Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 37. týden

Nové desky pro 37. týden

Vydáno: 11.09.2011 07:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Kdo by to byl řekl. V novinkách příštího týdne se nejvíce vyžijí fanoušci blues. Potěší je Chris Rea, svým způsobem Ry Cooder a především živák Wyntona Marsalise a Erica Claptona. Hiphoppeři naopak zajásají nad Lilem Waynem, rockeři nad Alice Cooperem, metalisti nad Dream Theatre a ti, co holdují indies, nad The Kooks.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 12. září vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Lil Wayne - Tha Carter IV (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop

Lil Wayne - The Carter IV
S vítězstvím v americkém albovém žebříčku, bezmála milionem prodaných kusů a dvoutýdenním zpožděním se k nám dostává "Tha Carter IV" Lila Wayna. Čtvrté pokračování carterovského příběhu na sebe nechalo dlouho čekat. Vznikalo téměř tři roky, během kterých Lil Wayne stihl vydat dvě další alba, vydání této novinky několikrát odložit a také pobýt pár měsíců ve vězení. A co na čtyřce přináší? Předně je to popovější zvuk, než na jaký jsme byli zvyklí u předchůdce, a pak také řada slavných hostů. Mezi nimi naleznete jména jako John Legend, Drake, Rick Ross, Nas, Busta Rhymes či Jadakiss. V producentském týmu pod vedením jeho samotného pracovali například Birdman, Willy Will, Bangladesh, T-Minus, Polow da Don, Cool & Dre nebo The Smeezingtons. Celkem se na hodinové CD vešlo patnáct stop a dvě z nich - "John" a "6 Foot 7 Foot" - hrají na Waynově webu.


Tip týdne

Wynton Marsalis And Eric Clapton - Wynton Marsalis And Eric Clapton Play The Blues Live From Jazz At Lincoln Center (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues / jazz

Eric Clapton, Wynton Marsalis - Live From Jazz At Lincoln Center
Je to sotva pár měsíců, co jsme vám v Nových deskách představovali živé album trumpetisty Wyntona Marsalise z Jazz At Lincoln Center, kam si ten večer pozval Willieho Nelsona a Norah Jones, aby oslavili Raye Charlese. Krátce po vydání tohoto CD si na to samé místo pozval jiného mistra svého oboru - Erica Claptona. Záznam ze tří večerů vychází nyní jako "Wynton Marsalis And Eric Clapton Play The Blues Live From Jazz At Lincoln Center". Společně s Jazz At Lincoln Center Orchestra hráli a zpívali písničky, které až na jednu vybral Eric Clapton a zaranžoval Wynton Marsalis. Tou jedinou písničkou, kterou do programu protlačil a upravil basák Carlos Henriquez, je "Layla", jež dostala nevšední podobu pohřební písně městu Crescent City. Tím ovšem ještě výjimečnost celé nahrávky zdaleka nekončí. Hostem ve dvou písničkách byl totiž další vynikající bluesový kytarista Taj Mahal. Vedle standardní edice bude k dostání i verze s DVD, kde najdete nejen video z koncertu, ale především o jednu skladbu navíc. Úryvky z tohoto titulu si můžete poslechnout na Marsalisově webu.


Chris Rea - Santo Spirito Blues (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues rock / soft rock

Chris Rea - Santo Spirito Blues
Ani to moc dlouho netrvalo a Chris Rea se vrací zpět s novým albem. Dva roky po vydání kompilace "Still So Far To Go" a rok po turné, které zavítalo i do Prahy, se tentokrát hlásí s dalším turné a především i studiovým albem "Santo Spirito Blues", na němž se opět projevuje jeho neskutečný umělecký přetlak. Ve standardním vydání obsahujícím "pouze" třináct nových songů to není ještě tolik patrné, ovšem anglický zpěvák a kytarista připravil i boxset čítající disků hned pět - tři CD a dvě DVD. Ke zmíněnému albu zde přihodí ještě dva filmy a soundtracky k nim. Snímky jeho nahrávací firma představuje tímto textem: "První z nich je syrovou a nemilosrdně upřímnou kronikou býčích zápasů a obsahuje neoklasickou a cikánskou hudbu tematicky zaměřenou na Španělsko a druhý film ukazuje Chrise na pouti Florencií při jeho hledání pravdy, na cestě, kterou možná chtěl, možná nechtěl podniknout." Sám zpěvák se o albu rozhovořil ve videích na svém webu.


Alice Cooper - Welcome 2 My Nightmare (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / hard rock

Alice Cooper - Welcome 2 My Nightmare
Pokud si potrpíte na hudební legendy a vaším oblíbeným žánrem je rock, nenechte si ujít nové album rockera Alice Coopera. Hudebník na něm navazuje na své legendární album "Welcome To My Nightmare" z roku 1975. Na tematické nahrávce začal pracovat už v létě loňského roku. Už na podzim měl hotových třináct písní, se kterými mu vypomohl producent Bob Ezrin. Společně se jim podařilo dosáhnout podobného zvuku jako na původní nahrávce a hudbě ze sedmdesátých let. "A pokud se nám to povedlo a půjde to tak dál, bude to fakt něco," dodává na závěr Alice Cooper. Jestli se mu to skutečně zdařilo, posuďte sami poslechem a zhlédnutím klipu k songu "I'll Bite Your Face Off" na zpěvákově MySpace.com.


The Kooks - Junk Of The Heart (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie rock / indie pop

The Kooks - Junk Of The Heart
Britská kytarovka The Kooks vydává třetí album "Junk Of The Heart" a má na co navazovat. Debut z roku 2006 propasírovala na dvojku britského žebříčku a druhou desku "Konks" dokonce na samotný vrchol. Ačkoli se původně mluvilo o tom, že novinku bude produkovat Jim Abbis, nakonec se této role ujal Tony Hoffer, kterého známe ze spolupráce s Beckem, Air nebo Belle & Sebastian. Společně s kapelou nakonec na desku zařadil dvanáct písní v poměrně veselém a hravém duchu. Sám zpěvák a frontman Luke Pritchard o nich prohlašuje: "Budou to svižnější, rychlejší věci, které dávají dohromady určitý celek. Jsme albová kapela a rádi bychom, aby se tahle deska dobře poslouchala od začátku do konce a fungovala jako nějaký výlet, na který s námi lidé vyrazí." O tom, zda má pravdu, se můžete přesvědčit například ve videoklipech na YouTube.com kanálu kapely.


Anathema - Falling Deeper (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: atmosférický metal

Anathema - Falling Deeper
Řadovky dneska vydává každý, ale interpretovat své vlastní písně jinak, to jen tak někdo neudělá, napadlo asi kluky z Anathemy, britské progresivní formace na poli rockové a metalové hudby. Proto vydávají "Falling Deeper", kterou navazují na tři roky starou desku "Hindsight". Stejně jako tehdy i nyní nahráli odlišné verze svých starších kousků. Produkci obstaral kytarista a hlavní skladatel kapely Daniel Cavanagh. Mix připravil Andrea Wright v Parr Street Studios v Liverpoolu. Ukázky písní z celé desky najdete na stránkách kscopemusic.com.


Dubioza Kolektiv - Wild Wild East (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop / reggae / world music / rock

Dubioza Kolektiv - Wild Wild East
Díky řadě koncertů není Dubioza Kolektiv na naší scéně žádným nováčkem. Tato kapela z Bosny a Hercegoviny kombinující styly jako hip hop, reggae, dub, rock a pochopitelně i folklor své domoviny už u nás vystoupila na řadě festivalů či koncertů. Nyní se ovšem sláva této formace opět o něco rozšíří více do světa. Nejenže si za poslední album "5 do 12" vysloužila nominace na letošní cenu IMPALA Independent Album Of The Year, ale především vydává album "Wild Wild East", které vyjde jako její první počin celosvětově. Pro toto CD připravili muzikanti celkem jedenáct anglicky zpívaných skladeb, jejichž texty se točí kolem témat porozumění a tolerance spolu s tvrdou kritikou nacionalismu, korupce a bezpráví. Kdo by tuto skupinu ještě neznal, může se s ní seznámit poslechem alba na stránkách vydavatelství Indies Scope.


Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events
Američtí prog metalisté z Dream Theater nahrávali novou desku "A Dramatic Turn Of Events" za složité situace. Formaci opustil Mike Portnoy, bubeník a jeden z původních členů. Při nahrávání nových písní se tedy museli vypořádat nejen s jeho odchodem, ale zaučovat také nového člena Mikea Manginiho. Výsledkem je devět skladeb, které média přijala prozatím velmi pozitivně a hodnotí je jako "svěží a zajímavé". Performance nového bubeníka si od časopisu Drumhead Magazine vysloužila hodnocení: "Má sílu a výdrž jako závodní kůň. Snaží se ze všech sil, aby vynikl jeho talent, a ten samý prostor nechává ostatním." Jako první ochutnávku vybrali Dream Theater skladbu "On The Backs Of Angels", kterou jsme vám v rubrice Audio Jukebox nabídli už začátkem července. Naživo jste si novinku mohli otestovat na festivalu Benátská noc.


Ry Cooder - Pull Up Some Dust And Sit Down (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: americana / Tex-Mex / blues / gospel

Ry Cooder - Pull Up Some Dust And Sit Down
Jeden z nejlepších kytaristů několika desetiletí Ry Cooder opustil svoji kalifornskou koncepční sérii a vydává desku s poměrně dlouhým názvem "Pull Up Some Dust And Sit Down". Na ní se opět vydává na pomezí Texasu a Mexika, tedy ke stylu zvanému Tex-Mex a také ke kořenům americké hudby, blues, folku a gospelu. Děje se tak za pomoci čtrnácti písniček, jejichž producentem je sám Cooder. Již nyní sklízí za novinku ve světě nadšené recenze, které ji dokonce řadí i k těm nejlepším, co ve své kariéře natočil. Ukázky všech skladeb si můžete poslechnout na stránkách vydavatelství Nonesuch.


Japanese Voyeurs - Yolk (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní metal / grunge

Japanese Voyeurs - Yolk
Britská alternativní formace Japanese Voyeurs vydává po dvou letech novou desku "Yolk". Nástupce debutového EP "Sicking & Creaming" vzbudil společně s dvojsinglem "That Love Sound" & "Blush" velký rozruch, až si jich všiml samotný Slash a nechal je předskakovat na svých koncertech. Plni cenných zkušeností pak muzikanti doklepli novinkovou nahrávku. Na "Yolk" najdete dvanáct kousků, kterými podle mnohých recenzentů vypálí spoustě běžných rockových band rybník. Třeba magazín Kerrang! uvádí: "Už dlouho - v podstatě od devadesátek - jsme neviděli rockovou kapelu s frontmankou, která dokáže spojit nevrlost a sílu tak působivým způsobem..." Časopis The Fly přidává jinou hudební charakteristiku: "Je to, jako byste ve stejném poměru smíchali Queens Of The Stone Age a Alice In Chains..." Jestli je to pravda, posuďte sami z hudebních ukázek na MySpace.com kapely.


The Drums - Portamento (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie-pop / new wave / post-punk

The Drums - Portamento
Čtveřice z newyorského Brooklynu zaujala již svým EP "Summertime!" z roku 2009 i o rok mladším eponymním debutem. Nyní se hudebníci budou snažit navázat novinkou "Portamento", která bude opět postavená na jejich kytarovém soundu ovlivněném kapelami jako The Smiths, Orange Juice nebo Joy Division. Většinu z dvanácti skladeb, které se na desku vešly, má na svědomí zpěvák a frontman The Drums Jonathan Pierce a vy si je můžete poslechnout již dnes na stránkách New York Times. Kdo umí anglicky, může si navíc přečíst k pěti z nich komentář autora samotného.


Čankišou - Faÿt (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie rock / alternativní rock

Čankišou - Faÿt
Kapela Čankišou, která díky hutnému etno-rocku již několik let patří ke špičce domácí world music, právě vydává svoji pátou desku pojmenovanou "Faÿt", což znamená v jazyku Čanki číslovku pět. Sedmičlenná sestava tentokrát připravila zatím nejrockovější písně lidu Čanki, a chytlavé melodie tak často doprovází, kromě tradičních "čanki" rytmů, i kytara. "Jednotným tématem alba je polosvět a uvolněnost doby, na kterou se už téměř zapomnělo," popsal desku zpěvák kapely Karel Heřman. Při nahrávání jako by si muzikanti vzpomněli na účinkování v rockových formacích a v Indies studiu pod dohledem Broňka Šmida své skočné písně zahustili. Co si pod těmito řádky můžete představit, nejlépe zjistíte, když si na stránkách vydavatelství Indies Scope "Faÿt" poslechnete.


Noah And The Whale - Last Night On Earth (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie pop / folk-pop

Noah And The Whale - Last Night On Earth
Nutno říct, že trvalo opravdu dlouho, než k nám konečně z Anglie dorazilo poslední album indie popových Noah And The Whale "Last Night On Earth". Na ostrovech totiž album vyšlo již na začátku března, a tak o něm lze už nyní prohlásit, že je úspěšnější než předchůdce, o čemž vypovídají jak prodeje, tak s tím spojené umístění v britském albovém žebříčku. O tom, jaké toto album je, si můžete přečíst v naší recenzi v Podpultovkách. Naše názory pak můžete konfrontovat s poslechem alba ve stylovém přehrávači na webu kapely.


Dále vychází:

Bullmeister - Too Young To Die Old (Universal)
Cipher System - Communicate The Storms (M.A.B.Records)
Derek Sherinian - Oceana (Mystic Production)
James Blunt - I'll Be Your Man (singl) (Supraphon/Warner Music)
John Wesley - The Lilypad Suite (Mystic Production)
Kittie - I've Failed You (Mystic Production)
Majesty - Own The Crown (Mystic Production)
Matt Monro - The Singer's Singer (EMI)
Messenger - See You In Hell (Mystic Production)
Paul McCartney - Chaos And Creation In The (Universal)
Revocation - Chaos Of Forms (Mystic Production)
Riverside - Reality Dream Trilogy (Mystic Production)
Různí - Conan The Barbarian 3D (Music From The Motion Picture) (soundtrack) (Supraphon/Warner Music)
Různí - Tekno 60 (Universal)
Sinner - One Bullet Left (Mystic Production)
Staind - Staind (Supraphon/Warner Music)
The Devil Wears Prada - Dead Throne (Supraphon/Warner Music)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • h (michal, 11.09.2011 09:28) Reagovat

    a co opeth?

  • A Ed Sheeran? (Random, 12.09.2011 03:43) Reagovat

    Nebo se jen pocita CZ scena?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Poslechněte si ukázku písně "Just A Notion" od Abby
Poslechněte si ukázku písně "Just A Notion" od Abby Abba krátí čekání fanoušků na vymodlenou comebackovou desku útržkem dalšího songu z ní. V pondělí se na sociálních sítích švédské čtveřice objevilo patnáctisekundové video, v němž zní kousek skladby "Just A Notion". Ta... čtěte zde
Vydáno: 18.10.2021 22:35 v sekci Novinky
11
Český mejdan s Impulsem, O2 arena, Praha, 16.10.2021
Naživo: Párty Rádia Impuls přinesla radost všem generacím V sobotu večer proudily do pražských Vysočan davy lidí - ti v divném oblečení na Comic-Con a pak ti, co šli na Český mejdan Rádia Impuls, na který se načekali dva roky. Mirai, Jelen, Michal Hrůza, Olympic, Xindl X, Marie Rottrová a... čtěte zde
Vydáno: 18.10.2021 13:44 v sekci Naživo
1
Halsey - If I Can't Have Love, I Want Power 9/10
Recenze: Halsey si na desce "If I Can't Have Love, I Want Power" sáhla na svůj dosavadní vrchol V hudebním businessu není žádnou výjimkou, že debutové album interpreta je nejen tím nejúspěšnějším, ale taky tím nejlepším, které za svou kariéru nahraje. Halsey mezi ně ovšem nepatří. Její dosavadní tři desky byly sice... čtěte zde
Vydáno: 18.10.2021 00:00 v sekci Recenze
6
Southpaw - I'm Really Gonna Miss These Songs When I'm Dead 7/10
Recenze: Southpaw natočili desku pro nostalgiky a melancholiky Hudební workoholici Jiří Burian a Karel Havlíček si po letech udělali radost a s mladou krví za zády nahráli nové album kapely Southpaw s názvem "I'm Really Gonna Miss These Songs When I'm Dead". Jejich příznivce potěší, nezklame, ale... čtěte zde
Vydáno: 17.10.2021 10:30 v sekci Recenze
2
"Damn The Torpedoes" Toma Pettyho & The Heartbreakers potvrzuje mýtus o klíčových třetích albech
Slavná alba: "Damn The Torpedoes" Toma Pettyho & The Heartbreakers potvrzuje mýtus o klíčových třetích albech Některým kapelám se podaří dosáhnout věhlasu hned první nahrávkou - takových silných debutů už jsme v našem seriálu pár měli. Pak je tu ještě druhá část, která si musí počkat a svou cestu k úspěchu si vybudovat. Ideálně... čtěte zde
Vydáno: 16.10.2021 16:35 v sekci Recenze | Slavná alba
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)
- Nové desky 39/2021 - od Brandi Carlile přes Asking Alexandria po Ministry (06.10.2021 13:15)
- Nové desky 38/2021 - od Mig 21 přes Poppy po Vladimíra Mišíka (29.09.2021 17:05)
- Eric Clapton připravil akustické album "Lady In The Balcony: Lockdown Sessions" (29.09.2021 07:38)
- Nové desky 37/2021 - od Daughtry přes 2Cellos po Toma Hodge & Floexe (22.09.2021 17:05)
- Nové desky 36/2021 - od Kacey Musgraves přes Manic Street Preachers po Metalliku (14.09.2021 08:00)
- Nové desky 35/2021 - od Imagine Dragons přes Iron Maiden po Rudimental (08.09.2021 08:00)
- Nové desky 34/2021 - od Halsey přes CHVRCHES po OneRepublic (01.09.2021 08:00)
- Video: Frustrovaný Eric Clapton v singlu "It Has Gotta Stop" křičí: "Tohle musí skončit!" (29.08.2021 18:12)
- Video: První ochutnávka z nového alba od Dream Theater "The Alien" je epická, ale nijak nepřekvapí (24.08.2021 15:17)

ALBUM TÝDNE 42/2021

Halsey
If I Can't Have Love, I Want Power

V hudebním businessu není žádnou výjimkou, že debutové album interpreta je nejen tím nejúspěšnějším, ale taky tím nejlepším, které za svou kariéru nahraje. Halsey mezi ně ovšem nepatří. Její dosavadní tři desky byly sice skvělé, čtyřka "If I Can't Have Love, I Want Power" je ale jednoznačně ještě lepší.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.11.
Paul Kalkbrenner (DE) (Forum Karlín, Praha)
Út 09.11.
Ota Balage (CZ) - Balage 60 (O2 Universum, Praha)
Út 30.11.
Tata Bojs (O2 Universum, Praha)
Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 31.12.
Rage Against The Machine (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Ozzy Osbourne (UK) + Judas Priest (UK) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Kryštof Adele Lady Gaga Ewa Farna Rihanna AC/DC Karel Gott BTS Madonna Ed Sheeran Metallica Beyoncé Billie Eilish Dua Lipa Jelen Ozzy Osbourne Vladimír Mišík The Cure Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu