Rytmus - Si zabil

Osmdesát minut pána slovenského rapu

Vydáno: 13.12.2008 05:00 v sekci Recenze - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

Slovensko má sice poloviční počet obyvatel než Česko, přesto se tam domácích hiphopových desek prodá desetkrát více než u nás. Rapper, který to dotáhl úplně nejdál, je Rytmus. Slovenský pán vydal kompilačku svých hitů, raritek, remixů, nevydaných věcí a hostovaček "Si zabil".

7/10

Rytmus - Si zabil

Vydáno: 27.10.2008
Celkový čas: 78:30

Skladby: Dobré veci, Nech vidia feat. H16, Čo feat. Miky Mora, Dáva mi (Wich remix), King Shit feat. Ego, Nironic & Indy, Amen savore feat. Kmeťoband, I tak to osiągnę feat. WWO, Włodi, Orion & Soundkail, Noc je pul feat. Indy & Vec, Hudba s ulice feat. Luza , Party DJ feat. Dara Rolins, Moji ludia (Wich remix), Sprav ma feat. Druhá Strana & Čistychov, Moja štvrť feat. Indy, Vec & LA4, Romales kamen feat. Aneta Soul & Marcel Palonder, Gipsy feat. Gipsy & Ego, Pre všetkych skutočných, Polnočná pičakoláda feat. Nate Dogg, Dáva mi

Vydavatel: Parlophone

Na "20ers" si můžete poslechnout věc "Lia ogia" od Patrika Metamorfolorda. To byl Rytmus před lety. Nyní je jeho rap na úplně jiné úrovni a s Kontrafaktem prodává alba po tisících a aktivně koncertuje. A nutno říct, že na koncertech exceluje. Exceluje i bez Kontrafaktu? Ale ano, jeho sólové album "Bengoro" bylo velmi úspěšné a obsahovalo mnoho hitů. Rytmus se objevil také na velkém množství desek jiných interpretů. A proč nedat dohromady hity, raritky, remixy, nevydané věci a hlavně ty featuringy dohromady na jedno CD a pojmenovat to hláškou "Si zabil"?

Remixy reprezentuje třeba skvělá předělávka "Polnočné pičakolády" s Nate Doggem z posledního alba Kontrafaktu "Bozk na rozlúčku". Další KF věc, kterou jinde nenajdete, je skvělý Wichův remix "Moji ludia". Jako o raritkách lze mluvit o materiálu z prvního EP Kontrafaktu "Dává mi": z něj pochází stejnojmenný singl (zde jak v originálu, tak v dobře znějícím Wichově remixu), ale i "Dobré veci".

Hostovaček tu je opravdu hodně, zabírají většinu alba, přesto se zde nenacházejí zdaleka všechny. Nechybí však moje oblíbená "Nech vidia" s H16 nebo legendární "Noc je 1/2" z "My 3" Indyho a Wiche. R'n'b na desce představuje "Party DJ" z desky Dary Rolins a "Amen savore" s romským Kmeťobandem. Střelené a povedené je "Čo?!!" od Miky Mory s refrénem "Do hudby od Hajtkoviča, bo na parkete vrti sa už každá p...". Na vydařeném tracku "I tak to osiągnę" od polských WWO uslyšíte kromě Rytmuse ještě Oriona nebo Ega. Ego je i na úplně nové věci "King Shit". Zní dost úderně, anglický refrén Nironica k tomu dobře sedí a Indy skladbu uzavírá svou slokou. Druhá nová skladba, výborná "Zostalo ticho (hiphop pojde dole)", zůstala exkluzivní pro "20ers".

I tak je "Si zabil" s osmnácti stopami naplněné maximálně. Určitě je to dobrý přírůstek do sbírky, pustit si osmdesát minut Rytmuse je fakt něco. Jeho šílené hlášky a texty jsou boží. Hate it, or love it: buď se jeho sprosťárnám, prasárnám, narážkám a vtipům smějete, pak je poslech desky rozmanitý hudební zážitek se srandovními texty (i když Rytmus umí i na smutnější notu), nebo je odsuzujete, pak tato kompilační deska není nic pro vás. Nebudu hodnotit, jak moc je Rytmus frajer v reále, za tento materiál pro mě ale hudební frajer je.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Publicistika: Český rap v roce 2024 (28.02.2025 09:00)
- DJ Wich a více než pětadvacet hostů vystoupí v září na jedinečné show v O2 areně (12.12.2024 09:25)
- Rytmus usedne na svůj trůn v O2 areně. Prozrazuje první hosty (14.06.2024 20:44)
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
- Publicistika: Český rap v roce 2023 (02.04.2024 08:00)
- Naživo: Marek Ztracený míří do Wembley. Euforii fanoušků Poseidona z Wishe ale v Edenu brzdily technické nedodělky (17.06.2023 11:36)
- Publicistika: Český rap v roce 2022 (24.02.2023 12:01)
- Dara Rolins přidává další show v O2 areně (08.02.2023 12:19)
- Kontrafakt slibuje největší show v historii O2 areny (16.12.2022 11:11)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe