Prodeje jejich prvních desek překročily deset miliónů, následně se však kvalita i sláva začaly vytrácet, až se Bush před deseti lety vytratili úplně. Loňský comeback "The Sea Of Memories" ale příjemně zarezonoval a vrátil kapelu zpátky na koncertní pódia. Jak dopadl jejich vůbec první koncert na tom českém?
support: Imodium
místo: Lucerna Music Bar, Praha
datum: 22. srpna 2012
setlist: Machinehead, All My Life, The Chemicals Between Us, The Sound Of Winter, Everything Zen, Swallowed, The Heart Of The Matter, Prizefighter, Greedy Fly, Alien, The Afterlife, Land Of The Living, Little Things // Breathe, Come Together, Glycerine, Comedown
Fotogalerie
Souhlas! (Tryst, 26.08.2012 20:34) Reagovat
Tak pod tohle se plne podepisuji. Konecne objektivni a pravdiva recenze!
BUSH (2012-2010) < BUSH (2002-1992) (patmull, 30.08.2012 16:01) Reagovat
Skvěle napsaná recenze, naprosto se sní ztotožňuji.
Jsem velkým fanoušek Bush a Rossdale byl ve své době mým vzorem, ale vydání The Sea Of Memories pod jménem BUSH byl jen prachsprostý obchodní trik, jak přilákat fanoušky k této zbrusu nové tvorbě, která se ale určitě nedá nazývat tvorbou Bush. Problém je v tom, že Rossdale po dvou deskách neustále hledal cestu jak vyjet pryč z rovné cesty a když to udělal (The Science Of Things) znělo to jako Alternativní-post-grunge, kde se navíc mihly metalové a bluesové písně - takže naprostý chaos, i když pořád o mnoho lepší, než Moře Vzpomínek. V žádném případě neříkám, že kapela nemá právo se nikam posunout a nezačít dělat něco jiného experimentovat, protože to už by pak nebavilo ani původní fanoušky kapely ani každého kdo alespoň trochu rozumí hudbě, ale musí se dobře hlídat aby to nedopadlo takhle, protože se prostě nedá hrát na koncertě pop-hip hopový song jako The Afterlife, současně s tím hrát grunge v podobě Machinhead, Everything Zen nebo Litle Things, celé to hrát ve stylu alterntiv/pop-rocku a doufat že to bude znít dobře. Ano třeba Linkin Park (i když nevím jestli to je úplně dobrý nápad srovnávat tyhle dvě kapely) taky hrají dost rozdílné styly, ale všechno to nějak souvisí, kdežto v případě Bush jsou to 2 rozdílné kapely tedy BUSH (2002-1992) nebo ''Old Bush'' = jedna z mých nejoblíbenějších kapel a BUSH (2012-2010) - ''New Bush'' = kapela , kterou sice mám taky docela rád, ale kde se Rossdale - kdysi skvělý textař a charismatický frontman proměnil, přesně jak se psalo tady ve článku - ve čtyřicátníka, který si pořád hraje na dvacetiletého krasavce a snaží se zaujmout na koncertech a songy z The Sea Of Memories s připitomělými texty a hudbou (jako mají např. I Believe In You, The Afterlife a hlavně nejhorší píseň jakou jsem kdy slyšel od jakékoliv ze svých oblíbených skupin - She's a Stallion) 40-leté obtloustlé matky, které si kdysi věšely v pokoji jeho plakáty.
Bývalý kytarista Nigel Pulsford to před tím, než se vůbec kapela znovuzrodila řekl úplně přesně - ,,Ve své době BUSH byla dost ''nervózní'' kapelou, která se pořád snažila sama sebe vytlačit pryč´´. A ono se tak bez něho fakt stalo.
Tweet