T.I. - Paper Trail

Atlantský rapper dostává opět za jedna

Vydáno: 18.11.2008 15:00 v sekci Recenze - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

T.I. se na musicserveru těší u recenzentů velké oblibě, obě předchozí alba dostala shodně 9/10. První místa v žebříčku Billboard pro singly "Whatever You Like" a "Live Your Life" napovídají, že i s novou deskou "Paper Trail" nastupuje T.I. s obrovskou silou. Udržel vysokou laťku a je stále na špičce?

9/10

T.I. - Paper Trail

Vydáno: 29.09.2008
Celkový čas: 73:15

Skladby: 56 Bars (Intro), I'm Illy, Ready For Whatever, On Top Of The World feat. Ludacris & B.o.B, Live Your Life feat. Rihanna, Whatever You Like, No Matter What, My Life Your Entertainment feat. Usher, Porn Star, Swing Ya Rag feat. Swizz Beatz, What Up, What's Haapnin', Every Chance I Get, Swagga Like Us feat. Jay-Z, Kanye West & Lil Wayne, Slide Show feat. John Legend, You Ain't Missin' Nothing, Dead And Gone feat. Justin Timberlake

Vydavatel: Warner Music

Šéfové Arista Records asi hodně litují toho, že T.I. vyhodili po neúspěchu prvního alba... Následujících desek totiž tento atlantský rapper prodal pod vlastním labelem Grand Hustle miliony a nejinak tomu je u nejnovějšího "Paper Trail". T.I. nezvolil název náhodně, odkazuje na to, že tentokrát své texty psal na obyčejný papír. Zajímavostí také je, že s pracemi začal, když byl v domácím vězení kvůli probíhajícímu procesu ohledně nelegálního držení samopalů. No jo, aby nějaký rapper neměl pletky se zákonem...

Těžko odhadovat, jestli se doma T.I. nudil, ale na "Paper Trail" slyšíte, že se opravdu hodně snažil. Však měl důvod, předchozí počiny "King" (single "What You Know") a konfrontační "T.I. vs. T.I.P." ("Big Shit Poppin' (Do It)") byly hodnoceny nesmírně pozitivně a není nic lehčího (a smutnějšího) než polevit. Ne, už teď můžu říct, že T.I. je stále špička a stejnou ligu momentálně jede leda tak Lil Wayne, Kanye West a pár dalších. Pokud jsem si na "T.I.P." pouštěl asi pět oblíbených písniček, na "Paper Trail" naopak jsou maximálně tři skladby, bez kterých bych se obešel. Jinak samé pecky.

Hned první dva singly stačily přepsat historii skoků v Billboard Hot 100. "Whatever You Like" je romantická pohodovka založená na zvuku ze syntezátoru a jednoduchém bubnovém vzorku, "Live Your Life" s Rihannou a nasamplovanými O-Zone má na čele napsané "HIT". Takových hitů je ale na albu spousta. "No Matter What" produkované Danjou jste mohli slyšet leaknuté už v květnu, "On Top Of The World" pěkně opepřuje Ludacris, "My Life Your Entertainment" zase Usher. Producent tohoto tracku Drumma Boy je pro mě příjemným objevem, po "Put On" pro Young Jeezyho s Kayne Westem tí-áj-ovi připravil hned pětici věcí, kde kromě "My Life Your Entertainment" je skvělé ještě "Ready For Whatever" a "What Up, What's Haapnin'". V jeho chorusu je hlas T.I. přesně v té pohodové poloze, kterou žádný jiný hiphoper neoplývá. "Paper Trail" také obsahuje kolaborační banger T.I. a Jay-Zho "Swagga Like Us", který krom toho, že ještě více zprofanoval "Paper Planes" od M.I.A., opět potvrdil velké producentské ambice Kanye Westa. Také další spolupráce - s Johnem Legendem a Justinem Timberlakem - ukazují desku ve skvělém světle.

The Game polevil, Kanye West začal mutovaně zpívat, Jay-Z ve své obnovené kariéře ještě příliš nepřesvědčil, Lil Wayne je zatím časem neozkoušený, 50 Cent se zdá být totálně mimo. Tak kdo je v americké rapové hře ten nej? Pro mě to je zbytečná diskuze, T.I. mě (až) s "Paper Trail" přesvědčil, že to je on, kdo je King. Nejen teď, ale i do budoucna ho bude hodně těžké předhonit - na třech deskách po sobě totiž jede na devadesát procent výkonu, nebo, chcete-li, na 9/10.

  • :-( (Miar, 19.11.2008 08:10) Reagovat

    T.I. mě zklamal. posledními dvěma alby si mě získal a díky jeho stylu býval jedním z mých oblíbených rapperů. teď jako by to ani nebyl on. na albu mě nezaujal jediný song. líbivost singlů mě skoro dohání k šílenství (a to ani neposlouchám Evropu 2...). neříkám, že je PT špatné, ale čekal jsem víc. o dost víc

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Václav Neckář - Největší hity (1965 - 2023) 7/10
Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší Václav Neckář patří k domácím legendám populární hudby. Z přízně posluchačů se těší od šedesátých let až do současnosti. Čas od času stále vydává nové - a zdařilé - písně. Z jeho přebohatého katalogu navíc... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: "Dragostea Din Tei", "Satisfaction", "Equador" nebo "Livin' My Life". V O2 areně si generace Y žila svůj discopříběh (30.11.2025 14:36)
- Už v sobotu O2 arena zažije čtyřhodinovou show Radio Kiss Millennium Explosion s řadou hvězd (24.11.2025 14:53)
- Justin Timberlake přiznal, že bojuje s lymskou boreliózou (01.08.2025 12:35)
- Na okraj: Na Slovensku se hajlovat nebude. Jestli přijede Kanye West, netušíme. Organizátoři Rubicon Festivalu taky ne. A dál mlčí (04.07.2025 08:00)
- Naživo: Charisma ano, překvapení ne. Justin Timberlake ve Varšavě vsadil na jistotu (20.06.2025 08:00)
- Nové desky 22/2025 - od Pulp přes Volbeat po Marinu (11.06.2025 15:00)
- 90s Explosion doveze do Prahy Bomfunk MC's nebo moldavskou senzaci O-Zone (17.05.2025 10:55)
- Rihanna po třech letech vydává novou skladbu. Přesvědčili ji "Šmoulové" (15.05.2025 12:29)
- Naživo: Koncert jako šťavnatý burger. Usher byl v Berlíně za sexsymbol, kterému fanoušci olizovali třešně, na pódium pozval i Snap! (09.05.2025 19:00)
- Kanye West znovu šokuje: Antisemitské výlevy, láska k Hitlerovi, podpora Diddyho a kontrola manželky (08.02.2025 12:15)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Ewa Farna Prince Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe