Slyšeno v předstihu: Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu

Slyšeno v předstihu: Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu

Vydáno: 28.09.2009 05:00 v sekci Novinky - Honza Balušek | foto: facebook interpreta
Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu
© facebook interpreta
V pondělí 12. října se na pultech obchodů objeví nahrávka s opět hravým názvem "Hlavní uzávěr splínu". Stejně jako první cédéčko nebude šetřit s počtem skladeb - šestnáct je přece jenom hodně. Tři z nich jsou ale bonusy, které už posluchači mohou znát ze soundtracku k filmu "Anglické jahody". Bonusovou trojici produkoval Martin Ledvina a kromě dosud největšího hitu Tomáše Kluse "Navěky", s nímž mu vypomohli Aneta Langerová a Marek Ztracený, je tvoří dřevní písničkářské kousky "Chybíš mi" a "Malčik". Základem alba je ale samozřejmě třináct nových písní, které tohoto mladého zpěváka ukazují povětšinou v novém světle.

Novinkovou kolekci produkoval Dalibor Cidlinský jr. a kromě hlavního aktéra se na nahrávání podílel i jeho pódiový kolega Jirka Kučerovský, jinak frontman brněnské indierockové party Animé, a samozřejmě Cidlinského běžní studioví spoluhráči Jan Cidlinský (basa a kontrabas) a David Landštof (bicí nástroje). Hlavní změnou oproti debutu je pak zřetelný příklon k jednoduché písničkářské tvorbě, kdy si Klus vystačí jen se svým hlasem a kytarou, ale dočkáme se i celokapelových písniček, mezi něž patří kupříkladu pilotní singl "VeSmíru".

Tomáš Klus
© Sony Music
Zpěvák na desce projevem i konkrétními skladbami vzdává hold svým vzorům Krylovi ("DA.MUklův meč", "Psáno u zpráv") a Nohavicovi ("Lenka" a hlavně "Markétce"), stejně tak se i názvem jedné písničky ("17B") otře o Mňágu a Žďorp. Kromě těchto přiznaných inspirací je na albu nejsilnější ve skladbách, kde je sám za sebe, ač méně písničkářský a více emotivní. Dívčí oči budou vlhnout hlavně při porozchodové baladě "Nenávratná", v níž mu pěvecky vypomohla Dana Marková. Jeho hudebně i textově hravou polohu zase zastupují hybné "AsiJat a Eva" či "LeHomoLe". Vše nakonec dorazí hospodská halekačka "Sentiment na tři doby", do níž ve studiu nahráli snad všechny dostupné nástroje od kytary, přes banjo po akordeon.

Druhé album Tomáše Kluse "Hlavní uzávěr splínu" vyjde 12. října a bude obsahovat celkem šestnáct skladeb: Neklid, DA.MUklův meč, VeSmíru, Psáno u zpráv, Nenávratná, AsiJat a Eva, Lenka, Z deníku (Grušence), LeHomoLe, Přičichnutí alergikovo, Markétce, 17B, Sentiment na tři doby; bonusy Chybíš mi, Malčik, Navěky.

  • Klus (Millhouse, 29.09.2009 19:27) Reagovat

    Vždycky když slyším v souvislostí s tímto popíkařem jména jako Kryl nebo Nohavica, otvírá se mi kudla v kapse :-)

    • Re: Klus (Honza Balušek, 29.09.2009 19:31) Reagovat

      Zas někdo, kdo neslyšel ani jednu desku, nebyl na jediném koncertě a zná jednu písničku z rádia, že?

    • Re: Klus (anemones100, 01.10.2009 12:34) Reagovat

      Byla jsem na Klusově živém koncertě a smekám....líbí se mi jeho cit pro češtinu a slovní hříčky, obdivuji jeho kontakt s publikem...ale hlavně bych Vás chtěla ujistit, že z jeho projevu přímo čiší úcta a pokora k velkým vzorům Krylovi i Nohavicovi a láska k lidem všeobecně...

  • Klus (Laduš, 05.10.2009 11:51) Reagovat

    Tomáš je úžasnej jeho koncerty jsou hodně dobrý. Souhlasím s výborným kontaktem s publikem a výbornou češtinou, jeho verše jsou originální a hooodně vtipné. Každý koncert je originální a je z něho výborný zážitek.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vesna - Koledy 8/10
Recenze: Zdaleka ne typické "Koledy". Veselé vánoční písně od EP Vesny nečekejte Vesna na Mikuláše překvapila své fanoušky třípísňovým ípíčkem s vánoční tematikou. Ač název odkazuje na "Koledy", obsah nepřekypuje veselím. Písně naopak jdou do hloubky a přinášejí jiný úhel pohledu na tyto svátky. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 15:00 v sekci Recenze
Kylie Minogue - Kylie Christmas (Fully Wrapped) 7/10
Recenze: Kylie Minogue znovu zabalila vánoční album "Kylie Christmas" a elegantně jej posouvá od kancelářské párty ke svátečnímu popovému lesku Kylie Minogue se na závěr roku ponořila do vánoční atmosféry s reedicí alba "Kylie Christmas", na kterou přidala čtveřici zbrusu nových skladeb. My jsme si protentokrát posvítili na to, co je čerstvé, a analyzujeme, jak se popové... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 09:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře (17.12.2025 20:00)
- Naživo: Chuligán Tomáš Klus bavil nejen s novým albem "Tady to máš" dvě a půl hodiny (29.08.2025 15:30)
- Video: Tomáš Klus pěje "Dokola", že mu drahá nezvedá telefon. V klipu účinkují Ewa Farna, Mirai Navrátil či Jan Svěrák (29.06.2025 09:22)
- Naživo: Malostranská beseda slavila patnáct let od znovuotevření koncertem Tomáše Kluse (04.03.2025 16:30)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Hanky Bukáčkové - Rok návratů na scénu, ale i odchodů zásadních členů, příklonu k češtině a písničce jako takové (26.01.2025 18:00)
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (15-11) (20.01.2025 09:30)
- Recenze: "Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická" Anety Langerové nabízí dokonalou esenci všeho, co hudba přináší (21.12.2024 08:00)
- Rozhovory: Tomáš Klus - V každodennosti vidím obrovský dar, ale nerezignoval jsem ani na hlubší témata (16.12.2024 13:00)
- Video: Aneta Langerová novou interpretací ukazuje, jak "Hříšná těla, křídla motýlí" za dvacet let uzrála (09.12.2024 09:30)
- Naživo: "Branickému zázraku" je konec aneb Jak se vydařila derniéra muzikálu s Tomášem Klusem (28.11.2024 13:30)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe