Touch And Go, Stay In Touch, Palác Akropolis, Praha, 26.3.2009

Would you go to bed with me? S připomínkami ano

Vydáno: 27.03.2009 18:18 v sekci Naživo - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

Troubit na trumpety by se nám líbilo! Je to akorát 10 let, co Evropou prosvištěly hity "Would You...?" a "Straight To... Number One" anglické jazzpopové formace Touch And Go. Nyní se představili živě v Praze. Jejich první album bylo zároveň poslední, mají ještě elán při hraní stále toho samého?

Live: Touch And Go

support: Stay In Touch
místo: Palác Akropolis, Praha
datum: 26. března 2009

Touch And Go, Stay In Touch, Akropolis, Praha, 26.3.2009
© Petr Doupal / musicserver.cz
Nevybavuji si, kdy a jestli vůbec v Česku Touch And Go vystoupili. Ale právě východní Evropa má tuto skupinu Angličanů nejvíce v oblibě. Stačí se podívat na stránky a v proběhlých tour figurují hlavně Polsko a Rusko. I v Česku jejich hity určitě musel každý slyšet, protože pražský Palác Akropolis se 26. března zcela naplnil fanoušky jazzu, trumpet, tančení nebo smyslné hudby.

Touch And Go poslouchám už nějaké roky a vždycky jsem si představoval, že na živo musejí být skvělí. Dokážou ale po deseti letech koncertování s pouhým tuctem písniček ještě připravit záživnou, zábavnou show? Na SKA-P jsem nebyl, ale určitě tam pařba byla větší. Hosté v Akropoli se totiž příliš neodvázali. I když nemějme jim to za zlé, na "Would You…?" nebo "Straight To… Number One" se buď dá šíleně křepčit, nebo naopak pouze pokyvovat hlavou a rytmovat si rukou. A hlavní zpěvačka Vanessa Lancaster se ve svých večerních šatech jen pohupovala a usmívala, takže publikum ani nemělo ten pravý podnět si zatančit to "Tango In Harlem".

Celý večer byl kraťoučký, takže si návštěvníci, lidé všech věků, ani nestačili vypít druhé pivo nebo drink a ve 21:45 mohli jít domů. Jako předkapela se představili čeští Stay In Touch. Jejich vystoupení, mixující kromě trubkového jazzu i třeba drum & bass a hip hop pouštěný DJem, se povedlo, a pěkně tak připravili půdu pro Touch And Go. Těm také DJ pouštěl instrumentálky jako podklad, protože na desce "I Find You Very Attractive" je více zvuků než jen z nástrojů, které hráli živě, tedy trubky, kláves, basovky a bubnu.

Touch And Go, Stay In Touch, Akropolis, Praha, 26.3.2009
© Petr Doupal / musicserver.cz
Ze začátku je zvláštní na koncertě slyšet černošku říkat slova jako "I've noticed you around, I find you very attractive, would you go to bed with me?", ne zpívat, ale Touch And Go prostě nejsou Jamiroquai nebo Morcheeba. A to je dobře, jejich hudba má své vlastní opravdové kouzlo. A je škoda, že nemají nový materiál - jejich vystoupení tak trvalo pouze hodinu, přídavkem bylo zopakování remixované "Straight To... Number One" . Trochu jsem čekal, že si naživo s písničkami více pohrají. Všechny mají okolo třech minut, ale právě live mohli klidně nechat nějakou pasáž opakovat a pořádně to trumpetou procítit, vždyť trumpetista James Lynch na to má.

Touch And Go se mi líbili, ale trošku mě zklamali. Ale třeba ti, co tam šli s partnerkou nebo partou, si to mohli užít více. Snad největší jásot v publiku nastal při prvním zvuku smutné, ale nadějné balady "Life’s A Beach". Zvláštní, že při ní se zdáli být Touch And Go silnější než při osvědčených hitech. Však po těch letech jim už třeba opravdu lezou na nervy.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kylie Minogue - Kylie Christmas (Fully Wrapped) 7/10
Recenze: Kylie Minogue znovu zabalila vánoční album "Kylie Christmas" a elegantně jej posouvá od kancelářské párty ke svátečnímu popovému lesku Kylie Minogue se na závěr roku ponořila do vánoční atmosféry s reedicí alba "Kylie Christmas", na kterou přidala čtveřici zbrusu nových skladeb. My jsme si protentokrát posvítili na to, co je čerstvé, a analyzujeme, jak se popové... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 09:00 v sekci Recenze
Wanastowi Vjecy, Klub Mlejn, Praha, 21.12.2025
Naživo: Wanastowi Vjecy slavili Vánoce, slunovrat i punkovou minulost Už si nepamatuji, ve kterém roce zavedli Wanastowi Vjecy tu hezkou tradici vánočních koncertů, jejichž předzvěstí se stala sváteční akustická šňůra v roce 1998. Ale nápad to byl famózní a adventní čas už si nedovedu bez... čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 18:30 v sekci Naživo
Ben Cristovao & Sofian Medjmedj, O2 universum, Praha, 21.12.2025
Naživo: Jako Batman a Robin. Ben se Sofianem zpívali v O2 universu skoro dvě a půl hodiny Ben Cristovao a Sofian Medjmedj nepotřebovali předskokana. Celý večer se oslovovali bráško a kámo a jejich vzájemné a nepředstírané kamarádství bylo hlavní ozdobou na jejich poměry jinak poměrně střídmého večera plného... čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 13:00 v sekci Naživo
Tři sestry a Trautenberk, O2 arena, Praha, 20.12.2025
Naživo: Čtyři hodiny piva, hitů a sojčího vývaru - Tři sestry a Trautenberk slavili v O2 areně Své čtyřicetiny a patnáctiny kapely pojaly ve velkém - pivo teklo proudem a došlo na zásadní hity. Trautenberk pokřtil novou desku a Tři sestry se vytáhly s hosty od bývalých členů až po sportovní esa Báru Špotákovou a Tomáše... čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 09:00 v sekci Naživo
Story - Takzvaná duša 9/10
Recenze: Známá jména slouží Story jako ukazatele kvality. Album "Takzvaná duša" ale stojí hlavně na písních samotných Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský... čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Touch And Go zahrají v Paláci Akropolis (03.03.2009 13:25)
- Publicistika: Naše uši do vašich hlav - Ondřej Pravda (28.08.2000 05:00)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Lady Gaga Coldplay Madonna Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe