Ringo Starr & His All-Starr Band, Kongresové centrum, Praha, 29. června 2011

It's Been An Easy Day's Night! Full Of Peace & Love

Vydáno: 30.06.2011 11:28 v sekci Naživo - Michal Koch | foto: facebook interpreta

Nevím, zda je možné v sedmdesáti řídit vlak nebo rubat uhlí. Vím ale, že i v jednasedmdesáti je možné bavit vyprodané sály, sebe i partu muzikantů, kterým lechtá ego název kapely i fakt, že hrají s NÍM! Ringo Starr předvedl, že velký sál Kongresového centra v Praze lze naplnit mírem & láskou. A zábavou.

Live: Ringo Starr & His All-Starr Band

místo: Kongresové centrum, Praha
datum: 29. června 2011
setlist: It Don't Come Easy, Honey Don't, Choose Love, Hang On Sloopy, Free Ride, Talking In Your Sleep, I Wanna Be Your Man, Dream Weaver, Kyrie, The Other Side Of Liverpool, Yellow Submarine, Frankenstein, Peace Dream, Back Off Boogaloo, What I Like About You, Rock And Roll, Hoochie Koo, Boys, Love Is Alive, Broken Wings, Photograph, Act Naturally, With A Little Help From My Friends, Give Peace A Chance (fragment)

Ringo Starr
© facebook interpreta
Naživo jsem si ověřil, co bylo lze tušit z četných audio i video záznamů všech možných vystoupení jeho All-Starr Bandu v nejrůznějších sestavách, se kterým brázdí pódia již více než dvacet let: Ringo Starr chce hlavně bavit sebe a všechny okolo, umělecky však nese na koncertech odkaz The Beatles jednoznačně Paul McCartney. Pokud se s tímto faktem smíříte a pokud se smíříte i s tím, že Ringo na svých vystoupeních dává více než bohatý prostor tvorbě spoluhráčů a ve své zhruba polovině ještě repertoár celé ty roky obměňuje minimálně, můžete se velmi dobře pobavit. Nic víc, nic míň.

Samozřejmě, Ringo Starr je taková legenda, že s ním nehrají žádná béčka, pro zástupy muzikantů je čest být s ním na jednom pódiu, a navíc je dost velký profesionál na to, aby si nekazil pověst. Tudíž své fanoušky nenechá zbytečně čekat (akademická čtvrthodinka), vše je bezchybně nazvučeno a show odsýpá v akurátním rytmu a tempu. V předehře úvodní "It Don't Come Easy" přibíhá na pódium křepce, jako by mu bylo o dvacet let méně, po následující rock'n'rollové připomínce počátků The Beatles "Honey Don't" s úsměvem přebírá květiny od malých fanynek a přes mikrofon jim posílá polibky, při "Choose Love" usedá uprostřed skladby za bicí, a dává tak prvně ochutnat ze skvěle hutného zvuku dvou souprav.

Ringo Starr & His All-Starr Band 2011
© facebook interpreta
Pokud mezi písněmi hovoří hlavní hvězda, je vše v nejlepším pořádku. Jeho suchý anglický humor, sebevědomí, ze kterého si zároveň tak trochu utahuje, a neskrývaná radost, že baví a rozdává na všechny strany peace & love, to vše působí jako balzám na duši. "I wanna do one song I played with another band I used to be in..." uvádí "I Wanna Be Your Man". "I know you know this song and if you don't know this song, you're in the wrong venue!" zazní před "Yellow Submarine", při které sice povzbuzuje publikum, aby zpívalo sborem s ním, ale sám ani na chvilku nepřestává. Před novinkou "Peace Dream" představuje kapelu a na závěr se ptá publika: "And what's my name?", přičemž po mohutném zahučení "RINGO!!!" opáčí: "Thank you. Makes me feel good..."

Kamenem úrazu jsou bohužel četná představení tvorby jeho spoluhráčů. Ne že by šlo o špatné skladby, ale svým charakterem ve většině případů do Ringova repertoáru příliš nesednou - čest výjimkám "Hang On Sloopy" či "Rock And Roll, Hoochie Koo", druhá jmenovaná bohužel pokažená zbytečným kytarovo-onanistickým závěrem. Velmi milým překvapením je souznění dvou bubeníků v křehké "Broken Wings", naopak instrumentální úlet "Frankenstein" Edgara Wintera přichází z úplně jiného světa. Nejvíce si ale muzikanti jednoznačně rozumějí, když dojde na rock'n'rollovou klasiku, kterou mají všichni v krvi, vrcholy celého večera jsou tudíž jednoznačně již zmíněná "Honey Don't" a "Boys".

Ringo Starr
© facebook interpreta
Žádné speciální efekty, ale skvěle šlapající kapela. Zarytému fandovi Ringa Starra pravděpodobně spousta písní schází (namátkou "What Goes On", "Octopus's Garden", "I'm Greatest" nebo "Weight Of The World"), ale při "With A Little Help From My Friends", na které je velmi slyšet, že ji McCartney s Lennonem skládali Starrovi na míru, skorem neudrží slzu. Občas trochu pruda, jak se všichni navzájem chválí, že jsou incredible, great a všechno (kapela, Praha, sál, diváci, Česká republika, píseň) je beautiful, ale taky nefalšovaná radost z hraní a moc příjemná energie proudící do publika plnými doušky. Vyberte si. Já jsem velmi rád, že jsem i druhého žijícího Beatla naživo viděl a slyšel.

P. S.: A žádné přídavky. Pěkně odehrajeme, co chceme, rozloučíme se, vzkážeme od Johna "Give Peace A Chance", ukloníme se a nazdar. Podobnou radost (vynecháním toho divného divadýlka na závěr koncertu) mi zatím udělala jen Madonna. Takže: díky za všechno, Richarde!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Album plné ticha. Ed Sheeran, Annie Lennox, Kate Bush a tisícovka dalších umělců protestují proti AI (28.02.2025 17:51)
- Paul McCartney se po padesáti letech shledal se svou ukradenou baskytarou Höfner (18.02.2024 14:03)
- Nové desky 5/2024 - od Kateřiny Marie Tiché přes L Devine po Kirina J Callinana (07.02.2024 16:00)
- Zemřel Denny Laine, spoluhráč Paula McCartneyho ve Wings a první zpěvák The Moody Blues (06.12.2023 18:22)
- Hudba v tisku: Nádherná kniha "1964: Oči bouře" je kronikou fotografií a vzpomínek Paula McCartneyho na beatlemánii (26.11.2023 11:00)
- Audio: Takhle by The Beatles zněli dnes. Definitivně se loučí písní "Now and Then" (02.11.2023 15:50)
- The Beatles potvrdili vydání definitivně poslední písně "Now and Then". Poprvé ji uslyšíme příští čtvrtek (27.10.2023 09:11)
- Recenze: Deset bodů je skoro málo. Nonšalantní The Rolling Stones na "Hackney Diamonds" ukazují, že nostalgii nepotřebují (23.10.2023 00:00)
- Na novince Rolling Stones hostují i Paul McCartney, Lady Gaga, Elton John a Stevie Wonder (19.09.2023 13:12)
- Paul McCartney a Ringo Starr budou prý hostovat na chystané desce Rolling Stones (24.02.2023 17:03)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe