Příliš krátká návštěva koncertu

Vydáno: 28.05.2009 05:00 v sekci Recenze - Honza Průša | foto: facebook interpreta

I když album "Extended Play Live" Mudcrutch Toma Pettyho a jeho kumpánů vyšlo už v listopadu loňského roku, vůbec nevadí, že se k jeho recenzi dostáváme až teď. Je nezávislé na čase a nikdy nemůže zestárnout. Je cítit tím nejlepším, co přinesla 70. léta.

7/10

Mudcrutch - Extended Play Live

Vydáno: 10.11.2008
Celkový čas: 27:50

Skladby: The Wrong Thing To Do, Bootleg Flyer, Crystal River, High School Confidential

Vydavatel: Warner Music

V 70. letech vydali pár singlů, pak si dali víc než třicetiletou pauzu. Tom Petty rozjel své The Heartbreakers. Přesto si Mudcrutch před dvěma lety udělali čas na debutové, mimochodem výtečné eponymní album složené ze starých i nových skladeb. Na jaře 2008 k němu odjeli turné a čtyři skladby pak vydali na EP "Extended Play Live".

"Extended Play Live", stejně jako řadovka, ukazuje krásný příklad toho, jak se některé věci nemění ani po desítkách let. Mudcrutch pořád zní jako kapela ze 70. let, jsou ukázkou dokonalého skanzenu té doby, a to ukázkou kvalitní, zajímavou a velmi příjemnou.

V živém provedení skladeb (tři z nich najdete i na zmiňovaném studiovém albu) si lze vychutnat příjemný syrový zvuk a jejich další bobtnání do délky na základě jamu zkušených muzikantů. Čas opět jako by tu nehrál žádnou roli. Vznikají nenásilné a přirozené improvizace, ukázky mistrovství pětice muzikantů, kteří se tu baví a hru si náramně užívají.

Atmosféra loňských koncertů, kterou se podařilo velmi dobře přenést na album, ale nakonec velmi rychle uplyne. Album má bohužel pouhou plochu delšího EP, zatímco posluchač by bez problémů a rád vydržel poslouchat ještě alespoň jednou tak dlouho. A tak právě pro svou krátkou stopáž se deska stává spíše malým doplňkem k debutu a drobným živým zpestřením pro oddané posluchače.

"Extended Play Live" je velmi příjemnou, ale přesto téměř nepodstatnou perličkou. Hezkou raritkou, k níž se ale zřejmě nebudete příliš často vracet. Tom Petty je fajn parťák na delší čas než necelou půl hodinu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Grandson, Vower, SaSaZu, Praha, 12.2.2026
Naživo: Energie zvítězila nad ozvučením: Grandson strhl publikum i přes technické potíže Zástupci alternativy dorazili do Fora Karlín s ambicí nabídnout večer plný naléhavých textů, moderní produkce a bezprostřední energie. Předskakující Vower i headliner Grandson předvedli intenzivní výkon, který však provázely... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2026 14:44 v sekci Naživo
Žamboši - Skrýš 8/10
Recenze: Žamboši natočili album k praskajícímu krbu a horkému čaji. "Skrýš" okouzlí křehkou krásou Jan Žamboch už roky dokazuje, že folk lze dělat nepodbízivě, inteligentně a bez klišé. Ať už se jedná o třemi Cenami Anděl oceněné nahrávky s kapelou Žamboši nebo temnější sólovky pod hlavičkou Wolf Lost In The Poem, pokaždé... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2026 08:00 v sekci Recenze
XIII. století - Nosferatu (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Na "Nosferatu" přinesli XIII. století klenot českého gothic rocku. Vinylová reedice ale výročí alba bohužel čest nedělá "Amulet", "Gotika", "Nosferatu". Tři názvy, které u milovníka domácího gotického rocku vyvolají příjemné mrazení v zádech. XIII. století na trojici desek nejen definovali sami sebe, ale hlavně převedli zmíněný žánr do českého... čtěte zde
Vydáno: 14.02.2026 08:35 v sekci Recenze
Václav Noid Bárta - Tvá krev je má síla 7/10
Video: Název jako politický slogan, obsah jako vyznání: Noid se vyznává v novince "Tvá krev je má síla" Václav Noid Bárta jede na sto procent. Neuplynul ani měsíc a po "Vteřině" přichází s dalším singlem "Tvá krev je má síla". Název ve mně evokuje téměř agitku jako od SPD - zní vlastenecky a silácky. Ale naštěstí se novinka... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 13:30 v sekci Audio / Video | Video
Björk - Cornucopia: The Film 8/10
Hudba v TV: Filmová "Cornucopia" zachytila obrazový monument Björk Björk vždy cílevědomě pracovala s mnoha formami uměleckého vyjádření. Často k tomu oslovovala tvůrce napříč kreativním spektrem. Koncertní film "Cornucopia" v tomto směru působí jako výrazný milník, jenž vás naplno vtáhne.... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Snoop Dogg se v "Last Dance with Mary Jane" loučí s trávou. A oživil Toma Pettyho (30.04.2025 13:19)
- Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
- Nové desky 47/2022 - od Ringa Starra přes Stormzyho po Lipa (30.11.2022 17:00)
- Slavná alba: "Damn The Torpedoes" Toma Pettyho & The Heartbreakers potvrzuje mýtus o klíčových třetích albech (16.10.2021 16:35)
- Nové desky 26/2021 - od Laury Mvuly přes Vince Mendozu s ČNSO po The Quireboys (06.07.2021 19:14)
- Nové desky 41/2020 - od Katie Meluy přes T.I. po Woodkida (20.10.2020 13:15)
- Nové desky 39/2018 - od Chic přes Kodaline po Cypress Hill (02.10.2018 10:26)
- Příčinou smrti Toma Pettyho bylo náhodné předávkování léky (20.01.2018 12:26)
- Shania Twain si v USA podala Demi Lovato i Miley Cyrus (13.10.2017 23:36)
- Zemřel Tom Petty, bylo mu 66 let (02.10.2017 22:09)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 02.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure Madonna Adele
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe