Jack Johnson - Sleep Through The Static

S kytarou na vlnách

Vydáno: 24.03.2008 14:00 v sekci Recenze - Zuzana Macháčková | foto: facebook interpreta

Havajský surfař Jack Johnson je zpátky s albem "Sleep Through The Static". Přináší další porci bezstarostné, rytmické, letní muziky, jíž můžete poslouchat od soumraku do úsvitu, ať se po obloze kutálí sluníčko nebo lije jako z konve. A vždycky vám vnese úsměv na tvář a dodá dobrou náladu.

8/10

Jack Johnson - Sleep Through The Static

Vydáno: 04.02.2008
Celkový čas: 51:29

Skladby: All At Once, Sleep Through The Static, Hope, Angel, Enemy, If I Had Eyes, Same Girl, What You Thought You Need, Adrift, Go On, They Do, They Don't, While We Wait, Monsoon, Losing Keys

Vydavatel: Universal

Ačkoli je tomu teprve sedm let, co se Jack Johnson vzdal profesionálního surfovaní a rozjel slibnou hudební kariéru, vzhledem k množství vydaných a úspěšných alb ho můžeme považovat téměř za písničkářského barda. A s novou deskou "Sleep Through The Static" dosáhl na vrcholy žebříčků v celém anglosaském světě.

Se svým lehkým pop-country-folkem říznutým reggae, sem tam latinou i tradičními havajskými rytmy, nevtíravým hlasem a smyslem pro melodiku může navozovat dojem, že nemá v našich depresivních konzumních končinách šanci získat víc fanoušků. Ale už minulými nahrávkami si získal příznivce i tady a "Sleep Through The Static" má rozhodně potenciál, aby se jeho jméno stalo tak známým, jako je ve zbytku světa.

Většina skladeb se sice pohybuje v pomalejším tempu, ale rytmy se natolik střídají, že nemáte pocit stereotypu. Netroufám si nijak analyzovat, v čem tkví magické tajemství hudby Jacka Johnsona, které vás neomrzí a přitom zní jednoduše a lehce. Z každého melodického nápadu a akordického postupu je cítit, jak spontánně je složený. Jackově hudbě se přezdívá surfařská muzika, ale i přes svou prázdninovou náladu nefrustruje popěvky typu "všechno je fajn" a dobře se poslouchá prakticky kdekoliv, i v zablácené tramvaji pomalu se šinoucí městem. Texty i hudba Jacka Johnsona se soustředí na popis pocitů a emocí, které se vyjadřují poměrně těžko. Jackovi se to daří kytarou i slovy tak, že mu to ale věříte. "What You Thought You Need" je například zhudebněním nálady, kterou má člověk, když se vydá na cestu jen tak, kvůli pocitu, že má všechen čas na světě. Jack se inspiroval dnem ze své dovolené ve Francii - tehdy se s manželkou vydali na cyklo výlet pro levné víno do Paříže.

"Sleep Through The Static" je další vydařená nahrávka písničkáře, který má přirozený talent udržet až do konce skladby nenucenost, se kterou vznikla. Bude vás bavit, i když folku a country zrovna neholdujete. A happy songs ve vás vyvolávají pocity, že byste nejradši stříleli.

PS: Ještě jedna zajímavost pro zeleně smýšlející - obal desky upozorňuje, že celé album bylo nahráno pouze s pomocí solární energie.

  • Skvělé album (Filous, 26.03.2008 15:26) Reagovat

    Je pohodové a příjemné :-) Jack se nám opět vytáhl ... mám moc tohle album rád, vždy zvedne náladu. Doporučuji pouštět po Sigur Rós - poznáte ten kontrast :-)

  • Souhlas (CZNeo, 27.03.2008 15:03) Reagovat

    Tohle CD je fakt paráda.

  • :) (adam, 05.03.2010 11:05) Reagovat

    no ono to celý tak happy není, vzhledem k tomu, že hodně písniček z tý desky vzniklo po smrti jeho bratrance a dost se to tam odráží.. stačí číst texty :) každopádně jack johnson prostě nemá konkurenci :))

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
David E. Gehlke - Turned Inside Out: Oficiální příběh Obituary 7/10
Hudba v tisku: Přímo na dřeň Obituary: kniha "Turned Inside Out" nabízí poctivý, nikoli však převratný portrét deathmetalové jistoty Na Obituary se můžete spolehnout. V přibývajícím počtu mladých deathmetalových kapel čnějí tihle floridští veteráni jako neerodující monument a v nezměněné intenzitě se valí dál. Jejich příběh vypráví kniha "Turned Inside... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lucie, O2 arena, Praha, 10.12.2025
Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní Skupina Lucie se blíží do finále narozeninového turné ke svému čtyřicátému výročí. Předposlední koncert se, stejně jako ten o den dříve, konal v pražské O2 areně a my byli znovu u toho. Jak se obě vystoupení lišila? A kam se... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 14:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 49. týden 2025
"Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování Dva týdny před Štědrým dnem se Ewa Farna se svou novodobou klasikou "Vánoce na míru" dostala na osmé místo rádiové hitparády, v pořadí digitálních singlů jí dokonce patří už číslo dva. Vedení z minulého kola si v hlavních... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 25/2022 - od Porcupine Tree přes Luka Combse po MUNU (28.06.2022 16:30)
- Sam Smith v USA debutoval pátý, s albem vyhrál country zpěvák Thomas Rhett (19.09.2017 09:19)
- Nové desky 36/2017 (12.09.2017 22:16)
- Miley Cyrus nadále vévodí Americe, Britney Spears propadla (28.09.2013 01:11)
- Nové desky pro 38. týden (15.09.2013 11:00)
- Nové desky pro 16. týden (15.04.2012 05:00)
- Na pulty míří obsáhlý set "The Bridge School Benefit Concerts" (06.11.2011 11:41)
- Video: Jack Johnson - At Or With Me (05.10.2010 13:27)
- Recenze: Tři týdny a tolik radosti! (16.09.2010 05:00)
- Léto je tady a s ním kalifornské hulky (10.06.2010 16:29)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe