TOPlist
shop.musicserver.cz

Bigbítové narozeniny na palubě Archy

Vydáno: 27.10.2008 05:00 v sekci Recenze - Honza Průša | foto: facebook interpreta

Na DVD legendy našeho bigbítu Vladimíra Mišíka jsme si museli počkat velmi dlouho. Záznam koncertu z pražské Archy vychází až více než rok po jeho konání. Jak se vystoupení Mišíka + ETC a dalších více než pětadvaceti hvězdných hostů podařilo nasnímat?

6/10

Vladimír Mišík + ETC... + hosté - Archa 6.6.2007

Vydáno: 25.08.2008
Celkový čas: 69:16 + 96:01

Skladby: DVD1: Rainy Day, Jako koni, Got My Mojo Working, Ty II., Tma stéká do kaluží, I Like The World (Sun Is So Bright), Já mám schůzku o půl páté, Doteky, Ples upírů, Poezie, Honduras, Cesta do dětství, Lady Vamp, Jednohubky
DVD2: Koukni na tu fotku, 20 deka duše, Šmajdák a ploužáky, Nejlepší ženská našich dnů, Za vodou, Sochy, Variace na renesanční téma, Sladké je žít, Když se kouří konopí, Byl jsem dobrej, Slunečný hrob, Špejchar Blues
Bonus: Proč ta růže uvadá, Obelisk, Stříhali dohola malého chlapečka, Dokument Paměť lásky Vladimíra Mišíka

Vydavatel: Sony Music

Vladimír Mišík je bez diskuzí obrovskou legendou a na svém kontě má nejednu fenomenální skladbu. Když posloucháte "Sluneční hrob", "Variaci na renesanční téma", "Špejchar blues", "Stříhali dohola malého chlapečka" a řadu dalších písní, cítíte to. Opravdovost, pokora, talent. Dvě DVD z koncertu v pražské Arše z 6. června 2007 přinášejí takových skladeb skoro třicet.

První disk pojmenovaný "Klobouk dolů" je poctou oslavenci Mišíkovi. Z naprosté většiny tu jeho písně hrají jeho známí, kamarádi, kolegové muzikanti - od Dana Bárty ("Tma stéká do kaluží", "Doteky"), přes výborné Buty ("Ty II") až po neméně zdařilou verzi "I Like The World (Sun Is So Bright)" od November 2nd. Druhý disk "Nechte zpívat Mišíka" už je v režii hlavního protagonisty, i když stále s velkým počtem hostů (např. již tradiční Marek Eben v jím otextované klasice ETC "Za vodou").

Soubor obou dévédéček je vlastně dokumentem o jednom výjimečném koncertu uspořádaném k narozeninám jednoho výjimečného muzikanta. Nic víc. Záznam výborného koncertu, který pravdivě vypovídá o tom, co se v Arše dělo, nesnaží se napravovat některé technické nedostatky (třeba nefunkční Bártův mikrofon v závěrečné "Špejchar Blues") a ani nijak vylepšovat, zkrášlovat, převyprávět nebo třeba stylizovat celý večer. Je to, jako by zpravodajství České televize poslalo svůj tým nasnímat další z mnoha koncertů.

A tak zamrzí rutina, která na vás po celou dobu sledování této fantastické události sálá z obrazovky. Mišíkovy skladby jsou sice tak silné a muzikanti podávají tak skvělé výkony, že jim nemůže nic ublížit. Přesto máte s každou další písní i s každým novým přehráním disku pocit, že spousta věcí šla natočit mnohem lépe. Viníkem je nijak objevná, obyčejná práce kameramana, navíc i technicky na nevalné úrovni. Střídání pomalejší závěrky se standardní a čistého obrazu se zašuměným tak hází stín na jinak zábavný (ať žijí mladí Mišíci), strhující koncert, na němž se setkaly ty nejzásadnější osobnosti domácího nejen bigbítu.

Příjemným překvapením a světlem vnořujícím se do stínů z koncertu je závěrečný dokument "Paměť lásky Vladimíra Mišíka". Archivní materiály s Mišíkovými písněmi, pěkně chronologicky poskládané a doplněné skrytými titulky, v téměř pětadvacetiminutovém pásmu nabízejí pohled na oslavence bez komentářů z venčí. Dokument postavený na písních je tím nejlepším představením / připomenutím Mišíka.

Je dobře, že má Vladimír Mišík své DVD, na něž se podařilo zachytit skvělou formu ETC i obdiv více než dvou desítek dalších muzikantů. Škoda je, že skoro dvacet let po sametové revoluci se nepovedlo dosáhnout takové kvality záznamu, jaká by v roce 2008 měla být standardem. O tom, že to i u nás umíme nás letos přesvědčil třeba Visací zámek. Alespoň, že Karel Haloun je sázka na jistotu a jeho obal je, jako obvykle, vynikající.

  • objasnění (Pavel, 29.10.2008 13:13) Reagovat

    Jen pár maličkostí. Ohledně obrazu ... více méně souhlasím ale víc mne dráždí zvuk, který mi přijde nevyrovnaný (moc kytar, málo zpěvů). Ale je pravdou, že na projekt prý bylo velmi těžké sehnat peníze a nakonec jich bylo málo, Sony BMG nepřispělo vůbec. Od začátku projektu se produkční tým potýkal s problémem, že nikdo nechtěl na tak zajímavý projekt dát peníze ani to zasponzorovat. To se samozřejmě muselo odrazit i na kvalitě záznamu.
    A na obalo pracovali další tři lidé (viz tyráž obalu. Haloun, Kubík, M.Mišík a fotil J.Prokop.

  • kde nic neni, ani cert nebere (tupolev, 29.10.2008 23:27) Reagovat

    kazda sluzba ma svou cenu. kdyz si chcete nechat vycistit a umyt auto, tak si vyberete program a sluzbu na kterou mate penize. program 1 je nejlepsi mozne umyti a vycisteni za nejvetsi sumu. program 5 - za levno a kvalita tomu odpovida. Problem promoteru a producentu je, ze chteji auto umyt a vycistit programem 1 a maji penize na neexistujici program 6. Predstavuji si, ze jejich produkt pak bude mit kvalitu , kterou jsou zvykli vidat na zahravicnich DVD. to proste nejde. a temer vzdy ani kvalita, design a dramaturgie koncertu nejsou ani zdaleka na takove urovni. to je zrejme pripad teto kauzy.
    A dalsi problem byva velky pocet lidi, kteri tomu moc chteji pomoct, ale nemaji absolutne zadnou zkusenost. tak to je pak kombinace, kterou zrejme na DVD vidite.
    Zvuk ani nekomentuji, to asi michal (nebo spis do toho zvaznil) nejaky nesaturovany hudebnik z doprovodne kapely, dost mozna podporovany nekym, kdo tomu chtel strasne pomoct. je mi lito tech zvukaru, co pod tim taky musi byt podepsani.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
To jste snad byli na úplně jiném koncertě!
Blogísek ultrapopaře: To jste snad byli na úplně jiném koncertě! Hudební recenze - a na musicserveru kromě desek hodnotíme i singly, klipy a koncerty - jsou vždy ze zásady subjektivní. Někdy opravdu velmi subjektivní. Názory se přirozeně často různí a občas je konfrontace autorů článků se... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
Tereza Kerndlová - Největší hity mi složil manžel. Konečně jsem dostala povolení to říct
Rozhovory: Tereza Kerndlová - Největší hity mi složil manžel. Konečně jsem dostala povolení to říct Tereza Kerndlová vydává 21. února po sedmi letech novou desku "Diamanty". Svůj pop na ní obohatila i o žánry jako afrobeat, trap či reggaeton, inspirují ji ale také interpreti jako Calin, Viktor Sheen a Sima. Na otázky odpovídala ze... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Pohled do českých hitparád - 7. týden 2025
Českým rádiím kralují osmdesátkové hity, Lady Gaga v digitálních singlech stíhá Calina se Sofianem Návrat osmdesátkových hitů do éteru v současném kabátku nebere konce. Loni se do popředí domácího žebříčku prosadilo několik remixů písní z této dekády, tentokrát se na vrchol dostali Fast Boy s předělávkou klasiky "Self... čtěte zde
Vydáno: 20.02.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers V hudebních novinkách se tentokrát sešla pestrá směsice interpretů. Společnou desku vydali Drake a PartyNextDoor, tvrdší žánry zastupují Lacuna Coil, britskou rockovou scénu Manic Street Preachers, folk-rock The Lumineers, r'n'b Alessia... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
Reverend Killjoy - The Outlaw’s Prayer 8/10
Recenze: Psanci z Reverend Killjoy střílí na debutu "Outlaw’s Prayer" proklatě přesnou municí Brňáci Reverend Killjoy o sobě dali vědět před rokem a půl podařeným EP "What Became of Reverend Killjoy?". Nyní konečně přichází plnokrevný debut "Outlaw’s Prayer", který přináší slušnou porci muziky nasycené atmosférou... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1) (24.01.2025 15:00)
- Naživo: "Jesus Christ Superstar" je tak výjimečný, že ho nezabije ani nabubřelé popové pozlátko (29.12.2024 17:00)
- Recenze: Květy žádají posluchače o "41 minut". Ty naplní silnými zážitky nejen v hudbě, ale i za ní (02.12.2024 00:00)
- Dan Bárta & Illustratosphere vyráží na podzimní tour, nově s kompletní diskografií na vinylech (13.11.2024 18:58)
- Fotogalerie: November 2nd natáčeli koncert v Hranicích (08.11.2024 09:20)
- Bárta, Basiková i Střihavka vystoupí v prosinci v O2 areně ke 30 letům od uvedení muzikálu "Jesus Christ Superstar" v Česku (06.11.2024 18:30)
- Fotogalerie: V prosinci se do Prahy po třiceti letech vrátí Ježíš (06.11.2024 18:04)
- Video: Videoklip "Okno v paměti" poodhaluje další střípky z natáčení letošní desky Vladimíra Mišíka (06.11.2024 16:43)
- November 2nd rozšíří na dva koncerty sestavu a jeden z nich zaznamenají kamery. Zazní i nové skladby (30.10.2024 17:13)
- Vladimír Mišík počítá "Vteřiny, měsíce a roky" z vrcholu české albové hitparády (24.10.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.03.
The Underground Youth (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
So 08.03.
Toro y Moi (US) (Archa+, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Lady Gaga Madonna Lucie Vondráčková The Weeknd Mirai Viktor Sheen Taylor Swift Coldplay Jan Kavale Beyoncé Kabát Vypsaná fiXa Pink Floyd Queen Stanislav Kubeš Avril Lavigne
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím