Pohled do hitparád IFPI - 28. týden

Česku vládnou nenabažitelní Black Eyed Peas a Čechomor

Vydáno: 20.07.2011 10:10 v sekci České hitparády - Jakub Malar | foto: facebook interpreta

Dramatické změny teď nejsou doménou žádných světových hitparád, takže těžko můžeme kroutit hlavou nad těmi našimi. Už jen proto, že tento týden proběhly výměny na prvních místech. A komu to nestačí, ať se jde zchladit někam k vodě. Vy ostatní si můžete přečíst pravidelný komentář českých hitparád.

Black Eyed Peas - Just Can't Get Enough
© facebook interpreta
RÁDIA - Tak se dočkali. A kdo že? No přece popaři Black Eyed Peas. Jejich singlovka "Just Can't Get Enough" se dlouho motala těsně pod vrcholem a teď jej dobyla. Možná i díky oznámení, že to hodlají (alespoň na nějakou dobu) zabalit (což vyvolalo mimochodem spoustu pozitivních reakcí) Na dvojku sesadili Milk & Sugar a "Hey (Nah Neh Nah)". Dobře jim tak. Třetí až pátá pozice se nemění. Stejně jako zbytek desítky a v podstatě celé hitparády...

Co se týče nejúspěšnějších českých skladeb, tak už třetí týden po sobě je nejhranější českou písní singl "La,la" od Debbi. V patách jí jsou Chinaski s "Duší z gumy" a Mandrage a jejich "Františkovy Lázně".

Jedinou novinkou tento týden je skladba "Naj" od Mira Žbirky. Ten sice poslední album "Empatia" vydal v roce 2009, ale stále z něj tahá singly. No ještě že tak. Bychom jinak byli úplně bez novinek.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Black Eyed Peas - Just Can't Get Enough
  2. Milk & Sugar vs. Vaya Con Dios - Hey (Nah Neh Nah)
  3. ▬ Alexandra Stan - Mr. Saxobeat
  4. Adele - Someone Like You
  5. Israel Kamakawiwo'ole - Over The Rainbow
  6. Pitbull & Ne-Yo & Afrojack & Nayer - Give Me Everything (Tonight)
  7. ▲ #LMFAO/Lauren Bennett/Goonrock - Party Rock Anthem
  8. Edward Maya & Vika Jigulina - Desert Rain
  9. Snoop Dogg - Sweat (David Guetta Version)
  10. Bruno Mars - Lazy Song

Top 100 RÁDIO 28/2011 - novinky:
53. Miro-Zbirka - Naj

Čechomor - Místečko
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Nacházíme se zrovna uprostřed okurkové sezóny a je to dost dobře vidět na prodejnosti. Přesná čísla sice nemám, ale už od pohledu je mi jasné, že se nemohla pohybovat vysoko. Především u nižších položek a tzv. novinek, ale o tom až níže. Jedničku minulého týdne, Roberta Křesťana a Druhou trávu, vystřídal Čechomor s "Místečkem". Na dvojku si poskočili Tata Bojs a "Ležatá osmička". Nejúspěšnější trojici uzavírá Lady Gaga, která se kupodivu s "Born This Way" drží v naší hitparádě poměrně dlouho. Zajímavostí v TOP 10 je návrat německých Rammstein. "Liebe ist für alle da" je pravděpodobně k dostání se slevou (jak už se tak u nás stalo pravidlem) a do desítky se vrací po více než roce a půl.

A teď k již zmiňovaným novinkám. Opravdu se moc nedá mluvit o novinkách, protože jde většinou o desky dávno vydané, které se ale teprve až nyní dostaly do padesátky nejprodávanějších alb. Máme tady dvakrát Rolling Stones ("Out Of Our Heads" a "December's Children"), dvakrát U2 ("Under A Blood & Red Rock" a "The Unforgettable Fire"), Adele s její prvotinou "19" a alba skladatelů klasické hudby (Mozart, Beethoven). Co naplat, novinek teď vychází opravdu málo.

Top 10 - prodejnost:
  1. Čechomor - Místečko
  2. Tata Bojs - Ležatá osmička
  3. Lady Gaga - Born This Way
  4. Beyoncé - 4
  5. Rammstein - Liebe ist für alle da
  6. Iron Maiden - From Fear To Eternity (Best Of 1990-2010)
  7. Robert Křesťan & Druhá tráva - Marcipán z Toleda
  8. ▼ Různí - Taneční liga 130
  9. Depeche Mode - Remixes 2: 81-11
  10. Kabát - Banditi Di Praga

TOP 50 Prodejní 28/2011 - novinky:
20. Rolling Stones - Out Of Our Heads / Reedice 2007
27. U2 - Under A Blood & Red Rock
32. Svatoslav Richter - Pianist of the Century
35. Mozart - Anda - Klavírní koncerty - komplet
37. U2 - The Unforgettable Fire
39. Rolling Stones - December's Children
40. Adele - 19
41. Martha Argerich - Collection 1: The Solo Recordings
42. Beethoven / Karajan Symphonie 1-9
47. Alfred Brendel - Artist's Choice Collection
49. Karajan - Master Recordings

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 28. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2026
Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku Americký muzikant a herec Joe Keery alias Djo vystřelil s písní "End Of Beginning" do čela tuzemské hitparády digitálních singlů. Navázal tak na úspěch z Velké Británie, kde aktuálně také kraluje žebříčku. Českým rádiím dál... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Pocta Davidu Stypkovi, O2 universum, Praha, 12.1.2026
Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem Vzpomínkové koncerty věnované Davidu Stypkovi uzavřely dvě vyprodané pražské zastávky v O2 universu. Jeho písně v orchestrálních aranžích zahrála Moravská filharmonie Olomouc, za mikrofonem se střídali Mirai Navrátil, Kateřina... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku (15.01.2026 08:00)
- První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku (08.01.2026 08:00)
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Audio: Tata Bojs v novém singlu mluví řečí "Třetí osoby" (03.12.2025 15:25)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Recenze: "To nejlepší 2" od Čechomoru přináší pestrý výběr s otazníky (26.11.2025 08:00)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe