TOPlist
shop.musicserver.cz

Front Line Assembly a Stromkern popřejí blaho Radiu 1

Vydáno: 03.07.2006 19:14 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Front Line Assembly - logo N
© Front Line Assembly
Kultovní Front Line Assembly, kteří v květnu vydali album "Artificial Soldier", vystoupí první zářijový pátek, to je 1. září, od osmi hodin večer v pražském Abatonu. Předskakovat jim budou neméně dobří, američtí Stromkern. Koncert se koná v rámci oslav patnáctých narozenin Radia 1.

Kapela Front Line Assembly je hlavním projektem muzikanta Billa Leeba, který dlouhodobě sídlí v kanadském Vancouveru. Poté co Leeb založil formaci Skinny Puppy, vytvořil v roce 1986 s Michaelem Balchem Front Line Assembly. V té době vydali několik kazet (reedice vyšly pod názvem "Terror I & II"), které byly předzvěstí jejich pozdějších nahrávek z roku 1987: "The Initial Command", "State Of Mind" a "Corrosion". Ke konci roku 1988 nahráli minidesku "Disorder", kterou později smíchali s "Corrosion" a vydali pod názvem "Corroded Disorder". Album "Gashed Senses And Crossfire" z roku 1989 upevnilo jejich pozici na industriální scéně a podnítilo první světové turné. V roce 1990 se Balch odtrhl a duo doplnil Rhys Bulber. V této sestavě vydali album "Caustic Grip". Teprve o dva roky později však nahráli desku "Tactical Neural Implant", která pro mnohé představuje vrcholný okamžik tohoto žánru. Dodnes je toto album považováno za esenci toho nejlepšího, co v industriálu vzniklo.

V roce 1994 FLA mnohé své fanoušky roztrpčili, když začali experimentovat se svým do té doby čistě elektronickým zvukem. Album "Millenium" se svými masivními náložemi živě hraných i samplovaných metalových kytar vyzývalo publikum, aby se spolu s kapelou povzneslo nad zavedené hranice industriálu. V roce 1995 FLA opět nastoupili do útoku s deskou "Hard Wired", v níž se spojila znovu objevená industriální forma s kytarou. "Hard Wired" nejen navazovalo na starší album "Implant", ale navíc jej zvukově obohatily prvky z vedlejších projektů kapely. Na evropském turné na podzim roku 1996 vznikla živá nahrávka "Live Wired", která byla vůbec prvním live CD Front Line Assembly. V témže roce vznikly i dva CD singly, "Circuitry And Plasticity" a kapela vyjela na turné po severní Americe s Numb a Die Krupps.

V roce 1997 došlo k prvnímu přeskupení kapely od roku 1990. Rhys Fulber odešel a nahradil ho Chris Peterson. Album "FLAvour Of The Weak" z roku 1998 znamenalo počátek koketování s elektronickou hudbou. Ve druhé polovině roku vyšlo dvojcédé remixů "Re Wind". Dále duo vydalo album "Implode" v roce 1999 a "Epitaph" v roce 2001. V epitafu se objevila napínavá intra, tranzové syntetizátorové linky, pulzující beaty a nosné melodie, což se rychle rozšířilo po celé industriální scéně a ovlivnilo její budoucí tvář.

Po vydání alba "Epitaph" došlo k další změně: Chris Peterson kapelu opustil a na jeho místo se vrátil Rhys Fulber (Fear Factory, Conjour One). Občerstvená kapela FLA nahrála koncem roku 2003 napjatě očekávaný singl "Maniacal". Úspěšný singl se stal základem pro album "Civilization" z roku 2004 a následné EP "Vanished", na kterém vyšly tři dříve nevydané skladby. V roce 2005 konečně došlo k tomu, co všichni očekávali - k fůzi všech členů FLA spolu s novým členem kapely Jeremy Inkelem. Společně pak začali pracovat na albu "Artificial Soldier", které vydali v květnu 2006. Nová sestava kapely dokázala prvním společným albem nejen naplnit očekávání fanoušků, ale dalece je překonat. Pro nahrávku jsou typické dunivé beaty, vybrnkávané atmosférické zvuky, probublávající melodie, dynamické syntetizátorové zvuky a charakteristický hlas Billa Leeba. Úžeji už všechny tyto prvky propojit snad ani nešlo. A jakoby toho snad nebylo málo, ještě si k Artificial Soldier přizvali dva hostující vokalisty, Eskila Simonssona z Covenant (skladba "Storm") a Jean-Luca De Meyera z Front 242 (skladba "Future Fail"). Říká se, že čas všechno změní, ale FLA času dokázali odolat. Kapela neztrácí zásadní vliv na industriální scénu, do které vnáší vzrušení a adrenalin.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji sítí Ticketpro a Ticketportal za 350,- Kč + poplatky.

  • industrial (h., 04.07.2006 09:20) Reagovat

    v te tiskove zprave, krom jinych nepresnosti ma byt misto slova industrial slovo ebm

  • upresneni (front, 04.07.2006 10:15) Reagovat

    FLAvour Of The Weak - rok 1997
    Live Wired - druhy zivak, prvni je limitovany Live z roku 1989.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie - Marie / Krása a zázrak a tajemství 7/10
Audio: Uff, to jsme si oddechli - dvě nové skladby Lucie jsou úplně v pohodě Nová podoba Lucie to prozatím na musicserveru neměla zrovna lehké. Ne že by nám vadil nový zpěvák Viktor Dyk, dva podivné a hrubě nepovedené kousky, kterými se muzikanti prozatím prezentovali - pseudoživá verze songu "Nejlepší,... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 12:00 v sekci Audio / Video | Audio
Jethro Tull - Curious Ruminant 6/10
Recenze: Jethro Tull jsou na "Curious Ruminant" pouze solidní, dávnou kvalitu oprašují jen v náznacích Fakt, že Ian Anderson na stará kolena obnovil Jethro Tull, mohl zpočátku vypadat jako pouhý nostalgický kalkul. První album po návratu, "The Zealot Gene", ale svou životaschopnost prokázalo, pokračování "Rökflöte" už tolik... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 08:00 v sekci Recenze
Inhaler - Open Wide 7/10
Recenze: Geny nezapřeš. Inhaler znějí na desce "Open Wide" jako U2 víc než kdy dřív Pardon za to klišé, ale obzvlášť u třetí desky Inhaler se nabízí připomenout, že zpěvák je jedním ze synů slavného Bona z U2. A protože historie má tendenci se opakovat, přináší další skupina z rodiny proslulého zpěváka,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 14:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 11. týden 2025
Lady Gaga převálcovala i Viktora Sheena. S albem "Mayhem" vede tuzemskou hitparádu Po téměř třech měsících hlásí český albový žebříček změnu na nejvyšší příčce. Viktor Sheen musel uvolnit trůn a přenechat ho Lady Gaga s očekávanou novinkou "Mayhem". V rádiích se do čela probojoval Damiano David,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Yungblud - Hello Heaven, Hello 10/10
Video: Devět minut a šest sekund rockové velkoleposti: Yungblud se s tím v "Hello Heaven, Hello" nemaže Všechny své instagramové posty smazal, tvrdě na sobě máknul a vrací se se zbrusu novou a překvapivou hudbou. Řeč je o mladém a talentovaném muzikantovi Dominicu Richardu Harrisonovi, kterého posluchači spíše znají pod uměleckým... čtěte zde
Vydáno: 19.03.2025 20:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Absolutní klasici žánru EBM Front Line Assembly rozpumpují Prahu (16.06.2024 10:27)
- Hudba v tisku: Kronika Radia 1 nabízí víc než jen pouhý pohled zpět (26.12.2023 16:30)
- Chystá se albová pocta skupině Rammstein. Její skladby předělali Front Line Assembly, Laibach nebo The 69 Eyes (08.07.2023 15:39)
- Naživo: Pátý den Brutal Assaultu aneb Velké finále zkrápěné deštěm (21.08.2022 13:42)
- Fotogalerie: Den pátý na Brutal Assaultu aneb Čas velkého loučení. I nebe se rozplakalo (18.08.2022 19:48)
- Nové desky 2/2021 - od Zayna přes Voodoo Circle po Zemětřesení 2 (19.01.2021 08:00)
- Minirecenze: Depressive Disorder nevypnuli temnomety ani na "Foreign Faces". A to je dobře (12.01.2020 09:17)
- Vánoční rozšíření soupisky Brutal Assaultu přináší melancholii i grindcore (24.12.2019 11:13)
- Recenze: Front Line Assembly drží na "Wake Up The Coma" pozice žánru a přitom stále umějí překvapit (14.04.2019 09:15)
- Nové desky 25/2018 - od Nine Inch Nails přes Bebe Rexhu po Panic! At The Disco (26.06.2018 23:33)

ALBUM TÝDNE 11/2025

Youth Lagoon
Rarely Do I Dream

Jmenuje se Trevor Powers a svoje předposlední album posluchačům představil po osmileté pauze. Řeč je o hudebníkovi, který si říká Youth Lagoon. Jeho nejnovější deska nese název "Rarely Do I Dream" a dost možná jde o nejintimnější počin v celé muzikantově kariéře.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Madonna Beyoncé Queen The Weeknd Lucie Vondráčková Taylor Swift Pink Floyd Vypsaná fiXa Viktor Sheen Coldplay Mirai Kabát Hugo Toxxx Dua Lipa Gaia Mesiah
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím