Natalie Imbruglia - Come To Life

Vkusná, sexy a krátká

Vydáno: 09.10.2009 18:00 v sekci Recenze - Pavel Parikrupa | foto: facebook interpreta

Třemi slovy z titulku by se dala stručně a dost přesně charakterizovat nová deska australské zpěvačky Natalie Imbrugliy "Come To Life". Že to není jen hezká tvářička, to už její fanoušci vědí dávno, na čerstvém albu se Natalie navíc hudebně opět posunula dál.

7/10

Natalie Imbruglia - Come To Life

Vydáno: 5.10.2009
Celkový čas: 38:07

Skladby: My God, Lukas, Fun, Twenty, Scars, Want, WYUT, Cameo, All The Roses, Wild About It

Vydavatel: Universal

Pro mnohé posluchače je Australanka Natalie Imbruglia zpěvačkou jednoho hitu ("Torn"), jiní ji mohou považovat za modelku a herečku v uvozovkách. Ale chyba lávky, je třeba si poslechnout její alba a třeba i tito pochybovači překvapivě zjistí, že atraktivní vzhled je milým bonusem k velmi vydařené muzice, kterou oblíbené klišé označuje jako vkusný pop. Po čtyřech letech nyní Natalie přináší čtvrtou desku nazvanou "Come To Life".

Seznam spolutvůrců alba je působivý: pod třemi písněmi jsou podepsáni pánové z Coldplay, jednu nahrávku produkoval Brian Eno (a asi není náhoda, že "Lukas" zní jako písnička od U2) a zbytek si vzal do parády Ben Hillier, v poslední době známý i ze spolupráce s Depeche Mode. To opět potvrzuje, jak si Imbruglia dokáže vybrat a jak rádi s ní pracují lidé, do nichž by to jeden na první pohled neřekl. Výsledek přinesl jemný posun k více elektronickému zvuku a tanečním rytmům.

Album mohlo být klidně delší, deset písniček uplyne velmi rychle. Nejlepší jsou právě ony taneční skladby, jež představují Natalii jako zpěvačku schopnou rozpumpovat vaše tělo. Vynikající singlová "Want" (neuvěřitelně sexy klip!) nebo tepající kousky "WYUT" a "Cameo" mají velmi živý rytmus, špetka elektroniky tu sedí výborně. Tyto rychlejší písně jsou mnohem výraznější než pomalé skladby, které tentokrát nedosahují kvalit těch, co byly třeba na skvělém albu "White Lillies Island".

Velmi chytře zvolila Natalie jako poslední stopu "Wild About It", protože její refrén se vám na dlouho usadí v hlavě, pořád se rozbíhá dokola a permanentně udržuje vysokou hladinu endorfinu. Konec dobrý, všechno dobré. Berme "Come To Life" jako Nataliin malý návrat na scénu po rozvodu s Danielem Johnsem (s frontmanem Silverchair ale zůstali přáteli, ostatně Daniel jí na album taky autorsky přispěl) a doufejme, že na následující desku nebudeme muset čekat zase dlouhé čtyři roky.

  • Scars (andr3w, 10.10.2009 00:21) Reagovat

    Skvělá deska! Lahůdka je píseň "Scars" od Chrise Martina.

  • Want, Scars (Lucie, 14.10.2009 21:43) Reagovat

    Tohle album je parádní...je dobře naaranžované. Úvodní pilotní singl Want je opravdu super. Zato v písni Scars se nezapře vliv Chrise Martina. Je to typická píseň jak od coldplay.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bruno Mars - I Just Might 6/10
Video: Bruno Mars vsadil na jistotu. Předvídatelná novinka "I Just Might" navazuje na jeho starší hity Nové album po deseti letech je událostí, která v případě globální megahvězdy velikosti Bruna Marse rozhodně stojí za zvýšenou pozornost. Ještě než 27. února uslyšíme celou desku "The Romantic", můžeme zpěvákovu aktuální... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31) (24.01.2022 18:00)
- Nové desky 38/2021 - od Mig 21 přes Poppy po Vladimíra Mišíka (29.09.2021 17:05)
- Video: Natalie Imbruglia si v klipu "On My Way" užívá pohodové dny (27.08.2021 12:35)
- Natalie Imbruglia se v září vrátí s novým albem "Firebird" (27.06.2021 13:22)
- Natalie Imbruglia přivede na svět své šesté album a první dítě (30.07.2019 10:54)
- Natalie Imbruglia tvoří nový materiál s Albertem Hammondem z The Strokes (21.02.2019 15:16)
- Naživo: Ani krásná tvářička Natalii Imbruglii k dobrému koncertu nepomohla (01.12.2017 21:23)
- Natalie Imbruglia se vrací do Česka, zahraje v Brně i Praze (25.08.2017 12:09)
- Recenze: Natalie Imbruglia na "Male" ladně poletuje v mužském světě (11.09.2015 18:30)
- Nové desky pro 34. týden (23.08.2015 07:49)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe