Please The Trees - Lion Prayer

Lví souboj snílka s depresí

Vydáno: 14.01.2008 00:00 v sekci Recenze - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Nejprve bylo náhodné jamování. Z toho ale vzešlo něco víc, než kdokoliv čekal. Střet Vaška Havelky se Some Other Place vyústil ve vznik Please The Trees, jejichž debut "Lion Prayer" si vás získá pro svou atmosféru, naléhavost a v neposlední řadě i tichou živost. Už se nemusíte bát sami v lese emocí.

8/10

Please The Trees - Lion Prayer

Vydáno: 07.12.2007
Celkový čas: 45:54

Skladby: Lost Mind, Wrong Along, I'm Afraid Of You, It's Not Me, Never Notice, Red Sky, Applauding Heals The Cancer, Ready To Shout, Beginning Of The End

Vydavatel: Absent Hour Records

Ačkoli se toho o vzniku projektu Please The Trees napsalo už docela dost, až singl "Wrong Along" jasně ukázal, že se rodí něco, co si bude zasluhovat velkou pozornost. Some Other Place potřebovali zpěváka a Vašek Havelka (SelfBrush) zase kapelu, která by se chopila jeho materiálu jiným způsobem - po několika nezávazných zkouškách však vznikl základem pro debut "Lion Prayer", který překvapí skromným tepem života. Album se natočilo živě během dvou hlavním nahrávacích sessions, jedna z nich proběhla v listopadu 2006 a druhá loni v březnu. S produkcí a mixem vypomohl AH Amák (Sunshine), který se podepsal i pod klip k písničce "I'm Afraid Of You".

"Lion Prayer" náladou téměř přesně odpovídá ročním obdobím, kdy Please The Trees trávili nejvíce času ve studiu. Naráží tu na sebe podzimní melancholie, hraničící s lehkou depresí, a jarní naděje, kdy všichni snílkové vyrážejí do přírody, jež začíná ukazovat první pupence květů. Texty jsou výhradní prací Havelky, hudba pak dílem celé party, která si k nahrávání pozvala i několik hostů. Kytarovou syrovost tady rozmělňují křehké ambietní motivy a kdesi vzadu sem tam vyskočí náznak elektroniky.

Nosným prvkem je singl "Wrong Along", jehož výtečný bonus "Red Sky" našel místo i na desce samotné. V rádiích se už objevuje song "Lost Mind", ale největší pozornost si zasluhují instrumentální kompozice "Applauding Heals The Cancer" a naléhavá "Ready To Shout". Please The Trees zbytečně neplýtvají komplikovaností, písničky jsou lehké, hravé a nesou jasný punc poznávacích prvků tvorby obou původních zdrojů. "Lion Prayer" není přehnaně dlouhá nahrávka, občas si vybírá drobet slabší místa ("Never Notice" nebo "Beggining Of The End"), ale převážná většina písní vám to plně vynahradí. To vše je podáno v graficky vydařeném digipacku s obrázky Ladi Gadžiové - dohromady to dělá vydařený produkt.

Please The Trees si ponechali indie odér a současně nezabředli do komerce britských kytarovek. Vykřesali chytlavé melodie, které ale vás ale nevyženou bloudit do lesa emocí. "Lion Prayer" je zkrátka stimulátorem nálad, jejichž skryté kouzlo roste každým poslechem.

PS: Please The Trees pokřtí "Lion Prayer" 16. ledna v Paláci Akropolis, kde s nimi zahraje i Patrik Kučera se svými postrockovými C.

  • Pekne (Fff, 14.01.2008 00:22) Reagovat

    Pisnicky na myspace se mi libi a je to zase po dlouhe dobe kapela, kterou bych si chtel koupit. Nicmene, co je mi to platne, kdyz vydavatelstvi pusobi jenom v Praze. To si mam koupit jedno Cdcko i s postovnim prirazkou? Nechci podporovat ceskou postu,ale kapely. To si radsi koupim jine, ktere sezenu. Ja vim, ze pro nektere je Brno venkov, ale jsem docela zklaman, ze nemam moznost tohle cd sehnat. Zkusim se zeptat v Indies.

    • Re: Pekne (mm, 14.01.2008 22:44) Reagovat

      Já už ho mám doma i s poštovní přirážkou a ani náhodou toho nelituji!

  • Mno je to fajn, ale (Lateralus, 14.01.2008 08:39) Reagovat

    treba song Red Sky se az podezrele podoba Arcade Fire.

    • Re: Mno je to fajn, ale (Vojta, 15.01.2008 18:11) Reagovat

      a to hodne :)

    • Re: Mno je to fajn, ale (Ondrej, 16.01.2008 13:50) Reagovat

      Vubec nechapu to "je to fajn, ale" ! Za prvy - jestli narazis na to ze by meli neco kopirovat (coz je zrovna v tomhle pripade nesmysl), tak kterou vec od AF by ti tohle melo pripominat? Mne teda zadnou..
      Za druhy..Jakypak ale??Je jenom dobre, kdyz nejaka pisnicka ceske kapely pripomina to nejlepsi, co je v soucasne svetove hudbe k mani..
      Tak jakypak ale??
      Peace:-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Projekt Václava Havelky Fyield vydává debut. Pokřtí ho hned dvakrát (30.10.2022 20:58)
- Video: Premiéra: Please The Trees v klipu k "Dive Deep" hledají duševní rovnováhu pomocí ohnivých znamení (08.06.2021 10:00)
- Please The Trees na EP "0" vyměnili kytary za syntezátory (05.11.2020 13:24)
- Recenze: "Full Moon 10", to je oslava sto dvaceti úplňků ve velkém stylu (01.06.2020 00:00)
- Na oslavnou kompilaci Full Moonu přispěli i Manon meurt (21.04.2020 14:50)
- Vychází první singl z kompilace "Full Moon 10" (16.03.2020 21:56)
- Recenze: Album "Infinite Dance" Please The Trees chce svůj čas, odměna je ale sladká (04.10.2018 17:00)
- Nové desky 38/2018 - od Suede přes Xindla X po Joshe Grobana (25.09.2018 06:00)
- Video: V hlavní roli masky: Please The Trees se loučí s aktuální deskou klipem ke "Consider Death" (09.09.2017 09:29)
- Fotogalerie: Druhý den festivalu Mezi ploty v obrazech (31.05.2016 08:42)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe