Katarína Knechtová - Tajomstvá

Pozor, přísně tajná tajomstvá!

Vydáno: 17.02.2012 09:00 v sekci Recenze - Kristina Bílá | foto: facebook interpreta

Devadesátky: v IMT Smile bratrů Táslerových nesměle postává náctiletá Katarína Knechtová. Střih do roku 2012: z nezkušené ale talentované Prešovanky vyrostla sebevědomá žena, která nyní poodhaluje svá pestrá "Tajomstvá". Znějí dospěleji, více elektronicky a stále dostatečně osobitě.

7/10

Katarína Knechtová - Tajomstvá

Vydáno: 13.2.2012
Celkový čas: 47:38

Skladby: To musi byť len láskou, Zopár slov, Zločin, Porcelán, Zmier svetlo s tmou, Tajomstvá, Zahmlená, Keby, Pocit, Zatmenie, Cesty nikam

Vydavatel: Universal

"Katarína Knechtová rovná se Peha rovná se 'Spomaľ." Běda tomu, kdo si to ještě myslí! Před čtyřmi lety se přece Katarína Knechtová od této populární slovenské skupiny definitivně odstřihla. Nenásledovalo však období stagnace, při němž by si zpěvačka zoufalstvím rvala vlasy. Naopak. Pěkně zostra nakopla svou sólovou kariéru vydáním povedené debutovky "Zodiak". Rok se s rokem sešel a na stole máme čerstvou novinku "Tajomstvá". Z Katky čiší sebevědomí, tak proč by se nepokusila o pár změn? Hodila se do gala, album natočila i v anglické verzi (nese jméno "Love And Regret") a vsadila na progresivnější zvuk. Něco i tak zůstalo stejné - ruku v ruce s producentem Christianem Eignerem opět natočila báječnou desku.

Jste jedni z těch, kteří tvrdí, že Katce nová uhlazená image nesluší? Vše je o názoru, jenže po poslechu alba uznáte, že nový vzhled perfektně koresponduje s obsahem CD. "Tajomstvá" zní totiž opravdu odvážněji a dospěleji. Zkrátka jako dílo vyzrálé třicetileté ženy, která po letech v showbusinessu přesně ví, co chce, a hlavně zná způsob, jak své sny zrealizovat. Nahrávání v rakouském studiu se mimo jiné podepsalo na světovém zvuku, z desky je cítit chuť zkoušet nové věci a snaha aspoň trochu rozčeřit hudební scénu (alespoň tu česko-slovenskou určitě).

Ačkoli zpěvačka v hojné míře vsadila na - v současnosti velmi oblíbené - propojení popu a electrosoundu a stejně tak na pestřejší aranže, zpovzdálí vykukuje tatáž Katarína, jako tomu bylo na "Zodiakovi". Stále dokáže složit silné emotivní písně - třeba naléhavá skladba "Zločin", tajemná "Zahmlená" či singl "Zmier svetlo s tmou" jsou toho jasným důkazem. Vedle nich vynikají také elektronicky pestřejší "Keby" i "Pocit", v nichž je znatelně cítit popostrčení ze strany depešáka Christiana Eignera. Extrémním případem je pak "Zatmenie", jež ve finále zní jako obyčejná tucárna. Bylo by zajímavé slyšet tuhle věc ve zmíněné anglické verzi - angličtina by v ní jistě vyzněla líp.

Půvabná Slovenka se naštěstí obloukem vyhnula kýči a dnešním rádoby cool trendům. Pokračuje ve své stopě, akorát objevuje další možnosti tvorby. To, že Katarína Knechtová hudebně vyrostla, rozhodně není žádným tajomstvom. Ale proč se nepřesvědčit na vlastní uši?

  • Katka je No.1. :) (Mofo, 17.02.2012 12:40) Reagovat

    Album Tajomstvá je super album !!! Určite bude patriť medzi najlepšie za rok 2012 na Slovensku a Čechách :) Neváhajta a kúpite si ho, krásne piesne a booklet s fotkami .... :)
    Mofo

  • nooo Katka (ufo, 17.02.2012 12:50) Reagovat

    Katka je velmi pekná slečna ale hudobne ???..mne sa skor pacila s IMT Smile, a teraz sa mi nepaci ani IMT ani Katka..myslím hudobne..ale ako žena je velmi krasna..:))..ale vela uspechov jeje prajem..a nech sa polepší..:)))

  • Nevim (speedy, 02.03.2012 17:05) Reagovat

    me to prijde takovy spotrebni pop... podle toho, sice krasna, ale trochu prvoplanove nastylovana slecna. muzika lepsi prumer, ale je to studene

  • krasne album (marian, 04.03.2012 21:12) Reagovat

    Pro me osobne je to moc krasne album, po prvni solovce jsem z Katky byl dost na pochybach, ale tohle me neskutecne bavi... I kdyz anglicka verze, alespon dle singlu, bude slabsi o jeji anglictinu...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 48/2025 - od Thomase Raggiho přes Zac Brown Band po živáky Depeche Mode a Nicka Cavea (10.12.2025 17:00)
- Video: Depeche Mode servírují působivou "Ghosts Again" jako ochutnávku mexického živáku (17.11.2025 08:08)
- Hudba v TV: "Emko" je biják hlavně pro skalní fanoušky Depeche Mode (01.11.2025 15:30)
- Koncertní film "Depeche Mode: M" vyjde i fyzicky. Přinese také čtyři nevydané skladby (26.10.2025 19:17)
- Snímek "Depeche Mode: M" nabídne v kinech koncertní zážitek i meditaci nad smrtí (21.09.2025 11:00)
- Video: "Hľadanie" Kataríny Knechtové odráží její pouť do Santiaga de Compostela (08.07.2025 12:08)
- Video: Depeche Mode se loučí s érou desky "Memento Mori". V "People Are Good" hledají to dobré v nás (06.04.2024 08:00)
- Naživo: Depeche Mode v Praze skvěle zahráli, svou show ale neoslnili (23.02.2024 14:13)
- Fotogalerie: Depeche Mode odehráli ve čtvrtek v O2 areně koncert, na který se bude ještě dlouho vzpomínat (23.02.2024 08:35)
- Video: Katka Knechtová s Xindlem X zvou duetem "Si zabil, kámo" ke sledování seriálu "Policie Hvar" (13.02.2024 15:38)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe