upgrade do větších prostor, ale spolu se svou fanouškovskou... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 13:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2025
Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru Beze změn na vedoucích pozicích se obešlo aktuální vydání domácích žebříčků. Alvaro Soler a Marta Santos zůstali s "Lo Que Pasó, Pasó" v čele rádií, Buka opět kraluje hitparádě alb i přehledu digitálních singlů. V tom... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Ice Nine Kills, SaSaZu, Praha, 28.11.2025
Naživo: Když SaSaZu pohltila noc: The Devil Wears Prada rozpohybovali klub a Ice Nine Kills ho proměnili v hororové divadlo SaSaZu zažilo noc, která nesla dvě tváře: nejdřív neústupnou energii The Devil Wears Prada s čerstvým materiálem z alba "Flowers" a později teatrální šílenství Ice Nine Kills plné masek, rekvizit a hororových scén. Creeper a TX2... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2025 17:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Metronome Prague rozšiřuje line-up o Of Monsters And Men, Orvilla Pecka či Razorlight (28.11.2025 15:48)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Hudba v tisku: Kniha "Chléb andělský" od Patti Smith: Když se hlas promění v něžný dotek (25.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music bude Jaromír Nohavica. Zahrají i Chinaski či Ben Cristovao (03.11.2025 10:00)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.12.
Leisure (NZ) (MeetFactory, Praha)
Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Beyoncé Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe