Další promarněná šance, vítej v klubu!

Vydáno: 12.05.2007 05:00 v sekci Recenze - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Nepoučitelným týpkem české r'n'b scény je DJ NEO. Na deskách má kvanta hostů a snaží se být za každou cenu cool. Jocelyn Brown mu však stále dává košem, a tak na nové desce "Heartbreak Club" servíruje NEO již slyšené. Ještě že má friends na své straně.

4/10

DJ NEO - Heartbreak Club

Celkový čas: 75:41

Skladby: Intro, Epic Love (with Martina Balogová), Don't Wanna B Like Other Boys (with Komar from Sunset BLVD), Co je doma to se počítá (with Orion of P.S.H. & James Cole of SuperCrooo), When I'm With Her (with Samer Issa), James Brown Is Still Alive, She's Got That! (with Ondřej Brzobohatý & Victoria), Brand Nu Love Evidence (with Dara Rolins), S.O.S. 2 Your Ears, Goodbye Goodgirl, Ignorats (It's Almost Over) (with Samer Issa), Housechild (with Martina Balogová); bonus tracks: Housechild (Radio Edit), Housechild (Reprise), Ignorats (It's Almost Over) (Radio Edit), Eleven, Co je doma to se počítá (DJ Mike Trafik Official Mix)

Vydavatel: NextGen Records

James Brown v našich srdcích neumřel, je však otázkou, jak by zamrkal nad novým výtvorem DJ Nea. Ten mu totiž na "Heartbreak Club" složil poctu, která připomene jeho straší kusy z desky "Nobody Faq With Jesus". Převážná část novinky však pokračuje v cestě nastolené minulým opusem "Allboom". Když důkladně prohlédnete peněženku naditou bankovkami a doklady, zjistíte, že se za ta léta vlastně nic nezměnilo. NEO má kliku v tom, že má věrné spolupracovníky, kteří jeho už lehce kolovrátkový styl tvorby zachraňují a ženou dál. K "Heartbreak Club" existuje ještě vylepšená fanouškovská - platinová - edice, ale s velkými díky bych ji odmítl, protože nálož bonusů na tomto disku mi bohatě stačí.

Celou tuto taškařici zachraňuje úžasná Martina Balogová, jejíž hlas tu bortí konkurenci bez sebemenších komplikací. "Epic Love" a "Housechild" jsou jasnými taháky celé placky. Naopak "Brand Nu Love Evidence" Dary Rolins je největší průšvih, podobně je na tom hiphopová fraška "Co je doma to se počítá" s Orionem a Jamesem Colem. Samer Issa je tady coby celkem slušný průměr, Ondřej Brzobohatý s Victorií v duetu "She's Got That!" taktéž přímo nezklamali. Příjemným překvapením je pak "Don't Wanna B Like Other Boys", která zaujme i zvukově. Jinak je to spíše omílání objeveného.

V instrumentální "S.O.S. 2 Your Ears" NEO bez mrknutí oka obšlehl smyčcovou linku z pecky "Halo" Depeche Mode, aniž by to kromě děkovačky Martinu Gorovi někde napsal. Obludárium se ale koná hlavně v závěru - přiložené bonusové tracky jsou k neuposlechnutí a je to zbytečná natahovací mizérie. Čest jim zachraňuje jen kompozice "Eleven".

"Heartbreak Club" je divnoalbum. Opět se potvrdil fakt, že když NEO někomu pomůže z produkcí, dopadne to lépe, než když se pustí do svého vlastního díla. Což je relativně škoda. Pár pecek to doopravdy nezachraňuje.

  • recenze (Jitka, 12.05.2007 08:43) Reagovat

    Co člověk to názor,četla jsem i jiné recenze na toto album,a byly kladnější

  • DJ Neo (Jan Mrázek, 12.05.2007 11:39) Reagovat

    No tak toto album jsem neslyšel, předešlé album jsem slyšel akorát v music shopu, když jsem ho poslouchal abych zvážil zda ho mám koupit...nekoupil jsem ho...jediný dobrý počin od DJ Nea byl jeho debut Nobody Faq With Jesus...mám ho doma ješte z doby kdy jsem ujížděl na elektronický hudbě a s doby, kdy DJ Neo byl ještě Housovej DJ...od tý doby, ale uběhlo mnoho vody a z nezávislýho a zajímavýho Housovýho DJe Nea, se stal unylej, nudnej, mainstreamovaj popíkař...děkuji, nechci...starej Neo byl fajn...ten novej už trochu zavání

  • Líbí se mi to (Tereza, 12.05.2007 12:40) Reagovat

    To CD se mi strašně líbí, zpěváci nemají chybu a je to lepší z toho, co u nás je. Na DJ Neovi se mi líbí jeho svoboda, neváhá jít "do toho" s lidmi ze Superstar, u nichž je módní záležitost novinářů a různých znalců veřejně je tupit. Všem, kteří na CD zpívají, moc fandím a těším se na jejich další počiny !!

  • Tak jako (Majkl, 12.05.2007 17:58) Reagovat

    To album jsem si objednal, hlavně ze zvědavosti. Protože ta cena "fanouškovské platinové edice" byla za dva kusy a nějaké ty fanouškovské materiály prostě dobrá ;-). Jedním z hlavních důvodů bylo i to, že Neo často spolupracoval na remixech J.A.R. a Monkey Business, takže jsem to bral jako takovou další věc, abych to měl doma celistvé. Hodně mě navnadily ukázky na webu Nea. Třeba Epic Love a Housechild jsou skutečné hity. Ale v mé sbírce patří do toho "oddělení", kde mám desky, které jsem si pořídil proto, že jsem je třeba jako sš školák chtěl - tehdy byly drahé a já je ted sehnal za levno, nebo z určité nostalogie či zvědavosti. Nejsou mezi nimi zrovna náročné kousky... :-D. Ale jako DJ Nea do půl těla na plakátu s podpisem a věnování jsem si z recese nad postel pověsit musel :-D :-D

  • 4/10 je málo, dal jsem 6/10 (Marekzprahy, 13.05.2007 21:10) Reagovat

    Fanouškovská edice, neboli 2 a půl hodiny hudby za 199 korun, to se jen tak nevidí (spíš se vidí 28 minut za 300). Moje oblíbené: Don't Wanna B Like Other Boys, She's Got That!, Goodbye Goodgirl. A samozřejmě remixy na bonusovém CD, které autor recenze s takovými díky odmítl. Přitom takovej devitiminutovej houseovej remix skladby od MJ jsem si z celého alba pustil spolehlivě nejvíckrát. Kdo bude googlit, najde moji recenzi ;-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
David E. Gehlke - Turned Inside Out: Oficiální příběh Obituary 7/10
Hudba v tisku: Přímo na dřeň Obituary: kniha "Turned Inside Out" nabízí poctivý, nikoli však převratný portrét deathmetalové jistoty Na Obituary se můžete spolehnout. V přibývajícím počtu mladých deathmetalových kapel čnějí tihle floridští veteráni jako neerodující monument a v nezměněné intenzitě se valí dál. Jejich příběh vypráví kniha "Turned Inside... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lucie, O2 arena, Praha, 10.12.2025
Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní Skupina Lucie se blíží do finále narozeninového turné ke svému čtyřicátému výročí. Předposlední koncert se, stejně jako ten o den dříve, konal v pražské O2 areně a my byli znovu u toho. Jak se obě vystoupení lišila? A kam se... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 14:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 49. týden 2025
"Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování Dva týdny před Štědrým dnem se Ewa Farna se svou novodobou klasikou "Vánoce na míru" dostala na osmé místo rádiové hitparády, v pořadí digitálních singlů jí dokonce patří už číslo dva. Vedení z minulého kola si v hlavních... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Slunce, seno, jahody a šmytec. Vyrovnal se muzikál legendární komedii? (24.11.2025 18:30)
- Naživo: Čtvrteční Metronome Prague žil rapem (20.06.2025 17:50)
- Recenze: James Cole a Idea na společné desce "Done" ukazují, že i rap může dospět (26.05.2025 00:00)
- Publicistika: Český rap v roce 2024 (28.02.2025 09:00)
- Ondřej Brzobohatý se už v pondělí po dvaceti letech vrátí na pódium s kapelou Bůhví (04.10.2024 09:19)
- Fotogalerie: Prvnímu dni festivalu Metronome Prague vládli Kosheen (22.06.2024 17:20)
- Zpěvačku Victorii, která proslula coverem "Hotel California", zastřelil manžel (14.06.2024 10:36)
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
- Publicistika: Český rap v roce 2023 (02.04.2024 08:00)
- Publicistika: Český rap v roce 2022 (24.02.2023 12:01)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe