Pohled do hitparád IFPI - 23. týden

Stromae se protancoval na jedničku

Vydáno: 16.06.2010 21:08 v sekci České hitparády - Petr Balada | foto: facebook interpreta

Pětadvacetiletý Paul van Haver definitivně obsadil éter. Česko se tak zařadilo po bok Itálie, Francie či Německa, kde singl "Alors On Danse" také zvítězil. Petra Muka odstavil od zlata Richard Müller. Vysoko v žebříčku startuje živák U2 "360° At The Rose Bowl". Videoklip týdne pochází z roku 1958.

Stromae - Alors On Danse
© facebook interpreta
RÁDIA - Po devíti týdnech přišla změna na prvním místě. Třiadvacetiletého Edwarda Mayu vystřídal o dva roky starší Belgičan říkající si Stromae. Na dobytí vrcholu potřeboval dvanáct kol. Song "Alors On Danse" byl v jeho rodné zemi představen už v září minulého roku. Ve zbytku Evropy se tak stalo letos v únoru. Debutové album "Cheese" včetně zmíněného hitu mu vychází 21. června. Jestliže si Stromae vede v České republice stejně jako ve většině Evropy, ve vztahu ke Katy Perry jsme se vydali cestou Kanady.

Už minule padla otázka, zda Usher zasáhne s "OMG" zdejší krajinu stejnou silou jako tu anglickou či americkou. Podle aktuálních výsledků lze soudit, že nakonec si i u nás mnohem lépe povede aktuální vypalovačka "California Gurls", s kterou ho Katy Perry stále poráží v těsném souboji o vrchol kanadské hitparády. Zatímco Usher klesl v českém žebříčku na dvaadvacítku, Katheryn Elizabeth Hudson ve spojení se Snoop Dogem vyrazila směrem vzhůru a z třiatřicítky je rázem čtrnáctka. Stejným směrem se stále dere momentálně třináctý Adam Lambert i patnáctá Lady Gaga s trackem "Alejandro".

Tuto silnou trojku stíhá o patro níž umístěná Inna. "10 minutes" sice spadlo z desítky na třicet trojku, ale rekordním skokem náhradníka "Deja Vu" si Inna dál hlídá svou pozici jedné z nejhranějších interpretek dneška. Song vyšplhal z devadesátky na pětadvacítku. Hned za ním boduje Ke$ha s "Your Love Is My Drug", která k momentální pozici musela přeskočit dvacet devět příček. Mezi čtyřmi novinkami najdeme dva výrazné umělce. Tím prvním je partička Cypress Hill s kouskem "Armada Latina" (55.) a druhým osmdesátý sedmý Ruda z Ostravy.

Top 10 - rádia:
  1. Stromae - Alors On Danse
  2. Edward Maya - Stereo Love
  3. David Guetta feat. Kid Cudi - Memories
  4. Rihanna - Rude Boy
  5. ↑ Get Far - Radio
  6. Train - Hey, Soul Sister
  7. Ke$ha - Tik Tok
  8. Owl City - Fireflies
  9. Iyaz - Replay
  10. Lady Gaga feat. Beyoncé - Telephone

Top 100 RÁDIO 23/2010 - novinky:
55. Cypress Hill feat. Pitbull And Marc Anthony - Armada Latina
66. Yolanda Be Cool & DCUP - We No Speak Americano
68. K'naan - Wavin' Flag
87. Ruda z Ostravy feat. Martina Pártlová - Ostrava

Richard Müller - Už
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Deska "Už" Richarda Müllera překvapivě brzo odsunula Petra Muka z čela hitparády. Nicméně ten i nadále zpívá hned z několika míst napříč pořadím. Na bronzovém stupínku stanula novinka od U2. Jedná se o DVD záznam z koncertního turné "360° Tour" nasnímaný v říjnu loňského roku na stadionu v Pasadeně. Ano, je to ten samý koncert, který bylo možné sledovat přímým přenosem na YouTube. Ne všichni však měli to odblokované štěstí. Teď si můžeme všichni ověřit, oč jsme vlastně přišli. Jako návnada snad postačí, že o obraz se staralo dvacet sedm kamer!

Christina Aguilera, která prohrála minulý souboj novinek s Janou Kirschner, ji tentokrát předběhla. Ze čtyřicáté osmé pozice se vyšvihla až na čtyřku. "Krajina Rovina" je šestá. V jiném zajímavém souboji mezi "Dezorient Expresem" Prago Union a "Epilogem" PSH se tentokrát lépe prodávali prvně jmenovaní. Po předešlém propadu s konečným pořadím číslo dvacet sedm následoval výtah na třináctku. PSH mají pětadvacítku. Třicet osmička zbyla na "Nové hity 2010" nazpívané soutěžícími z 1. Česko Slovenské SuperStar. Album se objevilo v pošetce na novinových stáncích.

Top 10 - prodejnost:
  1. Richard Müller - Už
  2. Petr Muk - V bludišti dnů
  3. new U2 - 360° At The Rose Bowl DVD
  4. ↑ Christina Aguilera - Bionic
  5. Vladimír Mišík - Ztracený podzim
  6. Jana Kirschner - Krajina Rovina
  7. Petr Muk - Slunce: To nejlepší …
  8. new Různí - Taneční liga 121
  9. ↕ Spirituál Kvintet - Sto nejkrásnějších písní
  10. Radůza - Miluju vás

Top 50 Prodejní - novinky:
3. U2 - 360° At The Rose Bowl DVD
8. Různí - Taneční liga 121
11. Různí - 1. Česko Slovenská SuperStar - Nové hity 2010

Videoklip týdne: Renato Carosone - "Tu Vuò Fa' L'Americano"

Jako novinka v éteru, a to na šedesátém šestém místě, startuje Yolanda Be Cool pod producentským dohledem DCUP s letním hitem "We No Speak Americano". Asi není překvapením, že použitý swingový rytmus není originálním počinem jmenovaných. Stojí za ním italský zpěvák Renato Carosone a textař Nicola Salerno. Píseň byla nazpívána už v roce 1956. Obrazový záznam je pak o dva roky mladší. Vzhůru do radostné černobílé minulosti!

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 23. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Recenze: "Nic blíž, nic dál" oprašuje odkaz Oceánu a míří i do budoucna (13.11.2025 13:30)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Naživo: Guilty pleasure desetiletí, nebo jen nepochopení zadání? Katy Perry v Praze byla sama sebou (31.10.2025 18:33)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe